Синът ми иска пари от съучениците си - как да постъпя?

  • 7 812
  • 160
  •   2
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, сега е моментът да се включат чужбински майки, че да разяснят въпроса за полудневното и целодневното обучение и почасовата работа на майките! Защото аз чувам, че нещата не са тъй розови - майките основно работят на цял ден, обучението е целодневно (дори до три следобяд да е, все тая), а в помеждутъка от три следобяд до края на работното време трябва да плащат на някой да им гледа децата.
За нашенско въпросът с тоалетните и учебния процес е ясен, няма какво да се коментира! Но и не може едно нещо изцяло да се зачеркне, защото нещата не са нито само бели, нито само черни. Но както казах, ти си вече емигрант в душата си, кажи само закога си купила билет за някоя чужбина!

# 151
  • София
  • Мнения: 9 483
Апрорпо, темата започва да поема друга посока и върви към заключване... Wink

# 152
  • Бургас
  • Мнения: 372
Прочетох цялата темя Crazy На авторката,която явно зачезна,мога да кажа 1во,че 50стл. са малко..Ами ако детето си изпие водата?Една бутилка мин.вода в уч. лавка е на цена 70-80 ст.Е ,какво да прави детето с тези 50ст.?Жадно ли да седи или пък да си носи по 1л. и половина в раницата  Crazy?Не мисля,че на малки деца трябва да се дават големи суми,а по-скоро нормални.Да,децата често си купуват глупости и понякога и вредни храни,но понякога може да им потрябват пари и за нещо нормално като например вода,салфетки или детето да огладнее и т.н.Моята дъщеря получава закуска в училище,слагам и плод,вода,сандвич,плодово мляко и други различни неща в зависимост какво пожелае.Понякога иска сандвич,друг път предпочита данонино,един път сокче,друг път мляко и т.н Има си храна в училище и в чантата,но въпреки това и давам по 1лв. на ден,ако и се наложи или пък иска да си купи нещо.И на мен не ми харесва,че децата ядат вредни храни,но животът е такъв и няма как да го променя.Старая се да ги храня здравословно,като 1-2пъти в седмицата им купувам снакс,чипс,шоколад или нещо подобно.И да,в чужбина е добре,но ако и тук нямаше лавка,а здравословна ,но и ВКУСНА храна в стола,или пък всеки да носеше само от вкъщи,ако в училище имаше купена предварително вода за децата,ако не се излизаше от у-ще и аз не бих давала пари,но при сегашните обстоятелства ми се струва абсурдно да пращам Ема без 1ст. в джоба.

# 153
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Andariel, всички разбрахме, че държиш децата ти да имат пари.
 Приеми, че има  родители, които не държат на такива педагогически похвати.


Andariel, всички разбрахме, че държиш децата ти да имат пари.
 Приеми, че има  родители, които не държат на такива педагогически похвати.



Е как да не държи, бас държа, че и Вие обикновено не излизате без пари, още по-малко ще се зарадвате ако на вече съзнателна възраст някой взима дори най-елементарните решения вместо Вас.

естествено че и в чужбина има пушачи, наркомани и т.н. но там средната възраст не е ниска като у нас.
..
 защо да не се хранят в стаята? всеки си взима остатъците пак в кутията и си ги прибира.
...
който веднъж е отишъл в чужбина и е видял тамошните системи на училищата, просто няма начин вече да му допадне ситуацията у нас.

Имате ли идея какво пушат въобще в чужбина, сигурна съм, че колкото и да отлагат, продуктите, които пушат, са много по вредни от нашите (наричам ги "продукти", защото те самите не знаят какво е - уж се води тютюн) - конкретно в Австрия и Германия си свиват цигарите сами, често без филтър и с хартия от тетрадка. Това излиза в пъти по-отровно от нашите цигари. И не си представяйте, че всички почват след 18, хайде да не се лъжем.

Относно второто: като ученичка бях 2 седмици на такива обменни начала в Германия и ми правеха сандвичи, като за тяхната дъщеря. Освен, че се чувствах нелепо да дъвча някакъв сандвич, изваден от кутийка (това вече в 11 клас), освен, че беше сух, щото те как правят сандвичи и с какви изсъхнали хлебчета с не-знам-си-колко зърна, беше и адски кофти да си затворен през цялото време, да можеш да се разхождаш само в двора и да трябва да си го наблъскаш в стомаха за времето от 10 до 15 минути... А това и кърпичка да си разгръщам и да си нося - еми да взема и два домата с краставица и шопска салата да си нарежа освен... Че по-здравословна...

И последно - обучението там, особено по точните науки, е пълна трагедия! Казвам го съвсем отговорно. В момента уча в университета, който според класацииите се води най-реномиран за моята специалност в Германия и мога да кажа, че нашето образование в БГ по нищо не отстъпва, че и на много места е по-добро от западното!

При все, че аз не искам да живея в България, ако тя продължава да се развива в тази посока, не мисля, че конкретните Ви примери са док-во на това колко по-хубаво е в чужбина.

# 154
  • Мнения: 2 134
А после Бай Ганьо с дисагите из Европа !
Не всичко ,което хвърчи се яде!
Още веднъж - не приемам храна върху чина !

# 155
  • Мнения: 690

При все, че аз не искам да живея в България, ако тя продължава да се развива в тази посока, не мисля, че конкретните Ви примери са док-во на това колко по-хубаво е в чужбина.
  Само това изречение противоречи на всичко останало, което си написала.

# 156
  • Мнения: 1 615
Все пак, проблемът не е кой носи пари в у-ще и кой не, нито колко и защо, на кой му харесва тук или в чужбина, нито гот ли е храна в стаята и кърпа върху чина. Знайно е отдавна, че всеки за себе си е по-по-най и няма никаква вероятност да уважи виждането на другите. Но горните въпроси няма отношение към проблема на авторката, дето я няма вече, а той е: детето й обира съучениците си, вместо да поиска от родителите си.

# 157
  • Мнения: 2 641
точно така,обира ги заради порочната практика в нашите училища. нали за тези лафки някои хора са си платили, минавайки "конкурса". според мен всички лафки трябва да изчезнат от училищата. в всяка класна стая може да се купи машина за вода и децата да си носят "изсъхналите" сандвичи от вкъщи. а що се отнася до образователната система нашата е в най лош вид. представлява обърната пирамида - в началните класове те спукват от материал, зубрене и учене, вместо да са застъпени повече излизанията и игрите, а като станеш в гимназията си чешеш носа и не си отваряш учебниците. ако пък влезеш и в УНИ купона в БГ ти е гарантиран - минаваш с преписване и нищо не учиш. вече няма българин който да няма висше от някой университет в България, бил той локализирам и в някое село /за университета говоря/. и като има какво? нима нашето образование значи нещо някъде, освен 3-4 специалности като математика и някои от МЕИ?

# 158
  • София
  • Мнения: 62 595
Много грешиш за броя на висшистите в БГ! Наскоро ми попадна статистика, че при нас има най-малко висшисти на глава от населението в ЕС.
Колкото до наречената от теб порочна практика, никой не кара децатаа да ходят и да купуват! Ти искаш някой друг да смъкне родиттелския товар от гърба ти, вместо ти да си възпиташ детето какво, кога и как да яде. А като пишеш за автоматите за храна и напитки в чужбина, знаеш ли какво всъщност има в тези автомати? Те пък, са на Кока Кола, Пепси и други големи производители на напитки, а храната е пакетирани боклуци от вида на захарни изделия и чипсове. Как мислиш, дали в тези автомати се зареждат пълнозърнести сандвичи с качествена шунка или само вода и мляко? или автоматите си стоят там непипнати, защото на децата не им дават пари?

# 159
  • Мнения: 2 134
точно така,обира ги заради порочната практика в нашите училища. нали за тези лафки някои хора са си платили, минавайки "конкурса". според мен всички лафки трябва да изчезнат от училищата. в всяка класна стая може да се купи машина за вода и децата да си носят "изсъхналите" сандвичи от вкъщи. а що се отнася до образователната система нашата е в най лош вид. представлява обърната пирамида - в началните класове те спукват от материал, зубрене и учене, вместо да са застъпени повече излизанията и игрите, а като станеш в гимназията си чешеш носа и не си отваряш учебниците. ако пък влезеш и в УНИ купона в БГ ти е гарантиран - минаваш с преписване и нищо не учиш. вече няма българин който да няма висше от някой университет в България, бил той локализирам и в някое село /за университета говоря/. и като има какво? нима нашето образование значи нещо някъде, освен 3-4 специалности като математика и някои от МЕИ?
Според твоята логика ,трябва децата да не виждат хипермаркети,магазини и пр..
защото там се продават и предлагат вредни неща!
21 век - информация бол!Може би и нета е в това число!
И аз искам да живея в еко среда,да имам около себе си само качествени
хора,детето ми да получава само най-доброто,но ... в някой друг живот.
Слез на земята!

# 160
  • Мнения: 85
Обира ги, защото това е, неговия начин, за набавяне на пари.

Общи условия

Активация на акаунт