Юлски деца-Тема 41

  • 34 038
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 24
Аманита, има нещо такова, че дечицата, които не ползват биберон си смучат пръстите, което е по трудно за отказване от биберона. Аз си давах на моя още от първите дни, въпреки че педито ме скастри. Като малък, след като заспи си я изпускаше и повече не я е търсил, сега си я намира сам със затворени очи. Много пъти съм го гледала кък без да се събужда изобщо търси с напипване, хваща си я обръща си я както трябва и си я слага в устата. Ползваме само Авент. Няколко други съм купувала /Чико и още някаква ама не ги тачи/. Не виждам скоро да го откажа, а пък и не искам, така и така само за заспиване я използва.
Джил, и Виктор е същия, лае даже и на сън, защото съседите имат куче, което си лае нон стоп. В парка като види куче и върви срещу него и лае като луд и колкото по-голямо кучето, толкова по-силно лае.
Джиджи, много ме разсмя. А вие пък с Мимето с тия приказливи деца си броите и думите в изречението, какво да кажа аз като мойто диване само със знаци и мучене си общува с нас.
Мише и аз се зачудих за този луковичен люляк, ама си замълчах.

# 706
  • Мнения: 1 054
Хииич не ми се пишеше, защото много ми се спи, ама рекох да се включа!
Мама Диди, ей ме "строй се преброй се" - щастливо бременна!  Hug
Аз също съм се спряла на вариант бъгипод. Преслава не спи в количката вече /просто майка й предпочита да се прибере за следобедния сън и да спят заедно..  Rolling Eyes Blush /. Излизаме и без количка вече и по 1 час може да ходи, ако я оставя, но не съм сигурна, че ще издържи на летните ни походи.  Peace Обича да се вози в количката и да слиза от време на време.

Иначе похвал, похвал с нова количка /Благодаря горещо на Мимето, че за пореден път ми угажда с и-бей  Hug иии да ме изтърпи още няколко път  Laughing /. Не мога да я снимам още, защото батериите на фотоапарата нещо нямат зареждане  newsm78 Ама общо взето Mamas and Papas Pliko Pramette, почти копие на Peg Perego Pliko P3. В комплект е с кошница за кола с база, кош за новородено, 2 чадъра, чанта, дъждобран, зимно чувалче... Такива ми ти неща.. Има си степенка за второ дете, но едва ли Преслава ще я ползва. Е, голямата ни кака вече я теста успешно Party


Да не забравя да кажа - в Хиполенд има доста голямо намаление на детски обувки. Ние се възползвахме.  Peace
Пак изписах света.. това от нас  Rolling Eyes Хубава вечер на всички! Simple Smile   bouquet

# 707
  • Мнения: 32
Мила, замислям се вече за твоята, да ме имаш предвид като я запродаваш.
Мише, Мила, харесах едно влакче, но нещо ми е повечко пари, да не кажа множко, новороденото е пред мен, а Андреа е отпред, но ги няма в БГ на живо, а не ми се рискува. Андреа също си спи главно в количката навън, та се надявам така да мине и това лято.
Роси, зле са цигарките, само да видя пушач и веднага си взимам една цигара, добре че рядко има около мен. Много здравословно започна да живее този народ Laughing.
Ааа, Джил, да оздравявате вече, то ще мине хубавото време.
Маймунче, сетих се, че имате с Прашец такива, но вашите бяха от тези с подложката, този е без. Много се замислих за него, защото знам, че много го хвалехте, но пък и много пари не ми се дават Laughing.

# 708
  • Мнения: 223
Драге, няма ли кой да ти даде своя, щото не го ползва вече? Ние не сме ползвали, иначе бих се отървала с удоволствие.
За бибероната, ние ползвахме Нук, защото имали сертификат за ортодонтско качество, демек не изкривяват челюстите. Така или иначе малко я ползвахме, а когато на 7 месеца и я смених с по-големия размер, изобщо спря да я ползва.

Последна редакция: вт, 08 фев 2011, 23:24 от matzko

# 709
  • Мнения: 1 054
Извинете, забравих..  Blush

Сиско, не видях да ти е отговорил някой. Да не става дума за Цитросепт?

И не помня похвалих ли се, ама .. Преслава се отби bowuu 

# 710
  • Мнения: X
Само да ви кажа, че наскоро видях че едни от бибите на Чико са във списъка със стоки извадени от употреба, заради вредното съдържание. Ние бяхме на Авент, но когато започнаха да и никнат зъбите сама захвърли бибата. Дори не я търсеше.

И да се похваля.. след седмица-две си чакаме новата лятна количка

http://www.mothercare.com/Maclaren-Techno-XT-Stroller-Scarlet/dp … mp;qid=1297197694

и Пег Перегото (Уно) заминава в продавалника.

# 711
  • София
  • Мнения: 6 184
Драга, имам бейбифон на Фишър Прайс, но не е точно такъв- нашият прожектира на тавана и го ползвам само за това, защото пращи много. Иначе ползвам този от малкия батко на Бреви. Peace За количката нямаш грижи, аз ще я държа до лятото, че лятната, която имаме е доста паянтова  Twisted Evil и тази я пазя за резерва, иначе не я ползвам. Peace
Аманита, не, че искам да те плаша, ама и малкият батко и бръмбарко използвах биберон до момента, в който не си намериха палеца. После нямаше сила на света да ги накара да сменят палеца с биба. Опитвала съм поне 5-6 модела. Ти задължително опитай, че определено е много по- лесно да махнеш биба от пръст. Peace Ти как си? Hug
Мама Диди, това, което описваш в темата си, звучи повече като уртикария- при нея има бързо появяващ се и изчезващ обрив. Peace А за проблема със сайта защо не питаш тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=542396.0
Джиджи, бръмбарка пък има един заек, който мотае цяла нощ в леглото, а докато си пие млякото преди заспиване му мачка ухото. Laughing Heart Eyes
Буболече, мерси за инфото за Хиполенд, и аз мисля да се възползвам. Hug

# 712
  • Мнения: 250
Добро утро!

# 713
  • София
  • Мнения: 451
Добро утро,

Нещо ме пое ежедневието и пак не остава време да се включа  ooooh!
Гале, как е Цветето? Оздравява ли? Много е проклет тоя вирус. Ние го повторихме, точно като вас. Тъъъкмо си мислиш, че си здрав и айде отново  Sad
Джилка, оздравявате ли? Хайде, че да се видим. Тооооолкова ми липсват целодневните разходки навън, мрън...
Буболече, да ви е честито отбиването.
С идеи за количка не мога да помогна, защото Кайо от 1/2 година не използва такова нещо. Та по този повод май трябва вече да продам Чикото с всичките му там атрибути  newsm78
За бибите - аз си мисля, че все пак всичко си е до дете. В смисъл това, че ще му дадеш биба, не ти гарантира, че няма да си смуче палеца (аа, тя Мила го е казала  Laughing). При нас например нито едното, нито другото е на почит. Нито биба, нито палец е искало това дете.

Извинете ако пропускам нещо/ някого, но нещо хич ме няма с паметта напоследък  Laughing

# 714
  • Canada
  • Мнения: 649
Хайде и аз да се изкажа за бибероните... Кари от бебе много обичаше биберон, направо се беше встрастила в него... Абсурд беше да заспи без него. И така... докъм 18 месечна възраст. Тогава се разболя в смисъл - силна хрема и не можеше да го смуче. Прибрахме го и ей така се раздели с него като на магия... Peace За сметка на това никога не си е смучела палеца.
С Нико мислехме да не го свикваме на биба. Обаче той почна ужасно много да си смуче палците и съответние ние почнахме да му бутаме биба в устата - той се съпротивляваше известно време, но после свикна с нея. Сега цоца биба докато заспи, после я плюе. Палци не смуче. Peace

# 715
  • Мнения: 49
Здравейте момичета кокичета. Много мило ми стана, че сте ми честитили рождения ден вчера въпреки, че вече месеци не съм се вясвала. Виждам че има много хубави новини.

И при мен има новини и то доста.

Тези месеци с много търчане напред назад успяхме да си купим къща  newsm44. И новината е прясна прясна. Нотариалният акт го взехме преди броени дни. Ходили сме само няколко пъти до там и има много работа по нея - ще трябва доста сериозен ремонт, но съм изключително щастлива, че вече имаме собствен дом. Има и партерен етаж, който е изцяло ремонтиран - само настилки трябва да се сложат и да се обзаведе тясно е, но си е наша - така, че за сега ще се нанесем там, а лятото ще правим ремонт на етажа.  Чувствайте се почерпени по двата повода - няма да слагам картини, че ...  Wink

Стели по празниците беше много болен - пихме антибиотици - изкара го много трудно милото - една седмица не спахме по цели нощи, защото не можеше да диша и се давеше, и тъпото е че още продължава да покашля, но давам детският цитросепт и спасяваме положението.

Да се изкажа и аз за бибите. Като тръгвах към болницата да раждам се сетих за поста на мама която казваше - "вземете си една биба в чантата не тежи толкова". Та това ме спаси там в нощите в който нямах кърма и не даваха АМ. Та ние ползваме на НУК. Отначало не го искаше биберона, но бях настоятелна и добре че съм била, защото се научи да заспива сам - цукайки си бибата. Лошото е че още заспиваме с нея, но ... никой не е останал вечно с биберона  Joy

# 716
  • Мнения: 1 208
ааа,буболече,за теб не знаех Hug    Мила,ще пробвам да попитам там.сега пиша от тел.и се извинявам за грешките .Crazyпочвам да чета и жа уртикария newsm78Сириус,честито за къщата...много любов и смях да има в нея Hug

# 717
  • Мнения: 3 092
Привети , момичета !
Едно бързо здравейте и от мен .
Много време ме нямаше и много неща съм пропуснала -ще пробвам да наваксвам .
Честито на всички нови бременни ! Grinning
Честита къща на Сириус !
Коментирате бибите - не мога да се включа по темата нямам никакъв опит .
Ние сме горе долу добре , няма да се хваля , нито оплаквам .
Владко е много енергичен и все се налага да търча по него , каката уж ми е кротка , но днес падна от една люлка и сега е с лепена глава . Sad
За мен сънят нощем още е мираж , активно се кърмим с Влади , търся си работа и после нов , по голям дом .Ами това е в общи линии , още съм разстроена от днешната случка , та по -късно ще разказвам .
целувки и отивам да чета назад   bouquet

# 718
  • София
  • Мнения: 4 031
Момичета, ето инфо и за другите места и възможности, с които да помогнем на Вики:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=559223.msg17773533#msg17773533 (вижте дългия пост на Рибката)

Да честитя на Сируис новата къща , да е изпълнена с много детски смях и любов!!!

# 719
  • Мнения: 398
Здравейте мами  Hug
Аз отдавна се притеснявах за нещо свързано с Ивето, но не съм ви писала, защото мислих, че се вманиячавам. Но както и да е  Rolling Eyes Вчера бяхме на ортопед и имаме плоскостъпие и на двете крачета. Малката стъпва и леко навътре. В петък ще ходим на снимки.
Ортопедът каза, че може даси носи обикновени обувки  със специални стелки, но можело и направо ортопедични обувки по поръчка. Така че трябва да ни правят някакъв протокол и след това от социалните да ни дадат документи, с които да вземем 2 чифта на година.
Ако някой се интересува, дано няма желаещи,  има подобна тема тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297783.60

Последна редакция: ср, 09 фев 2011, 16:16 от Mishe333

Общи условия

Активация на акаунт