Хайде в Новата Година, с Юлчето игра ще има…

  • 21 558
  • 695
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 134
Здравейте! Аз съм нова юлска мама във форума. Синът ми се роди на 27.07 - Крум.
Честит Ивановден!

за захранването забелязах че за моя бебок има много голямо значение позата - като го сложа на моите колене поизправен яде много лакомо .. и чисто. какви био пюрета ползвате, на хип не са ли достатъчно био?

Честито на всички именници! Да са живи и здрави!
Микс, добре дошла в нашата симпатична групичка на юлски мами   bouquet
Аз вземам различни пюрета - Хип, Гербер, Сунвал и мисля и други видове и ги редувам. Освен това приготвям и вкъщи пюрета, особено като имам няккаив чисти продукти - сега имам тиква примерно. Мисля си дже да отида до пазара да вида там бабите какво продават - дали няма нещо, дето да не е наторявано.

# 31
  • Мнения: 6
Честита нова тема!
Честит имен ден на всички!!!
Меганчо дано да се оправи мъничето и всичко да е наред...Господ да ги пази  Hug
Днес мисля да дам тиква с ябълка...гледах че някой беше писал че се харесва. Сварила съм ги и след малко ще ги пасирам.
А броколито мога ли да купя замразени и да давам от тях?

Защо замразени?Сега има и пресни. Или това е някакво специално био?

а пресните био ли са?

# 32
  • Мнения: 366
Запис и от мен  Peace
Меганчо - стискам палци  и вярвам, че всичко с мъничето ще е наред!
Микс,  welcome
И моето детенце днес чукна половинката и мама ще прави торта довечера.
Блатовете вече съм ги опекла в близкия магазин....остава да направя сироп, крем и глазура   party023
Честито и на астралните ни близначета и на именниците   bouquet

# 33
  • Мнения: 8
Алена браво   bouquet
Много е хубава, както винаги перфектно  Peace

Честито на всички именници да са живи и здрави baloni

Болничките бързо да се оправят  Hug
Рядко пиша  Embarassed за сега сме добре растем, дебелеем ,никнат зъби и така както и при всички Simple Smile
За храненето може да се каже , че сме захранени с всичко и за сега е ок, то си ни личи  Joy
Ще се постарая да се включвам по-често  Peace

за сега чао и много усмихнати и послушни бебоци
 

# 34
# 35
  • Мнения: 41

Monique, ти май беше напреднала доста със захранването. Много те моля да споделиш какво и кога даваш.


Ние си хапваме смело всички видове пюренца. Кърмя два пъти сутрин, за обяд (към 14.30) давам зеленчуково с жълтък или месно пюре на Ганчев, следващото ни хранене е с кислел или крем от прясно мляко с натурално пшенично нишесте. Вечерта пак сме на кърма. Имаме и две междинни хранения с плодов сок и плодово пюре съответно в 10 и 16.00 часа. Плодовото е пак на ганчев - половин бурканче, а на обяд си изяжда цялото бурканче от 190 грама.
Дано пак не ви същисам много Embarassed

# 36
  • Мнения: 134
Честита нова тема!
Честит имен ден на всички!!!
Меганчо дано да се оправи мъничето и всичко да е наред...Господ да ги пази  Hug
Днес мисля да дам тиква с ябълка...гледах че някой беше писал че се харесва. Сварила съм ги и след малко ще ги пасирам.
А броколито мога ли да купя замразени и да давам от тях?

Защо замразени?Сега има и пресни. Или това е някакво специално био?

а пресните био ли са?

има и пресни био, и пресни небио  newsm78
Пресните био ги гедах някъде по 8-9 лв/кг май бяха  newsm78

# 37
  • Мнения: 69
Честит имен ден на всички именници
Меганчо - стискам палци  бебенцето да се оправи бързо.
Ние също сме в отбора на болните и мама и бебе.На Марти вече цял месец му хърка нослето,пробвахме какво ли не и няма минаване.Днес ме взеха секрет от нослето за изследвания.В понеделник ще са готови резултатите, и ще видим с какво ще го лекуваме.
Микс

# 38
  • Мнения: 3
Идваме от консултация, качили сме 390 грама и един сантиметър, педиатърката каза, че ще си вървим финни. Каза да давам следобяд оризова каша и жълтък една четвърт два пъти в седмицата. Бяхме с бебе, което е два дни по-голямо и само на кърма, лекарката ни подкрепя късното захранване, но при нас се дава и АМ. Стигнахме поне заветните 6 кг.
Честито на именниците, да са живи и здрави, Ади честит празник на Ивон.  bouquet

# 39
  • Мнения: 21
Здравейте момичета,
Честито на празнуващите!
Бих искала да обърна внимание, че повечето линкчетата на първата страница не работят, пробвах тези за захранването и ми дава грешка, ако може някой да помогне!Благодаря Hug

# 40
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Да ви споделя злощастния ни опит с пъщърнака днес. Плюе го и него, а аз възлагах големи надежди. Изобщо никакво пюре не иска да яде. Как ще я караме така, не знам. Тя тази кърма си има някакъв капацитет.

И да питам кърмещите мами, дали бебчовците заспиват на гърдата докато ядат. И как се приспивате ако не е по време на ядене. Ние нещо с това я закъсахме. Малката се научи да заспива само с цокане и нищо друго не приема. Ако я оставя сама в кревата започва едно мрънкане, след което настъпва истеричен рев. На няколко пъти я приспивам на ръце, но това не е по-доброто решение според мен. Пък и не всеки път заспива така. На два пъти ми е заспивала сама в кревата, но беше каталясала и вероятно затова се успа сама. Направо в чудо съм се видяла. Цокане до безкрай докато заспи. Нощно време е същото. Може да не е гладна, но събуди ли се, без цица не заспива отново. Кажете какво да правя.

П.п. Честити имен ден на двамати на Калояновци на Стоун и Алена. Съвсем ги забравих, че празнуват бебчетата. Да са живички и здравички!

# 41
  • Мнения: 4 324
Честито на всички празнуващи!

Ох, Мързелче и ние сме като Вас и в чудо съм се видяла Sad Пък и екстра към това си имаме - като заспи вечер и няма след 30 минути се реве, я за биберона, я за гушкане ..... мира няма това човече. След като с мъка се унесе пък започва друго - на два часа се буди да яде....
През деня е същото положение, ако заспи за повече от половин час - черпя.... 

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 59
Мързелче, все едно описваш нашата история - пъррво с пюретата сме скарани, дай ни само цица! И  второ - заспиваме само и единствено с цокане! Спим си залепени през цялата нощ, немога да мръдна. Как ще се отучваме - идея нямам!

Иначе ето едно интересно линкче за една майка геоиня: 
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2011/01/07/kak-se-gledat-13-deca-s … ganizaciia.108083...и ние си мислим че ни е тудно!!! Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 410
Здарвейте мамчета Simple Smile И аз съм юлска мама и бих искала да се присъединя към вашия отбор. Надявам се да обменя опит с вас.
Murzel, Тани, noriscat изобщо не ви завиждам. Това със заспиването и нощното будене е доста натоварващо. Моята бебка заспива без проблем сама в леглото след като се накърмим, но пък през нощта е малък ад. Будеше се през 2 часа да яде, сега вече слава богу само по 2 пъти. Аз бях и все още съм парацал понякогя. Не знам дали нещата ще се оправят като започнем захранването или може би ще си я караме така докато има кърма.

# 44
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Калоян заспиваше, докато кърмех, но и никога не е имал проблем да заспи без това; просто не го карам да спи насила - когато не му се спи - не го насилвам, а като ще спи - оставям го в леглото и заспива;

като беше по-малък - по корем, сега, ако е заспал по гръб - само го пренасям в леглото и го обръщам

някой път скимти малко и се успокоява

Общи условия

Активация на акаунт