Отговори
# 15
  • Мнения: 762
Обичам ви и ви следвам. Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 385
И аз тук smile3523

# 17
  • София
  • Мнения: 6 798
Благодаря за темата!  Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 105
sv_harmony  bouquet  Hug Благодаря за темата и положения труд!Прекрасна е!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 798
Като съм се отприщила да споделям идеи, да споделя и една друга - току виж някой си признае, че действа в тази насока.  Grinning
Много ми се иска да има една малка и уютна книжарничка с "наши" книги, не само на български, но и на други езици. Вече е лесно снабдяването с чуждоезични книги от сайтовете. Нямам възможност на този етап да го направя това с книжарницата, но ако някой може ще бъде наистина страхотно.

# 20
  • Мнения: 7 745

sv_harmony, поздравления за темата,
справила си се чудесно с подреждането  Heart Eyes

записвам се с  въпрос за 'консултант по щастие'
ходили ли сте на семинар на Нина Райчева
гледах интервю по ББТ и ми е любопитно какво правят?

Klemy за библиотека с кафенце съм аз  Blush

# 21
  • Мнения: 1 280
Привет на всички !  Hug   Благодаря за хубавата темичка, страхотно е оформена !   bouquet
Abies,   ама аз се пошегувах , че ще накача много пеликани...казах го, защото от доста време нямам работа /постоянна/, а ми се иска по-скоро да имам...Аз съм много внимателна с тези неща и не бих си измисляла допълнения към ритуалите... Като изчетох поста ти и видях къде ми е грешката../за ,което МНОГО ти благодаря/....аз не съм описала точно с подробности какво точно искам като работа...нахвърляла съм някои неща, но не както трябва..Ето защо ми дойде работа, която хем я искам, хем не я искам..   просто се появи работа...дори крайно недостатъчна...2 пъти в месеца!... и аз естествено реагирам с :"  Е,това работа ли е ?"...  Има много неща,за които трябва да си помисля...и да направя каквото трябва!  Благодаря ви момичета + момъка  Laughing, че ви има!  
Вокс,  няма да се предавам,няма да се отчайвам !   Hug

# 22
  • Мнения: 1 422
Момичета, миналата седмица за темата за възстановяване на зрението по доктор Бейтс систематизирах материалите от сайта на Планетата на Триумфа на едно място. Това са обяснения и техники на български от курсовете, поднесени директно за домашно ползване като има и записи на някои от техниките като водена медитация от релакса и оздравителните техники.

1. Принципи по доктор Бейтс
Причини за влошаване на зрението или Трите капана
Принципи на възстановяване на зрението
Препоръки за възстановяване на зрението на д-р Бейтс

2. Поведение за здраве на очите и зрението
Възстановяване на зрението - 10 полезни навика
Поддържайте подвижността на очите и играйте с фокусното разстояние - първи навик
Мигайте често - втори навик
Не позволявайте погледа Ви да "замръзва" – трети навик
Тренирайте периферното си зрение - четвърти навик

3. Техники по доктор Бейтс
Палминг с визуализация
Летни упражнения за възстановяване на зрението

4. Упражнения по доктор Бейтс (аудиозапис с водени упражнения на български език)
Палминг
Палминг с визуализация
Почивка с палминг

5. Статията за Норман Казънс за оздравителната роля на смеха, защото съм уверена, че той оказва неоценимо влияние върху всеки възстановителен процес по здравето. Аз лично съм прекрасен пример за това.

6. Още упражнения за отпускане , които директно влияят върху успеха при възстановяване на зрението - медитативни като - Светеща ръка, Развързване на възелчета, Златисто дишане, и от лекторната част - Принцип на успеха .

7. В самия форум също има давани препоръки, конкретни отговори на въпроси и още упражнения по Бейтс за различни състояния на очите - Астигматизъм, Късогледство, Далекогледство.

8. Теоретичните постановки за Уилям Бейтс
Уилям Х. Бейтс - биографична справка
Методът на Бейтс.

# 23
  • Мнения: 65

sv_harmony, поздравления за темата,
 
ходили ли сте на семинар на Нина Райчева
гледах интервю по ББТ и ми е любопитно какво правят?

Klemy за библиотека с кафенце съм аз  Blush
мен малко ме "притеснява" НЛП-то.
друг е въпроса, доколко е концептуално наясно с темата...
Цитат
Нещастията на хората се дължат на това, че те живеят
във времето и пространството. Имаш къща, нива - ти живееш
в пространството и зависиш от него. Искаш да бъдеш щастлив - ти зависиш от времето.

Не търсете щастието на земята, но търсете блаженството.
То подразбира един велик процес на усъвършенстване. Блажен
е онзи човек, който постоянно се усъвършенства, защото той
никога не остарява. Блаженството е процес на душата, която
постоянно расте. В него се крие вечната младост.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 798

sv_harmony, поздравления за темата,
справила си се чудесно с подреждането  Heart Eyes

записвам се с  въпрос за 'консултант по щастие'
ходили ли сте на семинар на Нина Райчева
гледах интервю по ББТ и ми е любопитно какво правят?

Klemy за библиотека с кафенце съм аз  Blush
Не ми харесва нито излъчването й, нито сайта й.
Това с кафенцето също е много добра идея. Ако има и кът за автентични и истински амулети ще бъде прекрасно.  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 422
По въпроса с кафенето и малко встрани - оказва се, че зад Софийската библиотека има едно заведение "Книжарница и шоколадарница" - много е приятно за посядане. Така за приказки, докато си имаме наше си  Laughing

# 26
  • Мнения: 65
друго известно заведение е "Веда хаус", но собствениците са свързани с "движението за кришнасъзнание". което не изключвам да е леко проблемно.

# 27
  • Мнения: 1 422
друго известно заведение е "Веда хаус", но собствениците са свързани с "движението за кришнасъзнание". което не изключвам да е леко проблемно.

Че какво пък му е проблемното на едно заведение, бе мили младежо   bouquet. На Веда за София не й харесвам само това, че на долния етаж при нормалните маси ми духа от единичните прозорци. Горе е супер на пода да си седиш и да си похапваш/ попийваш  Laughing В пловдивското не съм била още.

В Търново ето това е на една приятелка. Много мила девойка  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 7 745

Peace
 акцента ми май исках да бъде 'библиотека'
и имах предвид 'читалня'  Flutter

взимаш си книжка, в приятна обстановка
се запознаваш с нея и решаваш 'твоята' ли е
за да се сдобиеш трайно с нея

имах книжни разочарования, та затова
'Мета тайната' е последното

Рози това е чудесно  bouquet

# 29
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Pinkito, успех с намирането на работа.  Hug Наистина аз моята я бях описала с толкова детайли, че чак се чудя как е възможно един да не е пропуснат..... Само не знаех в кой бранш искам да бъде и за това се молех на Господ да ми изпрати знак. (Последното защото като чужденка не се чувствах сигурна дали ще ми дадат достъп до моя си бранш, така че бях съгласна на всичко... пък и търсех нещо по-интересно и творческо, а да си математик понякога е доста скучно...). Имай търпение и работата ще дойде, при това по-скоро отколкото очакваш....

Аз съм виждала заведения с книжки, ама като не съм в България, вече спомените ми са размити. Май в Мак Доналдса под Моста на въздишките на НДК имаше такова нещо (или не беше Мак Доналдс а някакъв ресторант....  Embarassed мисля, че се влизаше от задната страна, не откъм Фритьоф Нансен). Идеята е интересна, но аз на заведение бих отишла само за да се срещна с приятели, а като се срещна с някой някакси ми е противоестествено да се зачета в книга... Винаги нося поне една книга в чантата си, но ги чета в транспорта или когато чакам сама някъде нещо, не когато съм в компания....

Иначе разочарованието от книгите може да се спести ако ги разлистиш в книжарницата, не знам да е забранено да отвориш книги, или поне не в България... Имах един колега, който всеки ден прекарваше обедната си почивка в близка книжарница, четейки книги. Продавачките го познаваха и му позволяваха, а той си изчиташе избраните книги от първата до последната буква, просто всеки ден продължаваше откъдето е стигнал предишния....

Общи условия

Активация на акаунт