Мълчаливите мъже

  • 14 078
  • 105
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 230
Обожавам мълчанието на благоверния,когато аз говоря и чертая планове Crazy....с годините аз не се хабя да говоря,а си действам с думите,,нали ти казах''....Мдааа Thinking благодатТа ми се уголеми и  Whistling Whistling Whistling

# 31
  • Мнения: 12 680
В днешно време е все още приложим за маса перхидролни красавици, ама кой ти го спазва.
Все пак, не мисля, че поне листнатите тук мълчим, за да ни считате за умни пичове.  Mr. Green

Как разбра, че авторката е перхидролена  умница?  Или стреляш на сляпо? Пък младо е момчето, секс му е в главата.  Хормони.

# 32
  • Мнения: 81
Трещи, нещо не си ме дочела. Изобщо нямах предвид автора/авторката. Говорех принципно...  Wink

# 33
  • Мнения: 12 680
Трещи, нещо не си ме дочела. Изобщо нямах предвид автора/авторката. Говорех принципно...  Wink

Обикновено жените говорим конкретно. Има си и теория.  Жените - конкретно, мъжете - имат абстрактно мислене.  А тя наистина е перхидролена.  С момченце.

# 34
  • Мнения: 81
Трещи, нещо не си ме дочела. Изобщо нямах предвид автора/авторката. Говорех принципно...  Wink

Обикновено жените говорим конкретно. Има си и теория.  Жените - конкретно, мъжете - имат абстрактно мислене.  А тя наистина е перхидролена.  С момченце.
Хмм, значи съм налучкал все пак...
И да ти кажа, с абстрактното си мислене продължавам да се чудя на замисъла на темата - да говорим ли или да мълчим е идеята?

# 35
  • Мнения: 11
Трещи, нещо не си ме дочела. Изобщо нямах предвид автора/авторката. Говорех принципно...  Wink

Обикновено жените говорим конкретно. Има си и теория.  Жените - конкретно, мъжете - имат абстрактно мислене.  А тя наистина е перхидролена.  С момченце.

Ако и логично говорехте...немаше цена да имате. ooooh! Whistling

# 36
  • Мнения: 0
Ако и логично говорехте...немаше цена да имате. ooooh! Whistling

не им давай фитили Братко Дев  Peace че напоследък диамантите за нищо ги нямат  Sunglasses

# 37
  • Мнения: 230
Ако и логично говорехте...немаше цена да имате. ooooh! Whistling

не им давай фитили Братко Дев  Peace че напоследък диамантите за нищо ги нямат  Sunglasses
    newsm78 newsm78........ Crossing Arms Crossing Arms...изложи се Неменцееее

# 38
  • Мнения: 0
- да говорим ли или да мълчим е идеята?

Да горворим само нещата които биха казали и те самите Peace

п.п. Сори за закъснението - пропуснал съм този отговор предния път  Embarassed

# 39
  • Мнения: 2 448
ако може да ви накараме ,да говорите! Peace


Tи луда ли си?! От мъж-плямпало по голяма беда няма.
Прочети дори мъжете, които се подвизават тук - разликата между изразяващите се кратко и адекватно пред тези, които пишат и се пенят и не мога да спрат. Представи си от едните и от другите в къщата си и пиши пак дали искаш да ти говорят повече.

# 40
  • Мнения: 755
Дам... аз съм ЗА мълчаливите мъже, много си ми е добре. Моят мъж не е нито много мълчалив нито много плямпа , но пък мърмори... и понякога ми се иска да е многооо мълчалив, а ма не би. Laughing Mr. Green

Иначе за толкова години брак се понаучи повече да разговаря , ама то с мен или клекваш или бягаш далеч, далеч.... Laughing Laughing Laughing Той все още не е фанал пътят... Mr. Green

# 41
  • Мнения: 408
Мъдрият мъж никога не спори с жена си, просто я изчаква да започне да си противоречи сама!  Peace

# 42
  • Мнения: 763
Ето какво откривам в една доста популярна и актуална навремето книга: "Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния....":
...Жената е в състояние с лекота да изрича от 6000 до 8000 думи дневно. Освен това в общуването тя използва допълнително още 2000-3000 гласови звука, а също и около 8000-10 000 жеста, изражения на лицето, движения на главата....20 000 изразни средства за общуване......дневната доза "бъбрене на мъжа: той изрича около 2000-4000 думи и приблизително 1000-2000 гласови звука, а сигналите на тялото....едва стигат до 2000-3000........средно на ден мъжът използва около 7000 изразни средства за общуване - приблизително 1/3 от женския арсенал.
Говорните различия стават особено очевидни в края на работния ден когато мъжът и жената седнат заедно да вечерят. Той си е изрекал неговите 7000 "думи"  и повече изобщо няма желание за общуване. Мълчеливото зяпане "в огъня" (чийто съвремен еквивалент е телевизорът) го прави истински щастлив. Нейното сътояние зависи от това, какво е правила през деня. Ако е прекарала времето си в разговори с хора по един или друг повод, то е възможно да си е изрекла нейните 20 000 "думи"  и да няма голямо желание за общуване. Но ако е прекарала деня вкъщи с малките деца, може да се смята за щастливка, ако е изрекла и 2000-3000 "думи". Тоест, остават й още цели 15 000!....."


Въпреки че е доста популистка, книгата навежда на някои мисли. Според мен проблемът не е, че мъжете мълчат, а че не говорят когато ние искаме.

Лично аз мисля като Пасинет, че мъж плямпало е напаст. Първо защото изначално в природата му нещо е объркано  и второ защото признак на зрялост /поне според мен/ е да знаеш кога да говориш и кога да си сложиш границата.  Peace

# 43
  • Мнения: 1 081
Мъдрият мъж никога не спори с жена си, просто я изчаква да започне да си противоречи сама!  Peace

Това късметче и на мен ми се падна веднъж във фаса  Mr. Green

Вярно си е  Whistling

# 44
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Да пази Бог от мъж-плямпало, а пък ако е и мрънкало!  ooooh! УжасТ!!! Моят много-много не говори, ама действа. Това е важното. Пък и друго си е при разправия да слушаш само собствения си глас.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт