Пробиотици?

  • 188 923
  • 223
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 958
Здравейте момичета! Вчера се оплаквах на една позната за поредното ми боледуване и тя ми спомена за пробиотиците като средство да се облекчат симптомите максимално. Търсих подробна тема във форума, но има недостатъчна информация. В нета има само обща информация. Проблема при мен е, че веднъж разболея ли се през зимния сезон после до лятото кашлям като туберкулозна бабичка. Естествено изписват ми антибиотик и последващата гъбична инфекция ми е в кърпа вързана. Пих какви ли не витамини, но освен зверски глад друго не постигам. Та моята позната ми каза, че дава на децата си някакви български пробиотици които били на основата на киселото мляко. Каза ми, че ако въобще децата се разболеят прекарват грипа като лека настинка за два дена и после са здрави. Честно казано ми звучи доста пресилено, но мисля да опитам. Някой от вас ползва ли подобни продукти? Доволни ли сте от резултатите и има ли наистина толкова добър ефект? В момента в групата на детето са само 9 деца от 28. Всичките са с температури и кашлица по две седмици. Аз естествено също се разболях и освен, че бях на дроб 4 дни сега продължавам да кашлям. Дайте съвет с какъв пробиотик да опитам! Благодаря ви за отговорите! Надявам се да има опитали тази алтернатива, които да дадат съвет!

# 1
  • Мнения: 2 030
Tук има подобна тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=349656.0%3Ball

Аз съм ползвала "Лактофлор". Има капсули за пиене, има и таблетки за смукане, много са вкусни.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
Тази тема с търсачката не я открих! Там от август месец не са писали. Предполагам, че моята тема също ще се прехвърли в хомеопатията. Ще прочета и там. И все пак, ако може да ми кажеш как ти подействаха пробиотиците? За малки деца подходящи ли са? Утре ще звъня на моята позната да ми изпрати линк на пробиотика, който ползва тя. До колкото разбрах се произвеждат в БГ. Сега отивам да чета другата тема, дано успея да се ориентирам какво ще е най-подходящо за мен   bouquet

Прочетох другата тема, но там инфото е доста оскъдно. Предимно се обсъжда правилното хранене за набавяне на всички необходими лактобацили на организма. За съжаление почти нямам контрол върху храненето на детето /цял ден на детска градина, след това го взимат родителите ми и там яде каквото има/. Сега честно казано кашлицата ми /която и сега предполагам ще продължи 3-4 месеца/ и чудесната гъбична инфекция са ми приоритет. Утре като се чуя с жената, която ми препоръча пробиотиците ще пиша по-подробно каква информация ми е дала. Аз малко се усъмних, че е дистрибутор и се опитва да ми продаде нещо, но не би  Laughing Купувала си пробиотика от производителя директно. Ако някой има някаква конкретна информация и преки впечатления ще съм благодарна да сподели  bouquet

Последна редакция: ср, 19 яну 2011, 00:02 от джуджанка

# 3
  • София
  • Мнения: 3 029
Ентеросан основен, Лактофлор са чудесни пробиотици. Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 37
Давам Био Гая, но трябва да се внимава как я съхраняват в аптеката.  Трябва да стои в хладилник. Чудя се в аптечните складове и по пътя от доставчика до там в хладилник ли е newsm78 Сто процента по трасето не се спазва това изискване. Стига за 20 дни. Друг вариант е Саностол пробиотични прахчета, но бройката дни е по - малка, а цената същата. На тези имам доверие. Линекс на фирмата Сандос също е хубав, но ме притеснява, че идва от Словения за нашия пазар. Тези сега се предпочитат от педиатрите. Био Гая е на една много добра фирма Ewopharma и качеството е отлично, но този момент със съхранението  Thinking

# 5
  • Мнения: 1 100
Винаги пием пробиотици, ако имаме изписан АБ - и аз, и съпругът ми, и сина ни. Никога не сме имали странични ефекти от АБ /да чукна на дърво/ - аз съм пила само веднъж за последните 10 години, но синът ми и съпругът ми - по-често. Определено има полза от пробиотиците.
На синът ми /3 г./ давам и профилактично за усилване на имунитета само пробиотик или пък комбинация от витамини с пробиотик.
Пробиотиците помагат за запазване на чревната флора /полезните бактерии/, голяма част от която се унищожава от АБ. По този начин, запазвайки полезните бактерии, пробиотикът преодтвратява последващото спадане на имунитета вследствие на болестта.
Препоръки за конкретен вид пробиотик не мога да дам, защото тези, които ползваме, не се продават в БГ /според гугъл/. В България съм давала Био Гая, имаше ефект.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
Днес се чух с моята позната. Оказа се, че фирмата е Дафлорн. Видях, че някои момичета са ги ползвали. Тази седмица ще мина през техния офис да си купя няколко неща и ще видим. По телефона казаха, че продуктите им се съхраняват в хладилник. Нали това е важно за пробиотиците? Видях, че някои го отбелязват  newsm78

# 7
  • Мнения: 9 481
Ванилия Канелска вече е казала какво са Peace
Само да допълня:
в организма ни има различни полезни бактерии, които биват прецаквани и унищожавани от:-неправилно хранене, прием на медикаменти, аб-са пословични..; различни вируси; заболявания..
За да се въстанови по-бързо тази чр. флора, е добре да се подпомогне с директно внасяне на тези бактерии в тънките черва...а за да стигнат до там, първо трябва да преодолеят киселината в стомаха  и жлъчния сок Wink-т.е. пробиотика който купувате, бива да е в специална капсула, която преодолява именно стомаха, и се разтваря в червата-тук стигаме до био гая, и защо е добър и работи при бебета-ами защото стомасите им не са доразвити и я няма солната к-на в р-ра който е при нас..там обаче е един вид бактерия..ама и на бебетата не им трябва повече :mrgreen:Lactobacillus reuteri Protectis.
За нас обаче ни трябват повече и видове и брой (говорим за милиони) полезни бактерии.Трите най-често срещани са Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum, и Lactobacillus bulgaricus

Затова като купувате пробиотик, не се подлъгвайте по ниската цена! Обикновено, на тези с ниски цени, дозировката е 3-4бр 3 пъти на ден..демек при опаковка от 60 капсулки да кажем, ще я изпиете за 5 дена Money Отделно дали изобщо е в нужните капсули.. Rolling Eyes

Добри са саностол, лактофлор, линекс..
http://apteka.framar.bg/30009745/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%81% … 82%D0%B8%D0%BA-14

А ето повече за про-, пре- и синбиотиците:
http://www.bb-team.org/articles/865_probiotitsi-prebiotitsi-i-si … tsi#axzz1BWMmJO6R

# 8
  • София
  • Мнения: 985
Аз давам на детето Children Dophilus- канадски са, изписани са ни от личната лекарка. Цената им е около 20 лева за 40 капсули.

# 9
  • Мнения: 1 100
По телефона казаха, че продуктите им се съхраняват в хладилник. Нали това е важно за пробиотиците? Видях, че някои го отбелязват  newsm78
Течните пробиотици се съхраняват в хладилник. За прахообразните, таблетките или гранулатите не е нужно.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 958
Днес мисля да отскоча до офиса им и ще попитам и за това. Вече съвсем се обърках. Благодаря за подробните разяснения момичета   bouquet

# 11
  • Мнения: 376
Пробиотици се пият веднага след приключване на антибиотика, а не успоредно с него!
Аз и съпружето пием Протексин Баланс - 60 капсули за около 25 лева. А на децата давам - Протексин Рестор - 15 сашета пак за около 25 лева (за деца от 0 до 6 години). И двата вида добавки съдържат по 7 вида полезни бактерии:
Bifidobacterium infantis
Lactobacillus bulgaricus,
Lactobacillus casei,
Lactobacillus rhamnosus,
Streptococcus thermophilus,
Lactobacillus acidophilus,
Bifidobacterium breve

# 12
  • Мнения: 1 100
Пробиотици се пият веднага след приключване на антибиотика, а не успоредно с него!
Напротив, успоредно с АБ се пият + още една седмица след спирането му за оптимален ефект.
Точно успоредното пиене предпазва от страничните ефекти на АБ. Естествено е небходимо време между приемите на АБ и пробиотик - за това мненията на лекарите са различни - варират от половин час до 3 ч.
При нас, в Унгария, всяка зима вървят реклами и по лекарските кабинети се раздават напомнящи листовки, ако имаш изписан АБ, да не забравяш да пиеш и пробиотик успоредно с него. Peace

# 13
  • Мнения: 376
Антибиотика унищожава както вредните бактерии, така и полезните от пробиотичната добавка. Напълно безсмислено е да се пият заедно, няма логика просто...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 37
Инера, абсолютно си права. Антибиотикът унищожава добрата флора и в болниците практикуват въвеждането на пробиотик след първите  дни на прием. Като при чревни инфекции се включва и ентерол, който не може да бъде инактивиран от АБ, защото съдържа дрожди. Пробиотиците трябва да се приемат поне три часа преди Аб и пак не съм сигурна какво оцелява от тях. Задължително е приемането на пробиотици след АБ. Може да се приема пробиотика през цялото време, но истинското му действие започва след спирането на АБ.

# 15
  • България
  • Мнения: 490
от няколко дни дъщеря ми пие опашка след АВ с Ентеросан.в аптеката ни казаха да го съхранявам в хладилник.какви са отзивите за него и колко време трябва да се приема?
бъдете здрави.

# 16
  • София
  • Мнения: 985
Течните пробиотици се съхраняват в хладилник. За прахообразните, таблетките или гранулатите не е нужно.

Нашия е на капсули- прахообразен и на опаковката задължително пише да се държи в хладилник.

Антибиотика унищожава както вредните бактерии, така и полезните от пробиотичната добавка. Напълно безсмислено е да се пият заедно, няма логика просто...

Затова изобщо не се бях замисляла. Лекарката ни го изписа и каза по три пъти на ден, след хранене. Изобщо не уточни,  колко време преди и след антибиотика да го давам.
А пък и по три пъти на ден след края на лечението с  антибиотика, няма как да го давам, защото детето ходи на градина, а там е забранено. Confused

# 17
  • Мнения: 1 100
Нашия е на капсули- прахообразен и на опаковката задължително пише да се държи в хладилник.
Явно всякакви варианти има. Laughing Сега се сетих и за един течен, който не трябва да се съхранява в хладилник.
Антибиотика унищожава както вредните бактерии, така и полезните от пробиотичната добавка. Напълно безсмислено е да се пият заедно, няма логика просто...
За лекарите има логика, АБ няма как да унищожи всички полезни бактерии в организма, особено когато и отвън биват внасяни нови. Явно количеството е съобразено.
Не мисля, че цяла здравна кампания за правилно пиене на АБ, провеждана от години в една страна може да се основава на грешна информация. Няма начин. Laughing

П.П. Ето и руснаците имат подобна кампания: Купил антибиотик - не забудь пробиотик! http://www.extra-n.ru/text/zdorove1/kupil_antibiotik_ne_zabud_probiotik/
И на английски: http://www.livestrong.com/article/88063-use-probiotics-during-an … biotic-treatment/ - тук мнението е пробиотикът да се пие 1-2 часа след АБ, за да не се намали ефективността му.
Пълно е с информация.

Последна редакция: чт, 20 яну 2011, 18:54 от Ванилия Канелска

# 18
  • Мнения: 376
В гугъла като напишете "опашка след АБ" пише, че се пият пробиотиците след приключване на АБ, както е написала rositoooo. Аз на това вярвам и така правя. Пък кое е по-правилно всеки сам да си преценява. Информацията в Интернет е противоречива и вярвам на това, което ми звучи логично.

# 19
  • Мнения: 1 100
А на листовките на цитираните от теб пробиотици какво пише? Сега прочетох листовките, с които се продават в Унгария - и на Протексин Баланс и на Протексин Рестор, пише да се пият 3 часа след АБ, т.е. приемат се по време на лечение с АБ.
Не се заяждам! Simple Smile  bouquet

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Изключително доволна съм от Саностол пробиотик на прахчета.
Дребната направи ужасна дисбактериоза точно след прием на АБ и това чудо я оправи буквално за дни. От тогава, налага ли се АБ, давам и прахчетата, но с минимум 4-5 часа разлика от приема на АБ. И продължавам Саностол-а още седмица след това.
Схемата ни е предписана от педиатърката.

# 21
  • Мнения: 376
Там е работата, че не пише нищо подобно на българската листовка, а на друг език листовка няма. На кутията върху ситният шрифт е залепен стикер с български надпис, където пак не пише нищо по този въпрос, пише да се съхранява при Т 8-28 градуса. А на листовките пише  предназначение :"дисбактериоза при лечение с антибиотици и стероиди" и  на други места не се споменава за АБ.
Нека тези , които имат пробиотици с българска листовка, да споделят какво пише. Но никъде в български статии и листовки в нета не съм срещала да пише, че се пият няколко часа след всеки прием на АБ. А защо ли тези часове варират между 1-5 часа, а не са на едно мнение?
По принцип АБ си действа до следващият прием, така че пробиотика ще намали ефективността му винаги, ако се пие между приемите, а не след приключване на АБ.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Пробиотици се пият 2-3 часа след приема на АБ.

Давам на сина ми Лактофлор за смукане и АЦ Зимес. Лактофлора го давам целогодишно, АЦ Зимес добавям когато е болен.

Пили сме също у дома Линекс, Биотикс, БИо-Гая, Санстол и Лактофлор на капсули.

Последна редакция: пт, 21 яну 2011, 15:28 от Solar Wind

# 23
  • Мнения: 3 157
Давала съм Био-гайа капчици с антибиотик-доволна съм тях.Сега давам едни американски дъвчащи пробиотици-за деца от 2 до 12 год.са,овкусени с вкус на портокал,по едно на ден за дъвчене.Много съм доволна и от тях-за първи път детето ми кара вирус без разтройство....казват се примадофилус,съхраняват се в хладилник
http://www.naturesway.com/Products/Probiotics/14242-Primadophilus-Kids.aspx

# 24
  • Мнения: 376
Не може да се дъвчат пробиотици, защото лактобацилите увреждат зъбите:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%B … D0%B8%D0%BD%D0%B0

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Няма как да не ги включа още с приема на АБ... ако не пие пробиотици, дриска пуквално през 15 мин.  Confused

# 26
  • Мнения: 3 157
Ъ?Млечна киселина в устата?Хм,къде ли са спали толкова фирми-производителки,че не са го прочели това в интернет и са създали дъвчащи лактобацили?

# 27
  • София
  • Мнения: 2 958
Момичета, вчера бях в офиса на фирмата. Бях малко предубедена, че като отида ще ме агитират да стана дистрибутор /за да си оправя живота  Laughing /, но останах изненадана. Взех на детето една опаковка таблетки за подсилване на имунитета, а за мен си взех пробиотик с розово масло, суха закваска за кисело мляко и две маски за лице. Казаха ми да си направя свещички от малко масло /майка ми си прави и ми даде истинско/ и закваската за кисело мляко и вечер да си слагам по една за гъбичната инфекция. Вечерта си направих няколко свещички и си сложих една. Сутринта не можех да повярвам какво се случва. Никакъв сърбеж и съвсем малко течение. Аз се бях стреснала. Такова нещо до сега не ми се беше случвало. Дано утре течение да намалее още и да се оправя, че ми писна вече. Тази вечер и маската ще си направя.
Казаха ми да си държа нещата в хладилника.
Аз за приема на пробиотиците с АБ не се поинтересувах, защото за сега детето е здраво, а и аз не пия. Дано не ми се налага да научавам скоро как се приемат с АБ.
Благодаря ви за отговорите, мисля, че ми се изяснява картинката   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 2 958
Минавам да дам отчет от продуктите, които си купих. От маските за лице съм много доволна. Аз по принцип съм с тъмни кръгове под очите, които не се повлияват от кремчета /просто съм си така от дете/. Два пъти си правих маската против бръчки и тъмни кръгове под очите и ми грейна лицето. Детето беше сополиво и започнах да и давам хапчетата и на третия ден нямаше сополи. Не знам дали заради тях или просто не е било сериозно, но сега в детската им са втори тур болни децата и пак са 9 деца. Дано и този път я пропусне разболяването. Свещичките, които си направих със закваската са чудодейни /поне за мен/. Още първия ден облекчението беше страхотно. На третия ден вече нямаше сърбеж и течението беше минимално. На 5-тия ден вече и течение нямаше, но ми дойде и не знам дали ще продължи да е наред всичко след цикъл. Решила съм профилактично да продължа да си слагам след цикъл 3-4 дни от свещичките, пък да видим. С две думи, на мен продуктите ми харесаха и мисля да продължа да се възползвам от тях.


# 29
  • Мнения: 7
Здравейте и аз искам да се включа относно пробиотиците!Пробиотиците имат все по-голяма роля в профилактиката на голям брой заболявания, причинени от нарушен баланс на стомашно-чревната микрофлора. Това са живи бактерии които със своята жизнена дейност подпомагат човешкия организъм. Сравнително нов бългаски пробиотик LYOLACT. В състава му влизат 4 щама пробиотични млечно-кисели бактерии. Lactobacillus bylgaricus - 2 щама., Lactobacillus gasseri Steptococcus thermophilus. LYOLACT възстановява баланса на стомашно-чревната микрофлора по време и след антибиотично лечение, подпомага храносмилането, профилактика на гастрити, колити, язви, повишен холестерол, подуване на стомаха-метеоризъм, отслабена имунна система и др. Продукта е във вид на капсули и се съхранява в хладилник. Капсулите са целулозни не са от животински произход.Опитайте. В аптеките го има има и сайт www.lyolact.com или www.selur-pharma.com Успех, дано съм била полезна.

# 30
  • Мнения: 3 070
Вкъщи всички пием Лактофлор пробиотик и сме много доволни!
Аз лично давам на детето при 12 часов прием на АБ някъде по средата сашето (5-6 часа след приема на антибиотика), като го разтварям във вода. Дъртите го пием по 2-3 сашета поне 2 часа след приема на АБ.
Пием поне още 10 дни след спирането на АБ, за да се защитим максимално от огъбване..  Crazy

# 31
  • Мнения: 728
Когато синът ми е на АБ винаги паралелно с него пие сутрин на гладно/по възможност поне час преди приема на АБ/ Ентерол /това е по препоръка на детски гастроентеролог,като съветът му е Ентеролът да се приема между 7-10 дена/.След спиране на АБ включвам Лактофлор за 1 месец.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 37
baksisa, абсолютно съм съгласна с теб. Ентеролът е правилния избор, а след АБ пробиотици.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ентеролът не е ли само противодиарично средство? Той не предпазва от гъбички.

# 34
  • Мнения: 1
Джуджанка, може ли малко повече информация откъде ги взимаш тези продукти, че ми стана интересно?

# 35
  • София
  • Мнения: 2 958
Пускам ти директно сайта на фирмата. Можеш да се свържеш директно с техния офис или да си намериш техен дилър. Аз предпочетох директно в офиса да отида, за да ми препоръчат нещо, което "работи". Прочети на предната страница за какво ми бяха нужни пробиотици.  Peace
 www.mlm.daflorn.com

# 36
  • София
  • Мнения: 2 958
Ентеролът не е ли само противодиарично средство? Той не предпазва от гъбички.
Мисля, че Ентерола се пие когато има и болки в корема. Аз го давам на детето, когато я боли корема. Предполагам, че предпазва стомаха от раздразнението на антибиотика.

# 37
  • Мнения: 58
Момичета, а колко време могат да се пият пробиотиците. Казвате една седмица след лечение с антибиотик. А ако не сме болни? Пише, че помагат за холестерола. Колко време примерно да му давам на моя мъж.
Давала съм на децата Линекс, но в листовката не пишеше колко дълго може.
Мерси

# 38
  • София
  • Мнения: 2 958
До колкото знам може да се приемат и постоянно. Говори с лекар колко време могат да се пият.

# 39
  • Мнения: 376
Пробиотици се пият задължително след антибиотик и по време на бременност, при наличие на гъбички също. След това може да се приемат профилактично веднъж на седмица. Но човек може да си ги набави и от храната - кисело мляко, кисело зеле, кисели краставички, туршии.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ентеролът не е ли само противодиарично средство? Той не предпазва от гъбички.
Мисля, че Ентерола се пие когато има и болки в корема. Аз го давам на детето, когато я боли корема. Предполагам, че предпазва стомаха от раздразнението на антибиотика.
Да изписват го и при прием на АБ, предполагам точно за да се избегне диарията. Освен него обаче са нужни и пробиотици - заради гъбите. Ентерола от  гъби не пази  Peace.


Момичета, а колко време могат да се пият пробиотиците. Казвате една седмица след лечение с антибиотик. А ако не сме болни? Пише, че помагат за холестерола. Колко време примерно да му давам на моя мъж.
Давала съм на децата Линекс, но в листовката не пишеше колко дълго може.
Мерси
Според гастроентероложката на сина ми може да се пие постоянно, но в по-малки дози. Когато има диария, болест (дори банална настинка) или лечение с АБ дозата на пробиотика се увеличава.

# 41
  • Мнения: 376
А има и нещо друго, ако човек развие вирусна инфекция, то пробиотиците ще помогнат да не се развие бактериална инфекция и така без АБ и други лекарства ще премине всичко. Поне при мен и децата така се получава на практика, не стигаме до употребата на синтетични лекарства.

# 42
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Здравейте!Надявам се,че линка ми няма да бъде обявен за спам,но искам да ви предоставя още информация за пробиотиците - тази информация е от сайта на Министерството на здравеопазването.Надявам се да ви е полезна!
Ето го и линка:
http://www.mh.government.bg/Articles.aspx?lang=bg-BG&pageid= … p;categoryid=3270
Желая ви лека вечер!

# 43
  • Мнения: 1
Пускам ти директно сайта на фирмата. Можеш да се свържеш директно с техния офис или да си намериш техен дилър. Аз предпочетох директно в офиса да отида, за да ми препоръчат нещо, което "работи". Прочети на предната страница за какво ми бяха нужни пробиотици.  Peace
 www.mlm.daflorn.com

Благодаря ти много за информацията. Продуктите изглеждат много обещаващи и май вече усещам положителни ефекти от тях. Радвам се също така, че са български и то, че са разработвани повече от 30 години със съответните клинични изпитания, което е важно за качеството все пак.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 958
И аз съм доволна, скоро мисля да пробвам и продуктите за отслабване. Дано и те дават добри резултати.

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 40 772
Аз давах на сина ми/4,6г/ след АБ Ентеросан основен за деца.Отначало давах по 2 сутрин и вечел на гладно.После се обадих за повече инфо на производителя и ми отговориха...

На сина си може да давате детски ентеросан основен продължително време. Ние Ви препоръчваме през първите 3 седмици да му давате 3 х 1 таблетки дневно преди хранене с повече чешмяна вода, която да е леко притоплена. След това сутрин и вечер по 1 таблетка по горе указания начин. Това може да продължи 2 месеца. Продължете с 1 поддържаща таблетка вечер.
Така може да поддържате на нужното равнище равновесието на стомашночревната микрофлора на детето. Нама противопоказания, нито привикване, тъй като внасяте чрез пробиотика нужната на организма полезна микрофлора, която наред с другите полезни ефекти усилва и имунната система.


В петък изпи последното и тази вечер ще купя нови и ще продължа по 1.Но и при нас имаше противоречия-лекари и аптекари казват заедно с АБ,а логиката казва след АБ? Rolling EyesАз следвах логиката... Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 10 858
Какво ви е мнението за Ентеросан? Гледам, че масово се предпочитат по-скъпите пробиотици, значи ли това, че Ентеросан ви се струва некачествен и неефективен?

# 47
  • България
  • Мнения: 490
Вивиан аз давах Ентеросан основен на детето с 2 хомеопатични за изчистване от АБ един месец.
някъде прочетох,че като се дава още в самото начало на болеста помага да не премине в бактериална инфекция,която се лекува с АВ.при грип пиехме/7год/суметролим 2 пъти на ден-изчаквах 2часа и давах ентеросана и така 3по1таблетка.

# 48
  • Сливен
  • Мнения: 140
здравейте
записвам се да следя темата,защото до сега не съм се интересувала и не съм в час  Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз давам на детето профилактично пробиотици. Таблетки са и се пият сутрин и вечер. Тази зима и се размина антибиотика. Дано и така да продължи. Аз съм доволна, че разбрах въобще за пробиотиците.  Laughing

# 50
  • Мнения: 0
По горе някой написа да се гледа не само цената, но и количеството бактерии които се съдържат.Добър пример са Перлите на японската Ензиматик Терапи имат и зимен вариант с лактоферин.Който държи на качеството може да ги пробва.

# 51
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Здравейте момичета. Позволявам си да вляза в темата за да попитам: Преди дни спрях антибиотик, който пиех заради операция на зъб. Сега пия Лактофлор. З-4 капсули дневно. Колко време трябва да го пия? Четох темата, но нещо не ми стана ясно. А за първи път посягам към пробиотик. По време на приема на антибиотик успоредно приемах Низорал таблети. Така преди две години се спасих, когато при тежко боледуване изпих и ми вливаха общо 10 антибиотика.
Та всъщност: До кога да го пия Лактофлора? И след това може ли да вземам профилактично и по колко?
Благодаря ви предварително.  bouquet Hug

# 52
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Поне 10 дни след прием на АБ. После ако искаш може да продължиш приема му по 1-2 капсули дневно дълго време. Ако има болни в обкръжението е добре също да се пият пробиотици - според гастроентероложката на сина ми повишават защитните сили на организма.

# 53
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Solar Wind , много ти благодаря, че толкова бързо се отзова.  bouquetХубаво, когато човек не познава определена материя да има кой да му помогне. Радвам се, че в твое лице намерих този човек. Hug

# 54
  • във фурната
  • Мнения: 596
Ентерик Екол на Лактофлор-един добър състав!Пробиотични щамове,пребиотик+ дрождите в Ентерол. Peace

# 55
  • Мнения: 145
По телефона казаха, че продуктите им се съхраняват в хладилник. Нали това е важно за пробиотиците? Видях, че някои го отбелязват  newsm78
Течните пробиотици се съхраняват в хладилник. За прахообразните, таблетките или гранулатите не е нужно.
И таблетките се съхраняват в хладилника  Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 985
Може би не всички. Последният път като купувах ми предлагаха някакви , които ги държаха отвън в шкаф. Био Гая-та я извадиха от хладилник, така че предполагам са наясно със съхранението на пробиотици. Peace

# 57
  • България
  • Мнения: 490
 Лактофлор в аптеката е на рафта newsm78
на сайта Фрамар запитах казаха ми и дори неотворен да е в хладилник.....

# 58
  • Мнения: 145
Всеки един пробиотик трябва да се съхранява в хладилника независимо на коя фирма е , това зависи от самите съставки на пробиотиците , а не от нещо друго  Peace

# 59
  • Мнения: 376
На моите пробиотици пише да се съхраняват при температура от 8 до 28 градуса.

# 60
  • Мнения: 1 100
Всеки един пробиотик трябва да се съхранява в хладилника независимо на коя фирма е , това зависи от самите съставки на пробиотиците , а не от нещо друго  Peace
Не всеки Peace - в момента вкъщи имам три вида пробиотици - два на таблетки и един прохообразен, на нито един от тях не пише да се съхранява в хладилник. Най-сигурен източник за това как да се съхранява конкретния пробиотик е в неговата листовка. Явно зависи от обработката, помощните вещества и не-знам-си какво, затова съхранението е различно.
Био Гая и в аптеката беше в хладилник, всички други ми ги дават от рафта.

# 61
  • във фурната
  • Мнения: 596
Съхранението на пробиотиците зависи от това дали съдържат живи бактерии или спори.Последните не се съхраняват в хладилник.

# 62
  • София
  • Мнения: 44 106
Здравейте момичета! Вчера се оплаквах на една позната за поредното ми боледуване и тя ми спомена за пробиотиците като средство да се облекчат симптомите максимално. Търсих подробна тема във форума, но има недостатъчна информация. В нета има само обща информация. Проблема при мен е, че веднъж разболея ли се през зимния сезон после до лятото кашлям като туберкулозна бабичка. Естествено изписват ми антибиотик и последващата гъбична инфекция ми е в кърпа вързана. Пих какви ли не витамини, но освен зверски глад друго не постигам. Та моята позната ми каза, че дава на децата си някакви български пробиотици които били на основата на киселото мляко. Каза ми, че ако въобще децата се разболеят прекарват грипа като лека настинка за два дена и после са здрави. Честно казано ми звучи доста пресилено, но мисля да опитам. Някой от вас ползва ли подобни продукти? Доволни ли сте от резултатите и има ли наистина толкова добър ефект? В момента в групата на детето са само 9 деца от 28. Всичките са с температури и кашлица по две седмици. Аз естествено също се разболях и освен, че бях на дроб 4 дни сега продължавам да кашлям. Дайте съвет с какъв пробиотик да опитам! Благодаря ви за отговорите! Надявам се да има опитали тази алтернатива, които да дадат съвет!

Не виждам освен на корема с какво друго ще ти помогнат пробиоптиците.
Може да помислиш за имуностимуланти за себе си - горчивка, клеева тинктура, ехинацея, цитросепт....
Когато пиеш АБ задължително си искай да ти предписват противогъбичен препарат с тях, щом имаш такъв проблем.

# 63
  • Мнения: 376
Предназначение на пробиотиците:
 - Средни до остри стомашно-чревни разстройства
 - Дисбактериоза при лечение с антибиотици и стероиди
 - Гъбични инфекции
 - Подобрява функцията при "лениви черва"
 - Ентерит
 - Улцеративен колит
 - Алергии - възстановява чревната лигавица - нормализира имунният отговор и понижава чувствителността към алергени при деца предразположени и с хранителни алергии, лактозна непоносимост и IBS, Crohn
 - Силен имуностимулиращ ефект при вирусни инфекции
 - Директен антибактериален ефект - подтиска развитието на патогенни бактерии ( E.coli, Salmonella, Listeria, Campylobacter, Clostridia, Candida albicans, CLostridium difficile)
 - Подобрява набавянето на храносмилателни ензими

# 64
  • София
  • Мнения: 2 958
........ Благодаря ви за отговорите! Надявам се да има опитали тази алтернатива, които да дадат съвет!

Не виждам освен на корема с какво друго ще ти помогнат пробиоптиците.
Може да помислиш за имуностимуланти за себе си - горчивка, клеева тинктура, ехинацея, цитросепт....
Когато пиеш АБ задължително си искай да ти предписват противогъбичен препарат с тях, щом имаш такъв проблем.

Ами факт е, че със закваската си реших проблема за 3 дни с гъбичките и течението. Преди това ми изписваха витамини с антибиотика и винаги си бях с гъбички. Детето също боледува, вече пиеше пробиотици и всичко мина супер леко и бързо. Отърва антибиотика. За мен работят на всяко ниво, независимо от това как се приемат.

# 65
  • София
  • Мнения: 44 106
витамините няма как да те спасят от гъбички от АБ. Изписва се противогъбичен препарат.
аз лично от АБ съм получавала 2 пъти гъбички...при всички останали приеми без никакви мерки не съм...така че не  е задължително и това.

Радвам се, че си си решила проблема. Дано и за напред да ви действат така добре.

А за детето - то не всяка болест  стига до АБ Wink все пак....
Аз лично съм давала 1-2 пъти пробиоптици...ефект не видях особен.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 687
а някой да е ползвал ето тези пробиотици http://www.bio-milk.com/biomilk-vital-probiotic.html ?

# 67
  • Мнения: 7
Аз лично съм ползвала Лиолакт. Пробиотика е български, съхранява се задължително в хладилник, това е написано на кутийката и в листовката.  Ефекта се усеща след около 7 дни, при достатъчен прием от продукта. Съхраняването в хладилник се налага, защото топлината и влагата са пагубни за пробиотичните бактерии. Можете да го пробвате! newsm10

# 68
  • София
  • Мнения: 2 958
а някой да е ползвал ето тези пробиотици http://www.bio-milk.com/biomilk-vital-probiotic.html ?
Аз когато ходих да си купя закваска ги попитах за отслабващите пробиотици и ми казаха, че трябва да се използват поне 5 месеца, за да има видим резултат без диета и спорт. Предполагам, че ако се включат и спорт и хранителен режим резултатите ще са по-бързи. Този месец пак ми се размина покупката, но и аз искам да го започна.

# 69
  • Мнения: 1
Относно съхранението на пробиотиците - дали трябва да е в хладилник или не - зависи от пробиотика или по-точно зависи от това дали е синбиотик. Реално синбиотика е пробиотик с пребиотик и за някои синбиотици не е нужно да се съхраняват в хладилник, защото пребиотика се явява хранителна среда на пробиотика и по този начин поддържа живите клетки да си останат живи. Например затова пробиотиците Лактофлор, Биомилк и Лактера не е нужно да се държат в хладилник.
Относно течните пробиотици - по принцип не може да има течен пробиотик, който да издържи повече от 12 часа независимо в каква среда, защото би трябва да ферментира заради живите организми... Ако не фементира до няколко часа това означава, че или не е пробиотик или има мнооооого малко живи клетки вътре или просто клетките са генно-модифицирани.

# 70
  • Мнения: 7
Относно съхраняването на пробиотика в хладилник мисля, че идеята е съвсем друга. Това дали един пробиотичен препарат трябва да се съхранява в хладилник съвсем не зависи от това дали е синбиотик. Синбиотичният препарат съдържа и пребиотици, които са трудносмилаеми субстанции и чрез храната, те достигат непреработени до дебелото черво, където служат за храна на пробиотиците - лактобацили и бифидобактерии. Това се случва след према на пробиотика вече в стомашно-чревния тракт. Съхранението в хладилник се обуславя от начина на производство на самите пробиотици. Ако технологията е чрез имобилизиране на пробиотичните клетки във някъкъв комплекс, който в последствие ги предпазва от влага и топлина , то тогава пробиотика не се налага да бъде съхраняван в хладилник. Ако технологията е класическа чрез лиофилизация то тогава клетките са изложени на топлина и влага, което пък е погубно за тях и налага съхраняване в хладилник. Стана дълго обяснение но дано е от полза. Производителите винаги трябва да указват начина на съхраняване но за по-сигурно в хладилник.

# 71
  • Мнения: 1
valmar не мога да се съглася напълно... гореспоменатите продукти се произвеждат по класическия метод, чрез лиофилизация, но въпреки това не е проблем да се съхраняват на стайна температура. Всичко е въпрос на технология на производството и както казваш най-добре вместо всеки да се опитва да мисли кое е правилно и кое грешно, просто да се довери на производителя!

# 72
  • Мнения: 556
В момента детето ми пие АБ, затова от днес започнах да му давам Лактофлор. Едновременно с това давам и клеева тинктура. Пречи ли едновременния прием на Лактофлор и клеевата тинктура? И още да попитам - преди или след храна се приема?

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не пречи да даваш едновременно клеева и пробиотик. Лактофлора го пием у дома след храна(това обаче не е задължително), във вашия случай е добре да се дава и 2 часа след приема на АБ.

# 74
  • Мнения: 556
Solar Wind, благодаря ти за отговора, но малко съм озадачена, защото поставих същото питане в сайта на apteka.framar.bg и оттам ми отговориха да не ги пие заедно. Малко ме е страх да не стане предозиране.  newsm78

# 75
  • Мнения: 376
Споко, АБ ще унищожи всички лактобацили, ако се пият едновременно с АБ, предозиране няма да стане , а парите дадени за Лактофлор отиват на вятъра... Друг е въпроса, че Лактофлор е възможно най-лошият пробиотик. Съдържа само един щам и това е Lactobacillus bulgaricus. Един добър пробиотик съдържа между 6 и 9 щама - както лактобацили, така и бифидобактерии.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Solar Wind, благодаря ти за отговора, но малко съм озадачена, защото поставих същото питане в сайта на apteka.framar.bg и оттам ми отговориха да не ги пие заедно. Малко ме е страх да не стане предозиране.  newsm78
Клеевата тинктура не е пробиотик. Консултирала съм се по въпроса с гасторентероложката на сина ми и ЛЛ и според двете не е проблем и може да се дава заедно с пробиотик. Това си е обаче консултация, която аз съм правила, за нашия случай.
Важно е и ти да си спокойна в това, което даваш на детето. Постъпи както сметнеш, че е най-добре за детенце  Hug. Скорошно оздравяване!

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 19:39 от Solar Wind

# 77
  • Мнения: 1
Споко, АБ ще унищожи всички лактобацили, ако се пият едновременно с АБ, предозиране няма да стане , а парите дадени за Лактофлор отиват на вятъра... Друг е въпроса, че Лактофлор е възможно най-лошият пробиотик. Съдържа само един щам и това е Lactobacillus bulgaricus. Един добър пробиотик съдържа между 6 и 9 щама - както лактобацили, така и бифидобактерии.

Хехе, това как ти хрумна, че за да е добър един пробиотик трябва да съдържа толкова много бацили (предполагам под щамове имаш всъщност в предив различни бацили) ? Това, че западните фирми наблъскват в продуктите си всякакви щамове, повечето от които дори не могат да преминат през pH-то на стомаха, не означава, че това е правилният начин. Просто на западните фирми им е проблем да слагат Lactobacillus Bulgaricus, просто защото го нямат. По принцип Lactobacillus Bulgaricus и Bifidobacterium са единствените пробиотични микроорганизми, които се признават от Световната Здравна Организация и FDA на САЩ да имат положителни ефекти върху човешкото тяло, като това важи особено за Lactobacillus Bulgaricus.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 958
По-важното е, че работят пробиотиците. Не се карайте за съдържанието.

# 79
  • Мнения: 3 540
Пробитиците работят пълноценно, ако предварително е прочистена чревната флора с фибри. Ако групите пробиотични бактерии са 2 вида и за тънките черва и за дебелото черво, а също и да са добре екипирани, да стигнат здрави и живи до тях.  Peace

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 687
А какво ще кажете за тази статия, че ме хвърли в потрес сега?  #Crazy http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=0&b=151

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 40 772
А какво ще кажете за тази статия, че ме хвърли в потрес сега?  #Crazy http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=0&b=151

Само като прочетох...учени от Нестле....и спрях!Не вярвам на подобни щуротии,особено Нестле-най-големите боклуци!

# 82
  • Мнения: 3 540
Ето ви едно интересно Клипче, за пробиотиците.  Simple Smile

# 83
  • Мнения: 7
Здравейте, и аз искам да се вкюча защото прочетох статията вав весник Лечител от линка. Просто "уникално". На доста места се пишат доста неверни неща включително и тази статия.Темата за Пробиотиците ме вълнува и чета форума редовно. Естественно, че пробиотични бактиерии не са само Lactobacillus bulgaricus и Bifidum bacterium bifidum. Има пробиотични щамове при Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus gasseri ,Lactobacillus acidophilus и много други. По- важното е подбраните щамове в един пробиотичен препарат да са  с доказано изразени пробиотични свойства.

# 84
  • Мнения: 7
Всъщтност на 25.03.2011 по Ново телевизия в предаването на Гала "на Кафе" ще се дискутира темата за пробиотиците.

# 85
  • Мнения: 3 540
А какво ще кажете за ТАЗИ статия!

# 86
  • София
  • Мнения: 6 477
Поредната мода - пробиотиците! Няма да агитирам запалените им почитатели, че това са пълни измишльотини, само ще ви кажа, че преди няколко години работих точно в Дафлорн.....Ако знаете какво има в техните продукти - просто всичките ви подобрения ще са чисто плацебо! Просто 90% от сухото вещество си беше пудра захар - собственоръчно сме ги правили продуктите....И даже д-р Емилова взе да гледа подозрително - как пациентите взели да пият Биомилк с наслада...ми то само захар как да не им е сладко......
А специално Бифидус бактерията е толкова капризно нещо, че до червата вярвайте ми не достига жива нито една...но рекламата е супер яко нещо и сега това е поредната нова мода!

# 87
  • Мнения: 3 540
Те за това са толкова евтини!  Thinking

# 88
  • Мнения: 1 100
Не е мода. Сигурно има и фалшификати, както винаги, но има и истински пробиотици, които действат. Peace
При тригодишният ми син сигурно в резултат на плацебо-ефект му спира разстройството още след първия прием на пробиотик. Wink От три седмици е на АБ, а няма типичните странични ефекти. В болницата също му даваха пробиотик, качествен.

А какво ще кажете за ТАЗИ статия!
Вярвам, че е истина - от Активия ме боли корема, предпочитам чисто кисело мляко, по възможност домашно.  Laughing

# 89
  • Мнения: 9 481
В момента по Нова телевизия ("На кафе") говорят за пробиотиците.

# 90
  • София
  • Мнения: 2 628
Здравейте, момичета:) За тези, които са пили Лактофлор- кое е по-добро Лактофлор ПРОБИОТИК - капсули или Лактофлор Биоплюс Пробиотик & Фибри - капсули? Много хора ползват и пробиотиците на Херба медика. Какво ви е мнението за тях, сравнени с Лактофлор? На пазара има доста пробиотици, но мнението на лекарите е, че българските са достатъчно добри, за да купуваме чужди.

# 91
  • Мнения: 556
quote author=MTV link=topic=557906.msg18221088#msg18221088 date=1301038625]
В момента по Нова телевизия ("На кафе") говорят за пробиотиците.
[/quote]
Ще споделиш ли на кратко, какво казаха?

# 92
  • Мнения: 9 481
За съжаление не успях да го гледам цялото, а и на една част вече бях само слушател-дребния мрънкаше за разходка, и наддавах ухо..темата ще имала продължение в няколко предавания, тъйкато е обширна.
Говориха как и защо се поражда дисбактериозата-при раждането, бебета които били секцио и в кувьоз били с дисбак. (аз тук не съм особено съгласна..щото по тази логика излиза, че родените по нормален начин по "пътя си" са се снабдили с полезните бактерии hahaha)..ест. и всички приемали АБ, тези които пушат и консумират редовно алкохол, имащи стрес...а бе с 2 думи-99% от населението (не запомних името на докторката, въпреки че е била и др. предавания..).
Това, което ми хареса, но само слушах вече, е как се правят пробиотиците-в лабораторни усл.Бакт. се изолират от човешки тънки черва (това било най-добрия вариант) и се размножават от там нататък в млечна среда...сушене и слагане в капсули, които не са желатинови...и до там бях Tired
Не съм търсила дали предаванията ги няма на сайта.. Rolling Eyes


# 93
  • Мнения: 3 540
На Кафе , след 19тата минутка е за пробиотиците.

# 94
  • Мнения: 9 481
HugVanq 66, мнооого благодаря!  bouquet

# 95
  • София
  • Мнения: 30 142
да се запиша и аз. Изписаха ми АБ + Линекс. Тук прочетох, че е добре пробиотикът да се пие 2ч. след АБ, така ли е?
Какво ви е мнението за Линекс. В темата само една потребителка споделя, че го е пила  newsm78

# 96
  • Мнения: 7
Качествените пробиотици разбира се не са измишльотици! Основното в един пробиотик е бактериите да са живи и с доказан пробиотичен ефект. Така, че всеки сам може да прецени за себе си дали пробиотика е качествен когато види ефекта от него. Morgana кога си работила в Дафлорн и като каква. Интересно е това което споделяш от "кухнята на събитията".Относно Бифидната бактерия си абсолютно права, че се отглежда много трудно. Трябват и специални анаеробни условия за развитие.

# 97
  • Мнения: 1 118
моето бебе беше с разстройство близо месец и след всяко хранене ( 20-30 мин. след това) повръщаше пресечено мляко със нещо като сопол лигаво; педиатърката ни изписа био-гаиа, ефект нямаще; отидохме на гастро  със съмнение за АБКМ, и ни изписа Инфант дофилус, след седмица дойде ефекта- изчезна разстройството и повръщането, на нас това ни помогна Peace

# 98
  • Мнения: 3 540
био-гаиа, са под формата на капки, нали!
При вашето дете , за да се стигне до този проблем със стомахчето, е имало много лоши бактериии и пробитиците под формата на капки, са били неустоичиви на тази атака на лошите! Confused

# 99
  • София
  • Мнения: 6 477
Качествените пробиотици разбира се не са измишльотици! Основното в един пробиотик е бактериите да са живи и с доказан пробиотичен ефект. Така, че всеки сам може да прецени за себе си дали пробиотика е качествен когато види ефекта от него. Morgana кога си работила в Дафлорн и като каква. Интересно е това което споделяш от "кухнята на събитията".Относно Бифидната бактерия си абсолютно права, че се отглежда много трудно. Трябват и специални анаеробни условия за развитие.
Преди четири години работех там като технолог и точно знам кое как се правеше понеже като се скапеше нещо...а то си се скапваше ежедневно с шефа трябваше веднагически да замазваме положението.  Имаше някои партиди, които се правеха в Елби - там се прави съответното кисело мляко. Но тези партиди заминаваха за износ и в тях имаше лактобацилус....Но за нашия пазар...нееее....само фактът, че нямаше микробиологичен контрол, а се пробваше партидата на вкус трябва много да ти говори. После при сушенето редовно ставаха гафове и част от бактериите просто си заминаваха...мога много да говоря, но не искам защото това е минал етап. Само знам, че точно на Дафлорн никога не бих купила продукти!

# 100
  • Мнения: 0
Преди четири години работех там като технолог и точно знам кое как се правеше понеже като се скапеше нещо...а то си се скапваше ежедневно с шефа трябваше веднагически да замазваме положението.  Имаше някои партиди, които се правеха в Елби - там се прави съответното кисело мляко. Но тези партиди заминаваха за износ и в тях имаше лактобацилус....Но за нашия пазар...нееее....само фактът, че нямаше микробиологичен контрол, а се пробваше партидата на вкус трябва много да ти говори. После при сушенето редовно ставаха гафове и част от бактериите просто си заминаваха...мога много да говоря, но не искам защото това е минал етап. Само знам, че точно на Дафлорн никога не бих купила продукти!

Здравейте, аз съм представител на гореспоменатата фирма - Дафлорн. Поради това, че накърнявате имиджа на фирмата, ние не желаем да спорим Вас, но ви предлагаме ако желаете да изследвате произволно избран от нашите продукти в лабораторията на Националната Ветеринарно-медицинска служба, която е единствената акредитирана лаборатория в България за подобен вид изследвания и ще установите, че продуктите на Дафлорн отговарят на всички изисквания за това, което е пробиотик, а именно на дефиницията на Световната Здравна Организация за минимално количество от 10^7 живи бактерии на грам.
Фирма Дафлорн също така е сертифицирана по ISO 22000 от международната организация Moody's International и има златен печат (най-високо ниво, без никакви забележки по технологията).
В случай, че лабораторният анализ не покаже наличието на минимум 10^7 живи клетки, ние ще ви върнем парите за продукта и направеният анализ в троен размер!

# 101
  • София
  • Мнения: 6 477
Понеже темата се изроди в скрита или явна реклама на дадена фирма, а това според правилата на форума е забранено
7. Не се допускат рекламни обяви и теми, както и аватари, подписи и др. елементи от потребителския профил, които представляват тенденциозна реклама на сайт, фирма, продукт, услуга.
Не се допускат недоговорени рекламни теми, скрити и явни реклами, както и теми с цел популяризиране на други форуми и сайтове.

Чл. 33. (1) от ЗЗП
Реклама е всяко съобщение във връзка с търговия, занаят или професия, което има за цел да насърчи реализацията на стоки или услуги, включително на недвижими имоти, права и задължения.

Аз няма повече да коментирам по темата, благодаря!

# 102
  • Мнения: 0
Понеже темата се изроди в скрита или явна реклама на дадена фирма, а това според правилата на форума е забранено

Моргана, препоръчвам Ви след като имате такъв интерес към българското законодателство да се запознаете и с глава VII от Наказателния Кодекс отнасящ се до клеветата и понеже фирмата няма да остави нещата така във въздуха - очакваме или извинение от ваша страна или ще се обърнем към съда, за да ви разясни разпоредбите на глава VII от Наказателния Кодекс на Р. България. Както сигурно знаете с последните промени засягащи електронните съобщения (от миналата година), не е проблем да бъде изискана информация по съдебен път за вашата идентичност от НЕГ.БГ (собственика на форума).

# 103
  • София
  • Мнения: 30 142
може ли да се разберете на лични кой кого ще съди, защото нещата вече станаха АНТИреклама с тези заплахи и обвинения. М/у другото подходът не е много правилен (лично мнение).

по темата: Аз да попитам пак за Linex. Как го съхранявате  newsm78 На опаковката не пише да е в хладилник.

# 104
  • Мнения: 0
може ли да се разберете на лични кой кого ще съди, защото нещата вече станаха АНТИреклама с тези заплахи и обвинения. М/у другото подходът не е много правилен (лично мнение).

Съжалявам ако за Вас това е нещо незначително - за нас става дума за много труд, работа и дълги години разработване на продуктите ни. Не сме искали никой да ни прави анти-реклама разбира се, но след като вече е направено, имаме право да изискаме публично опровержение. Хората трябва да разбират разликата между свобода и свободия - това, че живеем в демокрация не означава, че всеки може да говори каквото и където си поиска, т.е. може да го прави, но си носи последствията за това! Ние приемаме този форум сериозно и няма да позволим да говорят подобни неща за продуктите ни.
На вас ще ви бъде ли прятно ако ви направят например лична анти-реклама публично във форума?

# 105
  • София
  • Мнения: 6 477
Обръщам се към потребител Дафлорн- след нашата кореспонденция на лични се разбра, че онази порочна практика от преди 4 години е в миналото и сегашните продукти на фирмата са с гарантирано качество и действително са сертифицирани както е изискването.
Извинявам се и се надявам да не съм накарнила достойнството и правата на потребителка Дафлорн и приключвам по темата. Лека вечер!

# 106
  • София
  • Мнения: 30 142
може ли да се разберете на лични кой кого ще съди, защото нещата вече станаха АНТИреклама с тези заплахи и обвинения. М/у другото подходът не е много правилен (лично мнение).

Съжалявам ако за Вас това е нещо незначително - за нас става дума за много труд, работа и дълги години разработване на продуктите ни. Не сме искали никой да ни прави анти-реклама разбира се, но след като вече е направено, имаме право да изискаме публично опровержение. Хората трябва да разбират разликата между свобода и свободия - това, че живеем в демокрация не означава, че всеки може да говори каквото и където си поиска, т.е. може да го прави, но си носи последствията за това! Ние приемаме този форум сериозно и няма да позволим да говорят подобни неща за продуктите ни.
На вас ще ви бъде ли прятно ако ви направят например лична анти-реклама публично във форума?

не, разбира се. Само Ви казвам, че от подобни емоции няма смисъл, тъй като мненията във форумите не могат да доведат до съд. Хората с години съдят пресата и нищо не постигат, а едно мнение в публичен форум пък още по-малко ще доведе до желания резултат.
А, с агресивен метод, не се постига много. Казвам Ви го от наблюдения. Парадокс в БГ е, че започне ли да се хвали нещо или да се рекламира твърде много, потребителят става предпазлив  Peace

Успех  Hug

# 107
  • Мнения: 1
Качествените пробиотици разбира се не са измишльотици! Основното в един пробиотик е бактериите да са живи и с доказан пробиотичен ефект. Така, че всеки сам може да прецени за себе си дали пробиотика е качествен когато види ефекта от него. Morgana кога си работила в Дафлорн и като каква. Интересно е това което споделяш от "кухнята на събитията".Относно Бифидната бактерия си абсолютно права, че се отглежда много трудно. Трябват и специални анаеробни условия за развитие.


Много добро изказване! Само ще допълня , че трябва да се прави разлика между живи и жизненоспособни бактерии.Ефекта наистина е индивидуален и преценката трябва да се направи след, като се мине курса на лечение.Един от качествените пробиотици, който се предлага по аптеките е Перли на Ензиматик терапи- съдържа живи бактерии в големи количества, съответно в трислойна капсула, която освобождава съответни бактерии последователно в корема ,тънките черва и накрая в дебелото черво.Това дава голяма вероятност живите бактерии да се адаптират с по малки загуби в съответния орган.

# 108
  • Мнения: 7
За съжеление по темата се развихри остра полемика! Пробиотиците са хубав продукт и не е трябва да им се създава лош имидж. Моргана съжелявам ако с въпроса си съм ти създала неприятности. smihesorry

# 109
  • Мнения: 3 540
Пробиотикът на Перли на Ензиматик терапи, съдържа само две групи полезни бактерии.

Аз съм запозната с пробиотик, съдържащ 6 вида пробиотични бактерии. По назад в темата бях пуснала интересно клипче за тях. Flutter

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 40 772
Аз съм доволна от Ентеросан!Български е,евтин и достъпен! Peace

# 111
  • Мнения: 1
Аз съм доволна от Ентеросан!Български е,евтин и достъпен! Peace

Чух вече от няколко места, че ентеросана не е читав. Даже в един форум бяха публикували изследване в което пишеше, че няма живи бактерии вътре. Ще се опитам да намеря форума където го четох...

# 112
  • Мнения: 0
Пробиотикът на Перли на Ензиматик терапи, съдържа само две групи полезни бактерии.

Аз съм запозната с пробиотик, съдържащ 6 вида пробиотични бактерии. По назад в темата бях пуснала интересно клипче за тях. Flutter


Pearls IC са с 6 вида бактери ти даваш препратка за Перли ацидофилус, които наистина са два вида давам ви линк за да се видят кои бактерии влизат в комбинацията http://revita.bg/3050/каталог-продукти/перли-ic-интензив/

# 113
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз съм доволна от Ентеросан!Български е,евтин и достъпен! Peace

Чух вече от няколко места, че ентеросана не е читав. Даже в един форум бяха публикували изследване в което пишеше, че няма живи бактерии вътре. Ще се опитам да намеря форума където го четох...

Ще ми е интересно да прочета специално за Ентеросана. От два месеца го пия и съм много доволна, едва ли е плацебо ефект, но знае ли човек. Дано намериш форума, въпреки, че това не е гаранция, разбира се.

# 114
  • Мнения: 1
Ще ми е интересно да прочета специално за Ентеросана. От два месеца го пия и съм много доволна, едва ли е плацебо ефект, но знае ли човек. Дано намериш форума, въпреки, че това не е гаранция, разбира се.

Успях да намеря единия форум в който го четох - http://msobg.org/forums/viewtopic.php?p=3755
Но това вече е доста по-сериозно http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?f=40&t=1447&start=1230

Цитат
...имам лоша новина за теб-от моя факултет (Биологически факултет на Софийски университет) изследвали Ентеросана и установили,че няма никакви живи бактерии вече,така че ако ти помага,то е само внушение.

Вярвам, че биологическия факултет на СУ знаят какво правят!

# 115
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Все пак това са мнения по форуми, не се знае кой и защо ги е постнал и колко вярна е информацията там.
Не съм пила Ентеросан, не ги защитавам, само разсъждавам  Peace.

# 116
  • Мнения: 7
Някой гледа ли днешното предаване "На кафе"? Аз за съжаление не успях а са говорили за проблемите на Метаболитния синдром и ролята на пробиотиците. До края на месец Април ще дават по Нова телевизия в предаването "На кафе" с Гала ще има тематични предавания за пробиотиците.

# 117
  • Мнения: 0
Искам да попитам, ако един пробиотик, например на Дафлорн, съдържа живи лактобацилус булгарикус той не би ли трябвало да подкваси прясно мляко за бърз и прост тест и защо това не се получава?

# 118
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз от Дафлорн си взех закваска за кисело мляко и още няколко продукта. Закваската определено работи. За другите въобще не ми е хрумнало да ги пробвам по този начин, но ще опитам  Peace

# 119
  • Мнения: 7
Ако има живи бактерии трябва да се закваси млякото. Температурата на прясното мляко е важна, след това трябва също до се осигури сравнително постоянна температура по време на заквасването, поне около 37 градуса. Качеството на прясното мляко също е важно. Има много фактори които влияят върху получаването на кисело мляко. Един от основните е количеството на жизнеспособни клетки в закваската.

# 120
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Един от основните е количеството на жизнеспособни клетки в закваската.
  Как точно се набавят такива в закваската. Чувала съм,че се закваската трябва да се сменя и не се ползва продължително .

# 121
  • Мнения: 14
Здравейте мамчета,имам един мноооого сериозен проблем с храненето на сина ми, чух на скоро за тези пробиотици, та интересува ме - те помагат ли за подсилване на апетита, и ако е така, бихте ли ми препоръчали кум кои точно да се насоча , БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО  Hug  bouquet

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте мамчета,имам един мноооого сериозен проблем с храненето на сина ми, чух на скоро за тези пробиотици, та интересува ме - те помагат ли за подсилване на апетита, и ако е така, бихте ли ми препоръчали кум кои точно да се насоча , БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО  Hug  bouquet

Аз бих ти препоръчала да даваш пчелно млечице, страшно много помага. В "Часът на мама" може да прочетеш повече информация, дава се точно на "злояди деца". Две мои приятелки с по-големи дечица започнаха да дават след като им казах и са много доволни, чак се учудват , че децата им са започнали да хапват и то доста  Peace Пчелното млечице  може по принцип да се дава от 0+ месечна възраст .

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Един от основните е количеството на жизнеспособни клетки в закваската.
  Как точно се набавят такива в закваската. Чувала съм,че се закваската трябва да се сменя и не се ползва продължително .

Аз съм си взимала закваска на LB Bulgaricum http://www.matatama.com/product?key=agptYXRhdGFtYWJncg8LEgdQcm9kdWN0GPaoAgw , с нея правя първия път кисело мляко и след това си оставям по-малко кисело мляко , с което заквасвам следващия път и така...

# 124
  • Мнения: 14
Опитах с пчелно млечице, но явно не му понася защото , повръща моментално... изровила съм форумите , личната е вдигнала ръце от нас ... и полза няма... Sad
Не знам вече какво да направя ... кошмарно е Sad

# 125
  • Мнения: 9 481
Колко е голямо детето?

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Опитах с пчелно млечице, но явно не му понася защото , повръща моментално... изровила съм форумите , личната е вдигнала ръце от нас ... и полза няма... Sad
Не знам вече какво да направя ... кошмарно е Sad

Пробвай да смесиш пчелното млечице с мед, ако ядете мед, иначе наистина е доста гадно на вкус  Sick Моята приятелка бърка с една клечка за зъби и дава на детето да я оближи, то се дава по съвсем малко  Peace

# 127
  • Мнения: 9 481
Щом детето го е повърнало-най добре не си правете експерименти-това е показател, че този продукт не му понася.

"Има ли установени странични ефекти и противопоказания за прием на пчелно млечице?

Има редица случаи на алергични реакции при прием на пчелно млечице. Ако сте алергични към полени и по-специално цветен прашец, отнесете се с голямо внимание при първия прием на пчелния секрет. Статистиката показва случаи на астматични пристъпи, алергични кризи и дори смъртни случаи в следствие употреба на пчелни продукти при налична алергия."

Източник: Пчелно млечице (Royal Jelly) http://www.bb-team.org/articles/2777_pchelno-mlechitse-royal-jelly#ixzz1IMTEZHOs


http://vnews.bg/news/7843


http://www.ekomakcapi.com/article_7.html

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Цитирам и дневните дози, необходими на деца, възрастни, бременни и кърмачки

кърмачета до 6 месечна възраст: 65 mcg
кърмачета от 7 до 12 месеца: 80 mcg
деца от 1 до 3 години: 150 mcg
деца от 4 до 8 години: 200 mcg
деца от 9 до 13 години: 300 mcg
подрастващи от 14 до 18 години: 400 mcg

Алергия към мед и пчелни продукти е изключително рядко срещана, по вероятно е ако пчелите са обработени с антибиотик , да се получи алергия към антибиотика, а не към самия пчелен продукт. А и щом го дават , че е единствения продукт, който може да се дава от 0+ месечна възраст, явно няма проблем.  Детето не го яде защото пчелното млечице има наистина ужасен вкус, аз го взимам и хем е съвсем малко, едвам го преглъщам.От разни ваксини и антибиотици не се притеснявате от алергии , но от мед всички много се притесняват  newsm78

Но да не разводняваме повече темата. Всеки сам преценя какви продукти да взема, но едва ли Пробиотиците ще помогнат при такъв проблем.

http://abiconic.dir.bg/bees/p4elno_mle4ize.htm

# 129
  • Мнения: 9 481
ivka_007 ,
хубаво че цитираш, ама чети цитата ти за какво се отнася!
Касае прием на ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА!!!!!!! Не на пчелно млечице! ЕТО:


"Фолиева киселина, витамин В9

На адрес http://www.umm.edu/altmed/ConsSupplements/VitaminB9FolicAcidcs.html#t могат да се намерят множество основания за приемане на фолиева киселина в състава на пчелното млечице. В него съотношението на витамините от група В е максимално балансирано, което води до максимално полезно въздействие върху организма.

Тук в телеграфен вид изброявам заболяванията, за които с голяма доза основание се счита, че са провокирани от понижен прием или повишен метаболизъм на фолиевата киселина в организма.

Болест на Алцхаймер
Гръдна жаба /исхемична болест на сърцето, Angina pectoris/
Атеросклерозис
Рак на гърдата
Изгаряния
Дисплазия на шийката на матката /Предраково състояние на шийката на матката/
Колоректален рак /Рак на дебелото черво/
Болест на Crohn
Депресивни състояния
Хиперхолестеролемия
Инфаркт на миокарда
Остеопороза
Улцеро-хеморагичен колит
Спонтанни аборти
Невъзможност за забременяване поради ниска активност или недостатъчно количество на сперматозоидите

Цитирам и дневните дози, необходими на деца, възрастни, бременни и кърмачки

    кърмачета до 6 месечна възраст: 65 mcg
    кърмачета от 7 до 12 месеца: 80 mcg
    деца от 1 до 3 години: 150 mcg
    деца от 4 до 8 години: 200 mcg
    деца от 9 до 13 години: 300 mcg
    подрастващи от 14 до 18 години: 400 mcg

Възрастни

    19 години и повече: 400 mcg
    бременни: 600 mcg
    кърмачки: 500 mcg

Американската Национална Здравна Служба препоръчва всички жени, които планират бременност да поемат по 400 микрограма (0.4 mg) фолиева киселина дневно. Това може да предотврати до 70% от някои сериозни увреждания по рождение /palatum fissum, разцепване на небцето, вълча паст, заешка устна, разцепване на устната, spina bifida, мозъчни малформации, менингоцеле, менингомиелоцеле и др. Поради това, жената се нуждае от фолиева киселина преди да забременее. Ето защо трябва да приемате фолиева киселина дори, ако не планирате бременност скоро. Особено внимание се обръща, че употребата на алкохол дори в минимални дози рязко намалява количеството на фолиевата киселина в организма на бъдещата майка с всички произтичащи от това фатални последици за нейното дете."


Недей подвежда останалите! Няма нормален човек (още повече съвременен педиатър/доктор), който да препоръча какъвто и да е пчелен продукт за възраст 0+!!!!
Проблем има! И то голям-и навсякъде де що се говори за захранване, се препоръчва отлагане на въвеждането на пчелните продукти; има реален риск от ботулизъм!
Прочети в предходния ми пост линковете-от полза ще са ти.

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 687
ivka_007 ,
хубаво че цитираш, ама чети цитата ти за какво се отнася!
Касае прием на ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА!!!!!!! Не на пчелно млечице! ЕТО:


"Фолиева киселина, витамин В9

На адрес http://www.umm.edu/altmed/ConsSupplements/VitaminB9FolicAcidcs.html#t могат да се намерят множество основания за приемане на фолиева киселина в състава на пчелното млечице. В него съотношението на витамините от група В е максимално балансирано, което води до максимално полезно въздействие върху организма.[/b]


Недей подвежда останалите! Няма нормален човек (още повече съвременен педиатър/доктор), който да препоръча какъвто и да е пчелен продукт за възраст 0+!!!!
Проблем има! И то голям-и навсякъде де що се говори за захранване, се препоръчва отлагане на въвеждането на пчелните продукти; има реален риск от ботулизъм!
Прочети в предходния ми пост линковете-от полза ще са ти.


Аз чета много добре, става въпрос за това, че в пчелното млечице има фолиева киселина. Може да прочетеш и форума в "Часът на мама" където д-р Михайлов също препоръчва пчелно млечице на малки деца. Никой не подвеждам, знам много добре какво пиша. Peace

Последна редакция: сб, 02 апр 2011, 18:07 от ivka_007

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 40 772
Ти по-добре не го слушай тоя доктор...Но пчелното млецие си е полезно! Peace

# 132
  • Мнения: 9 481

Аз чета много добре, става въпрос за това, че в пчелното млечице има фолиева киселина. Може да прочетеш и форума в "Часът на мама" където д-р Михайлов също препоръчва пчелно млечице на малки деца. Никой не подвеждам, знам много добре какво пиша. Peace

 newsm78
Я пак, че не разбрах какво искаш всъщност да кажеш Laughing

Аз казвам, че в цитата ти за дозировките за ПМ(пчелното млечице), става дума дефакто за нуждите от дневен прием на ФК(фолиева к-на), не на ПМ...щото за това иде реч...в никой момент не съм отрекла съдържанието на ФК в пчелното млечице...сега по-ясно ли е? Rolling Eyes

А относно др. форум(часът на мама)-не засякох мнение на д-ра, касаещо бебета Thinking На малки деца-да, намират се...посочи ми, ако обичаш, къде пише да се дават пчелни п-ти на бебета..имам и книгата му-и там не виждам...

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 687

Аз чета много добре, става въпрос за това, че в пчелното млечице има фолиева киселина. Може да прочетеш и форума в "Часът на мама" където д-р Михайлов също препоръчва пчелно млечице на малки деца. Никой не подвеждам, знам много добре какво пиша. Peace

 newsm78
Я пак, че не разбрах какво искаш всъщност да кажеш Laughing

Аз казвам, че в цитата ти за дозировките за ПМ(пчелното млечице), става дума дефакто за нуждите от дневен прием на ФК(фолиева к-на), не на ПМ...щото за това иде реч...в никой момент не съм отрекла съдържанието на ФК в пчелното млечице...сега по-ясно ли е? Rolling Eyes

А относно др. форум(часът на мама)-не засякох мнение на д-ра, касаещо бебета Thinking На малки деца-да, намират се...посочи ми, ако обичаш, къде пише да се дават пчелни п-ти на бебета..имам и книгата му-и там не виждам...


Не искам да спорим. Аз също имам книгата му и там ако отвориш на Пчелно млечице, стр.77, ще видиш, че също има дадени дневни дози и никъде не се споменава за фолиева киселина  Peace А ето и от "часът на мама", там една от мамите пита за 3 месечно бебе и доктора й е отговорил, че няма никакъв проблем да се дава  http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=6314&hilit=%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%BE+%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B8%D1%86%D0%B5&start=80   Peace

П.С  За по-лесно цитата е от 11 Март 2009 в 08:33

Последна редакция: сб, 02 апр 2011, 18:55 от ivka_007

# 134
  • София
  • Мнения: 30 142
момичета,

не бъркайте малки деца с бебета  Naughty
Според мен да се дават пчелни продукти преди 1год си е нож с две остриета. Както може да помогне, така може и мноооого да навреди.
Когато захранвах сина ми изчетох материали на какви ли не езици и се консултирах с лекари. Не го препоръчват, заради факта, че все повече деца до 1г. проявяват различни алергии  Rolling Eyes

# 135
  • Мнения: 3 540
Не го препоръчват, заради факта, че все повече деца до 1г. проявяват различни алергии  Rolling Eyes

Тъй като съм дистрибутор и компанията ни е и най-големия производител на пчелни продукти в света, препоръчва се, вземането им да е много внимателно, точно по този проблем.

И нещо много важно, темата е за ПРОБИОТИЦИ!!!!!

# 136
  • Мнения: 9 481

И нещо много важно, темата е за ПРОБИОТИЦИ!!!!!

Абсолютно си права, но тъйкато засегнатата вече тема за пчелните п-ти, конкретно пч. млечице, бе даден съвет да се дава от възраст 0+; това не само според мен е категорично не вярно, и според моите представи за коректност, мисля че бива да се изясни..а и най-вече за да няма подведени майки, които да дадат на бебета си..
Направих тема за създалия се казус, за да не ви разводняваме тази-който иска да заповяда:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=574579.new#new

# 137
  • Мнения: 7
Един от основните е количеството на жизнеспособни клетки в закваската.
  Как точно се набавят такива в закваската. Чувала съм,че се закваската трябва да се сменя и не се ползва продължително .
Жизнеспособнистта на  клетки в закваската се определя първо от технологията на произвеждането и , също така и от съхранението. Съхранявайте закваската в хладилник.Трябва да се сменя, по- точно да се купува нова опаковка,защото обикновенно щамовете в закваската променят съотношението си с течение на времето и качеството на готовото мляко не е същото.

# 138
  • Мнения: 7
Здравейте мамчета,имам един мноооого сериозен проблем с храненето на сина ми, чух на скоро за тези пробиотици, та интересува ме - те помагат ли за подсилване на апетита, и ако е така, бихте ли ми препоръчали кум кои точно да се насоча , БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО  Hug  bouquet
Пробиотиците ще помотнат по-скоро в посока на подобряване дейността но стомашно.чревния тракт. Доколко ще помогнат при проблем с апетита може да се консултираш със специалист. Важно е колко е голямо детето. Пробиотиците по принцип не биха навредили. Ако е бебе пробвай с Биогая, ако е 3г. и по-голямо опитай с Лиолакт. Децата обикновенно не искат да пият капсули така,че можеш да разтваряш 1 капсула в сок или плодово мляко ими в нещо което сина ти обича и да му даваш. Консултирай се все пак с педиатър.

# 139
  • Мнения: 1
Ако има живи бактерии трябва да се закваси млякото. Температурата на прясното мляко е важна, след това трябва също до се осигури сравнително постоянна температура по време на заквасването, поне около 37 градуса. Качеството на прясното мляко също е важно. Има много фактори които влияят върху получаването на кисело мляко. Един от основните е количеството на жизнеспособни клетки в закваската.

Всъщност зависи от пробиотика. Ако пробиотика не съдържа определена комбинация от бактерии в определено съотношение прясното мляко няма да се закваси. Обаче всеки пробиотик би трябвало ако има живи бактерии в него и се сложи в прясно мляко с температура около 37-38 градуса прясното мляко да се вкисне или да "бухне" до няколко часа, но не очаквайте да стане на кисело мляко....

# 140
  • Мнения: 7
 Ето един линк www.lyolact.com

# 141
  • Мнения: 6 155
Аз съм доволна от Пробиен.

# 142
  • Мнения: 7
Здравейте, отново аз. Утре в предаването "На кафе" по Нова телевизия отново ще дискутират тема за пробиотиците.

# 143
  • Мнения: 14
МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ ... СИНА МИ Е НА 2г. И 10м. ЗА СЕГА ЛИЧНАТА МИ ПРЕПОРЪЧА ПИНКОВИТ И БИОГАЯ , НО- ИЗЛЕЗЕ И ДРУГОООО - УЖАСНА АЛЕРГИЯ (предполага се че е към влагата) КОЯТО ИЗБИ В ЗАДУШАВАЩА КАШЛИЦА, ПЕТНА И ПЪПКИ ПО ТЕЛЦЕТО Sad , ПОСЕТИХМЕ ДОКТОР ОБРЕШКОВА (алерголог и дерматолог) И ЗА КАПАК - АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ
КАКВО ДА ВИ КАЖА
ВЕЧЕ НЕ ЗНАМ ОТ КЪДЕ ДА ГО ПОЧНА....
 Cry

# 144
  • София
  • Мнения: 2 958
Има пробиотици, които се използват за алергии. Мъжът ми е с невероятна сенна хрема. Тази година ще пробваме с пробиотици, защото повечето противоалергични вече не му действат. Ох  ooooh! промила съм си мозъка с тези пробиотици  Crazy

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 40 772
МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ ... СИНА МИ Е НА 2г. И 10м. ЗА СЕГА ЛИЧНАТА МИ ПРЕПОРЪЧА ПИНКОВИТ И БИОГАЯ , НО- ИЗЛЕЗЕ И ДРУГОООО - УЖАСНА АЛЕРГИЯ (предполага се че е към влагата) КОЯТО ИЗБИ В ЗАДУШАВАЩА КАШЛИЦА, ПЕТНА И ПЪПКИ ПО ТЕЛЦЕТО Sad , ПОСЕТИХМЕ ДОКТОР ОБРЕШКОВА (алерголог и дерматолог) И ЗА КАПАК - АТОПИЧЕН ДЕРМАТИТ
КАКВО ДА ВИ КАЖА
ВЕЧЕ НЕ ЗНАМ ОТ КЪДЕ ДА ГО ПОЧНА....
 Cry

Веднага си намери Класически хомеопат и действай!Това е единственото и щадящо детето лечение. Peace
Питай в подфорума-има тема!

# 146
  • Мнения: 5
Ето ви един линк и от мен http://revita.bg/category/каталог-продукти/po-tip/probiotitsi/?manufacturer=11

# 147
  • София
  • Мнения: 2 628
Здравейте,
искам да попитам някой дали е ползвал Флоражин или Лактажин ( вагинални глобули), за възстановяване на вагиналната флора? Чудя се кой от двата е по-добър. Много хора хвалят Лактофем, но до колкото разбрах го няма вече на пазара.

# 148
  • Мнения: 1 311
Здравейте! От години страдам от нередовен стомах, постоянно съм със запек, а от скоро се оперирах от анална фисура вследствие от запека. Искам да ви попитам кой вид пробиотици ще са подходящи да приемам за да си регулирам малко стомаха  да предотвратя този запек? Благодаря ви предварително.  Hug

# 149
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... Искам да ви попитам кой вид пробиотици ще са подходящи да приемам .........

Можем да ти изброим поне 20-тина вида...
Но това е работа на лекар! Консултирай се със специалист.

# 150
  • София
  • Мнения: 10 858
Здравейте,
искам да попитам някой дали е ползвал Флоражин или Лактажин ( вагинални глобули), за възстановяване на вагиналната флора? Чудя се кой от двата е по-добър. Много хора хвалят Лактофем, но до колкото разбрах го няма вече на пазара.

Ползвала съм Флоражин многократно и бих ги похвалила винаги. Много съм доволна от тях.

# 151
  • Мнения: 1
Аз пия от време на време Pearls и смятам , че са доста качествени.

# 152
  • Мнения: 150
Момичета, вчера бях в офиса на фирмата...
Казаха ми да си направя свещички от малко масло /майка ми си прави и ми даде истинско/ и закваската за кисело мляко и вечер да си слагам по една за гъбичната инфекция. Вечерта си направих няколко свещички и си сложих една. Сутринта не можех да повярвам какво се случва. Никакъв сърбеж и съвсем малко течение. Аз се бях стреснала. Такова нещо до сега не ми се беше случвало...
Искам да помоля авторката на темата да обясни по-подробно кой точно продукт на фирмата е използвала,какво количество от него и в какво съотношение с маслото за приготвяне на свещичките?

# 153
  • Мнения: 5
Ето ви нещо и за деца Примадофилус Кидс, 80 mg Специално разработена формула за деца между 2-12 години. Доставя 3 милиона жизнеспособни млечни бактерии – бифидобактерии и лактобацили. 

# 154
  • София
  • Мнения: 2 958
Момичета, вчера бях в офиса на фирмата...
Казаха ми да си направя свещички от малко масло /майка ми си прави и ми даде истинско/ и закваската за кисело мляко и вечер да си слагам по една за гъбичната инфекция. Вечерта си направих няколко свещички и си сложих една. Сутринта не можех да повярвам какво се случва. Никакъв сърбеж и съвсем малко течение. Аз се бях стреснала. Такова нещо до сега не ми се беше случвало...
Искам да помоля авторката на темата да обясни по-подробно кой точно продукт на фирмата е използвала,какво количество от него и в какво съотношение с маслото за приготвяне на свещичките?
Купих си закваска за кисело мляко. На около 20гр. масло сложих половината от закваската. Разбърках я с мекото масло и си го оформих на свещички. Направих грешка, че ги направих с големина като свещичките, които се продават. Ако се направят по-мънички на сутринта даже не е необходимо да си слагам ежедневна превръзка. http://www.daflorn.com/starter-cultures.html
Това е закваската.
Сега съм си направила по-малки свещички и при минимален проблем си слагам профилактично. Доволна съм все още Simple Smile

# 155
  • Мнения: 42
Zdraveite i ot men!Sled 10 dnevno le4enie s AB si kupih Lactoflora vsi4ko si behe normalno i na 5tia den strahoten zapek a se hrania osnovno s plodove i zelen4uzi .Vazmogno li e da e ot probiotika za6toto az ne vigdam drugo obiasnenie i za6to sled kato bi triabvalo da ima obraten efekt?  bouquet

# 156
  • Мнения: 1 100
Пробиотикът разхлабва, няма как да е от него.
Плодовете и зеленчуците сами по себе си не предпазват от запек. Ако в последните дни в менюто е имало примерно ориз, картофи, моркови, банани, малко течности, малко движение - запекът е твърде вероятен.
Трябвало е да пиеш пробиотика и по време на лечението с АБ. 10 дни само АБ без пробиотик достатъчно са увредили чревната ти флора.

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 40 772
Пробиотикът разхлабва, няма как да е от него.
Плодовете и зеленчуците сами по себе си не предпазват от запек. Ако в последните дни в менюто е имало примерно ориз, картофи, моркови, банани, малко течности, малко движение - запекът е твърде вероятен.
Трябвало е да пиеш пробиотика и по време на лечението с АБ. 10 дни само АБ без пробиотик достатъчно са увредили чревната ти флора.

Неее,пробиотика се пие След АБ лечение!Иначе какъв е смисъла...ако е едновременно се неотрализира полож.ефект на пробиотика! Peace

# 158
  • Мнения: 42
Problema e 4e izbroenite hrani ne sam gi i pomirisvala ot dosta vreme tai kato imah problemi s hemoroidi.Predi17 dni me operiraha i predi i sled operaziata absolutno nikakav problem hrania se sas pasirani supi ,salati,plodove mnogo voda samo dvigenieto na posledak behe po-malko po razbiraemi pri4ini.Opakovkata koiato si kupih Laktoflora ima 7 hihenza aptekariat mi kaza 4e 5 sa dostata4ni no az re6ih na sama glava da izpia i sedemte.Da ne bi da sam poprekalila pitam prosto za6toto pia probiotizi za parvi pat i ne sam mnogo naiasno.Predvaritelno blagodaria.

# 159
  • Мнения: 36
Здравейте,
искам да попитам някой дали е ползвал Флоражин или Лактажин ( вагинални глобули), за възстановяване на вагиналната флора? Чудя се кой от двата е по-добър. Много хора хвалят Лактофем, но до колкото разбрах го няма вече на пазара.

Ползвала съм Флоражин многократно и бих ги похвалила винаги. Много съм доволна от тях.

Тези вагинални глобули само с рецепта ли се купуват  Simple Smile

# 160
  • Мнения: 1 100
Трябвало е да пиеш пробиотика и по време на лечението с АБ. 1
Неее,пробиотика се пие След АБ лечение!Иначе какъв е смисъла...ако е едновременно се неотрализира полож.ефект на пробиотика!
Почети малко повече преди да се възмущаваш. Peace По-напред в темата имаше вече спор затова, оказа се все пак, че и в България има доста хора, които знаят как се пие пробиотик.
Пише и по листовките, че се пие по време и след лечение с АБ. Синът ми беше в болница, лекуваха го  инжекционно с антибиотик и всеки ден получаваше и пробиотик. Лекарите сигурно също не знаят, че трябва след приключване на лечението да му го дадат и са му го дали предварително. Laughing

GIGITEN, не си прекалила с пробиотика, синът пие с месеци - 3 седмици по време на лечението с АБ и 1 месец след това. Следят го няколко лекари, включително гастроентеролог /по различни причини/ - никакви проблеми няма с пробиотика.
Самият АБ ти е предизвикал запека и липсата на пробиотик по време на приема му, който да подпомогне чревната флора и да намали вредите от АБ. 7 дни пробиотик са мимимумът, който се пие дори само по време на лечението с АБ, затова и някои видове пробиотик са в кутии по 7 бр.

# 161
  • Мнения: 1
Ванилия е абсолютно права.Пробиотик се приема и по време на лечение с антибиотици защото те са унищожили чревната флора и чрез пробиотиците  ти изкуствено си набавяш наготово за да може да ти функционира стомашно- чревния тракт нормално.

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 40 772
Ванилия е абсолютно права.Пробиотик се приема и по време на лечение с антибиотици защото те са унищожили чревната флора и чрез пробиотиците  ти изкуствено си набавяш наготово за да може да ти функционира стомашно- чревния тракт нормално.

Не искам за споря...Но докато го пиеш този АБ поне 5-7дни той наистина убива полезните бактерии,но това трае докато пиеш АБ!И какво се получава-неутрализиране-той трепе,ти му даваш полезни б. и резултата е 0/0 Wink Има логика,немислите ли?

# 163
  • Мнения: 1 100
Но докато го пиеш този АБ поне 5-7дни той наистина убива полезните бактерии,но това трае докато пиеш АБ!И какво се получава-неутрализиране-той трепе,ти му даваш полезни б. и резултата е 0/0 Wink Има логика,немислите ли?
Логиката идва от там, че 1 доза АБ не унищожава всички полезни бактерии - унищожава някаква част. Целта е с пробиотика да се внасят ежедневно нови дози полезни бактерии, за да се поддържа баланса на чревната флора. Пиенето на пробиотик след курса на лечение с АБ, когато огромна част от полезните бактерии са унищожени, е като след дъжд качулка - не може бързо и своевременно да компенсира щетите. Компенсацията трябва да става етапно.
Не съм го измислила аз, пише го в листовките на пробиотиците и в здравните списания. Wink
А и вярвам на всички лекари досега, които винаги към АБ изписват и пробиотик за паралелен прием.

# 164
  • Мнения: 3 540
Логиката идва от там, че 1 доза АБ не унищожава всички полезни бактерии - унищожава някаква част. Целта е с пробиотика да се внасят ежедневно нови дози полезни бактерии, за да се поддържа баланса на чревната флора. Пиенето на пробиотик след курса на лечение с АБ, когато огромна част от полезните бактерии са унищожени, е като след дъжд качулка - не може бързо и своевременно да компенсира щетите. Компенсацията трябва да става етапно.
Не съм го измислила аз, пише го в листовките на пробиотиците и в здравните списания. Wink
А и вярвам на всички лекари досега, които винаги към АБ изписват и пробиотик за паралелен прием.

Много точно казано, както на лекция сподели лекар имунолог, добре е пробиотиците да се пият, преди болест, по време на болест и след болест!:)

# 165
  • България
  • Мнения: 490
Дъщеря ми на 7год е на АВ-разбрах че съм закъсняла,но все пак какъв да и купя и колко време да го пие?давала съм ентеросан,туя и...ох забравих другото

# 166
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Биогая, Линекс може спокойно да и вземеш. Биогая има на капки и като хапче за смучене, а Линекса е на капсули. Зависи детето каква форма приема най-лесно  Peace.

# 167
  • Мнения: 276
Дъщеря ми е на 4г. и 8м. В момента пие Аугментин, има гнойни налепи по гърлото и поддържа температура. Какъв пробиотик мога да й взема - четох за Ентеросан основен за деца, дали е удачен вариант, сега ли да го започнем или след курса на лечение? Нашият педиатър не изписва пробиотици  Shocked ще взема нещо на своя глава. Tired

Последна редакция: вт, 17 май 2011, 09:36 от Kimbarly

# 168
  • Мнения: 7
Аз също съм абсолютно съгласна са Ванилия, относно приема на пробиотици по време на лечение с АБ и задължително  след това. Доста от щамовете вложени в пробиотичните препарати са устойчиви на някои от широко използваните АБ. Именно затова има смисъл да се използват заедно с АБ. Една част от тях загиват но друга остават и възставновяват стомашно-чревната микрофлара дори и по времето на прием на АБ.

# 169
  • варна
  • Мнения: 1 830
Препоръчайте ми добър пробиотик с фибри. Досега вземах Лактофлор, ама ми казаха да го сменя , но трябва да е с фибри . Благодаря предварително Hug

# 170
  • Мнения: 3 070
А защо трябва да го сменяте?

# 171
  • варна
  • Мнения: 1 830
А защо трябва да го сменяте?
Защото го пия вече 4 месеца и било добре да се смени  Wink

# 172
  • Мнения: 3 070
Благодаря за инфото. Аз не знаех..  Peace

# 173
  • Мнения: 2 732
Някой пил ли е Пробиен Thinking-ако обича да сподели .

# 174
  • Мнения: 6 155
Някой пил ли е Пробиен Thinking-ако обича да сподели .
Да, доволна съм.  Peace

# 175
  • Варна
  • Мнения: 2 576
А защо трябва да го сменяте?
Защото го пия вече 4 месеца и било добре да се смени  Wink
Кой го казва това и как се аргументира? Не се заяждам, наистина се интересувам  Peace.

Сина ми пие пробиотици ежедневно и някои от тях е пил в продължение на година без да се сменят. Всичко това е по съвет на д-р гастроентеролог, според който няма проблем да се пият години наред без почивка.

# 176
  • Мнения: 5
Препоръчайте ми добър пробиотик с фибри. Досега вземах Лактофлор, ама ми казаха да го сменя , но трябва да е с фибри . Благодаря предварително Hug

Не е задължително до има фибри в самия пробиотик.Може да се комбинират по отделно пробиотик с фибри съвсем спокойно.Аз взимам Пърлс на Ензиматик Терапи с над един милиард живи бактерии в капсула и съм доволен от резултата.

# 177
  • Мнения: 7
Здравейте, някой би ли могъл да ми отговори колко часа могат да се съхраняват на топло пробиотици показани за съхранение в хладилник - пътуване от 3-4 часа в жегите може ли да убие бактериите? Благодаря за отговора ви!   



# 178
  • Мнения: 0
Ако имаш възможност ползвай хладилна чанта иначе е рисковано.

# 179
  • София
  • Мнения: 958
Здравейте! Ще слагам Флоражин глобули поради вагинална дисбактериоза, но четох, че е добре да комбинирам и с прием през устата. Има ли нещо специално, което да се препоръчва в моя случай или каквото и да избера ще е добре.

Относно жегите - в аптеката от хладилник ли трябва да ми ги дадат....? Да следя ли за това? Извинете за въпросите, но досега никога не съм пила....

Благодаря!

# 180
  • Мнения: 9 481
Относно жегите - в аптеката от хладилник ли трябва да ми ги дадат....? Да следя ли за това? Извинете за въпросите, но досега никога не съм пила....

Да, съхраняват се  (повечето) в хладилник.
Специални-едва ли, колкото повече видове са (и брой в дозировката) по-добре Peace

# 181
  • София
  • Мнения: 958
А някакви указания свързани с храненето? Как ги взимате...преди или след храна. Или няма никакво значение?

аз взех лактофлор. търсих pearls,но не бяха чували май...Wink

# 182
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз ги взимам 30-40 минути преди хранене! С някои от пробиотиците, които взимам си замествам закуските.

# 183
  • София
  • Мнения: 958
Благодаря ти. Действах безразборно, но и аз ще ги взимам така...

# 184
  • Мнения: 3 540
С някои от пробиотиците, които взимам си замествам закуските.
  newsm78
Пробиотиците не са хранителни вещества, например, като пчелните продукти, но и те също не могат да замястят напълно, особенно закуската.
Качествените пробиотиците са полезни бактерий за прочистване на цялата чревна флора.

# 185
  • София
  • Мнения: 2 958
http://www.daflorn.com/biomilk-rose.html
Ето пробиотик, който аз лично смесвам с няколко лъжици кисело мляко или прясно /студено/ мляко и ми замества перфектно закуската.

# 186
  • София
  • Мнения: 9 920
Бях на венозен антибиотик и на обикновен близо 2 седмици.
Какъв пробиотик бихте ми препоръчали и колко време трябва да го пия?

Досега не съм приемал пробиотик. Да е нещо достъпно.   bouquet

# 187
  • Мнения: 72
Кимбърли и дъщеря ми е на 4год и пие Биогая таблетки за смучене, за сега съм доволна ! Сега мисля да и взема комбинирани таблетки пробиотици и коластра !

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 680
В момента пия пробиотик, защото съм на антибиотик. Изписаха ми го единствено с цел за възстановяване на чревната флора и за предотвратяване появата на гъбички. За първи път пия антибиотик с пробиотик и много се надявам действително да не стигна до гъбична инфекция.

# 189
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Добре е пробиотика да се пие 2 часа след антибиотика.




Какво ще кажете за БиоБаланс? Последно от него взимам, че няма нужда да се съхранява в хладилник и не зависи от приема на храна.

# 190
  • София
  • Мнения: 9 920
Брат ми ми даде едно шише с Lactoflor 90 капсули (почти пълно), пил е от него преди година - дали ще е годно?
Иначе е до 11.2012.

# 191
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Ако го е съхранявал в хладилник е годно, ако е било навън е за кофата.

# 192
  • София
  • Мнения: 9 920
Ясно, мисля да си взема на Дафлорн, Лактера Форте или Лактера Вит. В София освен в главния офис къде другаде се продават? От представител ако си го взема как да се свържа с такъв и как става покупката? Май ще изчакам до понеделник и ще се ходи до офиса им или ще взема Био баланс/сашета/.

# 193
  • Мнения: 118
Бях на венозен антибиотик и на обикновен близо 2 седмици.
Какъв пробиотик бихте ми препоръчали и колко време трябва да го пия?

Досега не съм приемал пробиотик. Да е нещо достъпно.   bouquet
Simple Smile пробвай с пробиен. аз ще го почна довечера, имам гастрит  Sad една приятелка с колит ми го препоръча, на опаковката пише, че не е нужно да се съхранява в хладилник, което за мен е удобство. на свекър ми го изписаха след операция.
 Simple Smile иначе от няколко години пия ентеросан 44 за астмата (той седи в хладилника). нещо друго за астма ако е ползвал някой моля да сподели   bouquet

# 194
  • варна
  • Мнения: 1 830
Много ми похвалиха Лаксифорт - някой пил ли го е и доволни ли сте newsm78

# 195
  • София
  • Мнения: 44 106
А когато са изписани пробиоптици по 3 пъти дневно, по кое време се приемат спрямо храната? преди, след, по време? нищо не пише на тях, само , че с малко течност се приемали...
Ако е от значение за лактофлор става дума?

# 196
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Хубаво е на гладно според мен, 1час преди храна или 2часа след, за да е сигурен ефекта.

# 197
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
В последно време пием у дома Биобаланс. За него знам че е най добре да се пие вечер преди лягане , за да може да се усвои до сутринта. Иначе останалите марки пробиотици сме ги пили винаги преди храна. Сега се чудя за един Биогая продентист, някой има ли впечатления от него? newsm78

# 198
  • Мнения: 5
Препоръчвам ви  Пърлс Уинтър на Ензиматик терапи японско произвоидство специално за зимния сезон.Освен живи лактобактерии и бифидус съдържа и лактоферин природен антибиотик , който действа противовирусно и повишава имунитета.

# 199
  • Мнения: 1 328
 
Хубаво е на гладно според мен, 1час преди храна или 2часа след, за да е сигурен ефекта.
Peace

# 200
  • Мнения: 123
Ние при нужда ползваме Био гая (капките). Мисля че така най-добре се запазват бактериите живи. Ползваме ги обаче само при диарии или след антибиотично лечение и се стремим да не прекаляваме с тях.

# 201
  • Мнения: 9 481
Ние при нужда ползваме Био гая (капките). Мисля че така най-добре се запазват бактериите живи. Ползваме ги обаче само при диарии или след антибиотично лечение и се стремим да не прекаляваме с тях.

Не се безпокой-няма как да ги предозираш или да са вредни Peace

# 202
  • Мнения: 123
А и на вкус ни харесват.

# 203
  • Мнения: 60
Може ли да ми кажете за три годишно дете Био Баланс бейби ли се взема или Био Баланс?

# 204
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Био Баланс Бейби  Peace. Био Баланс е за деца над 12години.

# 205
  • Мнения: 60
Благодаря много!Така си и мислих,на рецептата на едното дете лекаря е писал Био Баланс бейби,а на другото само Био баланс.

# 206
  • Мнения: 2 755
Много моля, препоръчайте добър пробиотик, който НЕ се съхранява в хладилник. Трябва да го ползваме при пътуване.

# 207
  • Мнения: 124
Много моля, препоръчайте добър пробиотик, който НЕ се съхранява в хладилник. Трябва да го ползваме при пътуване.
http://apteka.framar.bg/30009745/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%81% … 82%D0%B8%D0%BA-14

# 208
  • Мнения: 3 540
Много моля, препоръчайте добър пробиотик, който НЕ се съхранява в хладилник. Трябва да го ползваме при пътуване.
http://apteka.framar.bg/30009745/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D1%81% … 82%D0%B8%D0%BA-14
Ако е, за голям човек, полезните бактерии под формата на прах, без защитна обвивка от стомашната киселина, е под съмнение дали ще са живи до мястото за което са предназначени!?

Форевър Активен Пробиотик
„Форевър активен пробиотик“ представлява малка перличка, която можете с лекота да глътнете, където и да се намирате. Той действа основно в дебелото черво, където улеснява процеса на усвояване на храната, като допринася за отделяне на хранителните вещества, от които организмът има нужда, за да бъдат абсорбирани те по-лесно. Така полезните бактерии, съдържащи се във „Форевър активен пробиотик“ спомагат за нормалния растеж и развитие на човека, като поддържат балансирана и здрава храносмилателна система.
Новата хранителна добавка на ФЛП съдържа шест вида полезни бактерии, които се причисляват към родовете на лактобацилите и бифидобактериите. Ето кои са те:
Лактобацилус ацидофилус – възпрепятства нежеланите микроби и им пречи да се размножават.
Бифидобактериум лонгум – изтласква вредните бактерии и намалява стомашночревните проблеми.
Бифидобактериум лактис – спомага за намаляване на киселинността (pH) и забавя растежа на нежелателни микроорганизми.
Лактобацилус рамнозус – предпазва стомашночревния тракт и пречи на вредните микроорганизми да се задържат в него и да причинят проблеми.
Лактобацилус булгарикус – поддържа чистотата и баланса на тънките черва.
Лактобацилус плантарум – запазва ключови хранителни вещества, витамини и антиоксиданти, за да противодействат на нежеланите съставки на храната, която приемаме.
Научните изследвания показват, че бифидобактериите балансират чревната флора, предпазват от диарии, облекчават констипацията, потискат различни инфекции, подпомагат имунните функции, подсилват здравината на костите и дори могат да намалят риска от рак. Вече е широко известно, че приемането на бифидобактерии като хранителна добавка е много важно. Но предлаганите на пазара храни и напитки, обогатени с бифидобактерии за съжаление не доставят полезните мироорганизми там, където те всъщност са нужни. Тези бактерии са много уязвими и стомашната киселина ги унищожава напълно. За да имат благотворен ефект върху тялото ни, те трябва да достигнат живи до червата.
Ето защо ФЛП създаде уникалната устойчива на киселина капсула, която защитава ценните микроби, като ги пренася през стомаха без да се разтопи. Капсулата е направена от глицерин и пектин, които са устойчиви на високата киселинност в стомаха, но са лесно разтворими в неутралната среда на червата. Капсулата на ФЛП има и вътрешен защитен слой, изграден от твърди растителни мазнини, който допълнително засилва устойчивостта към стомашната киселина и контролира разтварянето на обвивката в дебелото черво.
„Форевър активен пробиотик“ е единственият на пазара в момента с шест полезни бактерии, който не изисква съхранение в хладилник.
 

# 209
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Много моля, препоръчайте добър пробиотик, който НЕ се съхранява в хладилник. Трябва да го ползваме при пътуване.
БиоБаланс е на прах и не се съхранява в хладилник. Доколкото знам е пробиотик от 4то поколение и си преминава без проблем в червата, без значение дали има или няма храна в стомаха. Лично аз го пия на гладно и на детето давам така  Peace.

# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Здравейте!
Включвам се във вашата тема с въпрос- приемам пробиотик Лактофлор, но в момента нямам възможност да го държа в хладилник или на студено. От около 4 дни е на стайна температура.
Въпроса ми е дали някой има информация, колко време остават бактериите живи, когато не се съхраняват в хладилник? Има ли смисъл сега да приемам пробиотика, ако бактериите не са активни?

# 211
  • Мнения: 9
здравейте искам някакъв пробиотик да ми препоръчате за лечение на запек, благодаря много ако някой се отзове.. има много изписани в темата но съм в чуденка какво и кое да си взема моля за помощ в избора.. Embarassed

# 212
  • Мнения: 376
здравейте искам някакъв пробиотик да ми препоръчате за лечение на запек, благодаря много ако някой се отзове.. има много изписани в темата но съм в чуденка какво и кое да си взема моля за помощ в избора.. Embarassed
Всеки пробиотик , който съдържа бифидобактерии би трябвало да лекува запек и лениви черва. Аз от години пия Протексин баланс точно заради запека. Ако 2 седмици не изпия нито една капсула, запека отново е налице. Но трябва да се има предвид, че на опаковката е написана максимално допустимата доза, до която е най-добре да не се стига, защото лесно се получава предозиране. При запек е важно и да се яде повече сурова храна и по-малко преработена.

# 213
  • Мнения: 3 540
Всеки пробиотик , който съдържа бифидобактерии би трябвало да лекува запек и лениви черва. Аз от години пия Протексин баланс точно заради запека. Ако 2 седмици не изпия нито една капсула, запека отново е налице. Но трябва да се има предвид, че на опаковката е написана максимално допустимата доза, до която е най-добре да не се стига, защото лесно се получава предозиране. При запек е важно и да се яде повече сурова храна и по-малко преработена.

Напълно си права Инера, при проблеми с храносмилането е да се пие профдилактично пробиотици и то в комбинация с ябълка поне по 2 на ден и салата от прясно зеле.
И моя позната се оправи с нашите пробиотици и 1литър алое вера, но след около 6месеца , отново проблема се появи.

# 214
  • Мнения: 0
Здравейте,
след като прочетох всички 15 страници по темата не успях да намеря информация за продукта, който ме интересува. От извесно време пия пробиотик LBB на фирма Bouroff. Примемам ги с цел възстановяване на микрочревната флора след процедури по хидроколон терапия. Някой пробвал ли ги е, защото ме притеснява, че ако препарата не е качествен, ще си докарам още по-големи главаболия от преди колон терапията.
Макар и да няма активност по темата от 1 година, силно се надявам някой да забележи моя призив за помощ.

# 215
  • Мнения: 3 540
Xtazzi, може да запитате и в тази тема за интересуващите ви пробиотици:

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=349656.0

Извинявай!

Последна редакция: пт, 14 юни 2013, 23:30 от Vanq 66

# 216
  • Мнения: 1
здравейте искам някакъв пробиотик да ми препоръчате за лечение на запек, благодаря много ако някой се отзове.. има много изписани в темата но съм в чуденка какво и кое да си взема моля за помощ в избора.. Embarassed

Хубав пробиотик в комбинация с фибри прави чудеса. Аз имам от малка такива проблеми и всяка сутрин си забърквам каша от домашно кисело мляко с фибри и овесени трици. Полезно, безвредно, става на вкус и забравих за проблема. 2-3 пъти годишно взимам и пробиотик и всичко е О.К.

# 217
  • Мнения: 297
А някой да е ползвал Ентерофлорид ?

http://evkoma.com/enteroflorid/

# 218
  • Мнения: 1 131
Здравейте, събуждам темата. Изчетох доста информация из нета и тъй като напоследък имам доста проблеми с повтарящи се влагалищни инфекции, реших да закупя пробиотици. Става въпрос за Women`s Multi Probiotic, като щамове влизат и тези,които нормално играят роля за влагалището. Въпросът ми е дали някой ги е използвал и какви отзиви има. Доста са скъпи, но сметнах, че трябва да опитам - така или иначе непрекъснато купувам лекарства за тези инфекции Sad
Благодаря

# 219
  • Мнения: 3 157
Има български-пробиен фемифлора.Пила съм пробиен гастро и съм супер доволна!

# 220
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Става въпрос за Women`s Multi Probiotic, като щамове влизат и тези,които нормално играят роля за влагалището.
До голяма степен съдржанието на посочения продукт съвпада с това на Биолкулт http://bio-kult.bg/bio-kult
Отделно има вагинални пробиотици - Лактажин

# 221
  • Варна
  • Мнения: 457
Ако се слагат антибиотични капки в носа, например Тобрекс, при хрема, пак ли трябва да се пие пробиотик или не е нужен

# 222
  • Мнения: 3 157
Антибиотик се слага при бактериална инфекция.Хремата не е такава.Не е и доказан никакъв ефект при капането на капки за очи в нос,уши и други лигавици,освен може би алергии.

# 223
  • Мнения: 10
здравейте
аз бих искала да споделя мойте впечатления от пробиотика симфония ройтери,който ми го препоръча лакарят ми . Имах доста сериозни проблеми със стомашно чревния баланс, и съм пробвала доста пробитици,но беше без ефект. Над една година се борих с този проблем ,но от както ползвах симфония ройтери ,освен че ми нормализира чревния баланс има и страхотен вкус на ягода ,като допълнение за хората който се хранят здравословно е без захари , подсладен е със стевия.препоръчвам го на всички

Общи условия

Активация на акаунт