Искам вече да се видим двама, но до януари ще стоя в коремчето на мама - 15 тема

  • 22 146
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 49
Мерси на klecho за темата, и на bubeto за заглавието.  Hug

Аз все още работя. Но ще е за още около седмица и спирам. Да ви кажа изморих се вече и не ми се работи хич. Искам да си почивам и да се подготвям за бебо. Може би при една следваща бременност ще изляза по-рано майчинство. Наистина си заслужава да работиш до край, само ако много си харесваш работата.

За майките и свекървите - ще видим как ще е. За сега не дават съвети, надявам се да не ми се месят и после. Нямам нищо против да помагат, но по моите правила или да дадат съвет, когато аз го поискам.  Crossing Arms Иначе свеки се кани да си взима отпуска януари като родя за да е на линия.  Blush Не си представям какво ще е, ако се съберат мъжа ми, свеки и майка ми едновременно, направо ще е лудница и всички ще се изнервим. Така че предпочитам да сме си двамата с таткото, а те да идват за по малко.

# 16
  • Мнения: 11
Здрасти и от мен!  Simple Smile

Относно съветите на майка ми - преди няколко дни ме потресе като ми каза, ама с някакъв супер категоричен тон: "И сега да не вземеш да му слагаш памперси, че да му се изрине дупето".  Това по повод на някакво детенце - внуче на нейна колежка, на която скоро била на гости и като му сменяли памперса, дупенцето му било жива рана. Аз й казах, че няма да се обвъщам на обществена пералня и по мое мнение, ако стои насрано и напикано, независимо с какво е повито - пелена или памперс - при всички случаи ще се опъпчи и изрине. То дано не е предразположено към обриви и да не е с чувствителна кожа!!!  Praynig Че в такъв случай...каквото й да му повиваме, все ще има опастност да се подсича. Но така, такъв лаф ми спретна!!!
Това, което категорично съм решила, е да не угаждам на прищевките и приумиците на никого - било майка ми, бабите ми, свекърва ми или други съветващи, ако не съм съгласна с мнението!!! Компромис относно детето си нямам намерение да правя!!! Те решават дали да се сърдят, или не!  Naughty

# 17
  • Мнения: 488
Ох, за това месене...Трудничко...Особено ако са тънкообидни ( като свеки)  Mr. Green
На нас най-голямото ни предимство е, че живеем отделно(свекитата даже са в друг град, не успях да докарам друга държава  Sunglasses ). В началото имаше доста прехвърчащи сикри относно кърменето, водичката, захранването...Бях като таралеж настръхнала, след всяко добър ден очаквах нападка  Tired Ама се мина време, оказа се, че ще е на моята. Доста нерви се потрошиха и от двете страни  Tired Нямаше смислъл, но....
С майка ми е по-лесно. Мога да и кажа всичко, дори да и повиша тон. Прощава ми жената, какво да прави  Heart Eyes Ивайла нямаше годинка, когато и даде да си отхапе от шоколадова вафла, щото " дала я комшийката и да не обиди"  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Полудях! Такова конско и дръпнах  ooooh! Ужасно беше! Ама се оправиха нещата. Сега си пита първо, интересува се...
Та, малко дългичко се получи  Rolling Eyes но от гледна точка на препатила- борбата е безмилостно жестока понякога. Обаче си заслужава-в името на детето  Peace
Сега като се обърна назад си мисля, че е било игра на нерви и инат-който издържи-печели  Tired

 

# 18
  • Мнения: 455
Привет момичета! newsm51
Отново прекрасна темичка, браво на klechoo! за направата, а на bubeto_d за чудесното име!

Три дни бяхме на вилата и от обяд чета старата тема. Много неща сте обсъждали, полезни за мен, радвам ви се от сърце. Повечето от вас имат по-пресни спомени от отглеждане на бебчета, защото нещата много се променят, и за мен мненията и споделения опит на всяка една от вас са ценни.  Hug

Някой в една от предните теми беше споделил как педиатърката много помогнала в това отношение - като дошла на посещение при бебето, казала: "Майката се грижи за бебето, всички останали - за майката", с което границите били поставени и имало мир.

Това много ме изкефи! Peace


# 19
  • София
  • Мнения: 128
Аз гледам свеки да я държа на дистанция, а майка ми мисля да ми помага през първите 5-6 дена и то с готвене и чистене, а не толкова да се занимава с бебето. Все си мисля, че двамата с таткото ще се справим сами

# 20
  • Мнения: 6
Клечо, мерси за темата   bouquet

Айде да я стартирам с въпроса за майките Simple Smile

Аз за сега няма от какво да се оплача. С годините така съм стресирала и дресирала майка ми, че чак ми става мъчно понякога. Ама тя си ми е свикнала и знае, че ако пробва да се наложи може само да предизвика обратен ефект и си мълчи. Е, понякога това си има и лоши страни, защото като искам наистина да знам какво мисли и първо минаваме тежка процедура в която тя 20тина пъти казва "както прецениш ти ще е най-добре" и на 21вия път си казва с половин уста мнението  Joy

Иначе, сега за бебето много ще разчитам на нея в началото. Знам, че когато ме е гледала мен ме е захранила рано и реших да питам какво мисли по темата. Много приятно ме изненада като каза, че времената са се сменили, в момента има съвсем различни тенденции в гледането на деца и не смята, че трябва да гледам детето си както тя ме е гледала мен. Simple Smile

Колкото до баба ми, която естествено има ясно изразено и неподлежащо на промяна мнение по всички въпроси - там стратегията е друга - казвам "да, добре" и си правя каквото си знам. Няма смисъл да се спори с толкова възрастен човек, а и си знам, че каквото и да направя детето все няма да е достатъчно облечено, нахранено и т.н.

# 21
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
medunka_7 От всичките неща, които си споделяла до сега, направо не те виждам  Tired Както казах, за мен най-важното е да успееш да ги накараш да разберат,че Ти и само Ти можеш да взимаш решенията за бебето си! Аз съм съгласна с това да дават съвети, все пак те са минали по този път и понякога съветите им са добри, но само понякога. Това, което те са правили преди 30 години, сега не се прави, та и по - голямата част от нещата са противопоказни!
И аз да ви кажа не знам как ще се справя. Майка ми има мерак да си вземе отпуска, свеки също (ама ние живеем с нея  ooooh! ) и мъжа ми ще си е в къщи....та не знам .... аз каквато съм устата , май май ще има да викааам  Shocked

# 22
# 23
  • Мнения: 488
Бубе, няма ли начин нежно да прекараш идеята, че няма нужда от толкова много гледачи. То в началото само спи, какво ще му гледат? Ако пък( не да си Боже е плачливо) и сто човека да сте- пак ще реве  Confused Бебетата усещат, когато е напрегната обстановката, най-вече усещат майката- нямат нужда от нервна мама. А свеки може ли да помага за домакинството без да си взема отпуск, нали все пак си живеете с нея?

# 24
  • София
  • Мнения: 169
Клечо   bouquet

И аз се присъединявам към отбора на работещите до последно живот и здраве.
Да, наистина е изморително, но скоро си останах няколко дена в къщи и такива паникьорски мисли почнаха да ми се въртят в главата, че реших, че ще е по-здравословно, а пък и рентабилно да ходя на работа.На работа поне нямам много време да мисля за раждане, след това гледане и т.н.Принципно от 5 декември съм болнични, но мисля да си изкарам годината на облекчен режим разбира се, така съм се разбрала с шефа ми. Везните също наклониха това, че детската градина на сина ми е до офиса и така или инче ще го водя на градина сутрин, минавам през работата, отмятам малко работа, виждам се с колегите и хващам чантичката и домой.

# 25
  • Мнения: 487
Днес като съм си цял ден вкъщи и по-лесно ви следя и изчитам Simple Smile

Първо мерси за новата тема Simple Smile)

За работата - аз определено не мисля да оставам до края. от 18 декември са ми болничните и имам няколко дни отпуска запазена и от 6 или 7 декември излизам в почивка. Не съм особен фен на работата си. Даже ако не бях бременна отдавна щях да съм напуснала. За сметка на това си работя вкъщи други неща, което вече ми доставя удоволствие. Така че сигурно до последно ще си работя вкъщи, а до началото на декември ще ходя на работа. Всъщност остават ми 2 седмици работа, че и тази съм в болнични.

А иначе за съветите от майка ми - още не сме говорили много много как тя ни е гледала със сестра ми, за да знам в подробности какви са й възгледите, но дори и да не съм съгласна с нея, мога директно да й кажа нещата.

# 26
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
МилаИванова  Може да помага,ама и тя иска да е по-близо за помощ, както и моята майка. Честно казано смятам да не им секвам това желание. Нека се повъртят една седмица в къщи, но и на двете им е ясно,че всичко ще е по моите правила. Като кажа айде отиваме да се къпем, в стаята само аз и таткото, както и за кърменето и за мноооогооо други неща. Със сигурност ще има за какво да ме изнервят,ама 1 седмица ще издържа. И по - добре в началото ,че да не идват по-късно всички,та да го дондуркат горкото чавенце  Joy
Ето едно интересно линкче за кърменето http://www.youtube.com/watch?v=DtLkorY9dcA

# 27
  • Мнения: 2 631
Да се запиша и аз с благодарности за новата темичка!  Hug

# 28
  • Мнения: 488
Ооооох, завиждам ти за нервите  Blush Аз мойто свеки два дена не мога да издържа( абе мога, ама към края ми е  Sick ). Но при вас неща са различни-живеете заедно. Хубаво е още в началото да се поставят границите, макар, че на практика е трудно...в някои случаи направо съсипващо  Tired

Свеки този уикенд се завайкала кога ще може за "по-дълго" да ми помага с децата  Whistling
На което почти със смях и отвърнах, че като дойде ще помага с домакинството, не с кърменето  Stop СТранно ме изгледа, ама има време да свикне с мисълта  Mr. Green

# 29
  • Сливен
  • Мнения: 6
Клечо   bouquet
Бубе страхотно заглавие   bouquet
Блазя им на тези които живеят отделно от свекървите си.Моята се кани 40 дни да била с мен Shocked "да ми помагала".Знам си аз каква помощ ще ми е,по скоро ще се пречка и доста ще има да спорим.Вече имахме един спор за повиването.Искала вечер да го повиваме като мумия,че щяло да е зимно бебе да му е топло.Сякаш аз на терасата ще го гледам бебето.Кой знае за колко неща още ще спорим,ама мисля да не се ядосвам още от сега,знам си че няма да стане на нейната.
Лека вечер за сега.

Общи условия

Активация на акаунт