114, за да не е фатална предколедна среща в Италия

  • 33 240
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

а дали нямаШ нужда просто от малко по4ивка?? заЩо ли все по_4есто 4увам такива неЩа около мен.... една мацка от агенцията виаджи, с която работим, просто напусна, без нова работа, заЩото и писна (с 30г трудов стаж). на нейно място назна4иха една без никакъв опит, с която просто отказвам да работя, явно е по_послуШна  Rolling Eyes
аз гледам да балансирам (като ти с диетата) но тази година имах пикови моменти (добре 4е беШе временно положение)


възможно е...  Rolling Eyes
но ми се струва просто 4е съм преминала границата на търпимост, нямам, не толкова време за себе си, колкото способност да го оползотворя... психи4ески съм парцал, от което следва и физи4еско нежелание за каквото и да било  Rolling Eyes


Феиам, и аз големи разсъждения хвърлям, понеже не знам какво искам за себе си, а не искам нещо самоцелно (т.е. само с цел заплата Simple Smile, което всъщност не е малко, но не за това ни е приказката сега). Реших, че искам пощальонка (никой да не се смее!) и даже доста се бях запалила по идеята как ще карам скутер по шосето покрай езерото и ще разнасям писма... Докато не проучих и не разбрах, че самите пощальони не намират работата си за съвсем easy, а даже била стресираща, до толкова, че в американския жаргонен език даже има израз going postal, който е станал символ именно на офисното полудяване, при което един ден тотално превърташ и застрелваш всичките си колеги и шефа. Mr. Green Laughing И сега пак не знам какво да правя. Laughing

о, аз хи4 няма да се смея, особено влизайки в езерната картинка на зоната ти  Twisted Evil
много романти4на сцена ми се разиграва в главата.
уви, не знам колко са стресирани поЩальоните, но знам, 4е поЩальон в Италия се става само с голееми връзки  Laughing (парадокси на местна по4ва)

съЩо и библиотекарка : не вярвам, като ги слуШам дамите, работеЩи в библиотеката, да са по_квалифицирани от мен, но, обЩинска територия, не се влиза как да е. следя им в момента конкурсите за обЩинска работа... ми те излизат в последния момент, само документите мож да успееШ да си подадеШ, за никаква подготовка нямаШ време. освен ако: 1.не си изкарал последните години в у4астия в конкурси, или, 2. някой не те е предупредил от рано и не ти е дал програмата...  Confused


Фейам, кажи им, че пишеш книга и затова си търсиш "дауншифтната" работа Wink

тралала, ти не само ме уби, ти ми даде изклЮ4ителна идея  Shocked smile3501
(сериозно говоря, зна4и)

гледам сега, оправих си сивито тези дни, всъЩност, оЩе го оправям, искам да вмъкна някакви елегантни намеци, да окажа едно такова "подмолно" (така ли Ще да се преведе "сублиминале"?  newsm78) влияние в 4етяЩия, поради което да ме вземе заради зелените ми о4и и да ме остави на мира  Joy
Ще ви осведомя, ако някой ми падне в клопката  Laughing

gioia, това филм ли е някакъв?  Embarassed
пълен аут съм в киното в последната петилетка  Confused

(така де, веднъж влизам, дълги постове пиШа  Twisted Evil)



# 691
  • Мнения: 5 462
Кое му е примамливото в работата на пощальоните в Италия ? newsm78 Rolling Eyes

# 692
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Кое му е примамливото в работата на пощальоните в Италия ? newsm78 Rolling Eyes

необременен мозък
държавна работа = сигурна такава

на тези времена не ми се струва лоШо  newsm78
особено за хора, които смятат, 4е имат достатъ4но работа върху и за себе си, за да градят кариера  Twisted Evil (майтапя се, но не много)

# 693
  • Мнения: 5 462
А заплатите какви са горе долу ?

# 694
# 695
  • Мнения: 402
МЖ, и аз така , и аз готварските, но също и това за фай да те , вендо каза- щото там дават ремонти , и това за обличането-коме ти вести,тук само се ядосвам,щото и аз за 1500евро ще се облеча по съвсем др.начин
Жалко ,че много ги повтарят  Thinking Но все пак доста неща понаучих Peace

# 696
  • Мнения: 5 462
Нищо не разбрах ?

# 697
  • Мнения: 6 335
Аз мисля, че бетонираната позиция в пощенската служба, не е тази на пощальона, а на тези, които стоят вътре в офисите. Понеже тук сме село, такива хора на "представителни" позиции, познаваме не само по физиономия и по име, ами и по родословие Laughing, та прекрасно различавам пощенските служители. Този, който седи зад гишето в офиса (един терроне Mr. Green, това по повод на ффр), никога не излиза от там и работи средно по 5 часа на ден, събота само 2. През останалото време е затворено. Пощальоните, които разнасят писма от врата на врата, са други. Те обиклят на скутери и пеша 6 дена в седмицата - няма пек, няма дъжд - те са там. Само в някои случаи на навалял голям сняг съм ги виждала да пропускат ден. В един блог (италиански, но не помня кой) четох, че освен обикалянето, рано сутрин пощальоните имат и доста работа по сортиране. Стресът идва от това, че трябва да спазват време някакво, не може да раздаваш писма до 8 вечерта примерно. Аз обаче предполагам, че когато се влезе в ритъм, става приятно. Simple Smile

ФФР, от "Дискавъри риъл тайм" гледам само Карла и Енцо (модните стилисти), ако случайно попадна на тях. Симпатични са ми, но не ги следя чак. Предаванията за архитектура и интериор на този канал намирам за малко слаби, понякога направо безвкусни Laughing (визирам на тази жена предаването например, която твори куп недоразумения). На тематика арх. и интериор гледам някои предавания по "Леонардо" 418.

Последна редакция: ср, 26 яну 2011, 10:07 от Barbabeau

# 698
  • Мнения: 5 710
Харесвам едно предаване Имобилиарен хазард се казва по някой от Дискавъри каналите. Попадали сме на 2 епизода.
Купуваш къща, ремонтираш и после хвърляш въдицата за продаване. Ако това предаване има нещо общо с реалността, няма почти никакво значение дали си наел интериорен дизайнер и си вложил пари в труд на специалисти, техници и строители, или просто си решил ей оная стена да я направиш червена, а дюшамето ти да го изцикли един приятел. Сигурно затова се казва хазард:)
Има и едно друго, което е за вили и къщи на село ( не знам как се казва), например англичани, купили някакви порутени стени в Тоскана, правят ремонт, и след време продават.

Днес ми стискайте палци, защото ми предстои разправия за едно сако, което е марково, Патриция Пепе, но не му пречи да е боклук. Клиентката по всяка вероятност ще хвърли винага на моята некадърност и после " ей там оная овца ми съсипа сакото", и кой знае колко хора ще повлече със себе си, а аз просто го почистих според инструкцията на етикета ...  Сутринта не ми се ставаше, цяла нощ сънувам как ще се сблъскаме.

# 699
  • Мнения: 714
:

Барбаронче абе ти ,гледаш ли Real  Time ? Thinking Laughing

Аз съм по цял ден на тази телевизия.Много ме кефи особено кулинарните предавания и предаването за - сватбите и това за преобразяването на различни хора /облеклото им и прически/

Аз се бях кандидатирала за кастинг в RealTime готварското предаване Fuori Menu с с тоя готин тъмнокос и секси готвач  Wink
И ми се обадиха, явих се даже. Може да се окаже че и ще ме гледате скоро  Peace ако оценят кулинарните ми ексцесии  Sunglasses

# 700
  • Мнения: 6 335
тоя готин тъмнокос и секси готвач  Wink
Знаем, знаем за кого говориш. И квооооо? Wink Laughing

# 701
  • Мнения: 170
Като чета за пощальоните и се сещам за този виц:
"Бурно море. Някъде по средата на бушуващата вода стърчи самотен фар. Малка лодка се бори с вълните, а управляващият я пощальон с последни сили набляга на греблата.
Най-после лодката достига до фара. На брега чака пазачът. Пощальонът му подава писмо.
Пазачът:
- Кво си се смръщил, бе? Ако още веднъж ми дойдеш такъв намръщен, да знаеш, че ще взема да се абонирам за някой ежедневник....
Grinning

# 702
  • Мнения: 714
тоя готин тъмнокос и секси готвач  Wink
Знаем, знаем за кого говориш. И квооооо? Wink Laughing

Ми тайна  Wink засега  Sunglasses
А готвачът верно е много секси  Blush

# 703
  • Мнения: 170
Лени, жива ли си? Да не се стигна до ръкопашен бой за сакото?  Laughing

# 704
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте в тази мразовита сутрин, тук беше страхотно пролетно време последните две седмици, тази сутрин се опита да завали сняг, но нищо не излезе от опита Sad
Относно работата и аз си търся нещо друго, но засега без успех, не че това което работя не ми харесва, още повече че ми осигурява доход всеки месец, отпуски, 13 та и т.н., но с договорите които ни правят по един , два месеца на пророга, нямаш сигурност...Успех на Феам и от мен Hug
Лени, наистина какво стана, как мина сблъсъка, ако е имало такъв де newsm78
Приятен уикенд на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт