За прекаленото окосмяване при някои жени! Тема 2

  • 69 443
  • 390
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: X
Ооох,след бръснене е ад,много са твърди косъмчетата.Продължавай с колата,следващият път много по-малко ще те боли  Hug Hug Hug

# 346
  • София
  • Мнения: 2 970
Здравейте всички!

Регистрирах се, защото усещам нужда да споделя с други хора, имащи този проблем.

На 36 години съм, и се боря с него още от пубертета. До 24 годишна възраст не беше чак толкова активен този проблем - с окосмяването. Тогава бях диагностицирана с ендометриоза, последва операция и премахване на единият яйчник. Последва 6 месечно лечение с коремни инжекции с хормон на хипофизата, в момента не си спомням как се казваха, но бяха доста скъпи.

После се оказа, че оцелелият яйчник бил леко поликистозен и в годините последваха няколко курса от по няколко месеца с диане.

междувременно се оказа, че съм имала леко уголемяване - студен възел на щитовидната жлеза, без отклонение в хормоните, все едно решиха и го оперираха.

До сега след операцията не съм имала отклонения в щитовидните хормони.

Изследвала съм неколкократно полови хормони, до сега не е имало видим проблем, освен че женските са сравнително ниски - но в норма, а тестостероните - високи - около горна граница.

ДХЕАС не е бил вън от норма, все пак минах през ямр на хипофиза и надбъбречни - няма проблеми.

Преди две години ходих на преглед и една малка миома, която беше намерена години преди това беше попораснала, но не много. Космите обаче се увеличават, болките при цикъл и обилното кървене също, и предвид възрастта ми и че от диане пълнеех с по няколко килограма ми предписаха ясмин.  Ендокриноложката, при която отидох за космите тества хормоните и каза, че предвид състоянието ми да видим как ще бъда година и половина с ясмин, после да мислим за спиронолактон.

Пих си ясмин година и половина и космите намаляха, но се появява косопад. Винаги съм имала фина тъничка коса, но напоследък - последните три години, намаля на половина. Акнето само намаля, но не изчезна.

Много ми е тъжно. Гинеколожката, при която ходих напоследък започна да ми обяснява колко добре съм си била какви тежки случаи имало, да не ми пукало и да си епилирам космите и да се подстрижа късо, нали не съм била напълно плешива Cry

Не съм плешива - още, нямам наднормено тегло - макар да качих 5кг от пиенето на ясмин, бях 55, сега съм 60, на ръст 170, но е гадно #2gunfire

Гинеколожката каза, че трябвало да пия хапчета този път до живот - не до живот, а до максимално дълго - критическа, после хормонално заместителна терапия, иначе съм щяла да бера много грижи. Хубаво = ще прежаля разширените вени - те се развиха напоследък от ясмин, ще пия гадни хапчета но поне да помагат. Преди дни говорих с ендокриноложката на баща ми. Тя е мила баба и ме изслуша. казах й, че имам от малка и инсулинова резистентност, баща ми и баба ми - починала са диабетици тип 2. Разказах и за другото и тя ми каза за спиронолактон и метформин, че дори при леки случаи на хирзутизъм и оплешивяване били добро решение. Онзи ден ги взех и започнах по най-малките дози - тя каза по 1 т. от 25мг спиронолактон, сутрин и вечер, а метформин 2 х 500мг, а аз започнах само веднъж дневно по 25мг спиронолактон, и 2х250мг метформин. Страх ме е да пия пълните дози - нищо няма да остане от мене.

Не знам. Помня, че другата ми баба сърдечно болна пиеше спиронолактон и й се беше вдигнал калият, после го спряха, а лечението за хирзутизъм трябвало да е до живот. Сега ще изследвам след първия месец електролитите. И чернодробни ензими, и бъбречни функции. Гадост.

Сега вече си имам 3 лекарства - ясмин, спиронолактон и метформин. Ендокриноложката каза да не ям сладко, още преди години след операцията ми казаха да не ям месо и млечни продукти. Сега и сладко няма да ям. И алкохол няма да пия заради метформинът. Цигарите обаче категорично няма да спра. И без друго съм депресирана с всички тези болести и косми, и косопад.

Всичките ми приятелки нямат такива проблеми, всичките ми баби, лели, и майка ми никога не са имали такива проблеми.  С какво ги заслужих Sick

Ако други имат опит с тези лекарства, моля да пишат за съвет.  

Не съм омъжена и въпреки, че ми е обяснено и ясно, че най-вероятно няма да мога да забременея, милите ми докторки продължават да хранят мъничка надеьдица, че ако намеря любовта щели да ми съдействат всячески да съм имала и аз детенце. Е, любов за момента няма на хоризонта.

успех на всички в борбата с гадните косми и хормони!  bouquet  bouquet  bouquet

# 347
  • Мнения: 38

 Hug

Много често и аз съм се питала с какво съм заслужила всичко. Преди малко ми прилоша в следствие на диета + много силните хапчета, които пия.

Знам, че проблемите на повечето момичета тук са също пределно сериозни.

Просто не се отчайвай, а се хвани за нещо положително в живота си.  Hug Hug

# 348
  • Мнения: X
melinda11,едно гуш от мен  Hug
Подкрепям казаното от Moli88,горе главата и не се отчайвай,мисли позитивно и хубавите неща ще започнат да се случват в живота ти  Peace.Колелото се върти,нали така ?  Hug

# 349
  • София
  • Мнения: 2 970
Много ви благодаря за подкрепата, Моли и Жана!  bouquet

Да, има хубави неща, но тези проблеми и мисълта - обяснена ми най-категорично от лекари - че това само ще се задълбочава и влошава с възрастта е тъжна.

Много обичам сладко - вече и тази радост трябва да избягвам. Не че съм прекалявала - от малка ми се играе кръвната захар и винаги съм се старала да избягвам, но по малко шоколад на седмица, сутрешно кафенце с мед, и от време на време по някоя тортичка - доста добра сладкарка съм... Вече и това ми е отнето. Бира с приятели - те ще пият бира, аз вода.

Ех... Да кажа по-подробно за космите, нали сме в такава тема, макар вие повече да сте обсъждали методи за обезкосмяване.

В пубертета започнаха да ми никнат по едно-две косъмчета на брадата, Вече са много повече в около 5 см. диаметър участък. Аз съм чернокоса по природа, но космите на краката - под коляното - винаги са били в повече, а последните години - преди да започна ясмин - значи до 2011 бяха станали огромни. Започнаха да се разразявах в страни и надолу по бедрата и срамните косми, започнаха да никнат и единични дебели косми по задната страна на бедрата - ей така насред бялото мекичко месце.

Кожата ми е много бяла и черните косми изглеждат гадно. Скубя ги. Ходих няколко пъти на фотоепилация, но идеята, че трябва да ги пускам помежду процедурите като ги бръсна или махам с крем ме побърква. Особено за брадата и срамните косми - брадата просто не мога да бръсна, а срамните също - там ми стават гадни зачервявания, възпаления и пъпки, и от тях болиии.

Освен това от фотоепилацията не забелязах да намаляват. Чета, че вие разграничавате фото от лазерна - то е едно и също.

Откакто пия ясмин - вече близо две години - космите намаляха много. Дори по краката и срамните. Само брадата си остана същата. Мустачките също ми се бяха засилили, но сега вече ги няма.

В момента основният ми проблем е косопадът и изтъняването на малкото коса, която ми е останала, която с много старание успявам да докарам до приличен вид с много грижи и стилизиране.

Ами след няколко години? Ако оплешивея съвсем? Знам, че не е кой знае какво на фона на смъртоносни болести, но преди години ме оперираха от тумор на гърдата и в дните след операцията до излизане на хистологията най-голямата ми грижа беве да не ми изпишат химио, не дали ще умра и каква би ми била хистологията, а да не ми опада косата от химиото. И знам, че много жени са така. Особено, когато и иначе не си много здрав, да загубиш красотата си, косата си, женствеността си е сякаш да загубиш последен пристан, свързващ те с че още си на повърхността, че още можеш да се бориш.

Имам една позната, тя е 10тина години по-възрастна от мен. Има пкя, и очевидна андрогенна свръх продукция - тежко акне, мъжко напълняване - затлъстяване, оплешивяване, но не й пука, и отказва да пие хапчета. Пука й единствено за космите. При нея има окосмяване до рамената, и дори по гърдите. Тя ходи от години на фотоепилация.

Разказах й за моите проблеми и депресия от тях, и тя заяви, че съм била луда да хрантутя фармацевтичната индустрия, тровейки се с изкуствени хормони.

Как? Като утре може и плешива да съм, с патологична остеопороза, диабет и какво ли не, с което ме заплаши гинеколожката?

А тя дори не се опитва да отслабне. казах й, че съм чела, че тестостерон се произвежда и от мастните тъкани, а тя - че обичала храната.

Очевидно различните хора приемат по различен начин тези неща. Аз обаче съм много потисната последните години, най-вече заради космите, косопадът, и зловещите прогнози.

Благодаря ви, че ме изслушахте. Имах нужда да споделя. Трябва да бъдем повече непукисти и да се радваме на живота. Дано.

# 350
  • Мнения: 4 370
Начин за премахване завинаги на нежеланото окосмяване няма.

# 351
  • Мнения: 513
Искам да ви попитам нещо и мнението ви е много важно за мен! Имам косъмчета на скулата и разни отделни тънки по 1,2 на бузите,които като се загледаш се виждат и искам да се отърпа от тях. Не искам да ги махам с епилация и т.н и лентички,искам да попитам за изсветляващите кремове,този на Личия,който съм ползвала на ръцете. Страх ме е да си ги изсветля,защото четох доста,че от тези изсветляващи кремове космите ставали по-дълги и видими и не искам изобщо да си вкарам автогол,моля ви,тези,които са си изсветлявали косми по лицето,да кажат има ли го този ефект наистина?  Confused

# 352
  • Мнения: 5
Момичета,
влизам с молба в темата.Има ли някой,който може да сподели резултати от лазерна епилация и повече инфо.Не случайно питам тук,а не в 'Красива мама',там най-вероятно проблемите няма да са в областта на лицето или хормонално обусловени. Tired

# 353
  • Мнения: 220
Здравей dumb as a fox,
аз вече минах 2 процедури лазерна епилация на зони горна устна и брадичка и за сега съм доволна.
Цената общо е 50 лв и ми казаха, че ще трябват между 8 и 10 процедури. Не е болезнено, усещането е само леко пощипване за около 5 минути. След това в рамките на 10 дена се наблюдава псевдо окосмяване като през това време космите може да се подрязват, бръснат и т.н, само без отскубване. След 10 дни долу горе космите отпадат сами или ако съвсем леко ги дръпна с пръсти падат. Ако нещо друго те интересува питай. Simple Smile

# 354
  • Мнения: 513
Хора,имах един косъм на брадата,леко се забелязваше и го изсветлих и скоро видях,че е станал супер черния  Shocked да го отскубна ли с пинцетата или да го изсветлявам... ужас Sad

# 355
  • Мнения: 4 370
Аз имах един абсолютно бял между гърдите, но дълъг. Случайно го забелязах като бях ученичка. Естествено ме дразнеше и го отскубнах. След време започна да расте черен и твърд. И като го видех да излезе все го махах. Сега не се е появявал скоро, но май на няколко месеца пак излиза. Искам да кажа, ако го скубеш , след време ще започне да излиза все по рядко.

# 356
  • Мнения: 67
Като прочетох бял косъм се сетих, че аз преди няколко години имах един огромен, дълъг бял косъм точно по средата между веждите ми  Shocked Просто един ден се появи. Спомням си че като го видях се пукнахме от смях със съквартирантката ми  newsm62 Даже ми казваше да го оставя, че бял косъм било на късмет, ама как да го оставя братче..... махнах го с пинсета и до ден днешен няма следа от него..... де да беше така и с другите косми по тялото ми  Confused

# 357
  • София
  • Мнения: 2 498
Скуби, скуби, и аз имам един такъв на брадата, който скубя веднъж на 2 месеца...

# 358
  • Мнения: 513
Да го скубя,ама да не вземат да поникнат повече...

# 359
  • София
  • Мнения: 2 498
Е, ще внимаваш много. Аз така от невнимание си докарах още един, съвсем дребен и от тогава като ги скубя мноооооого внимавам да не дръпна някое мъхче. Ама повече от 2-3 няма как да си докараш, спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт