Искам вече да се видим двама, но до януари ще стоя в коремчето на мама - 15 тема

  • 22 145
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 493
Цял де миткам по улиците и цяла нова тема имаме вече, бубе мерси за заглавието  Hug Мен хич ама хич не ме слуша главата, ама това тепърва ще си проличава  Whistling Wink

За всички, които се вкарват във филми  Naughty Ще ви се карам на всичките. Аз съм най-малка сигурно тука, а най- не ми пука и съм най- позитивно настроена.

За майките- нож с 2 остриета- аз я слушах първия път и сгреших. Съвет от мен- използвайте оставащото време от бременността за да прочетете за- даването на глюкоза, вода, биби, за изцеждането на ръка  т.н. Недейте да мислите за преждевременни раждания  Naughty Такова нещо има само при показатели - рискова бременност и т.н.
Пример- от 4тия месец предния път влизах за задържане, всички казваха че ще родя в нач на 9тия като спра магнезия- ама не родих ден преди термин. Бях се настроила че ще раждам по-рано и ми беше много криво, нооооо сега си знам че преди 11.01 няма да е и си кротувам.
В тоя ред на мисли днеска ходих да се видя с лекарката при която ще раждам.Много готина жена- ще ме остави до последно сама да се оправям, което е супер. Няма системи, няма натискания, даже и таткото може да дойде да помага, дори ще ми позволи да не раждам легнала  Mr. Green Приказка. Flutter А бебка е добре 1600гр, обърнала се е седалищно (в четвъртък беше обратно), но предните 2 вечери спах на една страна и за това май се обърна. Лекарката само ме погледна  Thinking и аз казах, ооо тя ще се обърне  Sunglasses Обсъдихме вариантите ако не се обърне до последно (което не е вариант, аз смятам да я убедя и още на 30ти при следващата ЖК да е главично) , секцио въобще не се коментира   Naughty
Сега чакам стъклен дом че да се доразмажа.

И моля никой с нищо да не се засяга, в дискусията се ражда истината за всеки. Това което е безумие за теб е нормално за мен и обратно.  Naughty
Май дългичко стана...

# 46
  • Мнения: 539
Цитат на: tonche
Jorjianaaa, не разбирам защо ме цитираш. В случая имах предвид пост на друго момиче.

tonche, закъснях да се включа и старата тема вече е заключена, но наистина дължа извинение на теб и другите момичета, за израза "безумие", а и за по-резкия тон.   Blush
Извинете ме, момичета!
И без това съм си "неудържимо емоционална" (по израза на половинката), а сега с тия бушуващи хормони... ooooh!
tonche, на теб се извинявам лично, и искрено ти благодаря за "момиче"-то   bouquet
(особено на фона на двете ми лентички  Laughing)

# 47
  • София
  • Мнения: 169
Аз пък искам да похваля моята свекърва-без нея сме загинали.Честно казано жената ми помага повече от майка ми.Иначе и тя се отзовава, но живеят с баща ми на вилата и не може да ми е винаги под ръка. За мен е задължително да имаш човек насреща, на когото да можеш да разчиташ на 100% при нужда, особено когато поотрасне детето, не че не е излизала с количката когато съм я молила, ей така просто да остана за няколко часа сама със себе си.Изключвам помощта на таткото.Понякога й се чудя и в същото време ми става мъчно как ми издържа гадния характер.Е имам и проблясъци и явно така се компенсират нещата Simple SmileСамо се моля да е жива и здрава...

# 48
  • Мнения: 192
Ами да кажа и аз нещо за бабите - наистина доста деликатна тема.  Simple Smile Но е хубаво да ги има! Simple Smile Ще се убедят в това всички които ще стават мама за първи път, а мисля че тези които вече са мами ще ме подкрепят  Wink Аз както вече ви казах първото си дете родих секцио - ами имах нужда от помощ в началото. Майка ми си взе 10 дни отпуска, след това мъжа ми,а след това останахме двете с беба да се оправяме сами,но свекър ми идваше всеки ден да ни вижда / и освен това - да ми помогне да изляза с количката навън, да изглади дрешките на беба, да остане дори малко с нея и аз да обърна внимание на себе си... Повярвайте ми помощ няма да е излишна  Simple Smile  Още повече когато детето стана на 1 година аз тръгнах на работа и трябваше някой да го гледа - е гледаха се с дядо си до 3 г и половина,след това тръгна на детска. Ще съм му благодарна за цял живот! Още повече че и детето го обожава! А само като слушах какви суми искат гледачките..... и как колежките ми се чудеха какви комбинации от лелки да правят докато стигнат до възрастта за детската градина.... ShockedГадно е обаче да ти се натякват някакви остарели методи за гледане на бебето и да ти се бъркат за това и за онова... но...ако всичко е в рамките на нормалното и всеки си знае местото - екстра! Laughing

# 49
  • Мнения: 422
Бебешондел от поста ти лъха позитивизъм, направо зарежда.  Hug А и сега видях, че с теб сме един ден разлика и вие сте 1,600 а ние 1,700 значи е добре  Hug Права си за филмите в които се вкарваме, а не трябва.

# 50
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Аз не се притеснявам дори и да родя по-рано. Убедена съм, че бебето ще е готово и ще е добре.
Даже почти съм сигурна че ще родя по-рано. Съдя по първата си бременност - много леко я карах, момиче, ходих на работа до деня преди да родя. Родих 2 седмици преди термин, сравнително бързо - 4 часа и с никакъв проблем за бебка. Втората бременност - много тежка, с голям престой в болница, кръвоизливи, непрекъснат болничен и много хапове за "залепяне" на бебо. Родих момче на самия термин, за по-малко от 2 часа. Сега най-вероятно ще ходя до последно на работа, бременноста е пу-пу - много лека, пак е момиче, очаквам го да излезе преди термин. Даже малко се притеснявам да не стане много бързо - хоп и цоп, да го изръся преди да стигна до болницата.

Az i ti, благодаря!  Hug
Сещаш ли се за онази песен на Богдана Карадочева, скоро я пусна някой като поздрав: ...момичета - и на двайсет и на трийсет по две...

 Peace

Последна редакция: пн, 15 ное 2010, 20:12 от tonche

# 51
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Цоп у новата тема!  Party
Мацкиииииииии, днес беше последния ми работен ден!!!!!  newsm44
Свърших работа за половината китайски народ! Отивам да ви чета!  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 180
Ноеми,честито.Това си е голяма радост!!!
Позитивизъм ми е нужен мноого.Днес не съм наред.вече няколко пъти ми прилошава.Все едно нямам оросяване на мозъка.Мерих си кръвното добре е 110 /70 даже е високо за мен..
Сдухвам се,когато ми прилошее,а съм сама с детето.Толкова се плаша когато се случи. CryРевах няколко пъти днес.Много безпомощно се чувствам,нали сме и малко отдалечени от града...
Ох,сори момичета Cryхич не искам да ви товаря и вас.Явно от хормоните го изживявам по-така..

# 53
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Та... тръгнах да ви чета, ама вие пак за пиене... и аз пак си сипах малко винце  Embarassed Mr. Green

И на мен не ми се ражда по-рано! Не и в "стрелец"!  Naughty Twisted Evil

Тонче, аз мисля да ходя на работа до последно, но когато си пожелая! А това не е като да трябва  Peace

БГДеси, аз нито преди, нито сега, смятам да допускам баби (независимо какви) до бебето. Не че ще му навредят, просто присъствието им изнервя мен  Twisted Evil А бебо има нужда от спокойна майка.  Wink Да спомена само, че и майка ми, и свеки са напредничави жени и никога не са солили мен или мъж ми, кърмили са по над година, не знам кога са захранвали, но акъл не са ми давали въобще! (дали не изглеждам много зла  Rolling Eyes  Mr. Green)

# 54
  • Мнения: 0
elenia ,викай таткото да се прибира  Rolling Eyes
На мен ми прилошава от определени храни,като кюфтенца например.Вече не смея да ги близна.
Хапни кис.мляко или айрянче със сол-може да те облекчи  Hug

# 55
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Еления,  Hug Не знам какво да те посъветвам, само стискам палци да не ти се случва повече!  Hug

Това, което категорично съм решила, е да не угаждам на прищевките и приумиците на никого - било майка ми, бабите ми, свекърва ми или други съветващи, ако не съм съгласна с мнението!!! Компромис относно детето си нямам намерение да правя!!! Те решават дали да се сърдят, или не!  Naughty
thumbsup yes

На което почти със смях и отвърнах, че като дойде ще помага с домакинството, не с кърменето  Stop СТранно ме изгледа, ама има време да свикне с мисълта  Mr. Green
Joy Twisted Evil

# 56
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Здравейте януарски мами Simple Smile Аз съм от февруарките но ще ме извините че нахълтвам така при вас но имам едно въпросче и ще съм много благодарна ако ми отговорите. Simple Smile Та разбрах че някоя мама от вас урежда поръчките от ASDA Simple Smile Ако може да каже с коя посредническа фирма го прави и да даде малко повече инфо, много неща съм си харесала но не знам точно как става. Мерси предварително   bouquet

# 57
  • Мнения: 192
Antoaneta Simple Smile Благодаря,добре заварила  Hug

# 58
  • Мнения: 422

Сещаш ли се за онази песен на Богдана Карадочева, скоро я пусна някой като поздрав: ...момичета - и на двайсет и на трийсет по две...

 Peace
Аз аз хайде пак да ви поздравя че ми е любима и много як текст   bouquet Като я пусна и бебка се разритва  Joy
http://www.youtube.com/watch?v=ahUE0WJJHNw&feature=related

# 59
  • Мнения: 2
Момичета мисля, че ми излизат малки сърбящи пъпчици по тялото, тук там, и по корема най-много. Съвсем мънички без връхче, като петънце и сърбят. Разрових се в нета и мисля , че е това:
"Уртикария на бременността – медицинското наименование e родилна уртикария на бременността (PUP),  характеризира се със сърбящи пъпки или обриви, които се появяват обикновено в третия триместър на бременността. Тези обриви могат да бъдат слабо или силно сърбящи, но обикновено изчезват след раждането. Те не вредят нито на майката, нито на бебето, но са много дразнещи.
Обривите през бременност обикновено се успокояват с мехлеми. Ментоловият спирт обикновено помага за успокояване на много раздразнената кожа. Не е желателно да се приемат лекарства през бременността, но антихистамините могат да бъде дадени за сърбежите в някои крайни случаи."

Има ли някоя от вас с текава екстра и знаете ли какво мога да направя?
Mirrabella, в духа на предната тема и развихрилия се спор, защо не пробваш с мас? Simple Smile  Joy Извинявай, това в рамките на шегата, разбира се. Просто ми стана много смешно (не от обрива ти, разбира се, а от това, че имаме подръчно средство, което тъкмо бяхме разнищили). А сега сериозно - ако те сърби много и те притеснява, отиди на дерматолог, защото може да бъде много неприятно и изнервящо, а може и да е на алергична основа заради някой лосион или масло, с което се мажеш.

Да допълня по темата за бабите - да са живи и здрави и да ги има, без тях е много трудно (особено когато си в чужбина и наистина няма на кого да разчиташ), но ако може понякога да са със залепени усти... С Марти отначало майка ми ми помагаше основно в домакинството, а бебето й го оставях само понякога за по час-два, когато се налагаше да изляза да свърша нещо. Не й давах нито памперс да му смени, нито да го изкъпе, нищо. В един момент обаче ми стана много жал за нея - все пак тя идваше да ми помага основно заради внучето си, да го види и да му се порадва, а аз да я пращам в кухнята... Така че й възложих задачата с разхождането в парка. Е, родихме се! Всеки ден правеха едни минимум двучасови обиколки на Южния парк, бебето спи, бабата се движи и сваля кила, много добре им се отразяваше. Аз пък си почивах или свършвах домакинските задачи на спокойствие. Но това по никакъв начин не се отрази на даването на акъл Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт