Американски колеж - тема 2 (втора)

  • 163 802
  • 1 445
  •   1
Отговори
# 1 410
  • София
  • Мнения: 2 952
Многократно е писано в темата, но ще го кажа още веднъж: Няма примерни тестове.

Изпитните теми се базират на логически задачи (изпратете детето си поне веднъж на Европейско кенгуру, ако имате сериозни намерения за АК, резултатът ще бъде индикативен!), въпроси базирани на прочетен текст - разбиране и интерпретиране на съдържание при ограничено време и есе.

Ако имате сериозни намерения е важно да се посетят дните на открити врати - ще получите отговор на всички въпроси относно изпита и изискванията след това и не на последно място ще добиете представа за реда и порядките.

Ако не сте сигурни в подготовката на детето - заведете го в учебен център, който подготвя за формата на тамошния изпит и помолете да ви ориентират има ли нужда детето ви от подготовка и евентуално от каква.

От тази тема можете да научите повече за живота и обучението в колежа. Относно изпитите форумът е наводнен с информация от поне 4-5 години - моля четете назад. Непрестанното преповтаряне на "детайли" около изпита само отблъсква родители, които имат какво да споделят за обучението в колежа от кухнята.
Накратко, апелирам в темата да се пише повече от хора, имащи общо с АК, иначе по-добре да се прекръсти на "Бързи въпроси за АК от родители, които не са разгледали сайта им" или "АК не е мой избор, но да се изкажа".

# 1 411
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Момичета, знаете ли колко деца са приети да продължат обучение в АК в 9-ти и 10-ти клас?

# 1 412
  • Мнения: 6
В сайта на АК пише,че:"Колежът ще приеме до 5 ученици, които ще се запишат в 10. клас и до 5 ученици, които ще се запишат в 9. клас през 2012-2013 учебна година.  "

# 1 413
  • София
  • Мнения: 5 566
foxysilver, доколкото знам, във випуска на сегашния 10-ти клас са приети (след 9-ти клас) 2 деца от други училища (и 2-те деца са с много високо ниво на владеене на английски език).

# 1 414
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
foxysilver, доколкото знам, във випуска на сегашния 10-ти клас са приети (след 9-ти клас) 2 деца от други училища (и 2-те деца са с много високо ниво на владеене на английски език).
Браво на децата. А дали има приети деца , които сега са в 8 клас, а догодина ще са в 9-ти?

# 1 415
  • Мнения: 4
В сайта на АК пише
 :Критерии за определяне на пълните стипендии:
1. Одобрени документи за финансова помощ.
 2. Резултати от съчинение - отговор на въпрос. Кандидатите ще бъдат поканени да напишат съчинението в Колежа.
3. Интервю с кандидатите, избрани по резултати от съчинението.
 4. Общ резултат от приемния изпит.

 Това значи че за стипендия има значение и представянето на приемния изпит, и финансовата нужда,нали?А за намаляване на таксата - само одобрени документи без значение представянето на приемния изпит?
 
                                           

# 1 416
  • София
  • Мнения: 4 253
Това значи че за стипендия има значение и представянето на приемния изпит, и финансовата нужда,нали?А за намаляване на таксата - само одобрени документи без значение представянето на приемния изпит?                                          
Точно така! Simple Smile

# 1 417
  • Мнения: 4
1-3 МЯСТО БЕЗПЛАТНО ЛИ СА?

# 1 418
  • Мнения: 397
Здравейте,

един хипотетичен въпрос: може ли да се кандидатства едновременно за намаляване на таксата и за пълните стипендии? Имам предвид, ако не стане с пълна стипендия, поне да имаме шанс с намалената такса.  Надявам се, че двете неща не са зависими едно от друго.....въпросът е как се подреждат във времето.......и дали не се случват успоредно.
Ще бъда благодарна, ако някой по-запознат ми отговори. Не питам от любопитство, а това ще бъде определящо за решението ни за кандидатстване в АК и разбира се подготовката за него през идващата учебна година.
Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват. Може и на лични съобщения, тъй като финансовите въпроси са чувствителни.....

# 1 419
  • под Витоша
  • Мнения: 185
galka - може - даже, за да те допуснат до кандидатстване за пълна стипендия - трябва да си одобрен за намаляване на таксата!
 Т.е. само тези, който са одобрени за намаляване на таксата могат да се явят на изпита /писане на есе/ за пълна стипендия!

# 1 420
# 1 421
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
galka - може - даже, за да те допуснат до кандидатстване за пълна стипендия - трябва да си одобрен за намаляване на таксата!
 Т.е. само тези, който са одобрени за намаляване на таксата могат да се явят на изпита /писане на есе/ за пълна стипендия!
Не съм сигурна, че е така  newsm78

# 1 422
  • София
  • Мнения: 2 361
galka - може - даже, за да те допуснат до кандидатстване за пълна стипендия - трябва да си одобрен за намаляване на таксата!
 Т.е. само тези, който са одобрени за намаляване на таксата могат да се явят на изпита /писане на есе/ за пълна стипендия!
Така е . Първо се преглеждат документите за отпускане на фин. помощ и от там се определят кандидатите за пълна стипендия. След това е писането на есе и  последващ разговор. Накрая се определя кои ученици получават пълна стипендия. А на останалите им се казва какъв процент финансова помощ им се отпуска.

# 1 423
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
galka - може - даже, за да те допуснат до кандидатстване за пълна стипендия - трябва да си одобрен за намаляване на таксата!
 Т.е. само тези, който са одобрени за намаляване на таксата могат да се явят на изпита /писане на есе/ за пълна стипендия!
Така е . Първо се преглеждат документите за отпускане на фин. помощ и от там се определят кандидатите за пълна стипендия. След това е писането на есе и  последващ разговор. Накрая се определя кои ученици получават пълна стипендия. А на останалите им се казва какъв процент финансова помощ им се отпуска.
Мислех, че за стипендия могат да кандидатстват първите ен по успех, независимо, че могат и да не кандидатстват за намаляване на таксата  newsm78

# 1 424
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Копирано от сайта на колежа  :
   
Критерии за определяне на пълните стипендии:
1. Одобрени документи за финансова помощ.
2. Резултати от съчинение - отговор на въпрос. Кандидатите ще бъдат поканени да напишат съчинението в Колежа.
3. Интервю с кандидатите, избрани по резултати от съчинението.
 4. Общ резултат от приемния изпит. 

Общи условия

Активация на акаунт