Пробиотици?

  • 188 935
  • 223
  •   1
Отговори
# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Здравейте!
Включвам се във вашата тема с въпрос- приемам пробиотик Лактофлор, но в момента нямам възможност да го държа в хладилник или на студено. От около 4 дни е на стайна температура.
Въпроса ми е дали някой има информация, колко време остават бактериите живи, когато не се съхраняват в хладилник? Има ли смисъл сега да приемам пробиотика, ако бактериите не са активни?

# 211
  • Мнения: 9
здравейте искам някакъв пробиотик да ми препоръчате за лечение на запек, благодаря много ако някой се отзове.. има много изписани в темата но съм в чуденка какво и кое да си взема моля за помощ в избора.. Embarassed

# 212
  • Мнения: 376
здравейте искам някакъв пробиотик да ми препоръчате за лечение на запек, благодаря много ако някой се отзове.. има много изписани в темата но съм в чуденка какво и кое да си взема моля за помощ в избора.. Embarassed
Всеки пробиотик , който съдържа бифидобактерии би трябвало да лекува запек и лениви черва. Аз от години пия Протексин баланс точно заради запека. Ако 2 седмици не изпия нито една капсула, запека отново е налице. Но трябва да се има предвид, че на опаковката е написана максимално допустимата доза, до която е най-добре да не се стига, защото лесно се получава предозиране. При запек е важно и да се яде повече сурова храна и по-малко преработена.

# 213
  • Мнения: 3 540
Всеки пробиотик , който съдържа бифидобактерии би трябвало да лекува запек и лениви черва. Аз от години пия Протексин баланс точно заради запека. Ако 2 седмици не изпия нито една капсула, запека отново е налице. Но трябва да се има предвид, че на опаковката е написана максимално допустимата доза, до която е най-добре да не се стига, защото лесно се получава предозиране. При запек е важно и да се яде повече сурова храна и по-малко преработена.

Напълно си права Инера, при проблеми с храносмилането е да се пие профдилактично пробиотици и то в комбинация с ябълка поне по 2 на ден и салата от прясно зеле.
И моя позната се оправи с нашите пробиотици и 1литър алое вера, но след около 6месеца , отново проблема се появи.

# 214
  • Мнения: 0
Здравейте,
след като прочетох всички 15 страници по темата не успях да намеря информация за продукта, който ме интересува. От извесно време пия пробиотик LBB на фирма Bouroff. Примемам ги с цел възстановяване на микрочревната флора след процедури по хидроколон терапия. Някой пробвал ли ги е, защото ме притеснява, че ако препарата не е качествен, ще си докарам още по-големи главаболия от преди колон терапията.
Макар и да няма активност по темата от 1 година, силно се надявам някой да забележи моя призив за помощ.

# 215
  • Мнения: 3 540
Xtazzi, може да запитате и в тази тема за интересуващите ви пробиотици:

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=349656.0

Извинявай!

Последна редакция: пт, 14 юни 2013, 23:30 от Vanq 66

# 216
  • Мнения: 1
здравейте искам някакъв пробиотик да ми препоръчате за лечение на запек, благодаря много ако някой се отзове.. има много изписани в темата но съм в чуденка какво и кое да си взема моля за помощ в избора.. Embarassed

Хубав пробиотик в комбинация с фибри прави чудеса. Аз имам от малка такива проблеми и всяка сутрин си забърквам каша от домашно кисело мляко с фибри и овесени трици. Полезно, безвредно, става на вкус и забравих за проблема. 2-3 пъти годишно взимам и пробиотик и всичко е О.К.

# 217
  • Мнения: 297
А някой да е ползвал Ентерофлорид ?

http://evkoma.com/enteroflorid/

# 218
  • Мнения: 1 131
Здравейте, събуждам темата. Изчетох доста информация из нета и тъй като напоследък имам доста проблеми с повтарящи се влагалищни инфекции, реших да закупя пробиотици. Става въпрос за Women`s Multi Probiotic, като щамове влизат и тези,които нормално играят роля за влагалището. Въпросът ми е дали някой ги е използвал и какви отзиви има. Доста са скъпи, но сметнах, че трябва да опитам - така или иначе непрекъснато купувам лекарства за тези инфекции Sad
Благодаря

# 219
  • Мнения: 3 157
Има български-пробиен фемифлора.Пила съм пробиен гастро и съм супер доволна!

# 220
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Става въпрос за Women`s Multi Probiotic, като щамове влизат и тези,които нормално играят роля за влагалището.
До голяма степен съдржанието на посочения продукт съвпада с това на Биолкулт http://bio-kult.bg/bio-kult
Отделно има вагинални пробиотици - Лактажин

# 221
  • Варна
  • Мнения: 457
Ако се слагат антибиотични капки в носа, например Тобрекс, при хрема, пак ли трябва да се пие пробиотик или не е нужен

# 222
  • Мнения: 3 157
Антибиотик се слага при бактериална инфекция.Хремата не е такава.Не е и доказан никакъв ефект при капането на капки за очи в нос,уши и други лигавици,освен може би алергии.

# 223
  • Мнения: 10
здравейте
аз бих искала да споделя мойте впечатления от пробиотика симфония ройтери,който ми го препоръча лакарят ми . Имах доста сериозни проблеми със стомашно чревния баланс, и съм пробвала доста пробитици,но беше без ефект. Над една година се борих с този проблем ,но от както ползвах симфония ройтери ,освен че ми нормализира чревния баланс има и страхотен вкус на ягода ,като допълнение за хората който се хранят здравословно е без захари , подсладен е със стевия.препоръчвам го на всички

Общи условия

Активация на акаунт