От кой бойлер сте доволни?

  • 40 797
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 116
като се случи да спира водата , той продължава да си загрява
Мале,това звучи страшно!Аз все повтарям вкъщи да не се забравя бойлера включен.

# 46
  • Мнения: 1 310
Всеки бойлер има възвратен клапан.Ако водата спре той ако е читав не позволява водата да изтече от бойлера.
Да.  Peace

# 47
  • Мнения: 78
STIEBEL ELTRON е марката! изключително съм доволна. Верно е, че е по-скъпичък - около 400-500 лв. Много е икономичен и няма копче за вкл. и изкл.  - работи на принципа колкото е изразходено, сам се включва и затопля, като не се грижиш за това включен ли е бил, та колко време е стоял и да не стане беля. Забравяш че си с бойлер, и 24 часа 7 дни в седмицата си с топла вода.Безопасни са, немско производство., но явно цената зависи от обема на бойлера.
Супер казано , но какво се случва , ако спре водата и няма никой в къщи ? Извинете ме , ако звучи тъпо въпросът ми , но нашият бойлер е на ЕЛДОМИНВЕСТ и като се случи да спира водата , той продължава да си загрява - добре че все се случва да съм в къщи и  го спирам , да не говорим за постоянният стрес като излезем на разходка- спрях ли бойлера, не съм ли го спряла newsm78......???

Няма проблем със спирането на водата. Живеем на последен 8-ми етаж, и преди време имахме проблем с налягането и то доста дълго. Говоря за повече от 6 месеца. Бойлерът е обезопасен в това отношение. Когато сме нямали вода, аз никога не съм видяла да свети червеното копче за загряване. Имат предпазни клапани според налягането. За момента не съм срещнала проблеми с него... Да не казвам колко пъти е спирала водата, докато от входа  на блока се вземат мерки.

# 48
  • Мнения: 1 351
И ние живеем на 7-я последен етаж и като спре водата , това става рязко , а не както на по- долните етажи , където се оттича и в този смисъл наистина става страшно . Чува се само едно пукане защото водата от бойлера въпреки всички клапани и темподобни изтича , а в същото време не спира и да се нагрява водата , дето всъщност я няма и съм под постоянен стрес. Затова сме решили да вложим повече пари в тази вещ за по- голяма сигурност.

# 49
  • Мнения: 1 492
Ние сме с Шишков от почти 10 год. Пу-пу, железен е!

# 50
  • Мнения: 1 174
Ние сме с два ей такива:
http://www.boileri-relax.com/
И водата е спирала, няма проблем. Гореща вода, на силна струя, нон стоп, когато решиш. Не се изключва, той нагрява по време на изтичане на водата. Ток около 50лв. заедно със сушилня, миялна, печка с котлони на ток. През лятото - 40 лв. понеже включваме на по - слабата степен, водата е прекалено гореща и не се търпи.
За мен това е перфектното.
А и не се вижда, понеже е на гърба на стената на банята.
Имахме проточен на Сименс, 17 киловата  Mr. Green можеше 2 бани и 2 кухни да захранва с топла вода едновременно, но е за трифазен ток, та го продадохме, за тая ни къща не ставаше.

# 51
  • Мнения: 184
Стибел Елтрон Peace-много добри бойлери,никакви проблеми не е създавал никога

# 52
  • Мнения: 8
В никакъв случай  НЕ КУПУВАЙТЕ Дипломат от ЕЛДОМИНВЕСТ!!! ( за хоризонтален става въпрос)
Точно за 3 години сега сме с 3ти поред Shocked - първия направи наводнение през нощта (в гаранция  5 год. - на 2рата година, отиде и паркета в едната спалня) , втория -протече на 11-тия месец и сега третия, сменил втория преди 5 дена  е с неработеща термодвойка и нагряване ( и пак чакам сервиз...).
 Хиляди пъти съжалявам, че взехме от тази марка. Наистина не се учудвам, че гаранцията е намалена на  3 години, но те не изкарват  май и по една.

# 53
  • Мнения: 4 916
В никакъв случай  НЕ КУПУВАЙТЕ Дипломат от ЕЛДОМИНВЕСТ!!! ( за хоризонтален става въпрос)
...

Това са два различни производителя, нямат нищо общо.
На Елдом са екстра, всичките ни познати са с такива, дотук няма недоволни.

# 54
  • Мнения: 8
В никакъв случай  НЕ КУПУВАЙТЕ Дипломат от ЕЛДОМИНВЕСТ!!! ( за хоризонтален става въпрос)
...

Това са два различни производителя, нямат нищо общо.
На Елдом са екстра, всичките ни познати са с такива, дотук няма недоволни.

В такъв случай не разбирам  защо и гаранционните ни книгки и за 2та бойлера бяха  на  Елдом , а  и сервизния техник, който идва и двата пъти е от същата фирма (на самите бойлери  също е поставена тяхната марка) . 

# 55
  • Мнения: 4 916
ПРава си  Peace
Тук от Елдом пишат, че Дипломат е тяхна марка - http://www.eldominvest.com/
В такъв случай е много странно - от Дипломат почти няма доволни, от Елдом - всички, които познавам са останали доволни  Shocked

# 56
  • София
  • Мнения: 1 746
И ние живеем на 7-я последен етаж и като спре водата , това става рязко , а не както на по- долните етажи , където се оттича и в този смисъл наистина става страшно . Чува се само едно пукане защото водата от бойлера въпреки всички клапани и темподобни изтича , а в същото време не спира и да се нагрява водата , дето всъщност я няма и съм под постоянен стрес. Затова сме решили да вложим повече пари в тази вещ за по- голяма сигурност.
Сменете си възвратния клапан и няма да имате проблеми с изтичането на водата.

# 57
  • Мнения: 0
От три години имаме от Елдоминвест с водосъдържател неръждавейка,за няколкото месеца които живяхме в апартамента идваха три пъти да го поправят.За 4 месеца  в които имаме квартиранти около 20 пъти пращам ел.техник и им сменя някаква жичка която редовно изгаря,как да обясня на хората че е в гаранция и трябва да чакат няколко дни без топла вода.А Теси ползваме във фризьорския салон където работя и за 20 години сме сменили два бойлера сега сме с втория пу -пу да не го урочасам

# 58
  • Мнения: 45
ПРава си  Peace
Тук от Елдом пишат, че Дипломат е тяхна марка - http://www.eldominvest.com/
В такъв случай е много странно - от Дипломат почти няма доволни, от Елдом - всички, които познавам са останали доволни  Shocked
повтарям пак  Simple Smile преди дипломат се произвеждаха от елдоминвест(до преди 5-6месеца)и няма как поддръжката да не е към тях.и малко смешно ми звучи че никой да не е доволен от дипломат,и обратното за елдом  Confused

# 59
  • Мнения: 11 492
Записавам се. Не съм чела още темата, но след малко се връщам да прочета всичко.

Ние преди 5години си купихме от Елдоминвест бойлер и сега е за смяна - не нагрява вече достатъчно (варовик най-верочтно ) и цялата пластмаса се е начупила и висят заплашително идни кабели........абе ужас. От 2 дни когато е пуснат и мерише на изгорял кабел  Confused  Идваха от Елдом и казаха, че така се получавало с този модел, но понеже вече не е в гаранция нищо не можело да се направи, но било безсмислено да се сменя , чисти и т.н. направо нов да купуваме. Нямам нищо против  Mr. Green, но сега искам някой който поне 10години да издържи  Crossing Arms

Ако може да ме посъветвате, ще е много добре. Живея във Варна и ми се иска бойлера който взема да имат офис за подръжка.

Общи условия

Активация на акаунт