Упорит мухъл в спалнята

  • 33 073
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14
А кое е по-важно, за да се избегне мухъла - изолацията отвън или отвътре (ако може да се избира)?

# 76
  • Мнения: 1 310
Важни са вида и качеството на материалите за изолация. Peace
В къщи изолацията е вътрешна и е с Фибран. Нямаме никакъв мухъл. Проветрявам сутрин и вечер. Простирам вътре на сушилници.  Peace

# 77
  • Мнения: 5
И аз да се запиша-бяхме мухлясали много.Прозорците направо течаха.Чистих мухъла с АЧЕ,ефтино и  с много по-бърз ефект от саво.Сега положението е доста по-добре-сложихме външни щори-цяла зима прозорците са сухи.Имам и 2 влагоуловителя с хапчета,сложени в ъглите,където е най-студено и най-често се появява мухъла.спрях да суша дрехи в стаята.проветрявам редовно,но и преди го правех,без ефект.Промените са няколко,но смятам щорите за най-доброто решение.

# 78
  • Мнения: 241
А кое е по-важно, за да се избегне мухъла - изолацията отвън или отвътре (ако може да се избира)?
Важно е правилното изчисляване и качественото поставяне (без спестяване на "дребни" неща). Да сложите и хубав стъклопакет, че там е болно място за конденза.

# 79
  • Добрич
  • Мнения: 795
Записвам се и аз,че в единия ъгъл във всекидневната тече цяла зима струхка вода,и изтича направо в естествения паркет на пода. За другата зима сме решили да вземем влагоабсорбатор,но тези клапи ме заинтригуваха.
Кажете,моля от къде ги купувате (клапите AERCO),че в гугъл не открих!

# 80
  • Мнения: 1 746
http://www.bezvlaga.com/partners/

Ето линк на дистрибуторите в зависимост от кой град си.  Peace

# 81
  • Варна
  • Мнения: 773
Спалнята ми е с повдигащ матрак, а отдолу вече вони на мухъл. Мога ли изобщо да я махна тази миризма с нещо или не?

# 82
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Почистването с АЧЕ белина има ли траен ефект и мирише ли дълго време?
Имам САВО, но след него трябва да се отмирисва поне няколко дни .
Че при нас мухала е зад един неподвижен гардероб в спалнята,където няма много проветрение.
А бебето няма къде да спи в друга стая и ми е притеснено да не се отрази на здравето. Sad
Но докато не се затопли,освен почистване,нямаме друг вариант... Confused

# 83
  • Мнения: 472
И ние имахме същия проблем- предимно на външната стена под прозореца. Боядисахме цялата стена с един специален латекс против мухъл. Образува преграда като силикон или нещо подобно/ фирмата е Полисан, но не помня точно името на латекса/ Нямаме вече мухъл  Simple Smile

# 84
  • Мнения: 5
Почистването с АЧЕ белина има ли траен ефект и мирише ли дълго време

Мирише си. Но действа по-бързо и по- трайно от Саво според мен.

# 85
  • Мнения: 109
Да повдигна малко темата. Че и ние сме на същия хал. Справихте ли се с мухала? Дайте идеи.

# 86
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Проблемът ни е решен чрез спазването на няколко основни правила:
- вътрешна изолация: гипскартон+вата;
- външна изолация: фасадна вата;
- качествена дограма;
- не сушене на дрехи в стаите, а в сушилня;
- ежедневно проветряване на стаите, а не само "открехване" за 5 минути.
Успех в борбата с мухъла!

# 87
  • Мнения: 109
Ние имаме външна и вътрешна изолация, дограмата ни е PVC , не суша дрехи в стаята, но явно от това , че е твърде малка спалнята 9кв.м. - - всичкия въздух дето го издишваме през ноща създава влажност.

Общи условия

Активация на акаунт