Упорит мухъл в спалнята

  • 33 069
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 567
http://www.aluminaglass-bg.com/@sub=ok&go=products&p=alu.htm

примерно или пък http://www.luxplast.bg/bg/Etem%20E-45/

за външна дограма се използва с прекъснат термомост, в Чичко Гугъл пише доста Wink, за който се интересува.

В противен случай - конденз. Това знам, това казвам.

пп. Говорим за алуминиев профил.

# 46
  • Мнения: 679
http://www.aluminaglass-bg.com/@sub=ok&go=products&p=alu.htm

примерно или пък http://www.luxplast.bg/bg/Etem%20E-45/

за външна дограма се използва с прекъснат термомост, в Чичко Гугъл пише доста Wink, за който се интересува.

В противен случай - конденз. Това знам, това казвам.

пп. Говорим за алуминиев профил.

Благодаря, нова!
Оказва се, че нашият е pvc профил.

# 47
  • Мнения: 134
А тези плоскости не маскират ли само проблема, тоест мухълът да си остава под тях? Ако е така, проблемът не е решен, а само прикрит.  Rolling Eyes
Плочите се мажат с лепило, между тях и тавана няма въздух следователно не може да се развива мухъл

# 48
  • Мнения: 8 567
Нежна, сори.  Савото ми е до болка познато, но се надявам да сме се отървали, втора година вече мирясах. У дома, с ПВЦ,  конденз има по стъклата само в преходните сезони, само в спалните, те са външни, когато не е пуснато парното и не отопляваме достатъчно ефективно.  Пробвай да сложиш парното на макс и да нямаш пуснати пердета. Имаме и комин в спалнята, сложихме вентилаторче да завърта въздуха. И така, по метода на пробите и грешките, отне доста време, докато разбера как да се справя.
Разбирам те напълно, мухълът е много вреден за здравето, пробвай и влагоуловител. Добри неща съм чувала. Аз на вилата ползвам този с таблетките, не е толкова ефективен, но поне не шуми, а и не му трябва ток, така че за вилата зимата става. За дом не знам как е, ама лошо не съм чула, най-много да не помогне.   newsm78

# 49
  • Мнения: 679
А тези плоскости не маскират ли само проблема, тоест мухълът да си остава под тях? Ако е така, проблемът не е решен, а само прикрит.  Rolling Eyes
Плочите се мажат с лепило, между тях и тавана няма въздух следователно не може да се развива мухъл

Мерси, митковатамайка.
Нова, благодаря и на теб. Между другото имам влагоуловител с таблетките, не е кой знае какво, но все пак върши някаква работа.

# 50
  • Мнения: 407
При нас решихме проблема с клапите AERCO

Купихме апартамента преди две години с ПВЦ дограми на две от стаите и със старата дървена на третата - панел на последен етаж. Сменихме входната врата с плътна, блиндирана, сменихме и третия прозорец - с 5 камерна дограма с К-стъкло, направихме и външна и ътрешна изолация - и резултат се появи невероятен мухъл. Старите прозорци текат като водопад, а от входната врата като се влезе мирише на гробница. В стаята с К-стъкло не се поти прозореца, но започна да избива мухъл в ъглите на стаята. Децата се спукват да кашлят. Ужасно.
Разпитвахме разни майтори - мислехме да сменяваме старите ПВЦ дограми с нови - с К-стъкло. Но тогава видях тези клапи и решихме да рискуваме с една.

Отидох направо в офиса, където ме накараха да начертая разположението на апартамента, комините, прозорците. И се установи, че първата ни грешка е в това, че в банята нямаме вентилатор, а коминът, към който се включва абосрбатор за кухнята ние го запечатихме с гипсокартон, понеже направихме кухнята на детска стая.  Сложихме вентилатор в банята и отворихме отвора към комина в детската с една решетка (не знам как се казва).

Сложихме и клапата в спалнята, където сушим дрехи и над гардероба е ужасно почерняло.


Това е клапата в спалнята

След първите два дни се усети свеж въздух в апартамента. Вече мирише на килород, не на влага и гъби.

Около 10-тина дни след, като поставихме клапата, мухълът по стената започна да избледнява и да пада на люспи по земята. Не сме пръскали със Саво над гардероба,че трябва 300 упражнения да се направят. Под прозореца също имаше мухъл, който го изчистих със Саво, веднага след като сложихме клапата и от тогава не се е появявал. Прозорците все още се потят, но не е както преди. Повече вода има, когато суша дрехи в стаята, когато нищо не се суши са съвсем леко запотени.


Тук се вижда докъде е стигал мухъла и как е избледнял.

Решихме че има ефект и поставихме още една клапа в кухнята, там все още няма абсорбатор и като се  готви е страшно. Клапата там е от снощи, затова ще изчакам и след няколко дни ще пиша какъв е резултата.


Под прозореца в кухнята


Клапата в кухнята

Относно монтажа мъжът ми отиде в централния офис и там му обясниха как става. Пробиват се десетина дупки на отваряме крило над стъклопакета, където е по-тясна дограмата с обикновена дрелка и се монтира.

Последна редакция: чт, 20 яну 2011, 14:21 от valeriad

# 51
  • Мнения: 8 567
Онемях!
Е такова чудо не сме имали чак, но имаме и абсорбатор, и вентилатор. А и сме в тухла, не на последен етаж.
Направо ми се уплаши окото!

Ако кухнята е на остъклен балкон, може дебелината на стената да не е достатъчна, тъничка ми изглежда на снимката. Ние сме усвоили един балкон, иззидан е отвътре с тухла, има подиум от изолация и вата + гипскартон на тавана.

Успех! Ще следя.

# 52
  • Мнения: X
Направо и на мен ми се уплаши окото! Как стоите , бе хора, при тази влага ?
Вземайте драстични мерки, ещ си докарате куп болести и алергии!!!
Аз имам 5-6 точки мухъл в ъглите и съм пощуряла, пък то...

# 53
  • Мнения: 407
Ами досега не беше така, както казвате имаше по някоя друга точка и течаха прозорците. Но, имахме една стая с провиснала стара дограма. Лятото я ремонтирахме, сменихме дограмата и есента от ноември до сега стана това чудо. Кухнята ни беше прясно боядисана с дишащ латекс, аха да монтираме шкафчетата. Иначе да, кухнята е на усвоен балкон, но под прозореца стената е с външна и вътрешна изолация, изобщо не е тънка. Надявам се да овладеем мухъла до няколко седмици, за да е суха стената и да монтираме абсорбатора.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 806
valeriad, дано тези клапи ви решат проблема, че като гледам, е бил сериозен!

# 55
  • Мнения: 3 659
Аз също имам проблем с мухъла.
От няколко месеца съм в ново жилище, нов строеж, но нямаме външна изолация все още, тъй като много бързахме да се нанесем. В едната стая гардеробът ми е така да се каже вграден в стената. Правили сме го сами с мъжа ми и гърба и страниците му са захванати за самата стена. И сега гардеробът е мокър, по гърба си има вода непрекъснато и вече има доста мухъл.
Главното, което ме мъчи е дали мухълът по стената зад гардероба би могъл да се махне от само себе си, след премахване на причината за влагата. Аз няма да мога да го напръскам с препарат и си мисля, че ще продължи да си се разраства, дори и като няма влага или поне ще си стои там и няма да изчезне. По думите на мъжа ми щял сам да се махне, което ми е доста съмнително. Имам влагоуловител, но в случая не помага, гърба на гардероба продължава да си е мокър.
Какво ви е мнението?

# 56
  • София
  • Мнения: 8 283
От опит:
1. Изчистваш със Саво.
2. Боядисваш с латекс за баня, противо мухален - ползвахме чешки от Бриколаж 1л за 11 лв.

До миналата година ползвахме влагоабсорбатор - електрически за около 160 лв. беше преди 4 г.
Вода събираше, мухъла чистихме почти всеки месец.

Абсорбаторът изгоря и сега след боядисването с този латекс (пролетта го правихме) и непроменен начин на живот, т.е. същата вода я има във въздуха, но без да има какво да я събира, проблема се реши.

# 57
  • Мнения: 1 265
стената/съседна на банята/ на спалнята горе при тавана има мухъл.

Моля, дайте съвети кака се борите с мухъл когато сте с ТАПЕТИ на стената.
Какви препарати могат да се използват в този случай?

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 15:02 от viola2003

# 58
  • Мнения: 164
Записвам се в темата, и ние сме със същият проблем.

# 59
  • Мнения: 2
Записвам се и аз да следя темата,и ние имаме същият проблем.На нас мухала освен на външната стена е и във вградения гардероб. Sad

Общи условия

Активация на акаунт