Веганството - да споделим опит 3

  • 48 421
  • 750
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 1 402
Влизам да постна тази новина:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3522211

То отдавна е ясно това, ама защо не казват нищо, че всичкото брашно, което се продава в магазините и с което работят хлебопроизводителите е замърсено, заразено или от фуражно зърно - от години! а като видя какви хлябове продават за пълнозърнести, ръжени и т.н. ми става смешно

# 136
  • Мнения: 2 761
Ей,как ме разконспирирахте. Laughing
Специално за Кантарини(ако не е късно),за фотинакларос(коликите),както и за всички останали- статия за течното злато на фараоните:

http://www.sibir.bg/blog/selenita/?blogPage=blogPreviewArticle&artID=458774

Семенцата на черния кимион могат да се посипват върху тестени изделия.Намира приложение и в козметиката-външно.

# 137
  • Мнения: 685
Ом благодаря за линка. Маслото изглежда вълшебно.

# 138
  • Мнения: 381
Реалист, благодаря за отговора! Hug
Ти вече сигурно си забравила за кой, че на толкова въпроси отговори, ама аз да си благодаря.

Рецептата за суровата тахан халва звучи толкова апетитно. Дано ми остане време да я пробвам скоро.

Dao, и аз я четох вчера тази статия.
Стана ми много смешно, особено на това, че в диетичните има най-много захар. Обаче всъщност не е смешно, а е тъжно, защото хората със съответните проблеми наистина вярват и разчитат на това.

Ом, страшно интересно това масло. Благодаря ти за информацията! И добре дошла!  Simple Smile bouquet

# 139
  • Мнения: 1 849
За съжаление това за диетичните храни наистина е печално, защото хората с диабет направо се разболяват от такива неточности  Sad Имаше проблем и с един хляб с овес, на който бяха сложили етикет - без глутен. А също и на българските (Ганчев) бебешки пюрета с овес, сложен знак след 3-тия месец. Дори на Хип имаше отметка за Без глутен, а вътре кус-кус (пшеничен).

Не знам дали знаете, но и у нас (най-накрая миналата година) влезе в сила закона за етикетирането на ЕС. Та затова нашите производители и вносители са длъжни да изписват на етикетите си наличие на следните алергени: мляко, яйца, ядки, фъстъци, черупчести мекотели, соя и глутен (дори и кервиза се изписва). Лошото е, че лепят етикетите на български върху етикета на съотв. език и ако нещо не е допреведено е трудно да го прочетеш  Wink

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 5 037
Момичета, какво е трахана? А как може да се яде? Рецепти?

Приятелка от Родопите ми подари домашна трахана, но не знам как да я приготвя...

# 141
  • Мнения: 2 643
Realist, благодаря - ще погледна в техния сайт.

Момичета, кажете какво пиете у дома? По принцип не купуваме безалкохолни освен когато имаме гости, но дори и тогава детето се дразни когато не му давам да пие. Та си мислех дали да не направя следващият път нещо като домашна лимонада, цитронада или знам ли. Някой да е правил да сподели?

# 142
  • Мнения: 1 849
Бенджи, баба правеше и става нещо като домашна юфка, но по-ситна. Яли сме я както сладка, така и солена. Аз я харесвах сварена, с масло и сирене, а братовчедката с мед и масло. Но зависи от вида на траханата, някой си я приготвят с и с люта чушка  Wink
Ето да се ориентираш: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=377129
Като се свари прилича на каша и ако е солена, може да добавиш още задушени зеленчуци, лук/чесън или праз. Също става много вкусно! Откога не съм яла...

Правя сок от цитруси, билков чай (по-често е студен), но най-често водичка  Simple Smile Понякога и сок от ябълки или круши, но предпочитам да ядат плодовете цели заради фибрите.
Цитронада правеше баща ми: изстискани 3-5 лимона (портокал), разбъркани с мед и вода, за лятото и лед. Върви и със стръкче мента вътре  Simple Smile
Но докато ядеме плодов сок/чай не бих дала. То е по-скоро за след това, за закуска.

# 143
  • София
  • Мнения: 1 402
Момичета, какво е трахана? А как може да се яде? Рецепти? Приятелка от Родопите ми подари домашна трахана, но не знам как да я приготвя...

точно за Родопите е най-характерна, ето инфо:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B0

ето и една рецепта (веганска):
http://bgkulinar.net/recepti.php?id=1503

Щастливата, да не е смешно. Баща ми е с диабет и би трябвало да не яде никакъв хляб, но си купува ръжен, пълнозърнест и подобни - мога да си представя как му се отразява; това с хляба за диабетици, който съдържал най-много захари направо ме ококори...

# 144
  • София
  • Мнения: 894
Честита нова година на всички ви! Нека всички бъдем здрави и по-добри от предишната година.

Толкова много сте изписали през последните 10 дни, че ми е трудно да ви настигна, но пък ми е много приятно, че има какво да чета.

Аз нямам много какво да споделя от коледната и новогодишната трапеза, че бяхме все по роднини. Правих на 2 пъти содена питка с праз и слънчогледови семки - много хубава стана и двата пъти, всички си облизахме пръстите.

Най-вече искам да се похваля, че още с първия си опит успях да направя кисело мляко от бадемово мляко и слънчоглед. Стана супер, а снощи си правих заливка за салата с него с чесън, зехтин и магданоз. Облизах си пръстите просто. Ако някой иска ще споделя точно технологията.

Realist, благодаря - ще погледна в техния сайт.

Момичета, кажете какво пиете у дома? По принцип не купуваме безалкохолни освен когато имаме гости, но дори и тогава детето се дразни когато не му давам да пие. Та си мислех дали да не направя следващият път нещо като домашна лимонада, цитронада или знам ли. Някой да е правил да сподели?

Можеш да направиш лимонада или оранжада - изтискваш 2-3 лимона, разреждаш повечко с вода, добавяш мед и става чудесна напитка, по същия начин с портокали. Иначе в къщи пием основно вода или чай понякога и по изключение сокчета.

# 145
  • Мнения: 189
Момичета, ползвалили сте конопен протеин?

# 146
  • Мнения: 2 761
Маслото от черен кимион е наистина вълшебно-от опит го казвам.Преди няколко месеца по моя диагнозa Simple Smile направих алергия(към влажното време).В резултат получих няколкодневна кашлица,която премина,но после близо месец се влачих с много неприятно дращене в гърлото и леко течащ нос.Не знам дали беше от кимиона,или от ефекта плацебо,но на втория ден от приема на маслото,всичко изчезна.
Четох обаче и в нета,че и при други е имало този ефект.

# 147
  • Мнения: 236
Моята баба ни правеше трахана като малки, със сирене и заливаше с масло и червен пипер.
Имам вкусен спомен за това, макар и да не е било много здравословно.

# 148
  • София
  • Мнения: 455
  Миналата седмица видях в арабските магазинчета около централния пазар ГХИ, беше 1кг. - 22лв. Беше в голяма тенекиена кутия. Когато се отвори,  колко време и как се съхранява? А изпробвана рецепта за кус кус? Какво е съотношението му с вода? Намерих си и суров петмез от пресовани фурми /в стъклен буркан/ Simple Smile

# 149
  • Мнения: 381
Не знам дали знаете, но и у нас (най-накрая миналата година) влезе в сила закона за етикетирането на ЕС. Та затова нашите производители и вносители са длъжни да изписват на етикетите си наличие на следните алергени: мляко, яйца, ядки, фъстъци, черупчести мекотели, соя и глутен (дори и кервиза се изписва). Лошото е, че лепят етикетите на български върху етикета на съотв. език и ако нещо не е допреведено е трудно да го прочетеш  Wink

Добре, а забелязвали ли сте МНОЖЕСТВОТО етикети на които пише: Състав: това, това, това, това, това И ДРУГИ.
И НИЩО ПОВЕЧЕ.
Само това.  Shocked
За какво ми е този състав, като освен него има И ДРУГИ сто и едно неща, които въобще НЕ СА изписани?!? Shocked Честно Ви казвам, полудявам като видя подобно нещо, а все по-често засичам.

Nivea, аз също бих заложила на някакъв фреш, принципно и аз предпочитам плодовете да са цели, но ако детето настоява да пие някакъв сок, то задължително ще е такъв! Simple Smile

pkrassimira, давай споделяй разбира се технологията, иска ли питане въобще това:)!

Фотина, вкъщи ядем коноп, какво е това конопен протеин, нещо извлечено от конопа ли? newsm78
В една от статиите за конопа, която бях чела, пишеше, че съдържа всичките незаменими аминокиселини, тоест - пълноценни протеини. Това за самото семе.

Ом, вярвам, че има още много неща, които тепърва ще преоткриваме за разни билки и растения. Така че нищо чудно да е минало точно от черния кимион. Hug

cmilena, някъде бях чела, че не много дълго може да се съхранява дори и в хладилник.  Thinking Ама дано се включи някой по-компетентен.

Общи условия

Активация на акаунт