Искам вече да се видим двама, но до януари ще стоя в коремчето на мама - 15 тема

  • 22 143
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 205
въпрос към мамите раждали първите си деца нормално: ходихте ли на училище за бременни и имаше ли някаква полза после при раждането. Чудя се дали има смисъл newsm78 нещо техники на дишане, на напъни изясниха ли ви се.
При самото раждане кой ви напътстваше

Аз мъжа ми съм го предупредила отсега, че искам да си ползва бащинските плътно, защото правя сметка бабите да са в нас не повече от една седмица- повече няма да мога да ги изтрая, ни мойте, ни неговите. После ще си се оправяме сами и затова той трябва да е в час. Единствено ако ми се налага някъде да мръдна ще викам баби за по 2-3 часа, не повече. Ако искат от време на време да идват да чистят, или пък да донесат нещо за ядене -може. Ма да ми висят на главата да ми дават акъл Naughty

# 31
  • Мнения: 2 631
Аз пък се сетих да попитам за новите колички... Смятате ли да им перете "дамаската"??

# 32
  • Мнения: 737

При нас мъжО не иска и да чуе да идва я родителница, я свеки. Ако се наложи май ще си плащаме за професионална помощ.

# 33
  • бургас
  • Мнения: 624
за майките и свекървите аз ще си гледам бебето при майка ми а свекървата и без тва не проявява интерес и още от началото ми каза че няма да може да ми помага да викам майка си.

Последна редакция: пн, 15 ное 2010, 18:04 от клеопатра.7

# 34
  • Мнения: 295
Клечо  bouquet
Оф,и на мен много ми се иска да избегна номера с идването на бабите,но те така са се наточили,че ще  стисна зъби за седмица-две максимум.Моята майка така съм я дресирала,че изобщо не смее да се обади.Със свеки рядко се виждаме,вкарвала ми е някакви реплики един-два пъти,но веднага съм я поставяла на място.Абе,явно ще е доста натопорчено в началото,но ...и това ще мине.

# 35
  • Мнения: 58
Клечо,   bouquet за темата

Аз искам майка да ми помага в началото, няма да й откажа някой съвет, но колко ще го спазя незнам. Засега нито майка,нито свекървата, са ми казвали някакви съвети или коментари за след като се роди бебчо как,кога еди какво си.... Свекърва ми ще се пенсионирва другия месец, ама ако се гласи да помага ,особено като го няма моя, ще трябва да е наясно,че детето сама ще си го гледам, ако ще и къщата да заприлича на кочина.т.е. помощ-основно в домакинството.  И майка ще си идва за постоянно,което е супер. Ще мога да и оставям бебето за няколко часа при нужда.

# 36
  • Мнения: 422
Бе седя си аз в старата тема и си викам как така никой не пише и чак сега видях, че имало нова тема  Simple Smile
Мерси клечо   bouquet
За намесвнето маман не се меси въобще остави ме да си гледам Алекс както си знам. За разлика от  баща ми се опита да ми изнася лекции кога се давало вода и че ще уморя детето от жажда, че и книги ми цитира, то не бяха съседи да кара да ми обяснявали ма нали съм лъв бях твърда. Свеки се опита да се меси мъжо я отряза, само най-ме беше яд за пишо и памперсите, д съм му дигала пишока да е нагоре аз обяснявам че памперса така е направен, че тя веднага пада е да ама не.
Днес яко съм яхнала метлата  нещо afwitch afwitch беше ми минало от сутринта, ама сега пак ме хвана. През деня викам на мъжо къде си да дойда след прегледа да пия кафе той ми каза ям с наши приятели.Званя след прегледа те си тръгнали били по центъра ама били болни да не съм ходела с тях а той в офиса имал много работа нямал време за кафе. Звъня към 17 пиел кафе пак с тях е хем са болни да не ходя, хем той с тях като се разболее имен ще зарази, а хем време за кафе нямаше  newsm29 af  сега като си дойде  newsm66

# 37
  • София
  • Мнения: 49
Момичета мисля, че ми излизат малки сърбящи пъпчици по тялото, тук там, и по корема най-много. Съвсем мънички без връхче, като петънце и сърбят. Разрових се в нета и мисля , че е това:
"Уртикария на бременността – медицинското наименование e родилна уртикария на бременността (PUP),  характеризира се със сърбящи пъпки или обриви, които се появяват обикновено в третия триместър на бременността. Тези обриви могат да бъдат слабо или силно сърбящи, но обикновено изчезват след раждането. Те не вредят нито на майката, нито на бебето, но са много дразнещи.
Обривите през бременност обикновено се успокояват с мехлеми. Ментоловият спирт обикновено помага за успокояване на много раздразнената кожа. Не е желателно да се приемат лекарства през бременността, но антихистамините могат да бъде дадени за сърбежите в някои крайни случаи."

Има ли някоя от вас с текава екстра и знаете ли какво мога да направя?

# 38
  • Мнения: 186
Клечо, благодаря за хубавата тема.   bouquet

Бубе, името е супер.

За майките: аз моята я викам да дойде още преди раждането, най-вече да почистим и подредим апартамента. След като родя нейната основна функция ще бъде да готви, чисти и пере. С бебка ще се занимаваме двамата с мъжът ми, той ще си вземе 15дни отпуска които му се полагат при раждането на бебе. Да не забравяме, че някой ще трябва да помага и за каката, тя е голяма, но все пак трябва да и обръщаме внимание. След като си замине майка ми, свекървата ще си вземе отпуска и ще дойде и тя да мине "по ред", и тя ще се занимава с къщата а не с бебето. Да ви кажа честно и с двете нямам проблеми, никога не ни се месят, не дават съвети без да ги поискаме и не се сърдят ако кажа нещо по-остро. Виж със баща ми случая е друг. Винаги знае какво трябва да се направи, повтаря едно и също нещо непрекъснато, не разбира от дипломатичен отказ и се сърди ако го отрежа по рязко и пита "защо така се държа". С него ще ми е по-трудно, но той ще дойде за изписването и после се прибира на Плевен.

# 39
  • Мнения: 251
 Здравейте всички, колко много сте изписали, нямате изчитане...
 Момичета, всеки има право на мнение и хубаво е когато има различни такива..., така ако не знаем нещо или пък се колебаем за нещо по-лесно можем да изградим наше, така че различията си имат своите позитиви, от наша страна - повече   Simple Smile и толерантност.
Mish - не се притеснявай за кг., в различните таблици е дадено различно приблизително тегло, а и важното е, че са ти казали че всичко е нормално.
 look at me - аз не съм ходила на у-ще за бременни и по време на раждането установих, че сигурно би било полезно, защото на няколко пъти ми казаха, че не напъвам правилно. Това разбира се не означава, че като имам едно раждане, сега се чувствам много подготвена...
 Напротив, даже напоследък започвам все повече да се притеснявам и то най-вече заради тези вагинални секрети, които не са чисти и заради които пия втори път антибиотик, дано само всичко да е наред, когато бебка тръгне да излиза...
 Относно избора на екип мога да кажа от опит, че лекарят е много важен, защото акушерката води раждането през по-голямата част, но непредвидени обстоятелства винаги може да има, а за тях решение взима именно лекаря.
А по въпроса за бабите, нашите не са ми се бъркали никога, а мнения и съвети дават, когато им ги поискам, колкото до свеки, когато започне да се увлича в съветите, мъжът ми сам я прекъсва, но хубавото все пак е, че живеем отделно.
 Стига толкова за сега, че стана дълго...

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 559

Каква идилия:)

# 41
  • Мнения: 192
Здравейте,признавам си че от доста време ви чета,но едва сега се включвам и аз. Simple Smile Надявам се приемате нови попълнения  Simple Smile Моя термин е 01/02, но тъй като аз вече имам едно секцио най-вероятно ще съм от отбора на януарските мами  Simple Smile Освен това бебето е седалищно и сега  Confused При първото ми детенце въобще не се обърна до края и я извадиха 6 дни преди термина. Имам си една "пораснала" госпожица на пет годиники, а сега чакам още една / или поне лекарите казват че ще е момиче  Simple Smile/ Аз все още ходя на работа и честно казано нямам много време да влизам във форума,но поне за четене имам.... Надявам се като изляза вече по майчинство да си пишем по-често Simple Smile Не съм ходила досега на никакви курсове,но мисля да започна и това да правя. Е, аз имам малко опит,ама то... все пак човек винаги има какво да научи. Simple Smile Това е за мен за сега Simple Smile

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 77
Мерси на klecho за темата, и на bubeto за заглавието.  Hug
Не си представям какво ще е, ако се съберат мъжа ми, свеки и майка ми едновременно, направо ще е лудница и всички ще се изнервим.
След като се прибрахме вкъщи и бабите почнаха да се лутат, мъжа ми каза " ЩЕ ги изговя и двете" - много се ядоса. Иначе е хубаво някои да ти помага в домакинството, а майката да си гледа детето.
Като чета за какви "Свекървища" пишете - аз съм супер късметлиика в това отношение Laughing

въпрос към мамите раждали първите си деца нормално: ходихте ли на училище за бременни и имаше ли някаква полза после при раждането. Чудя се дали има смисъл newsm78 нещо техники на дишане, на напъни изясниха ли ви се.
При самото раждане кой ви напътстваше

Аз ходих и научих някои полезни неща за раждането - дишане, напъни.
Особено ми хареса "алтернативното дишане" - вдишваш през едната ноздра, издишаш през другата. После вдишваш от тази с която си издишал и издишаш от другата. И так си повтаря няколко пъти.  На мен ми действа много успокояващо  Peace
Иначе акушерките ти обясняват как да дишаш. Аз помня от курса - вдишваш дълбоко, навеждаш глава надолу, като брадичката се докосва до тялото и  напъваш като броиш до десет, отмяташ глава назад и издишваш и така три пъти ... после пак.

# 43
  • Мнения: 32
ral_r добре дошла при нас, Hug

vall_t аз не съм ходила на училище, то тогава и нямаше. Simple Smile Обаче много ясно си спомням, че такива напъни имах, че не си спомням дали съм дишала въобще.  Joy И акушерката казваше напъвай...

Аз ще се радвам ,ако някой ми помага в домакинството, и за по големите деца. Но моите и двете са мързеливи .... и не им се занимава. По скоро се опасявам, че помощ няма да имааа #Crazy

# 44
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Този вечен проблем с бабите - какво да кажа, много деликатна тема. На фона на всичките им кусури, по-хубаво е да ги има, и да сме в добри отношения с тях, защото моето лично мнение е, че те са едно "богатство" за децата ни! А хубаво е да знаем, че можем и да разчитаме на тях, когато имаме нужда. За това не бива да ги отблъскваме.

Ще ви кажа аз как секнах мерака на Мама да се меси още като родих първото й внуче. Като дойде педиатърката на първо посещение, извиках и Мама да присъства. И подробно разпитах по всички спорни въпроси, как трябва да се прави и защо вече не се прави като преди. Педито обяснява, обяснява, явно усети и каква роля играе, та почна много да набляга за вредите на някои остарели методи.  С радост после установих, че Мама е попила всяка една нейна дума. И нали е за милото й внуче, не посмя да поддложи на съмнение нито един от съветите на Педи.
Със Свеки беше по-лесно, явно й бях взела вече страха и без да я попитам, нищо не ме е съветвала или натрапвала.

 

Общи условия

Активация на акаунт