Отговори
# 45
  • Мнения: 3 034
Добре, а как се разбира какъв е урока?   newsm78 Защото аз явно съм от глуповатите ученици и единственото, което се научих е да изпитвам негативни чувства. Това съм го споделяла и друг път, макар и не в тази тема: дълбоко съм убедена, че има една граница, отвъд която "уроците" започват да работят с обратен знак. Струва ми се, че който там горе, отвъд или където е, раздава картите отвреме-навреме забравя да спре. Трудностите каляват, да. Но и озлобяват, когато станат норма. Трудните хора ни учат на търпение вероятно, дори на състрадание до един момент. И на открита омраза от този момент нататък. Вместо дас е заздравяват връзки, те се разпадат и остават лоши чувства. Всичко трябва да е с мярка, защо тя понякога очевидно липсва?  Rolling Eyes

Снощи сънувах, че Бранджелина ме наеха за техен ПиАр. Даже знам и къде щях да живея -в Ница. А де!  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 0
simplyaven не ми стана много ясна цялата ситуация, не мога да разбера защо продължаваш да "страдаш" ако тези хора са делеч?Това че са близки и държиш на тяхното мнение и затова какво говорят за теб ли е причината?По какъв начин техните приказки биха направили така да загубиш работата си? Трябва да знаеш,че всички си имаме едни такива"роднини", всеки от нас си къта по един скелет в гардероба.Като гледам си доста по-младичка от мен,затова ще се опитам да ти дам един съвет.Научи се да казваш "не", но твърдо, без грам притеснение и колебание.Твоите хора ще поговорят, позлословят , но като видят че няма да отстъпиш ще се примирят.Оставяш вратата отворена обаче- ако държат все пак на теб- "добре дошли",ако ли пък не, прав им път.Приеми го като житейски урок.Не е лесно,признавам,но колкото по-рано го направиш толкова по-добре.На мен ми отне повече от 10 години и много нерви,за което наистина съжалявам.Но сега съм желязна.Даже и с децата ми прилагам този принцип- "Не" без колебание,защото има ли даже малка частица,веднага почват да те играят по тънката линия Simple Smile, пък и искам и те да се научат да казват това "Не" ,за да не ближат някой ден и те рани.

# 47
  • Мнения: 3 034
Това за работата в БГ, не сега. Останалото е вярно, съглаасна съм. Но не ми е лесно с "не"-то. Досега не ми беше, сега съм вече много зле настроена поради ред неща, които се случиха в последствие, през последната една година и откровено изпитвам крайно негативни чувства. Което пак не е добре за мен самата, но може би ще направи късането по-леко.  Rolling Eyes Страдам, защото се чувствам длъжна. И защото не искам да съм виновна за нечие лошо съществуване, не ми е в характера, искам всички да са добре.

# 48
  • Мнения: 1 652
symply, аз също си мисля, че съм лоша ученичка, защото един и същ урок ми се повтаря цял живот. И аз като теб не мога да разбера какъв е урокът  newsm78.

В тази връзка днес зачетох това.

http://zashto-kak.hit.bg/pravilata.htm

може и да  го има на първа страница, но ми беше трудно да го намеря там. Не помага много , особено на първо четене. Реших, че вечерта ще го чета отново и ще мисля. Thinking

Относно разбирането на урока- пак се връщам- мисля,че е свързано с промяна на характера. кармата е характер. Променяш характера- променяш и кармата. Искаме или не тя съществува, но не е абсолютно неизменима, а напротив. Задаваш си въпроса, какво най-много провокира поведението на еди-кой си в мен?Или благодарение на кое мое качество все още тези хора продължават да .....

За себе си съм си почти отговорила- кое е качествато в характера, но е толкова трудно да го променя. Не съм спряла да опитвам обаче. Naughty Grinning

# 49
  • Мнения: 1
Simplyaven Хахах разсмиваш ме .... Направо си слагай снимка на Бранджелина в Картата на Желанията и да не забравиш да ни каниш на партитата ти

# 50
  • Мнения: 0
Това за работата в БГ, не сега. Останалото е вярно, съглаасна съм. Но не ми е лесно с "не"-то. Досега не ми беше, сега съм вече много зле настроена поради ред неща, които се случиха в последствие, през последната една година и откровено изпитвам крайно негативни чувства. Което пак не е добре за мен самата, но може би ще направи късането по-леко.  Rolling Eyes Страдам, защото се чувствам длъжна. И защото не искам да съм виновна за нечие лошо съществуване, не ми е в характера, искам всички да са добре.

Значи работи върху себе си.Ние не можем да сме виновни заради нечие чуждо лошо съществуване.Според мен даже, ако даваш на такива хора им правиш лоша услуга."Даването" е подарък, а не задължение.Научи ги тези хора да го оценяват по достойнство. Сега ако става въпрос за родители нещата са по-сложни.Но, според мен,истинският родител не би злословил ако детето му предпочете да даде на своето дете а не на него. Тези хора,щом злословят за теб не заслужават твоята помощ.Помощта понякога не е помощ а "мечешка услуга".Остави ги да се оправят сами.

# 51
  • Мнения: 3 034
darena , интересно това за характера. Ще помисля и аз.  newsm78

vess91 , на теория и аз ги знам тея работи. На практика търся начин да си помогна - молитви ли ще са, техники ли ще са, защото си искам живота обратно. Работя по въпроса.  Peace

Аnaximandra , ма ти ако ми видиш картата на желаниятааааа.... Аз съм много едра в искането.  Mr. Green Пък за партита покани не скъпя. Хич даже.  Laughing

# 52
  • Мнения: 0

vess91 , на теория и аз ги знам тея работи. На практика търся начин да си помогна - молитви ли ще са, техники ли ще са, защото си искам живота обратно. Работя по въпроса.  Peace


simplyaven няма молитви и техники в случая.Изправяш се очи в очи и казваш какво мислиш без колебание.Ако не можеш очи в очи(поради колебания или разстояние), написваш едно писмо и това е.Това е начало и за да си промениш характера в тази посока. ПиАр агентите са желязни  Simple Smile , за да станеш добър в тази област трябва да си железен и в собствения си живот. Изключваш всякакави паразитни мисли и терзания за да успееш живота си.Но не на теория а на практика.

# 53
  • Мнения: 385
simplyaven, vess91 ме е изпреварила с предния си пост:peace: Ако твърдото НЕ те кара да се чувстваш зле, намери друг, твой начин да се отдалечиш емоционално и финансово, който не те кара да се чувстваш толкова зле. Направи се на разсеяна, измисли си предтекст, "забрави" да изпратиш средства или нещо от сорта.
Щом си решила да си върнеш живота, начина ще дойде, бъди сигурна Hug На мен много ми помогна "Какво да сторим, когато нещата не вървят така, както ни се иска" на Александър Свияш  Peace

# 54
  • Мнения: 3 034
Не съм съгласна за молитвите. Молитвата е зов за помощ. Аз се моля за помощ винаги, когато ми е трудно и мисля, че я получавам. Понякога не веднага, но... А понякога аз самата не съм достатъчно силна и дори и с помощ не успявам. Ангелите са най-бързи обикновено, но аз тях за по-ежедневни неща ги моля.  Simple Smile

Аз съм добър ПиАр, според околните. Желязна не съм. В работата си съм много емоционална, за клиентите си съм почти приятел и това ми помага.

Starlight' , така е. Ама то не едно "не" е имало.  Wink

Да не досаждаме вече с моите преживелици, предлагам, че откарахме и в тази тема. По-скоро ако сте по-запознати с кармата, аз ще чета с интерес и ще си вадя изводи.  Hug

# 55
  • Мнения: 1
Е, а ако бяхме на правилния континент сигурно всичките щяхме да сме на линия  Laughing .... А ти какво - кино стена ли си си сложила за карта на мечтите?!?!? Аз слагам само най-важното понеже нямам много място .... а тези списания вече слагат снимките по цяла страница.... е кажи ми как да си залепя обувките на Маноло Бланик като ми заемат половината табло ....?!?!?
 Crazy
 Да си призная от както си наредих снимките, написах си някои неща и сякаш нещата по ми се избистриха... По ясно виждам какво искам и така се фокусирам върху това, което точно искам, а не си мечтая хаотично като детенце в магазин за бонбони

Ти мила защо не се опиташ да напишеш нещо в таблото си по повод твоите роднини.... нещо от рода на " Казвам НЕ на всичко, което не ми харесв" , " Далеч съм от зложелатели" ....... И този твой алтруизъм го остави за хората, които ще го оценят и не ти навреждат .... мисля че границата си я минала отдава. Ако все още очакват от теб пари кажи им, че спираш кранчето почваш да събираш пари за колеж на СОБСТВЕНОТО си дете - само си помисли колко полезни неща можеш да направиш за себе си като кажеш " АЗ БЯХ ДО ТУК!" ..... отрежи всички връзки, бъди заета и няма за какво да се чувстваш виновна освен за собствената си мъка и терзания - я се стегни!  Hug  Hug  Hug

# 56
  • Мнения: 3 034
Написала съм си аз на картата. И в писмото до Кармичното ръководство - и миналата година два пъти. Просто добавям нови и нови методи за помощ. Белким проработят накуп, в обща полза и в ничия вреда.  Hug

Аз си намирам из нета снимки, намалявам си ги ако са големи и си ги принтирам. Или пък си намирам приблизителна снимка и пиша отгоре "това е еди-каква си марка". Примерно. Колата може да я искам Мерцедес, но имам снимка на Ауди - пиша Мерцедес отгоре. Черен, модел еди какъв си. И така.  Grinning

# 57
  • Мнения: 385
Аnaximandra, я обувките директно на крачетата ги лепни  Hug
Аз тази седмица пробвах да си правя карта - на два пъти се бъгна, явно не му е времето. Може от старата да се изпълняват нещата, та нямам такива сладки терзания като вас момичета  Laughing

# 58
  • Мнения: 18
Да ви почерпя,виртуално!
Днес съм се родила!

# 59
  • Мнения: 1
Честита да си ДЕНИ_М! Нека желанията ти бъдат твоята реалност! Здраве и усмивки през цялата година! Simple Smile

Starlight ... Първо ще започнем с намирането на една хубава, отлично платена работа Simple Smile И тогава ще си ги лепна! Simple Smile .... не принтирам снимките, защото имам черно бял принтер.... а някак си цветни са ми по-реални..... Обаче като гледам SIMPLYAVEN няма никакви задръжки, резерви и бариери..... Да си го принзая не мечтая на едро от страх да не съм ужасно разочарована ако не стане ..... да не говорим колко приятели и познати говорят " не се надявай много да не се разочароваш после" ........ и аз от скоро съм вече като глухото жабче - следвам си желанията и гледам да се отърва от страничните мнения, които не ме подкрепят Simple Smile !!!!

Общи условия

Активация на акаунт