Отговори
# 30
  • Мнения: 65


Че какво пък му е проблемното на едно заведение, бе мили младежо   ...

въпроса не е в климатика, а във вибрационното поле. Thinking

# 31
  • Universe
  • Мнения: 1 556
sv_harmony, Благо-Даря ти за това, че пое щафетата и за новата визия на темата - чудесна е   bouquet Аз отлично зная колко време и работа ти е коствало и го оценям Peace

Рози и рози,   bouquet за Бейтс и за кафенето, което ми показа. И двете ми харесват Hug, Пловдивската "Веда" е много приятна, но малка. И аз обичам да чета, но докато я няма компанията ми, после вече неприемливо /винаги ми е смешно като в заведение - най-често в "Хепи" - на двойка или компания  предлагат списания/нещо за четене - едва ли е показател за приятно прекарване. Виж, ако човек е сам е супер нормално./

Vox populi, и аз не посещавам заведения, които ми действат зле на енергийното поле. Пловдивската "Веда", слава Богу, не е от тях Laughing


# 32
  • Мнения: 1 422
Че какво пък му е проблемното на едно заведение, бе мили младежо   ...
въпроса не е в климатика, а във вибрационното поле. Thinking

Аз твърдо съм на принципа, че до мен достига само това, което аз допусна + приемам всички хора за добронамерени + всеки е асболютно свободен да има ценности/ религия/ философия, различни от моите и му пазя правото да си ги изповядва/ практикува, както изисквам и на мен да се даде тази свобода. Имам приятели от най-различни разбирания и това изобщо не пречи на близостта ни. Ккаво пък остава зя накакви чужди хора, които притежават заведение. Параноята във всяка форма ми е доста чужда, когато се отнася до "намеси" и подобни филми. А ако толкова се притесняваш от някого, просто се защити. Има маса техники за изграждане на пашкул   bouquet.

Хе хе - за всички, които са си написали в целите за 2011 - парички, това е пожелание от мене.

# 33
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Момичета, рядко ви чета напоследък, но не искам да ви изпускам от поглед  Grinning

Чувствам тази темичка като свой дом и обичам всички, пишещи тук Heart Eyes

 Hug
... и аз така  Hug


sv_harmony   bouquet



ЕХОТО НА ЖИВОТА

Баща и син отишли в гората. Момчето се ударило в камък и закрещяло:-Аааа ...-Аааа ... - се чуло в отговор.-Кой си ти? - учудено извикало момчето.-Кой си ти? - дошло отдалеч.-Къде си? Покажи се!-Къде сиии? Покаже сеее!-Страхливец! - свило пръстите си в юмрук момчето.-Страхливец! - чуло се в отговор.-Татко, какво става? - в недоумение се обърнало детето към баща си.А той се усмихнал и извикал силно:-Аз те уважавам!-Аз те уважавам! - последвал отговор.-Ти си най-добрият!-Ти си най-добрият!-Хората наричат това явление "ехо", - обяснил бащата на сина си - а аз го наричам "живот", защото той ти връща всичко, което казваш или вършиш ...


Всичко, произтичащо около нас е отражение на самите нас ...

 

# 34
  • Варна
  • Мнения: 956
 Благодаря sv_harmony за прекрасното оформление   bouquet

# 35
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Записвам се с днешната мъдрост от Вселената:



Вокс, пак дразниш. НЛП-то те притеснява, кришнарите не ти уйдисват на вибрационното поле, ритуалите били опасни...  А подходът "Аз си имам техника, ама няма да ви я кажа ПЪК... наааааа Mr. Green" е по-типичен за ровещи в пясъчника четиригодишни. Определено такова поведение не ми се вписва в категорията "духовно озарени хора".
Да ти спомена ли какво ми е мнението за "вибрационното поле" в кварталната църква?  Няма, защото може да нараня нечии чувства. Я ме питай какво мисля за астрологията Joy


Рози, не знаех, че в Търново има нещо такова. Чудесно е, ставам му постоянен посетител.

Сърдечно благодаря на новата шефка на темата txtloves

Последна редакция: сб, 08 яну 2011, 16:37 от Делфина фон Ю.

# 36
  • Мнения: 1 422
Фейоподобни прекрасни същества,

Като сме на вълна систематизиране на информацията - това са статии и материали за смехотерапията от сайта на Планетата, също за да могат да се ползват на едно място от всекиго. Извадила съм практическите неща и общата теория:

1. Смехотерапията
Смехотерапия - историческа справка
Смехотерапия - как започна всичко
Д-р Смях или повече за лечебното въздействие на смеха

2. Смехът
Смехът във факти
Смеходиагностика
Норман Казънс – човекът разсмял смъртта

3. Курс по смехотерапия - това е физичеката част на заниманията (обяснения и видео-записи на самата гимнастика)
Гимнастика - Смехотерапия оздравителна програма І част - описание на упражненията
Смехотерапия - гимнастика І част - дихателна гимнастика, горна част на тялото
Смехотерапия - гимнастика ІІ част- долна част на тялото, тонизиране

Още една статия, защото тя има общо с механизмите на самовъзстановяване на тялото
Психосоматика - що е то?.

Делфина фон Ю., ако ползвам израза на баща ми, на някои твои постове ми идва да ти бацна едно звъчно чмок по бузката..... (това е описание на целувка, ако не се разбра  Embarassed Blush Blush)

# 37
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Wink



ПРАЗНАТА ЛОДКА
(дзен притча)

Лин Чи разказвал:
Когато бях млад, ми харесваше да плувам на лодка. Имах малка лодка и в самота плавах по езерото, и можех с часове да стоя там.

Веднъж седях със затворени очи и медитирах. Беше прекрасна нощ. Някаква лодка плуваше по течението и се удари в моята. В мен се надигна гняв! Аз отворих очи и се канех да наругая обезпокоилият ме човек, но видях, че лодката е празна. Нямаше към кого да насоча гнева си. Нищо друго не ми оставаше освен да затворя очи и да започна да се вглеждам в гнева си. В момента ,в който го видях, аз направих първата крачка по Пътя си.

В тази тиха нощ аз се приближих до своя вътрешен център. Празната лодка стана моят учител. Оттогава ако някой се опитваше да ме обиди и в мен се надигаше гняв, аз се смеех и си казвах:

-Тази лодка също е празна.

Затварях очи и се отправях навътре в себе си
.




Делфина фон Ю.
Hug празна лодка  Wink

# 38
  • Мнения: 90
Благодаря ви на всички за милите думи и подкрепата  bouquet

Рози ще взема да добавя тези линкове на първа страница.   bouquet

# 39
  • Мнения: 1 520
Благодаря за темата и аз!  bouquet
Нека Новата година донесе здраве и изобилие на всички ни.

# 40
  • Мнения: 65

Да ти спомена ли какво ми е мнението за "вибрационното поле" в кварталната църква?  Няма, защото може да нараня нечии чувства. Я ме питай какво мисля за астрологията Joy
 


аз претенции към кварталната църква на моя квартал нямам, и към астрологията нямам, а ако нещо е празна лодка - да се отнасяме като към празна лодка. Ако не е празна лодката, значи нещо има в нея:) (особено ако е Самолетоносач Mr. Green )
кажи за астрологията     bouquet

# 41
  • Мнения: 3 034
Abies, Мила, благодаря за милите думи.   bouquet Каквото пиша е преживяно, лично. Надявамс е да помага с нещо, защото това е най-смисленото в едно споделяне, според мен. Abies, много изразителна история, благодаря че я сподели.  Hug

Що се отнася до паразитизма, аз реално си тръгнах без нищо, ни собствености, ни пари. Не ми е тежало, вярвам че винаги материалната страна ще се нареди с Божия и Вселенска помощ. Но емоционалната страна за мен вече е много важна, тъй като тези хора ме натоварват изключително много и това се отразява на отношения от всякакво естество. За съжалени, както казах и професията ми не търпи подобен имидж, какъвто ми бяха натворили заради отказа ми да плащам повече, и съответно и без работа останах тогава. Тоест, макар да не ме вълнува мнението на околните, когато се звъни на шефове, по офиси - представете си какво следва. И изобщо - аз си искам живота обратно, не знам дали е разбираемо. Имам чувството, че е назаем в момента. Че всяка спокойна минута е временна. Че живея под постоянна заплаха. А това наистинаа е пагубно за мен като емоционалност.

В тази връзка, darena , аз не знам защо, но си мисля че за да стигне чоовек изобщо до някакви освобождаващи техники, той трябва да е опрял много надълбоко в собствените си дебри на поносимост и ранимост. Защо да не ередно освобождаването от кармични връзки? Аз не разбирам много от карма, честно казано не съм сигурна и дали много харесвам идеята, че съм дошла на този свят, за да плащам нещо. По-скоро не. Но ще ми е интересно да ми разкажете с vox populi , като как ще съм по-полезна на себе си и тези, които обичам ако продължавам да поддържам подобни връзки. В смисъл, как такава карма е добра и за околните, защото аз все пак не съм самотна единица някаква...  newsm78

За пеликана  - аз тогава други техники не ползвах, нищо не излезе. Сега вече ми е подробно описано всичко в картата на желанията, в списъците и в хороскопа. Знам, че ще стане.  Grinning

# 42
  • Мнения: 541
Благодаря за новата тема!
Запис и се връщам да чета.

# 43
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
кажи за астрологията     bouquet


Самолетоносач, а Mr. Green Ай ся, да си мерим...ъъъ... въоръжението ли искаш?

Защо да не ередно освобождаването от кармични връзки? Аз не разбирам много от карма, честно казано не съм сигурна и дали много харесвам идеята, че съм дошла на този свят, за да плащам нещо. По-скоро не.
Именно.
Няма как да повярвам, че плащам нещо, за което хал хабер си нямам.
Ако говорим за споразумения или уроци - да, но кармата като висящ над главата ми меч не я разбирам.
Което пък е свързано и с отношението ми към астрология, нумерология и др. "науки". Мисля че те работят на принципа на самосбъдващото се пророчество.

Последна редакция: сб, 08 яну 2011, 17:56 от Делфина фон Ю.

# 44
  • Мнения: 65
мерено е...въоръжението, но както се казва във вица, "не дойдох да се хваля, а да се изповядам"  Mr. Green

за пързалките, зависи при кой си ходила, аз не искам никой да пързалям.
Тези науки си имат определени закони, на които са базирани, и ако човек е запознат добре с тях, може да бъде полезен на другите и на себе си.(при желание)

за кармата, simplyaven, естествено е по-добре да сме свободни.
Но желателно е да се освобождаваме разумно, така че в бъдещ живот да не става пак проблем, съответно и бягството не е решение. Трябва да се научи урока и да вървим напред.

Общи условия

Активация на акаунт