Ямболски чудеса

  • 65 074
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5
Здравейте на всички!  Hug

Радвам се,че най-накрая и аз мога да се присъединя към всички мами тук. Отдавна разглеждам форума,но най-накрая се регистрирах Simple Smile

Чакам и аз моето чудо,но живот и здраве  догодина (юли месец). Сега съм в около 6 седмица и днес чухме туптящото сърчице,много се зарадвахме с таткото и най-вече успокоихме,че всичко е наред.
Аз съм на 23 години и това е първата ми бременност. Много се вълнувам и чак мисля,че малко откачам отвреме-навреме откъм предпазливост  Rolling Eyes

Много ще се радвам да се запозная с всички Ви! Ще следя темата с интерес!  Peace

# 721
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
RalitsaRadulova,здравей и добре дошла при нас,на теб и малкото растящо същество в теб.
Това е най-прекрасното изживяване,спомням си с огромни емоции случващото се,аз почти преди 1 год.по това време вях в трепетно очакване да се появи моята прекрасна рожба.
Споделяш с нас всички радостни моменти,ако имаш проблеми  и въпроси,винаги може да ни потърсиш за съвет и помощ.
Ти къде ходиш на консултации,къде мислиш да раждаш,какво бебче желаеш,какви са вълненията на таткото...
Би могла да присъстваш на организираните от Лалече Лига "бебешко кафе" срещи,подходящи  и за като теб бременни бъдещи майчета,те са в помощ на кърменето,събираме се момичета и обменяме опит и е приятно.

# 722
  • Мнения: 5
Здравей никид! Благодаря и добре съм заварила!

Наистина започвам да осъзнавам какво чудо е това да расте в теб нов живот и особено когато е толкова желан Heart Eyes
Имам наистина много,много въпроси,за които повечето се информирам от Интернет или от вече опитни мами като вас.И между другото,сега всеки ми говори какви ли не неща,кое е вярно ,кое преувеличено,затова се консултирам и с АГ,който следи бременността ми.
Ходя на консултации в "Св.Анна"( Сливен) при доктор Здравко Пенков,защото просто тук в Ямбол разчитах само на д-р Янчева,но нямаше как да си запиша час при нея,защото тя е извънредно заета и беше ми казала нещо като :"Свободен час след 2 седмици" , а аз не можех да чакам толкова 
Мисля живот и здраве да родя при д-р Пенков. А твоята бременност леко ли премина? И къде ражда ?  Ако това на снимката е детенцето ти,голяма красавица е! Да ти е жива и здрава и да я слушате много   ppp

Иначе таткото и той е много радостен,както си стоим през определен интервал си извиква : "Ще имаме бебее"  Joy
Много искаме да имаме момченце,но ще се радвам и на момиченце.Общо взето каквото Господ ни даде

Извинявам се,че поста ми стана толкова дълъг,но ако трябва да съм честна,мога да пиша ощеееее много ,но да не ви отегча и ме е страх да не стана от онези мами ,дето откачат тотално и не могат да говорят за нищо друго,освен за децата си.

П.С С удоволствие ще дойда на срещите да си побъбря с всички!   bouquet

# 723
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Да мила,това е моята кукла.
Аз има абсолютно лека и безпроблемна бременност и раждане,родих в Ямбол при д-р Славейков,много съм доволна.
Включвай се свободно когато решиш в темата.

# 724
  • Москва
  • Мнения: 164
Привет дами-мами   bouquet Моите родители са си в Ямбол за почивните дни.Завиждам им (доста при това).А аз сама тук.Хубаво е,но да не се налагаше да учим и в събота. А аз уча всяка събота-или до 16 или до 18. При вас разбрах и времето е хубаво.Тук вече можем да се похвалим със сняг.
Приятна вечер на всички (така де-при мен е 20 часа) Simple Smile   bouquet

# 725
  • Мнения: 0
http://www.iambol.vlez.bg/index.php?showpage=4602  -само да уточня момичета,че този сайт е на клубче в София-просто има някаква грешка.Що се отнася за ямболския детски клуб"МЕЧО ПУХ" искам да ви кажа,че от 2 дена и те имат сайт www.mechopuh.run-bg.com   Той е все още нов,но може да получете информацията,която ви интересува от там-поне ще е от първа ръка. Simple Smile

# 726
  • Мнения: 317
Ralitsa Radulova здравей и от мен,лека бременност и по малко да слушаш истории от доброжелателки как са родили и какъв зор са видяли.Това ми беше най-плашещото когато бях бременна.Всеки си има история един добра ,друг лоша,но не осъзнават ,че в стремежа си да си разказват какво им се е случило може да уплашат някой,или да го карат да се тревожи за неща от които няма смисъл.Пускай ги през ушите си ,чети си книжки и почивай ,излежавай се ,разхождай се и си гледай кефа HugА и по малко новини гледай,че напоследък има много случки,което въобще не значи че ще ти се случи и на теб(предполагам ти влияят колкото и да не им обръщаш внимание) Peace

Ники скоро ще си имаме рожденници Hug,коя дата бяхте ,помня че се чудех дали ще родиш на моя рд или на Ванко Laughing

*Lorelei* здравей и на теб,блазе ви за снега ,моя син се жалва че от две години няма сняг за шейната Laughing,може да ни пратиш някоя снимка от снежна Москва(нали си там ,така пише в профила ти) Peace

# 727
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604

mamagali_vanko,хубави съвети даваш
зарадва ме,че се сети за нас,родена студентка е на 8.12 Simple Smile

# 728
  • Мнения: 317

mamagali_vanko,хубави съвети даваш
зарадва ме,че се сети за нас,родена студентка е на 8.12 Simple Smile
smile3521 помня ,помняяяя,как няма цялото ни семейство е зодия стрелец,всички започваме от 28.11 че до 19.12 Laughing,и ти като каза кога ще раждаш ми беше интересно дали няма да съвпадне с някоя  от нашите дати Laughing

# 729
  • Мнения: 5
mamagali_vanko , Благодаря ти,надявам се наистина да имам лека бременност и всичко да е наред Praynig

И наистина си права, имам познати,които ми говорят как едва ли не са раждали в адски мъки и спасение няма.Не разбирам защо човек може да говори така на бъдеща родилка.Когато мина по този път и дори и наистина да ме боли много,никога няма да приказвам така! Naughty
Сякаш им прави някакъв огромен кеф да те гледат как се шашкаш,при положение,че те вече са минали по този път и виж ти сега е твой ред да изживееш ужаса на непознатото.
Както и да е , старая се да не слушам много,много, а и без това май имам такъв навик да слушам избирателно  Rolling Eyes
Твоята бременност гладко ли премина? Имала ли си някакви ужасяващи,непоносими,убийствени,адски,свръхчовешки (според повечето разкази и от Интернет)  болки при раждането?

# 730
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604

Ralitsa Radulova, аз имах изключително лека бременност и супер леко раждане,аз не се плашех от нищо и вероятно това ми бе от голяма помощ,дори и напъните и виковете "от филмите" ги нямаше при мен,не казвам,че при всички е така,но аз след раждането бях готова отново.

# 731
  • Мнения: 639
Ralitsa Radulova, аз също имах много лека, спокойна и приятна бременност, а раждането мина сравнително бързо, също леко и ...много весело. През цялото време с мъжа ми се шегувахме и млъквах само при силна контракция - да си поема дъх, екипът също беше усмихнат и се шегуваше заедно с нас. Изобщо - опитвах се да бъда спокойна, да мисля само за положителни неща и да предизвиквам само положителни емоции.
Ако можеш, опитай и ти да се "зареждаш" по този начин, да се обградиш с позитивни хора (това е доста важно, повярвай ми!) и да не се товариш с негативно отношение или нежелани съвети. Сигурно ще се сблъскаш с много и противоречива информация за бременност/кърмене/захранване/майчинство и т.н., която на моменти може да е много объркаваща - опитай да четеш и слушаш избирателно и критично. И си имай едно на ум, че като се роди детенцето, ТО ще определя голяма част от нещата, които ще се случват, Wink а ти, водена от вродения майчин инстинкт и с помощта на информацията, с която разполагаш, ще съумееш да им откликваш адекватно. Няма страшно, напротив - най-хубавото тепърва предстои. Heart Eyes

И аз ще се радвам да те виждам на Бебешките кафета, леко бременеене! Hug

# 732
  • Мнения: 317
Моята бременност премина в едно ядене,ядене ,ядене и накрая 25кг отгоре Sick Mr. Green LaughingКато влязох в 8 месец вече започна реването вечер.лягам и се сещам за всички разказчета на доброжелатели и разни мои черни мисли.Леко се побърках LaughingАз съм от лошите истории след раждането ,но я разказвам само на момичета които не им предстои раждане.Всеки човек е различен и аз си мисля ,че всеки ражда както е раждала майка му навремето.

А това бебешко кафе ми се прииска и на мен да дойда миналата седмица ,но понеже моя Ванко ще прави 6г след около месец и ми се стори ,че не падаме много от към бебешката част Laughing,и се отказах за да не преча там Peace

# 733
  • Москва
  • Мнения: 164
Привет,момичета   bouquet

mamagali_vanko , снежна Москва от тази година не мога да ви пратя,защото все още не е такава. Но повярвайте ми-една зима тук и сняг няма да искате да видите. Wink
Не,че съм се засилила да раждам или някога съм раждала, но страх,страшни истории и т.н. винаги има. Просто не трябва да се давате на страха си и трябва да вярвате,че всичко ще е наред.

Ех как ми липсва Ямбол-градината, центъра,любимата ми мила " Зорница" .

# 734
  • Мнения: 639
mamagali_vanko, ама как така ще пречиш! Ако имаш желание - добре си дошла, тъкмо да споделиш опит! Hug Редовно майките идват с каките и/или батковците, и татковци дори идват (и в Ямбол имаше татко, и днес тук - също). Laughing

Общи условия

Активация на акаунт