Запленяваща сърцето / Gönülçelen / по ATV в петък от 20:00 - Тема 61

  • 25 310
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 095
Кали, хубаво си написала, че темата е за разтоварване, но ето сега в почти 4 часа влизам да прочета
какво се е коментирало днес и виждам пак сръдни и оплювания по сценаристите, сценария и т.н.
тинтири-минтири размисли и страсти, ей тъй между другото да си кажем мнението, което що пък да е позитивно doh
Хора, моля ви се, съобразявайте си коментарите, много хора работят доброволно за този сериал - превеждат,
слагат суб., правят колажи, клипчета, търсят снимки и инфо и т.н.
Всичко с цел темата да е забавна и наистина да се разтоварваме.
Не всеки иска да чете само оплюваници, пък как някои от вас едно положитено нещо не видяха, та да го
споделят - само хленч, че сериала им бил подменен.
Писна ми да се товаря с такива мнения и да чета караници, обясняваници и сдобряваници,
напоследък май е почти всеки ден така.
Не мога да разбера, като не му харесва на някой сериала, защо аджеба продължава да го гледа,
нека си намери друг, който да го удовлетворява напълно, искрено го пожелавам на разочарованите.
Ох, да вземат вече да се сдобряват оджата и Хасрет, че напрежението главоломно взе да нараства doh
 Лека нощ, ако все още има будни и добро утро на ранобудните Hug  
Добро утро момичета!
Права си Фен, лично аз ще се постарая, това да е така. Филмът е страхотен. Нормално е да има разсъждения и по сценария и по играта и по героите, (надявам се в умерени граници), всеки има право да се изкаже,  да "излее", душата си за филма, ако пък  някой нищо хубаво не вижд в него - да не го гледа, божеее не можем да се оплачем от липса на сериали  и то във всички жанрове...
И момичета, нека обаче не се налага  човек по няколко пъти да обяснява, като на разпит, защо такава му е позицията.... Всеки си има право на мнение - да изрази радост, мъка, ярост, (относно яростта - надявам се в разумни граници) и това е....
Затова и написах, че преди всичко сме тук, да се забавляваме, да отмаряме,  да релаксираме, да се разтоварваме, а не да "задълбаваме"  нещата и излишно да се натоварваме...
Катя, Жилка и вашите мнения прочетох - подкрепям ви.
До довечера - (ще се гризат нокти - няма начин)

# 736
  • Мнения: 1 095
Ох, Ринка тоз Гугалчо ми превежда, че Левент ще победи. дали това означава, ме Хасрет ще приеме предложението?
Жилка, има въпросче на края, за мен е обнадеждаващо, явно автора на статията си задава въпрос...
 #Crazy #Crazy #Crazy

# 737
  • Мнения: 15
Спорен ден момичета,

довечера е нашата вечер.  Hug Hug

Чудесни снимки на Туба е постнала Рина, ето и клипче за снимане на рекламата.

http://www.youtube.com/watch?v=HOv82JV771c

и едно клипче "валентинка" Heart Eyes Heart Eyes

[http://www.youtube.com/watch?v=jo8LDfQ4J1k

Последна редакция: пт, 05 ное 2010, 09:41 от riminiii

# 738
  • Мнения: 33
ДАНО ДА Е ТАКА, ЧЕ ХИЧ НЕ МИ СЕ ИСКА друго. някак си нелогично е такова развитие- Разделени -да, борещи се с различни пречки - да, но не и скалъпен брак. Някак си не ми се връзва със мисленето на Хасрет за брака и за ценностите с които е израстнала в махалата по този въпрос.

# 739
  • Мнения: 1 095
ДАНО ДА Е ТАКА, ЧЕ ХИЧ НЕ МИ СЕ ИСКА друго. някак си нелогично е такова развитие- Разделени -да, борещи се с различни пречки - да, но не и скалъпен брак. Някак си не ми се връзва със мисленето на Хасрет за брака и за ценностите с които е израстнала в махалата по този въпрос.
И аз мисля, че няма да забрави за "пеперудите в стомаха", но ме притеснява, че точно на това място ще свърши довечера серията и познай какво ще става до следващия петък.....

# 740
  • Мнения: 0
И аз мисля, че няма да забрави за "пеперудите в стомаха", но ме притеснява, че точно на това място ще свърши довечера серията и познай какво ще става до следващия петък.....
[/quote] 
 Аз също мисля, че НИКОГА няма да забрави "пеперудите в стомаха",... но и Мурат няма да ги забрави... но няма да има положителен отговор от негова страна... т.е. той ще страда много, ще се обвинява за изпуснатите любови,както на Селин, така и на Хасрет,... но нищо повече няма да направи... Искам да кажа, че с всичко  това ни насочват към книгата... И понеже не се доизказах преди няколко дни... КАКВО ПРЕДИЗВИКВА РЕШЕНИЕТО НА МАГЪТ ЗА ТОВА МУ РЕШЕНИЕ... ще кажа... Преди Брида да му каже, че го обича и иска да са заедно, явява му се УЧИТЕЛЯТ МУ/този, който подари пианото на Мурат/ и му каза... ТИ СИ ОПРЕДЕЛЕН ДА ОБУЧАВАШ УЧЕНИЦИ, ДА ПРОДЪЛЖАВАШ ТРАДИЦИИТЕ НА СЛЪНЦЕТО И ЛУНАТА, ЩЕ СРЕЩНЕШ И ДРУГИ МОМИЧЕТА И ЩЕ СЕ ВЛЮБВАШ В ТЯХ... НО ............ няма да има свое семейство и ще остане завинаги в САМОТА.... Възможно е друг обрат, по ми се иска...  А Хасрет ще си остане само с пърхащите пеперуди и спомена за него и ще продължои живота си с Левент... Да попитам, аз ли не съм разбрала в превода на Ирка: за бомбата, че е в този сериал или в този епизод... Защото ако е в този сериал, има време... до края всичко може да се случи...

# 741
  • Мнения: 1 095
И аз мисля, че няма да забрави за "пеперудите в стомаха", но ме притеснява, че точно на това място ще свърши довечера серията и познай какво ще става до следващия петък.....
 [/color]  Аз също мисля, че НИКОГА няма да забрави "пеперудите в стомаха",... но и Мурат няма да ги забрави... но няма да има положителен отговор от негова страна... т.е. той ще страда много, ще се обвинява за изпуснатите любови,както на Селин, така и на Хасрет,... но нищо повече няма да направи... Искам да кажа, че с всичко  това ни насочват към книгата... И понеже не се доизказах преди няколко дни... КАКВО ПРЕДИЗВИКВА РЕШЕНИЕТО НА МАГЪТ ЗА ТОВА МУ РЕШЕНИЕ... ще кажа... Преди Брида да му каже, че го обича и иска да са заедно, явява му се УЧИТЕЛЯТ МУ/този, който подари пианото на Мурат/ и му каза... ТИ СИ ОПРЕДЕЛЕН ДА ОБУЧАВАШ УЧЕНИЦИ, ДА ПРОДЪЛЖАВАШ ТРАДИЦИИТЕ НА СЛЪНЦЕТО И ЛУНАТА, ЩЕ СРЕЩНЕШ И ДРУГИ МОМИЧЕТА И ЩЕ СЕ ВЛЮБВАШ В ТЯХ... НО ............ няма да има свое семейство и ще остане завинаги в САМОТА.... Възможно е друг обрат, по ми се иска...  А Хасрет ще си остане само с пърхащите пеперуди и спомена за него и ще продължои живота си с Левент... Да попитам, аз ли не съм разбрала в превода на Ирка: за бомбата, че е в този сериал или в този епизод... Защото ако е в този сериал, има време... до края всичко може да се случи...
[/quote]
Ааай Пепа, моля те недей...., аз вчера сложих твоя пост за книгата Брида в Аси-бг за няколко часа, за да се запознаят момичетата, но това, което сега дообясняваш, направо ме съсипва....
Но нали господин Лескай, каза, относно развитието на линията Левент-Хасрет, каза спокойно ние знаем какво искат зрителите.....

# 742
  • Мнения: 3
И аз мисля, че няма да забрави за "пеперудите в стомаха", но ме притеснява, че точно на това място ще свърши довечера серията и познай какво ще става до следващия петък.....
[/color]  Аз също мисля, че НИКОГА няма да забрави "пеперудите в стомаха",... но и Мурат няма да ги забрави... но няма да има положителен отговор от негова страна... т.е. той ще страда много, ще се обвинява за изпуснатите любови,както на Селин, така и на Хасрет,... но нищо повече няма да направи... Искам да кажа, че с всичко  това ни насочват към книгата... И понеже не се доизказах преди няколко дни... КАКВО ПРЕДИЗВИКВА РЕШЕНИЕТО НА МАГЪТ ЗА ТОВА МУ РЕШЕНИЕ... ще кажа... Преди Брида да му каже, че го обича и иска да са заедно, явява му се УЧИТЕЛЯТ МУ/този, който подари пианото на Мурат/ и му каза... ТИ СИ ОПРЕДЕЛЕН ДА ОБУЧАВАШ УЧЕНИЦИ, ДА ПРОДЪЛЖАВАШ ТРАДИЦИИТЕ НА СЛЪНЦЕТО И ЛУНАТА, ЩЕ СРЕЩНЕШ И ДРУГИ МОМИЧЕТА И ЩЕ СЕ ВЛЮБВАШ В ТЯХ... НО ............ няма да има свое семейство и ще остане завинаги в САМОТА.... Възможно е друг обрат, по ми се иска...  А Хасрет ще си остане само с пърхащите пеперуди и спомена за него и ще продължои живота си с Левент... Да попитам, аз ли не съм разбрала в превода на Ирка: за бомбата, че е в този сериал или в този епизод... Защото ако е в този сериал, има време... до края всичко може да се случи...
[/quote]

В тази посока на мисли, трябва да подменят изцяло ценностната система на Хасрет. Да  си спомним какво казват за Хасрет в началото на сезона. Цитирам по памет: " Толкова влюбена , толкова съвършена, толкова красива".

Относно г- н Лескай да се надяваме, че ще изпълни казаното. Защото народът иска зрелища и филмът не е предназаначен само за АВ групата, а за масовия зрител, който няма да разбере дълбокия смисъл на " Брида", на " Пигмалион" и т. н. За да бъде разбран сериала от масовия зрител, а те гонят рейтинг, трябва да бъде нещо сдъвкано и поднесено тъкмо като за него. Иначе рискуват да има отлив. Е вярно е , че махалата присъства, но  развитието на сюжета извън нея може и да не бъде разбран.

Последна редакция: пт, 05 ное 2010, 10:34 от doriana

# 743
  • София
  • Мнения: 51
Заповядайте в новата тема - благодарение на Ринка

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=539354.0

# 744
  • Мнения: 0
Кали, Дориана... точно така е- ще подменят всичко в героите. Нима Мурат не го промениха, какво оставиха у него от предишния Мурат... Страхлив мъж, пред майка си и Бахар мънка,мънка, пред Хасрет крещи,пред Левент също.   Това ли е любимецът ми... Не е, затова като е такъв нерешителен трябва да си понесе наказанието... а то е... ДАЛЕЧЕ ОТ ТЕЗИ, КОИТО ОБИЧА... Не забравяйте мотото на филма :Ще докосвам само с поглед красотата ти"... ще я гледа и се любува на Хасрет отстрани. Защото той си го направи сам, впрочем сценаристите го направиха . И в този ред на мисли не допускам, че Хасрет ще стои и плаче и ще се самообвинява, че е била лоша ученичка, лоша приятелка и ще унищожи живота си заради него. Но това ще стане само когато СЕ УВЕРИ НАПЪЛНО, ЧЕ МУРАТ Е БЕЗВЪЗВРАТНО ЗАГУБЕН ЗА НЕЯ... Понеже започнах да гледам филма отначало и виждам как Левент се подиграва с Хасрет и нейния произход и близки виждам сега друг Левент/дано не ме излъже, че му вярвам, че се е променил за добро/ . Но вижте и в "Мелодия на сърцето" как Джемил се промени и стана друг човек... Може би любовта променя хората.... Левент към по-добро, а Мурат към по-лошо....... Оптимистка съм... Дано не съм права...

Последна редакция: пт, 05 ное 2010, 10:45 от Pepa47

# 745
  • Мнения: 2 155
И момичета, нека обаче не се налага  човек по няколко пъти да обяснява, като на разпит, защо такава му е позицията.... Всеки си има право на мнение - да изрази радост, мъка, ярост, (относно яростта - надявам се в разумни граници) и това е....
Затова и написах, че преди всичко сме тук, да се забавляваме, да отмаряме,  да релаксираме, да се разтоварваме, а не да "задълбаваме"  нещата и излишно да се натоварваме...
Катя, Жилка и вашите мнения прочетох - подкрепям ви.
До довечера - (ще се гризат нокти - няма начин)[/b]
Добър ден, момичета и момче!
Отново точен анализ от Катя, за което й благодаря.  Hug
Кали, благодаря че си го споделила това за разпита. От известно време и аз се чувствам като ученичка пред черната дъска и ми се налага да обяснявам, защо не съм си разбрала правилно урока.
Колкото до довечера, не ми се ще да потъваме още надолу. Тая светлина дано се появи на хоризонта.
Да споделя нещо за сценария. Г-н Лескай не ни излъга човекът, ние не го разбрахме правилно май. Любов във филма има, ама е нещастна. А и самият танц на промото ни показа, че ще има раздяла, аз още тогава усетих нещо подобно с това, че Мурат се скри за известно време и остави Хасрет сама на сцената, наблюдаваше я скришом отстрани. Но понеже всички бяха въодушевени от танца, си помислих че грешното тълкуване е при мен. Но май съм била права.

# 746
  • Мнения: 5
Snake777, съгласна съм на 100% с теб. И аз си мислех, че това не е само танц, а е етюд.

# 747
  • Мнения: 1 095
И момичета, нека обаче не се налага  човек по няколко пъти да обяснява, като на разпит, защо такава му е позицията.... Всеки си има право на мнение - да изрази радост, мъка, ярост, (относно яростта - надявам се в разумни граници) и това е....
Затова и написах, че преди всичко сме тук, да се забавляваме, да отмаряме,  да релаксираме, да се разтоварваме, а не да "задълбаваме"  нещата и излишно да се натоварваме...
Катя, Жилка и вашите мнения прочетох - подкрепям ви.
До довечера - (ще се гризат нокти - няма начин)[/b]
Добър ден, момичета и момче!
Отново точен анализ от Катя, за което й благодаря.  Hug
Кали, благодаря че си го споделила това за разпита. От известно време и аз се чувствам като ученичка пред черната дъска и ми се налага да обяснявам, защо не съм си разбрала правилно урока.
Колкото до довечера, не ми се ще да потъваме още надолу. Тая светлина дано се появи на хоризонта.
Да споделя нещо за сценария. Г-н Лескай не ни излъга човекът, ние не го разбрахме правилно май. Любов във филма има, ама е нещастна. А и самият танц на промото ни показа, че ще има раздяла, аз още тогава усетих нещо подобно с това, че Мурат се скри за известно време и остави Хасрет сама на сцената, наблюдаваше я скришом отстрани. Но понеже всички бяха въодушевени от танца, си помислих че грешното тълкуване е при мен. Но май съм била права.
И аз ти благодаря за подкрепата.  
Относно танца, а и всичко в този филм, винаги има смисъл.  И най-малките и незначителни на пръв поглед думи, жестове, сцени, винаги са като препратка за напред в сериала. И ние зрителите го разбираме и усещаме, когато му дойде времето....

Последна редакция: пт, 05 ное 2010, 12:49 от kali_georgieva

Общи условия

Активация на акаунт