Как бягат децата от ДГ?!?

  • 3 118
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 990
Периодично си затягат мерките градините.И без подобни ситуации.От нашата градина-това знам.

# 46
  • София
  • Мнения: 388
Факт е, че има градини и градини. Има такива с един вход и вечно отключен и такива с по 3-4 и висиш по 10 мин. докато ти отворят и още 5 докато обясниш кой си, за какво идваш, кого търсиш и евентуално те пуснат(съпровождайки те по коридора)

# 47
  • София
  • Мнения: 14 688
А, да обясня като майка с две деца там. Охрана няма, отвън се звъни да ти отворят, но отвътре-навън се излиза без проблем. Детето е от групите на 2 етаж-имат си фоайе с гардероби, там се извеждат децата да се обличат и да си тръгват. Майката се е забляла и то си е слезло и си е излязло. Било е по обяд, когато децата са по спалните, госпожите са при тях, лелките чистят, няма кой да го види, че излиза по пантофи. Но наистина няма специален човек, който да стои през целия ден на вратата, има само сутрин и вечер. Не обвинявам госпожата, да изпраща всяко дете до входната врата ли, след като го е предала на родител?

# 48
  • Мнения: 3 993
А, да обясня като майка с две деца там. Охрана няма, отвън се звъни да ти отворят, но отвътре-навън се излиза без проблем. Детето е от групите на 2 етаж-имат си фоайе с гардероби, там се извеждат децата да се обличат и да си тръгват. Майката се е забляла и то си е слезло и си е излязло. Било е по обяд, когато децата са по спалните, госпожите са при тях, лелките чистят, няма кой да го види, че излиза по пантофи. Но наистина няма специален човек, който да стои през целия ден на вратата, има само сутрин и вечер. Не обвинявам госпожата, да изпраща всяко дете до входната врата ли, след като го е предала на родител?

Ами това е проблема.
Дали ще има родител или не във фоайето, всяко дете може да си излезе само свободно, щом не се заключва (поне външната врата) и няма охрана. И не само по обяд, ами по всяко време.

# 49
  • Мнения: 9 990
Външната врата се отваря от родител.През вътрешната си има мерки да не излизат.
Не го намирам за проблем.
При нас е на автомат-казваш за кой си и ти отварят.Няма как учителката да зареже децата горе сами и да слиза лично да отваря и затварп външната врата.Има и стълби.И е отделна сграда.Ако недобросъвестен родител не затваря зад себе си и детето му се шмугне си е негова драма. Naughty
Ако искат охрана-воала-това са, чакай да преброя минимум 8 души разпръснати по входовете.Минимум, слагала съм на две места по един. Grinning
Излишба параноя и излишен шум.От мухата слон направихте, горката майка егати.....и сега кво-и вишки в градините-сакън пиле да не прехвръкне.

# 50
  • София
  • Мнения: 9 517
Излишба параноя и излишен шум.От мухата слон направихте, горката майка егати.....и сега кво-и вишки в градините-сакън пиле да не прехвръкне.
това е и моето мнение

# 51
  • София
  • Мнения: 2 437
То по-скоро горкото дете.

Лично за мен тази случка не е муха, ами си е слон.  ooooh!
И да, притеснява ме, че входовете на градините (не на нашата) стоят неохраняеми.
И хем не гледам филми, а новините ги ограничавам.

Паралел м/у годините не може да се направи. И преди е имало бягства от градините, но...лудите бяха в лудницата, колите бяха рядкост, а хората съвсем различни.

# 52
  • София
  • Мнения: 388
Детето съвсем умишлено си е тръгнало само. 4 годишните знаят, че не могат сами да излизат от детската градина, това със сигурност е нещо на което ги учат там и се повтаря непрекъснато от педагозите.  Затова случката е станала, когато мама е била там. За какви години, луди и коли говорите, те родителите не могат да си опазят децата, вратата на детската градина трябвало да се охранява. Утре ще си загубите детето в мола, охраната ли ще ви е виновна?

# 53
  • София
  • Мнения: 44 120
мдаа...missmarina...много точно казано...
в коментарите към новината имаше един, че детето си бягало системно, не само от градината ми и от къщи и от всякъде....явно мама никак не я бива да си опазва детето.... но дали точно градината е виновна....

# 54
  • София
  • Мнения: 388
Както и да е. Да оставим на мира майката и детенцето, само те си знаят какво са преживели и как. Персоналът на ДГ също едва ли е подминал леко случката, само защото е предадено детето на родител. Работя в системата и съм губила дете ВЪТРЕ в сградата на градината при охрана и заключени врати, знам какво е.
 По темата " Как бягат децата от ДГ?" отговарям-сами, с приятелче и неслучайно.

# 55
  • Мнения: 873
сега ще шокирам може би онези майчета,чиито деца ходят на детска градина с охрана и вратата се заключва стриктно......но тук,в града, има една градина,която си е на свободен достъп-вратата не се заключва, портата на оградата зее постоянно,а в самата ограда има огромни дупки, през които децата се мушкат както си искат.и представете си, в първа група, на първия месец едно хлапе пресекло улицата и се прибрало вкъщи.вместо да се трогнат за сигурността,на родителска среща даскалиците нахокали родителите,че трябвало да наредят на децата си да не си тръгват от градината,преди мама или тати да са дошли да ги вземат #2gunfire

п.п. това не е слух-там ходят децата на всичките ми приятелки Peace

# 56
  • Мнения: 1 883
В нашата градина охрана няма.Врата се заключва, но отвътре на вън се излиза без проблем.Имаме домофон, по който се съобщава  кое дете се взима.
Преди година мъжа ми върнал две деца, понеже госпожата не чула както трябва, тях никой не ги чакаше,госпожата не е слезнала, пуснала  децата сами.Добре ,че мъжа ми ги познава и ги върнал.Не е единствен случай.Наказана госпожа или директорка няма.

# 57
  • Мнения: 503
И аз като малка избягах от градината с една приятелка, за няколко минути обаче, не сме скитали по улиците, повече ни беше акъла, бяхме 5-6-годишни. И сами се върнахме, и никой не разбра. Затваряха се вратите, но не се заключваха, а охрана не помня да е имало. Но това е било преди години. Сега като гледам какви стриктни мерки има в градината на детето, не виждам как ще избяга, нито как някой ще го вземе и ще го изведе - то списъци (кой може да взима детето), охрана, външни лица (разбирайте родители Laughing) не се допускат в сградата на градината, стоим и чакаме отвън...

# 58
  • Мнения: 3 993
Външната врата се отваря от родител.През вътрешната си има мерки да не излизат.
Не го намирам за проблем.
При нас е на автомат-казваш за кой си и ти отварят.Няма как учителката да зареже децата горе сами и да слиза лично да отваря и затварп външната врата.Има и стълби.И е отделна сграда.Ако недобросъвестен родител не затваря зад себе си и детето му се шмугне си е негова драма. Naughty
Ако искат охрана-воала-това са, чакай да преброя минимум 8 души разпръснати по входовете.Минимум, слагала съм на две места по един. Grinning
Излишба параноя и излишен шум.От мухата слон направихте, горката майка егати.....и сега кво-и вишки в градините-сакън пиле да не прехвръкне.

Организацията във вашата градина как по-точно кореспондира на случката в 62-ро ОДЗ?
И какво значи "не го намирам за проблем"? Какво не намираш за проблем?
Темата е за 62-ро ОДЗ, а не за градината, която посещават твоите деца.

По-назад yovanka е описала ситуацията там - входната врата не се заключва, отвътре навън се излиза безпрепятствено:

А, да обясня като майка с две деца там. Охрана няма, отвън се звъни да ти отворят, но отвътре-навън се излиза без проблем. Детето е от групите на 2 етаж-имат си фоайе с гардероби, там се извеждат децата да се обличат и да си тръгват. Майката се е забляла и то си е слезло и си е излязло. Било е по обяд, когато децата са по спалните, госпожите са при тях, лелките чистят, няма кой да го види, че излиза по пантофи. Но наистина няма специален човек, който да стои през целия ден на вратата, има само сутрин и вечер. Не обвинявам госпожата, да изпраща всяко дете до входната врата ли, след като го е предала на родител?

# 59
  • Мнения: 9 990
Намирам Много Общо, защото Организацията в 62-ро е като ва нашето.Едно към едно. LaughingОхрана няма.Звъни се и ти се отваря отгоре.Отвътре навун се излиза без проблем-вратата е на автомат.Излизането през външната врата е отговорност на Родителя.Напълно е възможно родител даже да не затвори след себе си и вратата остава да зее отворена. Mr. GreenОхрана няма и няма как да има.Не е и нужна за подобен род дейности.Все едно у нас да си сложа охрана. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт