Как бягат децата от ДГ?!?

  • 3 121
  • 59
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Ето новината от днес  http://dnes.dir.bg/news/dete-detska-gradina-7384176?nt=4
Направо съм потресена! Сума народ персонал- та лели, та госпожи, та охрана, камери...и какво?!? Градината има свободен изход...хванали са детето добрите хора. Ами, ако го бяха хванали лошите? Щом има свободен изход значи има свободен вход...ужасно.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 517
Eeee, майката казва, че детето е избягало докато тя е била там, за да го вземе, така че вина в персонала на градината не виждам

# 2
  • Мнения: 3 993
И аз съм потресена!

Въпросната градина на ул. Врабча е "елитното" 62-ро ОДЗ, където се влиза с изключителни връзки. Директорката Малинова са я давали по телевизията като пример за образцов педагог, а "нейната" градина се води от групата на старите престижни детски градини в София.  Mr. Green

Фандъкова ако е кмет на място (а тя не е) следва да уволни Малинова моментално. Ама ще ми се, а!  Mr. Green

Еее, Дзвер, какво искаш да кажеш?! Че докато родител е в детската градина, персоналът не носи отговорност за децата?!
Персоналът трябва да бъде дисциплинарно наказан само заради факта, че са допуснали възможност дете да избяга от въпросната градина.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 766
Аз не виждам вина на персонала. Майката е отишла да го вземе, значи е била там по това време.
А и тя не ги обвинява.

# 4
  • Мнения: 13 286
Ако имаше за какно да се закачи майката със сигурност щеше да обвини детската градина.Ако вече са  ибили предали детето и то е излязло навън не виждам проблем.
Но угодия няма. Попадала съм тук и на теми, където родителите недоволстват срещу стриктните пропусквателни режими в детската градина.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
Еее, Дзвер, какво искаш да кажеш?! Че докато родител е в детската градина, персоналът не носи отговорност за децата?!
Персоналът трябва да бъде дисциплинарно наказан само заради факта, че са допуснали възможност дете да избяга от въпросната градина.

Точно това искам да кажа - сутрин докато не предада детето на учителката и вечер след като са ми го извели от стаята, детето си е моя отговорност. В крайна сметка никой не е длъжен да се грижи за моето дете след като съм го поела аз, нали?

Принципно като отида да си взема детето приемам за правилно учителката да го изведе, да ми го предаде и да се прибере в групата при другите деца, за да не се случи нещо докато я няма (писала съм го и на други места), а не да остане да си бъбри с мен 10-тина минути, а децата да стоят без надзор. Затова смятам, че след като детето излезе от стаята е моя отговорност.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
Вижте сега...детето е било по пантофи.
Това е разковничето в цялата ситуация.
И от тук аз виждам вината в персонала. Добре, учителките са издали детето на майката. Но как детето е минало голо и по пантофи покрай охраната?!?  Поне да е било облечено и обуто, да кажеш, че то тича, а майка му го следва по-бавно.
Мнеее...има гнило и персоналът има вина  Naughty Някой не си е бил на мястото.


# 7
  • Варна
  • Мнения: 634
Някой не си е бил на мястото.
Мдааа , някой не си е бил  на мястото - майката . че и с нейна приятелка била...

# 8
  • Мнения: 2 885
A ако майката се е била разбъбрила с учителката да пита за детето кое-как? По това време дребното си е плюло на петите. Охраната къде е бляла? Вина според мен няма в директорката или персонала.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 766
A ако майката се е била разбъбрила с учителката да пита за детето кое-как?
На мен ми се е случвало именно нещо подобно. Но периферно винаги съм успявала да следя щерката и да я хващам в крак.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 517
А ако майката се разбъбри в градинката или в кафето с някой, кой ще е виновен?

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 225
Ами май майката има най-голяма вина. Важното е, че детето е живо и здрано!
Моят син също избяга лятото от градината/тогава на 4г. и 2-3 месеца/.  Пред погледа на госпожата. Съобщиха ми по телефона, че не могат да открият. А той пресякъл улицата, която е доста оживена и отишъл в брат ми /живеят на 10 мин.от градината/. Добре, че снаха ми не е била на работа и тъкмо се е прибирала от пазар. А аз и госпожата го търсим и в главата ми всички филми и сценарии, които се сетите.
Накрая директорката каза, че детето ми е проблемно и не могат да се оправят с него.

# 12
  • Мнения: 3 993
А ако майката се разбъбри в градинката или в кафето с някой, кой ще е виновен?

Майката, но градинката или кафето не са детската градина, а обществени места. Сравнението е неуместно.

Дори човекът-охрана да е персонално виновен, директорката носи отговорност за повереното й заведение, деца, персонал, активи и т.н. Затова длъжността й се нарича "директор".  

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Детето се облича само. Извеждат от стаята за занимания и то се облича в коридорчето, а майката си го взима. Нима смятате, че госпожата го облича или чака да се облече? Тогава ще пищим, че от 16-18 няма госпожа при децата. Тя ще облича тези, които ги взимат.

# 14
  • Мнения: 176
В случая вината си е на майката.Нали вече е била там и вече са и го били предали.
Какво се очаква от персонала не мога да разбера.Те го предават на родителите и отиват да се занимават с другите деца.
Ами, ако трябваше да ни изпращат един по един нас и децата до входа и в групата се случи нещо с някое дете?Тогава пак персонала виновен, че не си гледа работата.Угодия няма.
Лично аз приемам за нормално като ми предадът детето отговорността за него вече да си е моя нищо, че съм на територията на градината.

# 15
  • София
  • Мнения: 8 283
Уф, пак заглавия през пръсти....на тези журналисти им е малко българския

# 16
  • Мнения: 458
Ами май майката има най-голяма вина. Важното е, че детето е живо и здрано!
Моят син също избяга лятото от градината/тогава на 4г. и 2-3 месеца/.  Пред погледа на госпожата. Съобщиха ми по телефона, че не могат да открият. А той пресякъл улицата, която е доста оживена и отишъл в брат ми /живеят на 10 мин.от градината/. Добре, че снаха ми не е била на работа и тъкмо се е прибирала от пазар. А аз и госпожата го търсим и в главата ми всички филми и сценарии, които се сетите.
Накрая директорката каза, че детето ми е проблемно и не могат да се оправят с него.

и мойто избага от ДГ, но охраната го уловил на двора. Благодаря на чичо Златан.

и моето го  водят проблемно дете  и не се оправят с него.

# 17
  • Мнения: 798
Вероятно заради подобни опасения при нас забраниха да разговаряме с учителите при отиване или тръгване. За консултации/въпроси и т.н. можем да се обаждаме или отиваме докато децата спят следобяд. Теоретически е напълно правилно.
Практически, съгласете се - една госпожа трябва да следи между 20 и 30 деца. Ако са на двора и да речем едното се удари и трябва да влезе да вземе лепенка???
Затова в други страни има стандарти за броя на възрастните спрямо децата от различни възрасти. Мисля, че за възраст 4 г. са някъде 2 възрастни на 8 деца. Нямаме право да изискваме от учителките да са свръхчовеци. По-скоро да се помисли за затваряне/заключване на входовете, например. И за повече персонал  Peace
В тази връзка - редно е да отпаднат епитети като "проблемно дете", защото вероятно става дума за дете, което има нужда от повече внимание  Laughing

# 18
  • Мнения: 13 286
Майката си е говорила с приятелка,детето и е било предадено от учителката, вината си е изцяло на майката.Не виждам никаква вина в персонала.
Журналистите се чудят от какво да направят сензация. Но има майки, които определено трябва да се постараят да са по-отговорни спрямо децата си.

# 19
  • Мнения: 690
Разбира се, че ще обвиним учителките и охраната - кой друг?  Wink Все те са ни виновни, а това че родителите "блеят", остава на заден план  Crossing Arms
типично българска черта - все някой друг ми е виновен  Mr. Green

редактирам се, за да дам конкретен отговор на темата: "под носа на родителя"  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 437

Мдаа...за пореден път се убеждавам, че малцина успяват да вникнат през това, което съобщават в медиите.

Детето не е било облечено, било е по пантофи и САМО е излязло през входа на детската градина. Пък за майката- ясно. Там спор няма.


Литъл  Peace

# 21
  • Мнения: 690
Малко са градините, в които има охрана  Peace /за което се плаща такса от родителите/.  Ами ако градината нямаше охрана, кой щеше да обвиним тогава???
Преди да се втурне към изхода на градината, детето е минало ПОКРАЙ майката и тя не го е спряла ... по скоро въобще не го е видяла  Crazy
Излишно е да се спори по темата...

# 22
  • София
  • Мнения: 2 437
Абсолютно излишно  Peace Само дете по пантофи, без дрехи е напуснало детската градина. А кой е бил вътре с него, кой с кого е говорил...това са подробности.
Можеше тази майка да е била припаднала, да е получила удар в коридора...не се вглеждайте в това, че тя си е говорила.
Дете по пантофи и без дрехи НЕ МОЖЕ да напуска САМО детската градина.

# 23
  • София
  • Мнения: 9 517
И кой се очаква да го спре? Може би директорката  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 39 766
Дете по пантофи и без дрехи НЕ МОЖЕ да напуска САМО детската градина.
Това е истината.
Излишно е тук да спорим кой е виновен в случая.

Градината на дъщеря ми нямаше охрана. Учителката казваше "сутрин ми даваш детето и поемам отговорността, вечер ти давам детето и ти си поемаш отговорността".

# 25
  • София
  • Мнения: 9 517
Дете по пантофи и без дрехи НЕ МОЖЕ да напуска САМО детската градина.
Това е истината.
Излишно е тук да спорим кой е виновен в случая.

Градината на дъщеря ми нямаше охрана. Учителката казваше "сутрин ми даваш детето и поемам отговорността, вечер ти давам детето и ти си поемаш отговорността".
Да, но ти как го получаваше вечер детето? Защото аз моето си го получавам голо и по пантофи  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 39 766
Отдавна беше Simple Smile Та, ако отида рано и са в групата "голо и по пантофи", ако са в двора "облечено". А когато пропуснехме 1вите две, т.е. взимаме я по-късно "строена и облечена във фоайето".
Много често при последният случай е била с други учителки, + още поне 1-2 деца.

# 27
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Два пъти съм влизала в тази градина,отделно, че често минавам край нея. Не съм видяла охрана.    Вътре чаках някоя от лелите да ме упъти.
 Аз пък за първи път чувам за градина без охрана. Нали Егида се "грижат" за градините?

 В нашата градина е абсурд да вляза в двора дори и да не ме види охранителя.
 

 Друга важна подробност за градината на Врабча- къща е и в нея родителите видях,че влизат само до предверието.Децата се събуват и събличат и сами или с леля се качват по етажите.
 Свалили са детето на майката и е останало тя да си го оправи и изведе.
 
 Надявам се някой с дете там да потвърди.

 

# 28
  • София
  • Мнения: 39 766
blanc, аз все пак в градината на щерката не съм ходила отдавна. Може да има, може и да няма охрана.
Съпругът ми и дъщеря ми бяха ходили в понеделник. Не са видели охрана.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 437
Дете по пантофи и без дрехи НЕ МОЖЕ да напуска САМО детската градина.
Това е истината.
Излишно е тук да спорим кой е виновен в случая.

Градината на дъщеря ми нямаше охрана. Учителката казваше "сутрин ми даваш детето и поемам отговорността, вечер ти давам детето и ти си поемаш отговорността".
Да, но ти как го получаваше вечер детето? Защото аз моето си го получавам голо и по пантофи  Peace

Моите деца оставям и взимам на вратата на детската градина- облечени и обути. Оставяме ги или ги чакаме във фоайето.
Дрехите им са вътре в гардеробчетата на групата, където си оставят и пантофките.
Родителите не се допускат вътре, освен с разрешение от охраната и само по работа.

 
И аз за пръв път чувам, че детските градини нямали охрана...пък и се заплащала от родителите?!?  Rolling Eyes

# 30
  • София
  • Мнения: 9 517
В нашата градина има охрана - един охранител всичко на всичко. Градината към момента е с два входа за влизане на децата (от едната страна на сградата) и един за достъп до администрацията (от противоположната). Скоро се очаква да ремонтират другото крило и да открият още един вход, разположен от третата страна. Двора има три изхода - пак от три различни страни. Е, няма как този един охранител да огрее всичките тези входове, нали? Обикновено човекът стои до администрацията - там е касата и приходите от такси, на входовете за децата съм го виждала веднъж - когато никой не можеше да ни каже, къде са ни децата и 15-тина родителя се готвехме да щурмуваме детската градина  Peace

Няма как при това положение да се надява някой на охрана, която да опази детето, затова отговорността на учителките е точно "след като го поеме от майката и докато й го предаде", т.е. докато децата са в стаята за игра или в салоните за допълнителни занимания или на двора  Peace

Моите деца оставям и взимам на вратата на детската градина- облечени и обути. Оставяме ги или ги чакаме във фоайето.
Дрехите им са вътре в гардеробчетата на групата, където си оставят и пантофките.
Родителите не се допускат вътре, освен с разрешение от охраната и само по работа.
Е, в нашата градина родителите се допускат до шкафчетата (но нашите шкафчета са във фоайето) - децата се събуват и събличат (вкл. и яслените групи) и се предават на учителките вече готови, аналогично се поемат от родителя голи и по пантофи и родителят ги преобува и облича  Peace

# 31
  • Мнения: 3 993
....................
Дете по пантофи и без дрехи НЕ МОЖЕ да напуска САМО детската градина.

Точно така.  Peace

Dachy, blanc,  Hug

Дзвер , да предположим, че отговорността на учителките се простира само на територията на изброените от теб помещения.
НО чие задължение е цялостната организация и ред в детското заведение?   
Кой е отговорен пред външни контролни органи, пред висшестоящи?
Всяка институция, всеки екип от хора си има началник, и той затова е началник, да ги управлява, организира и контролира. Отговорностите му са повече отколкото на обикновен служител.
Погледни малко по-мащабно на случката...нещо куца в това заведение, щом се случват такива неща....
То и в болниците ни така, току съобщят/напишат медиите за някой смъртен случай на дете, уж се прави разследване на лекари, персонал и болница, пък никога не се намират виновни и тези случаи остават без последствия.  Най-много да уволнят някой, но съдебна отговорност?! Mr. Green
Не трябва да чакаме да се случи най-лошото, за да потърсим персонална отговорност, нали.
Ако в един офис стане инцидент с клиент, никой няма да търси отговорност от него, ами от работещите в офиса. Peace

Затова не разбирам пишещите тук, които изказват мнение "майката е виновна" и с това всичко е приключено и забравено. Може би защото не се е случило във вашата детска градина?  Rolling Eyes
Не е нормално и не е редно да се случват такива неща. Сега след случилото се е редно СО/Минчева/Фандъкова да назначат проверка поне, най-малкото.   

# 32
  • София
  • Мнения: 9 517
Ами съжалявам, но според мен не е нормално и не е редно да съм си поела детето в детската и след това то да избяга и да обвинявам директорката и охраната за това. Peace В крайна сметка това е моето дете и от момента, в който ми е предадено аз нося отговорност за него. Представете си момента 17-17,30 ч. вечерта, детска градина с 10-тина групи, родители и деца - всички вървят и бързат на някъде, разминават се, как може някой друг освен родителя да опази децата?

# 33
  • Мнения: 690
И аз за пръв път чувам, че детските градини нямали охрана...пък и се заплащала от родителите?!?  Rolling Eyes


в нашия провинциален град, незнайно защо набеден за втори по големина в страната, не всички градини имат охрана. Тези, които са с охрана се броят на пръсти и има такава, защото родителите плащат годишна такса  Peace Останалите, които нямат охрана, заключват входните си врати. Общината НЕ осигурява безплатно човек, който да стои на вратата  Naughty
Извинете, но в 17.30 ч. когато градината няма охрана и в групите има по една учителка кой точно трябва да следи децата ви на улицата ?!
при положение, че детето вече е изведено и предадено на майката, кой трябва да отговаря?
при нас детето се извежда извън групата заедно с якето, обувките са в шкафчета пред групата, учителката си влиза вътре, а родителят си поема детето. Ако учителят следи и за децата извън групата, вътре кой ще гледа останалите ?! В правилника е записано - учителката лично приема и предава детето на родителя, т.е. учителката носи отговорност докато детето е в групата, останалото си е наша отговорност, мили дами  Peace

Little wingels, тази институция също си има началник - казва се директор Peace При все, че не отпускат повече средства за персонал, директорката да застане може би лично на вратата от 07.30 до 19 ч., за да има охрана Mr. Green 
 

# 34
  • Мнения: 3 993
*vesela*, тези подробности с бюджета, персонала и прочие, хич не ме вълнуват лично мен, защото не е моя работа. Моята работа е в моя офис и там отговорността е моя.
Аз като плащам такса на въпросното заведение, искам срещу нея да получавам адекватни услуги. Ако не могат да ми ги осигурят, ще си намеря друго заведение.

Директорката трябва да създаде организация, така че да гарантира сигурността на децата и да не могат да бягат сами по пантофи.  Mr. Green Как ще го направи, с какви средства, хич не ме вълнува, интересува ме само резултата.

Добре, че се отказах от въпросната градина още миналата година, след като не приеха дъщеря ми в яслената група. За добро е. Ама бях събрала информация от родители, чиито деца я посещават. Не веднъж съм писала тук във форума, че в 62-ро ОДЗ не отглеждат децата както трябва.

# 35
  • Мнения: 9 990

Мдаа...за пореден път се убеждавам, че малцина успяват да вникнат през това, което съобщават в медиите.

Детето не е било облечено, било е по пантофи и САМО е излязло през входа на детската градина. Пък за майката- ясно. Там спор няма.


Литъл  Peace

Нашата градина е на отделни сгради.Охрана за Всяка сграда Няма, а също в централната сграда има поне 4-5 различни входа/изхода за всяка група-не стои охрана на всеки вход.
Децата в детската градина при нас се предават на вътрешната врата на всяка група.Следва помещение, където се преобличат и преобуват с родителите, а не с госпожата.Госпожата е вътре, при останалите деца.Освен родителя, друг няма там по това време, няма и как да има.Та-чия отговорност е, след като детето е сдадено?Каква охрана, какви пантофи?
В цитираната 62 градина къде се преобуват и преобличат-вътре в групата преди да са предадени децата или след като ги вземе родител? Crazy Rolling Eyes
Отговорността в случая е изцяло на майката.Случва се.На мен ми се е случвало.Независимо къде.Аз самата съм "забравяна" от моите родители навремето, имагме един Стефчо в градината, който редовно си тръгваше сам, има случаи на родител, оставил детето само да влиза, а то не е стигнало до групата и т.н.
Детето е Избягало от Майка си, не от Градината.И на пазара да е била-пак така е щяло да хукне.
Има си правилник-вътрешен-как и къде се предават децата.При нас този правилник гласи , че децата се предават по пантофи и необлечени, хахаха, и е наша отговорността да си ги облечем и обуем.Аз съм си прибирала детето по пантофи, и охраната няма как да ме спре да го изведа по пантофи и без шапка. Crazy

Последна редакция: пт, 05 ное 2010, 16:07 от Jizzlobber

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 171
И аз мисля, че отговорността в този случай е на майката. В нашата градина също няма охрана. И да отговорността на персонала в ДГ е от момента, в който си оставя детето и докато го взема, т.е. госпожата ми го предаде пред вратата на стаята. След това аз сама решавам как и колко време ще го обличам, дали ще си приказвам с някой, него ли ще следя, и т.н...

# 37
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Vesela ,именно! Или има охрана,или вратите се заключват през деня.
/ Имам опит с две деца и две различни градини./  
 Дори и с охрана,пак се заключва -дали  сградата,или двора-зависи от разположението и вида на зданието.

 Детето от случката май е взето на обяд,т.е. не е било навалица от влизащи и излизащи, та вратите да си стоят отворени.

 

# 38
  • Мнения: 9 990
А в тази връзка-ние имаме забрана да си висим на приказки в градината.Помолени сме да напускаме територията на градината веднага при взимане на детето.Обличаме го и си тръгваме, не седим на раздумки. Wink
След като детето е предадено на майката, и учителката се е прибрала при останалите деца, какво се очаква-охраната да съпровожда всеки дръзнал да си взима детето ли?В колонка по един, моля.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 120
Eeee, майката казва, че детето е избягало докато тя е била там, за да го вземе, така че вина в персонала на градината не виждам

и аз така..
детето вече е било предадено на майката, отговорността си остава за нея.

# 40
  • Мнения: 690
*vesela*, тези подробности с бюджета, персонала и прочие, хич не ме вълнуват лично мен, защото не е моя работа. Моята работа е в моя офис и там отговорността е моя.
Аз като плащам такса на въпросното заведение, искам срещу нея да получавам адекватни услуги. Ако не могат да ми ги осигурят, ще си намеря друго заведение.


най-вероятно посещавате ЧДГ  Hug Защото в държавната винаги има нещо неадекватно - укладът за деня е малък, персоналът също, по базата все нещо има да се прави, пък и пари за учебни помагала се събират всяка година, тоалетна хартия и др. консумативи също искат и то всеки месец ... и всичко това независимо от таксата

Нищо лично, но майката от статията не се оплаква, пък ние тук едва ли не подписка в нейна подкрепа ще спретнем  Wink

# 41
  • Мнения: 9 990
Ами как, аз подкрепям майката, че поема отговорността и пр.Защото е така.Изживяла съм го.С по-малко дете.Никой не очакваше, че само може да излезне, но се случи.Тук градината е много далеч от историята, случайността е била да са там, но са били Майка и Дете.Изпуснато от майката.Толкоз.
И аз съм забравяна.А майка ми не е лоша, несериозна и пр.И аз съм правила гафове.Никой не е застрахован, защото, въпреки старанието ни се случва човек да се отпусне за 2 секунди.Не сме машини.Хубаво е, че чужди хора са реагирали адекватно и не се е стигнало до лоша развръзка.Нито на майката и е добре, а градината е била длъжна да си защити реномето.
И всичко това е много извън темата за уклади и недостиг на каквото и да е.
Просто ситуация между майка и хлапе.Изнесена сякаш чудо невиждано е станало.
От край време зан за деца, които се шмугват за секунди, въпреки, че на майката очите са на 15, последно станах свидетел на Красно село.Майката го е пуснала за секунда-торбата да поеме.И аз бях там.Детето между тълпата изчезна.Добре, че се намери.

# 42
  • Мнения: 690
Просто ситуация между майка и хлапе.Изнесена сякаш чудо невиждано е станало.
...

и аз това се опитвам да кажа  Wink темата обаче тръгна с укори отново срещу градините, учителките, лели, охрана  /или поне на мен така ми се стори/.
А иначе е ясно, че на всеки може да се случи - не само на родител, но и на учител  Peace Ако се случи на родител - голяма част си мълчат и не признават, че грешката е тяхна, нооо ако се случи на учител - сигурно ще го линчуват ... 

# 43
  • София
  • Мнения: 388
Просто ситуация между майка и хлапе.Изнесена сякаш чудо невиждано е станало.
...

и аз това се опитвам да кажа  Wink темата обаче тръгна с укори отново срещу градините, учителките, лели, охрана  /или поне на мен така ми се стори/.
А иначе е ясно, че на всеки може да се случи - не само на родител, но и на учител  Peace Ако се случи на родител - голяма част си мълчат и не признават, че грешката е тяхна, нооо ако се случи на учител - сигурно ще го линчуват ... 
Да, когато родителят е проявил небрежност винаги се търси вина в училището, детската градина, общината, държавата. Ако в България имаше социални институции, защитаващи адекватно правата на децата, много родители щяха да се замислят не само дали държат "под око" детето си, ами и дали е редно да го "поступват" на улицата

# 44
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Че е виновна майката-виновна е.

 Това не пречи да си проверят мерките за сигурност.
 Помня,как заради историята с изчезналия Пепи в градината  ни затегнаха много режима. 

# 45
  • Мнения: 9 990
Периодично си затягат мерките градините.И без подобни ситуации.От нашата градина-това знам.

# 46
  • София
  • Мнения: 388
Факт е, че има градини и градини. Има такива с един вход и вечно отключен и такива с по 3-4 и висиш по 10 мин. докато ти отворят и още 5 докато обясниш кой си, за какво идваш, кого търсиш и евентуално те пуснат(съпровождайки те по коридора)

# 47
  • София
  • Мнения: 14 688
А, да обясня като майка с две деца там. Охрана няма, отвън се звъни да ти отворят, но отвътре-навън се излиза без проблем. Детето е от групите на 2 етаж-имат си фоайе с гардероби, там се извеждат децата да се обличат и да си тръгват. Майката се е забляла и то си е слезло и си е излязло. Било е по обяд, когато децата са по спалните, госпожите са при тях, лелките чистят, няма кой да го види, че излиза по пантофи. Но наистина няма специален човек, който да стои през целия ден на вратата, има само сутрин и вечер. Не обвинявам госпожата, да изпраща всяко дете до входната врата ли, след като го е предала на родител?

# 48
  • Мнения: 3 993
А, да обясня като майка с две деца там. Охрана няма, отвън се звъни да ти отворят, но отвътре-навън се излиза без проблем. Детето е от групите на 2 етаж-имат си фоайе с гардероби, там се извеждат децата да се обличат и да си тръгват. Майката се е забляла и то си е слезло и си е излязло. Било е по обяд, когато децата са по спалните, госпожите са при тях, лелките чистят, няма кой да го види, че излиза по пантофи. Но наистина няма специален човек, който да стои през целия ден на вратата, има само сутрин и вечер. Не обвинявам госпожата, да изпраща всяко дете до входната врата ли, след като го е предала на родител?

Ами това е проблема.
Дали ще има родител или не във фоайето, всяко дете може да си излезе само свободно, щом не се заключва (поне външната врата) и няма охрана. И не само по обяд, ами по всяко време.

# 49
  • Мнения: 9 990
Външната врата се отваря от родител.През вътрешната си има мерки да не излизат.
Не го намирам за проблем.
При нас е на автомат-казваш за кой си и ти отварят.Няма как учителката да зареже децата горе сами и да слиза лично да отваря и затварп външната врата.Има и стълби.И е отделна сграда.Ако недобросъвестен родител не затваря зад себе си и детето му се шмугне си е негова драма. Naughty
Ако искат охрана-воала-това са, чакай да преброя минимум 8 души разпръснати по входовете.Минимум, слагала съм на две места по един. Grinning
Излишба параноя и излишен шум.От мухата слон направихте, горката майка егати.....и сега кво-и вишки в градините-сакън пиле да не прехвръкне.

# 50
  • София
  • Мнения: 9 517
Излишба параноя и излишен шум.От мухата слон направихте, горката майка егати.....и сега кво-и вишки в градините-сакън пиле да не прехвръкне.
това е и моето мнение

# 51
  • София
  • Мнения: 2 437
То по-скоро горкото дете.

Лично за мен тази случка не е муха, ами си е слон.  ooooh!
И да, притеснява ме, че входовете на градините (не на нашата) стоят неохраняеми.
И хем не гледам филми, а новините ги ограничавам.

Паралел м/у годините не може да се направи. И преди е имало бягства от градините, но...лудите бяха в лудницата, колите бяха рядкост, а хората съвсем различни.

# 52
  • София
  • Мнения: 388
Детето съвсем умишлено си е тръгнало само. 4 годишните знаят, че не могат сами да излизат от детската градина, това със сигурност е нещо на което ги учат там и се повтаря непрекъснато от педагозите.  Затова случката е станала, когато мама е била там. За какви години, луди и коли говорите, те родителите не могат да си опазят децата, вратата на детската градина трябвало да се охранява. Утре ще си загубите детето в мола, охраната ли ще ви е виновна?

# 53
  • София
  • Мнения: 44 120
мдаа...missmarina...много точно казано...
в коментарите към новината имаше един, че детето си бягало системно, не само от градината ми и от къщи и от всякъде....явно мама никак не я бива да си опазва детето.... но дали точно градината е виновна....

# 54
  • София
  • Мнения: 388
Както и да е. Да оставим на мира майката и детенцето, само те си знаят какво са преживели и как. Персоналът на ДГ също едва ли е подминал леко случката, само защото е предадено детето на родител. Работя в системата и съм губила дете ВЪТРЕ в сградата на градината при охрана и заключени врати, знам какво е.
 По темата " Как бягат децата от ДГ?" отговарям-сами, с приятелче и неслучайно.

# 55
  • Мнения: 873
сега ще шокирам може би онези майчета,чиито деца ходят на детска градина с охрана и вратата се заключва стриктно......но тук,в града, има една градина,която си е на свободен достъп-вратата не се заключва, портата на оградата зее постоянно,а в самата ограда има огромни дупки, през които децата се мушкат както си искат.и представете си, в първа група, на първия месец едно хлапе пресекло улицата и се прибрало вкъщи.вместо да се трогнат за сигурността,на родителска среща даскалиците нахокали родителите,че трябвало да наредят на децата си да не си тръгват от градината,преди мама или тати да са дошли да ги вземат #2gunfire

п.п. това не е слух-там ходят децата на всичките ми приятелки Peace

# 56
  • Мнения: 1 883
В нашата градина охрана няма.Врата се заключва, но отвътре на вън се излиза без проблем.Имаме домофон, по който се съобщава  кое дете се взима.
Преди година мъжа ми върнал две деца, понеже госпожата не чула както трябва, тях никой не ги чакаше,госпожата не е слезнала, пуснала  децата сами.Добре ,че мъжа ми ги познава и ги върнал.Не е единствен случай.Наказана госпожа или директорка няма.

# 57
  • Мнения: 503
И аз като малка избягах от градината с една приятелка, за няколко минути обаче, не сме скитали по улиците, повече ни беше акъла, бяхме 5-6-годишни. И сами се върнахме, и никой не разбра. Затваряха се вратите, но не се заключваха, а охрана не помня да е имало. Но това е било преди години. Сега като гледам какви стриктни мерки има в градината на детето, не виждам как ще избяга, нито как някой ще го вземе и ще го изведе - то списъци (кой може да взима детето), охрана, външни лица (разбирайте родители Laughing) не се допускат в сградата на градината, стоим и чакаме отвън...

# 58
  • Мнения: 3 993
Външната врата се отваря от родител.През вътрешната си има мерки да не излизат.
Не го намирам за проблем.
При нас е на автомат-казваш за кой си и ти отварят.Няма как учителката да зареже децата горе сами и да слиза лично да отваря и затварп външната врата.Има и стълби.И е отделна сграда.Ако недобросъвестен родител не затваря зад себе си и детето му се шмугне си е негова драма. Naughty
Ако искат охрана-воала-това са, чакай да преброя минимум 8 души разпръснати по входовете.Минимум, слагала съм на две места по един. Grinning
Излишба параноя и излишен шум.От мухата слон направихте, горката майка егати.....и сега кво-и вишки в градините-сакън пиле да не прехвръкне.

Организацията във вашата градина как по-точно кореспондира на случката в 62-ро ОДЗ?
И какво значи "не го намирам за проблем"? Какво не намираш за проблем?
Темата е за 62-ро ОДЗ, а не за градината, която посещават твоите деца.

По-назад yovanka е описала ситуацията там - входната врата не се заключва, отвътре навън се излиза безпрепятствено:

А, да обясня като майка с две деца там. Охрана няма, отвън се звъни да ти отворят, но отвътре-навън се излиза без проблем. Детето е от групите на 2 етаж-имат си фоайе с гардероби, там се извеждат децата да се обличат и да си тръгват. Майката се е забляла и то си е слезло и си е излязло. Било е по обяд, когато децата са по спалните, госпожите са при тях, лелките чистят, няма кой да го види, че излиза по пантофи. Но наистина няма специален човек, който да стои през целия ден на вратата, има само сутрин и вечер. Не обвинявам госпожата, да изпраща всяко дете до входната врата ли, след като го е предала на родител?

# 59
  • Мнения: 9 990
Намирам Много Общо, защото Организацията в 62-ро е като ва нашето.Едно към едно. LaughingОхрана няма.Звъни се и ти се отваря отгоре.Отвътре навун се излиза без проблем-вратата е на автомат.Излизането през външната врата е отговорност на Родителя.Напълно е възможно родител даже да не затвори след себе си и вратата остава да зее отворена. Mr. GreenОхрана няма и няма как да има.Не е и нужна за подобен род дейности.Все едно у нас да си сложа охрана. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт