Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 852 044
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Варна
  • Мнения: 170
Някой знае ли какво е това D6 или D12 и т.н което го пише по шишенцата ?
Има ли някаква комбинация за запек при детенце ?
Само солите с номера 1, 3 и 11 са с разреждане Д12, защото самите елементи, които те съдържат се разтварят по-трудно във вода и е направено това допълнително разреждане.
От около 5-6 години в Германия някои производители на соли правят разреждане Д3, Д6 и Д12 на всички номера.
Тук в България се внасят номер 1,3 и 11 в Д12, останалите в Д6, както е първоначалното им разреждане от Др Шуслер.
Това обяснение получих от няколко немски шуслеров терапевт в един форум, докато се рових за информация за солите над номер 12  Simple Smile  Peace

# 1 426
  • Мнения: 2 576
Здравейте,
влизам да похваля сол номер 3 и 4  Peace
Тази сутрин синът ми (на 13 год. е) се събуди с главоболие,болки в едното ухо,отпадналост и го втрисаше,постоянно му беше студено.
Реших да не го пращам на училище и започнах да му давам на всеки час по едно хапченце,като редувах номер 3 и 4.Незнам дали е правилно да се дават по този начин,но е факт,че към 5 часа следобяд,нямаше и помен от нито един от симптомите.
Много се зарадвах,защото за първи път използваме солите и веднага се убедих колко са ефикасни  Flutter

Имам обаче едно чудене,утре как да продължа?По колко да му давам?

# 1 427
  • Мнения: 2 431
alex.viki, браво за този бърз ефект! И моето бебе днес като че ли е малко хремаво и точно 3 и 4 взимаме.
Щом твоето дете е по-добре, според мен утре можеш да продължиш с 3 и 4, но да ги даваш по-нарядко. Ако някой по-компетентен чете, може и по-добре да те посъветва.
Успех!  Hug

# 1 428
  • Мнения: 2 576
Sahasrara много благодаря  Hug

# 1 429
  • Мнения: 2 603
Хомеопатката ми обясни, че 3 и 4 могат да се дават дългосрочно, профилактична доза по 2 табл.на ден, за 6 мес., в тези грипно-зимни времена и предразположеност към разболяване.

# 1 430
  • Мнения: 2 576
Хомеопатката ми обясни, че 3 и 4 могат да се дават дългосрочно, профилактична доза по 2 табл.на ден, за 6 мес., в тези грипно-зимни времена и предразположеност към разболяване.

Благодаря ти  Hug
А би ли ми казала,как да ги давам?
В смисъл сутрин,обед и вечер по 2 табл. и от двете соли ли?

# 1 431
  • Варна
  • Мнения: 170
Хомеопатката ми обясни, че 3 и 4 могат да се дават дългосрочно, профилактична доза по 2 табл.на ден, за 6 мес., в тези грипно-зимни времена и предразположеност към разболяване.
Комбинацията за силна имунна система е следната: Сутрин сол № 3 - от 3 до 5 таб; Обед сол № 7 - от 3 до 5 таб; Вечер сол № 6 - от 3 до 5 таб, а за деца - същото, но по 1 таблетка от същите соли.

# 1 432
  • Мнения: 2 576
Роси,а в моя случей как да продължа да давам?Нямам номер 7.
Мисля си поне още няколко дена да продължа да му давам,въпреки,че детето се чувства много добре.Тази сутрин се събуди напълно здрав  Simple Smile
Имам 3,4 и 6,смятам,че от номер 6 няма нужда.Колебанието ми е как да давам 3 и 4  newsm78

# 1 433
  • Варна
  • Мнения: 170
Роси,а в моя случей как да продължа да давам?Нямам номер 7.
Мисля си поне още няколко дена да продължа да му давам,въпреки,че детето се чувства много добре.Тази сутрин се събуди напълно здрав  Simple Smile
Имам 3,4 и 6,смятам,че от номер 6 няма нужда.Колебанието ми е как да давам 3 и 4  newsm78
След като нямаш 6 и 7, продължи си с номер 3 още известно време. Няма да навреди, няма и предозиране Simple Smile според менот 4 няма нужда. Тя е за лигавиците, когато има влажна кашлица, жълтеникави сополки....

# 1 434
  • Мнения: 2 576
Роси,а в моя случей как да продължа да давам?Нямам номер 7.
Мисля си поне още няколко дена да продължа да му давам,въпреки,че детето се чувства много добре.Тази сутрин се събуди напълно здрав  Simple Smile
Имам 3,4 и 6,смятам,че от номер 6 няма нужда.Колебанието ми е как да давам 3 и 4  newsm78
След като нямаш 6 и 7, продължи си с номер 3 още известно време. Няма да навреди, няма и предозиране Simple Smile според менот 4 няма нужда. Тя е за лигавиците, когато има влажна кашлица, жълтеникави сополки....

Много ти благодаря   bouquet ,както винаги си много точна и изчерпателна в обясненията си  Hug
Аз всъщност номер 6 имам..ще продължа да давам номер 3  Peace
Предполагам,че по 5 табл. сутрин,обед и вечер ще е достатъчно..

# 1 435
  • Мнения: 2 431
alex.viki Според мен и по по-малко от 5 таблетки ще е ОК, мисля, че 5 броя са за възрастни, но както прецениш, във всички случаи няма да му навреди. Simple Smile
Да ви се оплача, и аз съм грипава, и моето детенце е болничко от снощи. Тя е само на 9 месеца и за първи път ми боледува, та съм се напрегнала много. Снощи дадох по две таблетки от 3 и 4, днес сутринта дадох една 3 и сега една 4 и гледам, че поне секретчетата са намалели, ама киха ли, киха горкото. Sad Явно тези вируси са си яки, защото аз ѝ давам Имунокинд всеки божи ден и пак не се размина. Пожелавам на всички болнички много бързо да се оправят!  Hug

# 1 436
  • Мнения: 2 576
alex.viki Според мен и по по-малко от 5 таблетки ще е ОК, мисля, че 5 броя са за възрастни, но както прецениш, във всички случаи няма да му навреди. Simple Smile
Да ви се оплача, и аз съм грипава, и моето детенце е болничко от снощи. Тя е само на 9 месеца и за първи път ми боледува, та съм се напрегнала много. Снощи дадох по две таблетки от 3 и 4, днес сутринта дадох една 3 и сега една 4 и гледам, че поне секретчетата са намалели, ама киха ли, киха горкото. Sad Явно тези вируси са си яки, защото аз ѝ давам Имунокинд всеки божи ден и пак не се размина. Пожелавам на всички болнички много бързо да се оправят!  Hug

Понеже синът ми е на 13 год. и затова мислех по 5 табл. да давам,но щом казваш ще давам по 3  Peace
Пожелавам на теб и твоята бебка,бързо да оздравеете,че като знам какъв зор е  толкова малко дете да е болно,направо не ми се мисли..

# 1 437
  • Мнения: 2 431
Благодаря за съпричастността!   bouquet

# 1 438
  • Варна
  • Мнения: 170
Благодаря за съпричастността!   bouquet
Аз си мисля, че може да му дадеш и осмичка, а ако търпи да му напръскаш и малко в нослето разтворена във физиологичен разтвор:)  Hug Бързо оздравяване

# 1 439
  • Мнения: 2 431
Благодаря за съпричастността!   bouquet
Аз си мисля, че може да му дадеш и осмичка, а ако търпи да му напръскаш и малко в нослето разтворена във физиологичен разтвор:)  Hug Бързо оздравяване
Много благодаря!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт