С какво ВИЕ дразните най-много свекървите си?

  • 18 325
  • 199
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Ти ще кажеш дали е така, но сякаш нещо в повече е да(ва)ла на другия си син, а вие се смятате за ощетени, поне така ми прозвуча на мен.
А да набиваш на някоя майка колко е съсипан животът на сина й, наистина е тъпо, казвам си мнението. Какви емоции й създаваш с това ?
Не , не се чувстваме ощетени . За наше щастие живота ни потегли в много добра посока .Но повярвай - тя има огромна , непростима вина за това синът и да е в такова състояние . И продължава да се доказва  Confused А аз не и набивам , просто и връщам топката , когато пак започне да се оплаква той колко е гениален , колко е невероятен , как за него няма работа , защото целия свят е против него ...
Ако спре да ми се оплаква и да ми говори за тях двамата и аз ще спра  Peace

Ясно. Отговор при диалог, а не едностранчиво нарочно влияние от теб.  Peace
Между другото, и аз го мразя това качество на ленивите хора да се оплават, че целият свят им е виновен, особено демокрацията и грубия материализъм.

# 106
  • Мнения: 420
Тя е перфекционистка и обича да върши почти всичко сама и бързо. Точно в такива моменти аз изземвам част от работата, с която се е нагърбила и го раздавам хладнокръвно. Имам чувството, че още повече се напряга и ако я побутна с пръст "ще подскочи да тавана".    

А защо го правиш?  Предполагам да й помогнеш, но аз също обичам сама да правя нещо си.
Защото обикновено това "нещо" са няколко неща едновремено- да готви за 20-тина гости и едновремено с това пуска пералня и да глади дрехи, или да мие банята и да прави зимнина с две-три гозби на котлона за уплътняване на времето. Абе все такива "задачки" поне за 3-ма. Гузно ми е да седя и "да си пия кафето", докато тя хвърчи като хала из къщата.

# 107
  • Мнения: 12 675
Защото обикновено това "нещо" са няколко неща едновремено- да готви за 20-тина гости и едновремено с това пуска пералня и да глади дрехи, или да мие банята и да прави зимнина с две-три гозби на котлона за уплътняване на времето. Абе все такива "задачки" поне за 3-ма. Гузно ми е да седя и "да си пия кафето", докато тя хвърчи като хала из къщата.

Така и предположих  Hug Ама не е лесно. Щом е перфекционистка, няма да й хареса как си простряла.  И не си ги догодила по цвят  Laughing

# 108
  • Мнения: 1 252
Тя ме учила да готвя и като й направя забележка за някое ястие се изправя на нокти. Добре , че има чуство за хумор... Joy

# 109
  • Мнения: 8 919
В началото на брака докато ми свикне, определено са я дразнили разни неща у мен. Не знам вече, тя ли ги преодоля, аз ли успях да си затворя очите. Но да дразниш съвсем преднамерено някой, който така и така ти е рода, не виждам смисъл. Ако толкова обичаш измислени провокации, спорове и т.е. - форума е прекрасно нещо за целта.

# 110
  • Мнения: 1 650
Моята ми се дразни на нещата , с които я превъзхоцдам. Общо- взето, нейното си е състезание и не умее да губи. Laughing

# 111
  • Мнения: 2 457
Но да дразниш съвсем преднамерено някой, който така и така ти е рода, не виждам смисъл.
И каква рода ми е майката на мъжът ми newsm78 . Ние не сме женени с него, пък дори и да бяхме- това пак не я прави моя родственичка Confused

# 112
  • Мнения: 654
Но да дразниш съвсем преднамерено някой, който така и така ти е рода, не виждам смисъл.
И каква рода ми е майката на мъжът ми newsm78 . Ние не сме женени с него, пък дори и да бяхме- това пак не я прави моя родственичка Confused
Аз съвсем искрено се радвам,че нямам никаква,ама никаква връзка с теб.
Това което представяш ме ужасява.
Съпруга ти как приема твоето семейство?
Или всеки за себе си?

# 113
  • Мнения: 2 457
 Confused Аз не разбирам какво толкова ужасяващо има... Нали говориме за рода, за мен "родата" е моите роднини. Или бъркам? Не сме женени, пак казвам, не ми е съпруг, както си се изразила.
Той приема нашите нормално, не са му направили нищо лошо Laughing. Те не се и виждат често, защото майка ми не живее в България, а баща ми отдавна си има отделен живот и не се срещаме често.

# 114
  • Мнения: 8 919
Confused Аз не разбирам какво толкова ужасяващо има... Нали говориме за рода, за мен "родата" е моите роднини. Или бъркам? Не сме женени, пак казвам, не ми е съпруг, както си се изразила.
Той приема нашите нормално, не са му направили нищо лошо Laughing. Те не се и виждат често, защото майка ми не живее в България, а баща ми отдавна си има отделен живот и не се срещаме често.
А дете имаш ли от този мъж, за когото не си омъжена, но оставам с впечатлението, че броиш майка му за свекърва? Ако имаш, мисля, че родствената връзка е ясна.
И щом като този мъж приема нормално твоите родители, защо ти не приемаш неговите, в частност майка му, нормално? Чудя се просто Thinking

# 115
  • Мнения: X
 Както е писала, че нейните родители се държат нормално, а свеки прави номера е разбираемо....Друг въпрос е,  че слабостите на собствените ни родители обикновено ни се струват нормални, а и мъжете не са толкова дребнави и злопаметни .Те и затова обикновено тъщите са обвити в захарен ореол. А и там има такива "душици". То всъщност нали и много свекърви са и тъщи. Ако слушаш щерка и снаха , има да се чудиш за един и същ човек ли говорят. Как нормалната и търпелива жена е заядлива вещица за другата.

# 116
  • Мнения: 654
. Ако слушаш щерка и снаха , има да се чудиш за един и същ човек ли говорят. Как нормалната и търпелива жена е заядлива вещица за другата.
  bouquet  bouquet

# 117
  • Мнения: 1 615
Както е писала, че нейните родители се държат нормално, а свеки прави номера е разбираемо....Друг въпрос е,  че слабостите на собствените ни родители обикновено ни се струват нормални, а и мъжете не са толкова дребнави и злопаметни .Те и затова обикновено тъщите са обвити в захарен ореол. А и там има такива "душици". То всъщност нали и много свекърви са и тъщи. Ако слушаш щерка и снаха , има да се чудиш за един и същ човек ли говорят. Как нормалната и търпелива жена е заядлива вещица за другата.

Това е бивала и моята теза в подобни теми, ама са ме обявявали за свекърва под прикритие  Joy

# 118
  • Мнения: 9 814
Ама, чакайте сега да се разберем, мъжът роднина ли ни е? Чак и майка му...

# 119
  • Мнения: 702
Мъжът дали е роднина? Оказва се, в някои теми, че ако нямате брак не ти е никакъв, а пък ако имате значи ти е даже повече от роднина. Crazy

По темата:

Майката на бившия се дразнеше от мен защото:

1. Имам собствено мнение.
2. Не съм свита домакиня и само манджи да са ми У главата. То не, че тя е де..
3. Имам амбиции, който н есе припокриваха с нейните виждания за семейство.
4. Обличам се предизвикателно/това пък въобще не знам как го е решила.. newsm78/
5. Имам образование, което тя не е получила, щото е родила на 18 и после мъжът й е забранил да учи/все пак къща, деца, кви колеги, кви образования?!/
6. Борбена и силна съм и трудно някой би могъл да ме наставляза за каквото и да е.
7. "Харчех" парите на сина й.
8. Клатя си краката на работа, а вземам три пъти по-голяма заплата от тази, която вземаше тя.
9. И много други неща предполагам.

Според мен, при нея проблемът идваше от комплекси,. а не толкова, че е проста/щото не е/. За съжаление обаче, комплексите й я озлобяват, както и това че остарява също  Rolling Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт