С какво ВИЕ дразните най-много свекървите си?

  • 18 329
  • 199
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 651
Айде сега,всичките се втурнаха да се изкарват хрисими и добрички  Laughing

# 76
  • Мнения: 598
Аз съм в прекрасни отношения с моята. Има взаимно уважение помежду ни. Грижи се за мен и ме обича като собствено дете ( веднъж ме целуна по челото докато се гърчех от болки, стана ми много мило и се просълзих), сама я моля понякога за съвети в готвенето, защото определено го умее. Прави ми забележки само за голия кръст, ама това е от притеснение. Когато сме се сдърпали нещо със сина й почва да ни пили на главите да се сдобряваме... и така. Душичка е, нямам желание, нито причина да я дразня.

# 77
  • Мнения: 1 446
С цялото си съществуване...Не ме хареса от ден първи и сега иска да ни разведе дори.

Но на мен не ми пука, защото това е едно добро изпитание за обичта ни. Да видим...

А, и не си говорим от има няма 7 месеца, няма и шанс скоро да се виждаме, така че няма с какво да се дразним.

Много исках отношенията ни да са добри, винаги съм била добра с нея, даже исках да й казвам майко, но тя не е на това мнение и ми съсипа живота и мъжа...

# 78
  • Мнения: 12 675
Все още не мога да го разбера. Нали тя е възпитала този мъж.  Нали го обича? Какво може да я накара да постъпва така?  За щастие , не познавам такива случаи, а в другата тема чета доста глупости.

# 79
  • загубено
  • Мнения: 6 552
Не можеш да го разбереш,защото не си се сблъсквала с него.
Има много случай,когато свекървата  не харесва снахата,
мисли че златното синче заслужава нещо по-добро.
И си има жени,които умират от кеф да мрънкат.
Мрънкат за всичко в това число и снахата.
То си е до човек.
Тя може да си обича синът,но да не може никога да приеме човекът до него.

# 80
  • Мнения: 323
Умишлено - с нищо.
Иначе, предполагам все има нещо с което да я дразня. Неизбежно е.
И аз съм на това мнение.Мисля,че с едно обаче много я дразня-когато изразявам собствено мнение,тоест-различно от нейното,което в по-голяма част от случаите не съвпада с нейното.А и не смятам,че е нужно.Тогава просто подлудява,че й се противоречи,и е в състояние да ме нарече как ли не!Изводът -по-малко срещи,и по-малко приказки с нея!

# 81
  • Мнения: 327
Сигурно я дразня с нещо и тя ме дразни понякога, но никога не си е позволявала да го покаже. Дори преди 7-8 години, толкова глупости натворих, толкова я обидих, разплаках- всичко преглътна и никога не е споменавала нищо. Но тя е и толкова положителен човек, толкова е над дребните неща, че дори нещо да я дразни трудно ще се разбере. Иска ми се ако евентуално заживеем заедно, да си запазим добрите отношения и двете да бъдем над нещата.
Единственото нещо, което се сещам сега да ми е споменавала, че не и допада: да кърмя малкото дете още, а на нея и се налага да го гледа и е трудно с приспиването. 

# 82
  • Мнения: 114
Не съм я дразнила умишлено.Но сигурно има неща ,който я дразнят в мен.Но никога не го е показвала.Живеем в различни градове,разбираме се.Даже бих казала,че когато им гостуваме наистина си почивам.Тя и свекъра,поемат изцяло детето.

# 83
  • Мнения: 194
дрезнише се. че не я мамосвам
, че съм импулсивна
, че седя на компа вместо да си говорим  Mr. Green


сега се дразни, че вече не ме дразни   Crazy Joy

# 84
  • На морето!
  • Мнения: 5 770
Със сигурност има много неща, но не ги е показала. Не съм достатъчно грижовна и не отделям нужното внимание на хората, от по-широкия ми семеен кръг, има много моменти, в които знам, че е трябвало да съм до нея, но ме е нямало. За това е аз си се дразня много.

# 85
  • Мнения: 2 478
С нищо нарочно. Но тя се дразнеше, че не и дадох карт бланш да си играе със синът ми на кукла, като новороден, но вече разбра.

# 86
  • Мнения: 64
Много сте лоши...как може да дразните нарочно майката на мъжа когото уж обичате...срамота!!!
 Вие също някой ще станете свекърви...и тогава...Wink

# 87
  • Мнения: 263
С цялото си съществуване...

За жалост това е вярно и в моя случай. Моята свекърва съм я виждала три пъти за по час за 9 години познанство и брак със сина и. Още първия път ми каза, че ще е 'най-върлият ми враг', а в друг разговор ми каза, че и майка Тереза да бях пак нямаше да ме харесва. Не казвам, че съм човек без кусури, но тя никога не ми даде шанс да ги проявя Simple Smile.

Та по въпроса. Дразня я с това, че 'и откраднах сина', че и казвам всичко без никога да я нагрубя, а тя ме нагрубява без да има какво да каже...Обикновено няма нищо конкретно против мен и се налага да прибягва до абсолютни фантасмагории, за да опавдае поредното скъсване на дипломатическите отношения. Ние нямаме абсолютно никакъв контакт, за да може да се оповава на реална случка, моя реакция, дума, отношение.

Моля щастливите девойки, които имат добри взаимоотношения да не ме нападат. Не винаги изялият шамар или юмрук си го е заслужил или го е предизвикал.  

Последна редакция: нд, 09 яну 2011, 12:11 от dolce_vita

# 88
  • Мнения: 2 457
Много сте лоши...как може да дразните нарочно майката на мъжа когото уж обичате...срамота!!!
 Вие също някой ще станете свекърви...и тогава...Wink
Със същият успех бих могла да попитам: как може майката умишлено да разни жената, която любимият й син обича? Това ми се струва също толкова нелепо и нелогично Confused. Някой беше пуснал тук интересна статия, за това че недоверието на свекървата към снахата е дори еволюционно обянимо. Признавам, че има логика, но аз лична не можах много да я разбера Blush. Иначе наистина би трябвало да има някакво обяснение за това масово "явление", което датира от както свят светува (предполагам).

# 89
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
Моята  я дразня основно с:
1. ТОва, че избягвам гостуванията  у тях. В повечето случаи  си намирам оправдание, за да не отида, но пък никога  не съм спирала мъжът ми и детето  да я посещават. Ми не се чувствам добре  там, какво да направя.
2. Че никога  не  оставям детето   у тях, за да го гледат. Те живеят през  два блока от нашия. А не го оставям, защото й нямам  доверие. Малката  е прекалено  палава, за  да я оставя спокойно  с жена  на 63 години, която  на няколко  пъти  е допускала опасни  и предвидими инциденти  с дъщеря си и  с  двамата  внуци, докато  са били малки. Ако  свекървата иска  да види малката, е винаги добре  дошла  за час- два у  дома.
3. С това, че   колкото аз  гледам детето, толкова и  сина й, пък това , според нея, не е мъжка работа. Ами, какво да направя, работя. Той също. Не искаме да даваме детето на ясла. Все някой трябва да го гледа. Когато мъжът ми е на работа,  аз си я гледам. Когато аз съм на работа, я гледа той. И  твърдя, че се справя перфектно. Малката  го обожава.
4. С това, че завършвам второ  висше. Не пропуска  да ме клъвне  на  тази тема. Явно се бои, че  изпразвам  за свой кеф джоба  на  сина й.
5. С рисковете, които поемам. Последното, за което мърмори, е смяната  на жилището и  ипотечният кредит, за който  кандидатстваме. Трябвало да си стоим, където сме, хората били и на по- тясно и пак живеели и т.н и т.н.
Сигурно има и друго, но това съм доловила.

Общи условия

Активация на акаунт