Бургас: Ясли, градини, занимални със специални занятия - 1

  • 42 646
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Здравейте Simple Smile Аз от 4 месеца съм мама, но се записвам да ви следя, защото мисля догодина септември да се връщам на работа, а по това което чувам от познати и приятели е много трудно да ти приемат детето в яса.
Само по адресна регистрация ли става? За септемврийските групи пак ли януари се подават документи?
Знам, че е рано, но искам да съм подготвена  Rolling Eyes
juja_   това коя ДГ е?
Ние живеем в Славейков и мисля да го запиша в яслата до училище "Д.Дебелянов" - не й знам името  Embarassed
Разбрах, че в ДГ която е с/у химическия техникум също откриват яслена група, там също ми е удобно, защото майак ми живее на близо, но нямам адресна регистрация  Tired  дано се освободи някое местенце за нас догодина. 
Да питам и дали знаете нещо за яслата в Св.Влас? Таткото е с адр. рег. от там  newsm78

Хубав ден от нас  Hug

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 326
Therisa, записванията за ясла са първите работни дни на новата година. Поне до сега беше така. Записваш се независимо дали детето ще ходи от юни или септември. Като излезе класирането април се подписваш, за да си запазиш мястото и после септември ходиш за документи. По принцип става записването по адрес - постоянен или настоящ. Нищо не пречи да смениш настоящия ако имаш предпочитания към ясла, а и поне на мен не са искали документ за адреса. За местата - не сме висяли по нощите, не е имало истерии. Приеха ни без връзки, а и имаше свободни места. Ние сме в яслата на Сан Стефано. Гледай да ти е удобна яслата за водене и взимане, да не го водиш мног орано и да седи до късно самичко. Ако има въпроси - съм насреща Peace

# 32
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Therisa, записванията за ясла са първите работни дни на новата година. Поне до сега беше така. Записваш се независимо дали детето ще ходи от юни или септември. Като излезе класирането април се подписваш, за да си запазиш мястото и после септември ходиш за документи. По принцип става записването по адрес - постоянен или настоящ. Нищо не пречи да смениш настоящия ако имаш предпочитания към ясла, а и поне на мен не са искали документ за адреса. За местата - не сме висяли по нощите, не е имало истерии. Приеха ни без връзки, а и имаше свободни места. Ние сме в яслата на Сан Стефано. Гледай да ти е удобна яслата за водене и взимане, да не го водиш мног орано и да седи до късно самичко. Ако има въпроси - съм насреща Peace

bubabo много ти благодаря за бързия и изчерпателен отговор  Hug

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 290
Therisa Моите и двете деца бяха в тази ясла ( и сега и двамата са там на градина и там попаднахме на мн добри преподавателки) до Д.Дебелянов ОДЗ№5  - Иглика. Аз лично съм мн доволна от ясленската група ( и двамата бяха при една и съща лелка и сестри). Никога не съм ги вземала мокри или да са наакани и да не са изчистени. За дрешките че се цапат с храна е нормално:))) Все пак там се учат самички да се  хранят:))) Ние живеем доста далече от тази ясла (в др край на Славейков ) ,така че  мисля че не е проблем адресната рег (поне преди беше така) А и както са ти казали др момичета наистина е добре да ти е удобна за вземане и връщане, че аз зимата направо се виждам в чудо когато Тати не може да ни кара с колата .

# 34
  • Мнения: 723
Добър ден,
отбелязвам темата ,за да я следя,
искам да попитам  дали съществуват истерии при приема на документи за ДГ,
изразяващи се в редене на опашки и чакане на същите от тъмни зори,
това ,за да се подготвя психически.....
също така, адресната регистрация какъв критерий е по важност при прием на детето,
Благодаря и хубав ден....

# 35
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Съществуват истерии, да. Правилата ги публикуват в началото на всяка година на сайта на Община Б-с. С предимство са две деца в една градина, многодетни майки- с повече от 2 деца и районирането. Смятам, че няма да имаш проблем.

# 36
  • Мнения: 119
Ето тук са обяснени правилата за прием,а и се надявам след нова година да обявят и свободните места.http://www.detski-gradini.info/vyprosi-otgowori/36-%D0%92%D1%8A% … %D0%B0%D1%81.html

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 347
Споделям срещата ми с директорката на ОДЗ2 в Зорница.
Наложи ми се да отпиша детето от ясла, защото по закон нямам право да съм едновременно в майчинство и тя да се води на ясла. Върнаха ме в майчинство, работодателите, след няколко взети болнични заради малката, последното от което беше и в болницата.
Директорката отказа да повярва, че й говоря истината, накрая се усетих, че плача, опитвайки се да й обясня, че за мен това е най-малкото изгодно, да бъда без работа и други доходи, самотна майка с малко дете вкъщи ( без да говорим за борбата за място в ДЯ отново след време). Все пак беше изненадващо за мен, че реагира така остро. Чак на следващия ден ми хрумна, че реакцията й е била такава, защото (може би) губи пари за ДЯ така. Все пак, не мисля че беше нужно да ме докара до това състояние  Peace

# 38
  • Мнения: 723
Благодаря ви,Менина и Миша81,
оставам с впечатление,че с предимство са трети и следващи деца, и близнаци....

Бен78,ти си поредната майка,която ми казва,че е разплакана от персонал в детско заведение,
смятам,че съм сдържан човек,но предполагам,че в такава ситуация бих "изригнала"....особено пък ,ако се отнася до тормоз над детето ми....,защото  и такива случаи ми споделиха.....

Усмихнат ден,момичета.... 

# 39
  • Мнения: 54
[quote author
 Приеха ни без връзки, а и имаше свободни места. Ние сме в яслата на Сан Стефано. Гледай да ти е удобна яслата за водене и взимане, да не го водиш мног орано и да седи до късно самичко.
[/quote]
 
Там връзките не важат.И ние бяхме в тази ясла.Директорката е разкошен човек.Заради нея съм с прекрасни впечатления от яслата.
За съжаление госпожите , т.е. сестрите явно не са се откарали от манипулативните си методи относно това , че децата трябва да се вземат рано , за да не остават сами дълго време...Добре , че в групата имаше и други работещи родители та малката не стоеше дълго сама,когато я вземах в 17.40 ч.Все пак стигнахме до конфликт , малко преди да я прехвърля в градина , защото на няколко пъти ми се случи да я намирам готова обута и облечена, заедно с госпожата да ме чака пред гардеробчетата.След като си изяснихме , на кой до кога е работното време и намекнах , че при следващ случай ще уведомя директорката.Сега ,като ви чета малко съжалявам , че не съм го направила.

# 40
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
оставам с впечатление,че с предимство са трети и следващи деца, и близнаци....
Няма значение кое поред е детето в семейството, стига да има поне едно братче или сестриче.

# 41
  • Мнения: 723
оставам с впечатление,че с предимство са трети и следващи деца, и близнаци....
Няма значение кое поред е детето в семейството, стига да има поне едно братче или сестриче.
предполагам още едно братче или сестриче В същата детска градина....
ако ,да,то от тази опция ще се възползва Вяра,
София ще дерзае по общия ред......

# 42
  • Мнения: 770
Therisa става въпрос за ОДЗ 1, в М.Рудник.
След 1 месец отсъствия, ходене на планина и подсилване на организма отвсякъде, след тридневно посещение на ясла пак сме болни......

# 43
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Therisa става въпрос за ОДЗ 1, в М.Рудник.
След 1 месец отсъствия, ходене на планина и подсилване на организма отвсякъде, след тридневно посещение на ясла пак сме болни......

 ooooh! ooooh! ooooh!  Ужас!!! Мен от това най-много ме е страх...

# 44
  • Мнения: 3 621
Момичета искам да ви помоля да споделите впечатления от ДГ " Иглика" и "Брезичка" в "Славейков".

Общи условия

Активация на акаунт