Упорит мухъл в спалнята

  • 33 067
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2
Предполагам става въпрос за това:



Само мога да кажа, че цената е  #Crazy Money #Crazy

# 31
# 32
  • Мнения: 1 167
А във Варна къде ги има тези клапи за ПВЦ дограми. newsm78 newsm78

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2
А във Варна къде ги има тези клапи за ПВЦ дограми. newsm78 newsm78
ВАРНА
Бела Трейд ООД
Западна промишлена зона, ул. Перла срещу “Електромаркет”
Търговска зала: 052 505455; 0885 202 110
Нач. търговски отдел: 052 503327; 0886 449994

ВАРНА
Агенция дограми и фасади ЕООД
ул. Мадара 4
Светослав Желев
0878 458 880

# 34
  • Мнения: 134
 Тези клапи наистина са много скъпи, май гледах някъде по евтини.  Вече се замислям дали дупка в дограмата няма да свърши същата работа newsm78 sisiTR щом сте правили ноември, така ще е цялата зима  ooooh! Представи си колко литри вода има в строителните материали.  Миналата година бяхме в същото положение.
 За процепа на прозорците да отговоря: Когато затварям прозореца, слагам си пръста до уплътнението, за да усетя леко да подухва, съвсем леко. Дръжката е на 45 градуса, забелязах че на двата вида дограма която имаме е все в това положение за този "ефект". Най е добре процепа да е горе, но и отстрани става.  Губи се минимално количество топлина от стаята, но си личи че самият въздух е по чист и здравословен Flutter

# 35
  • Мнения: 7 779
[Какво представляват по-точно тези нагнетни устройства. Дай и снимка.
нали дадох линк , разгледайте го. там са дадени различните видове. пише и как се монтират , както и малко инфо. http://klapite.com/?cat=58   http://www.bezvlaga.com/
на първата страница може да изтеглите  .pdf  файла на английски или на руски. много,много подробно е описано всичко това.   bouquet

# 36
  • Мнения: 258
митковатамайка ще пробвам и така и ще видим дали ще има ефект, но знаеш ли че когато не пускаме нищо парно или печката и вратата е отворена към другите стаи които не се отопляват няма и следа от конденза. а не можем да стом на студено незнам ще пробвам да отварям много малко прозореца и ще видим дали пак ще има проблем

# 37
  • Мнения: 2
Да споделя и моя опит до тук. В предишното ни жилище имахме влага в спалнята и когато сложихме Термошилд (това е като латексова боя, даже може и да се оцветява според предпочитанията) мухълът изчезна за около 2 години. От третата година мухулът се появи отново, авно трябва да се пребоядисва. От миналото лято сме в нов апартамент, който, макар и на 10 години се оказа ужасно влажен през зимата - по прозорзите ни се стичат водопади и постоянно се образува мухъл. След много четене и проучване по форумите, купихме влагоуловител от Технополис за 330 лв. За съжаление не се оказа тотално решение на проблема, тъй като кондензът по прозорците все още го има, а влагоуловителя в момента, в който се спре, влажността в стаята се възстановява. Все пак помага, особено когато трябва да се сушат дрехи.
Изчетох и за Aereco, мисля че ще има ефект, така че това е следващото което ще пробваме. От това, което видях в интернет цената на един клапан е ок.16 лв., но може бе не съм видяла правилния продукт. Ще продължа да проверявам.   

# 38
  • Мнения: 679
Да споделя и моя опит до тук. В предишното ни жилище имахме влага в спалнята и когато сложихме Термошилд (това е като латексова боя, даже може и да се оцветява според предпочитанията) мухълът изчезна за около 2 години. От третата година мухулът се появи отново, авно трябва да се пребоядисва. От миналото лято сме в нов апартамент, който, макар и на 10 години се оказа ужасно влажен през зимата - по прозорзите ни се стичат водопади и постоянно се образува мухъл. След много четене и проучване по форумите, купихме влагоуловител от Технополис за 330 лв. За съжаление не се оказа тотално решение на проблема, тъй като кондензът по прозорците все още го има, а влагоуловителя в момента, в който се спре, влажността в стаята се възстановява. Все пак помага, особено когато трябва да се сушат дрехи.
Изчетох и за Aereco, мисля че ще има ефект, така че това е следващото което ще пробваме. От това, което видях в интернет цената на един клапан е ок.16 лв., но може бе не съм видяла правилния продукт. Ще продължа да проверявам.   

Мисля, че не това е цената на Аереко, аз поне видях цени от 70-80 лв нагоре. Явно нищо не е толкова ефективно, за да ти реши проблема веднъж завинаги-нито автоматични влагоуловители, нито специални бои (това да се боядисва на 2 години не е работа. Ползвам английска боя и не съм боядисвала от 5 години, като нова е).

# 39
  • Мнения: 1 174
....От миналото лято сме в нов апартамент, който, макар и на 10 години се оказа ужасно влажен през зимата - по прозорзите ни се стичат водопади и постоянно се образува мухъл. .......

Не може някак апартаментът да се окаже влажен, влагата я правит вие. Със сушенето на дрехите, с готвенето, с непроветряването.
Не случайно мухълът и високата влага нашумяха като проблем през последните години когато на мода излезе пластмасовата или метална дограма и гипскартона, латекса, ламината - с дограмата затваряш плътно, с плоскостите и боята запечатваш окончателно и стените, с пластмасовия ламинат запечатваш и под, а на тавана може и гипскартон, може и стиропорен плоскости, латекс и после започва голямото чудене отде дойде тоя мухъл  Confused
Влагата си стои там, тя не отива никъде, щото няма къде да иде, отива на най - студеното място - някоя северна стена, ъгъл, врата на тераса, прозорец, ако е метална дограмата - по нея, по стъклата на прозорците. Влагата докарва мухъл. И единствения начин да се излезе от това положение е да се намали отделянето на влага или ако това не може да стане - да се извежда влагата навън чрез проветряване, чрез вентилация в банята, кухнята. Или да се вземе влагоабсорбатор, за да поема влагата и да суши по тоя начин въздуха.
Всяко нещо, което отделя влага трябва да си помислите дали не може да спрете да го правите, или да го намалите поне.
Например готвенето на отворен капак. Цветята. Къпането и оставянето на вратата на банята отворена. Сушенето на дрехи на сушилник в стаята.

# 40
  • Мнения: 679
Да, наистина е най-добре да се намали влагата, но в моята спалня не мога да разбера от къде идва - нямам цветя, не суша дрехи в нея, проветрявам по 3 пъти на ден, не оставям отворена банята, нямам гипсокартон или плоскости на тавана. Естествено при дишането се отделя влага, но спалнята я ползвам само за сън, вечер. Как да намаля влагата като  не мога да схвана от къде идва тя специално в спалнята?!

# 41
  • Мнения: 8 567
вода по ПВЦ-то ми се стичаше само в спалните, където имаше пердета. След като ги махнах и сложих щори се разкара.
Имаме и външна изолация.
За ал. дограма знам, че за да не кондензира, трябва да е с прекъснат термомост.

# 42
  • Мнения: 7 779
Да, наистина е най-добре да се намали влагата, но в моята спалня не мога да разбера от къде идва - нямам цветя, не суша дрехи в нея, проветрявам по 3 пъти на ден, не оставям отворена банята, нямам гипсокартон или плоскости на тавана. Естествено при дишането се отделя влага, но спалнята я ползвам само за сън, вечер. Как да намаля влагата като  не мога да схвана от къде идва тя специално в спалнята?!
намалете емоционалните издишвания  hahaha
вода по ПВЦ-то ми се стичаше само в спалните, където имаше пердета. След като ги махнах и сложих щори се разкара.
Имаме и външна изолация.
За ал. дограма знам, че за да не кондензира, трябва да е с прекъснат термомост.
конденза се получава от голямата разлика в температурата (външна и вътрешна). а целта на термомоста е да намали тази разлика - да ги уеднакви. в този случай трябва да има термомост. надали се поставя термомост за да  започне да образува влага  newsm78

# 43
  • Мнения: 134
Влагата не може да се избегне. В кухнята имаме аспиратор и отделно вентилатор които е до мивката, но въпреки всичко влагата си я има. Поне разбрах как да премахна конденза по прозорците засега Wink.  Отделно подът е студен защото отдолу не топлят, това също е предпоставка за влага и мухъл. Жалко че и не можем да избегнем влагата на пода както се справихме с нея по таваните. Таваните особено на такива като нас които живеят на последен етаж са студени, затова по ъглите кондензира влага и след това се появява мухъл. Затова сложихме тези плоскости по таваните почти на всички стаи. Мога да кажа че ефекта е много голям Peace

# 44
  • Мнения: 679
А тези плоскости не маскират ли само проблема, тоест мухълът да си остава под тях? Ако е така, проблемът не е решен, а само прикрит.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт