Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 982
  • 2 312
  •   2
Отговори
# 1 365
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Моя малкия много се обрива, затова вече не смея да си изписвам сама. ШС поне са безвредни.Аз много ги харесвам, но не намирам читав лекар да ни ги изписва. Като питам педито и ми казва - "глупости!". Последните ги изписа алерголожката, която е и педиатър и я помолих да му изпише за зимата нещо подсилващо. Искам да ти кажа, че си на прав път със сиропа от бъз, защото освен ШС, в комбинация още ни изписа Самбукус сироп от черен бъз. Peace За ШС каза на 2 месеца почивка.

# 1 366
  • Мнения: 520
Аз давам от този http://www.pharmalife.bg/product/245/sirop-ot-cheren-baz-410g.htmlМалко ми е " притеснено " за Имунобора, но ще си го дам и него до края на ноември. След почивката мисля да продължа само с ШС и бъз, евентуално от януари. Аз също ни смея да си изписвам сама, това си го " позволих" точно, защото са безвредни. Когато казах на педи, че давам ШС ме изгледа странно и не изказа никакво мнение. Явно много малко лекари са запознати с тях.

Последна редакция: сб, 18 окт 2014, 18:27 от STANITANI

# 1 367
  • Мнения: 350

В групата ни във ФБ бях постнала клипче с лекция на д - р Папазова и тя също препоръчва тази схема за имунната система.

Каква е тази група във фейсбук. Искам и аз да се включа, как става приемането?

# 1 368
  • Мнения: 357
След последните постове държа да отбележа две много важни неща. Първо ШС 3 , не е добре да се дава вечер ,защото децата трудно заспиват. Не прекалявайте с ШС4 ,защото води до запек. Ако искате да пресечете бистра течаща хрема една табл. ШС  8 върши чудеса.  Всички имуномодулатори могат при продължително даване да отключат автоимунно заболяване. Няма безобидна намеса.

# 1 369
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824

В групата ни във ФБ бях постнала клипче с лекция на д - р Папазова и тя също препоръчва тази схема за имунната система.

Каква е тази група във фейсбук. Искам и аз да се включа, как става приемането?
Това беше конкретно към мен, понеже с STANITANI си пишем в една отчетна, а групата е за отчетната, а не за тази тема. Blush
След последните постове държа да отбележа две много важни неща. Първо ШС 3 , не е добре да се дава вечер ,защото децата трудно заспиват. Не прекалявайте с ШС4 ,защото води до запек. Ако искате да пресечете бистра течаща хрема една табл. ШС  8 върши чудеса.  Всички имуномодулатори могат при продължително даване да отключат автоимунно заболяване. Няма безобидна намеса.
Аз ги давам и вечер, проблем със заспиването нямаме .... За другото съм абсолютно съгласна  Peace

# 1 370
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 796
За Варна бих ви препоръчала да си поръчвате солите от Германия.Тук има едно момиче,което се занимава със това.Доста по-изгодно е.800бр. са на цена от около 35лв.

# 1 371
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Момичета, не ви ли се струва завишена дозата от 2 х 2 т. дневно за 2 годишно дете.Става въпрос за соли 2 и 3  newsm78

# 1 372
  • Пловдив
  • Мнения: 2 494
Пробвала съм Шуслерови соли за:
- носната сливица на детето;
- мигрената при мен;
- заздравяване косата при мен;
- мъжа ми - за проблем с венците.

Щеше ми се да имаше ефект, но за съжаление - не видях.

# 1 373
  • Мнения: 52
За мигрена и на мен не ми помогна препоръчаната сол.Пробвах  я два пъти.

# 1 374
  • Мнения: 4 370
Някой използвал ли е сол номер 10 за нощно напикаване при деца?

# 1 375
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз давам 3, 5 и 10 в схема 3*1 на ден за нощно напикаване. Откакто ги пие/2месеца/, се напикава веднъж на 10 дни. Надявам се да е постоянен ефектът и дори да се подобри.

# 1 376
  • Мнения: 2 603
И на нас ни ги изписаха, мисля че вече виждаме ефекта, ще прочета надаз малко темата за да понауча повече Hug

# 1 377
  • Мнения: 145
Здравейте!
Бих искала да попитам как се комбинират солите 2,5,8- препоръчаха ми ги от страницата на шуслерови соли във facebook, но не ми казаха как да ги приемам. Това е комбинация за по-лесно забременяване. А също пия и номер 1, за кожата, че е доста проблемна .
Благодаря ви! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 1 378
  • Мнения: 2 431
Здравейте!
Бих искала да попитам как се комбинират солите 2,5,8- препоръчаха ми ги от страницата на шуслерови соли във facebook, но не ми казаха как да ги приемам. Това е комбинация за по-лесно забременяване. А също пия и номер 1, за кожата, че е доста проблемна .
Благодаря ви! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Привет, Рамона!
Сега проверих в една книга за ШС, но там също не намерих допълнителна информация.
По принцип казват, че като се приемат разделно, ефектът е по-силен. Но пък всички, до които съм се допитвала (вкл. д-р Папазова), си пият солите заедно, разтворени във вода. Примерно слагаш всичките в една бутилка от 500мл. и си пийваш на малки глътки през целия ден.
Успех и дано всичко е наред!  Heart Eyes

# 1 379
  • София
  • Мнения: 424
Здравейте,

някой може ли да препоръча четав лекар или хомеопат който работи със Шуслерови соли.

И аз давам 1 и 2, като ги определих сама по информация от интернет. Обаче ми е притеснено, че не съм се допитала и до специалст.

Така, че моля споделети при кого ходите за консултации относно солите.

Общи условия

Активация на акаунт