Американски колеж - тема 2 (втора)

  • 163 797
  • 1 445
  •   1
Отговори
# 1 395
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
На мен ми е интересно какъв е бил изпита за деветокласниците. Чух от недоволни майки, че вместо средно, са им дави вискоко ниво. Това вярно ли е?

# 1 396
  • София
  • Мнения: 2 361
Мисля, че изпитите за 9-ти клас не ги провежда АК, а е от международна организация. Тя определя нивото на подготвеност на гимназиста. А после колежът провежда допълнително събеседване с кандидатите.

# 1 397
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Мисля, че изпитите за 9-ти клас не ги провежда АК, а е от международна организация. Тя определя нивото на подготвеност на гимназиста. А после колежът провежда допълнително събеседване с кандидатите.
Да знам това. В сайта на АК имаше линк към тази организация и там беше написано, че бъдещите деветокласници, които ще кандидатстват в у-ща не на територията на САЩ се явяват на този изпит, който е Middle level, а бъдещите десетокласници се явяват на Upper level. Доколкото разбрах в деня на изпита бъдещи деветокласниви и бъдещи десетокласници са решавали един и същи тест. Това така ли е, се опитвам да разбера.

# 1 398
  • София
  • Мнения: 2 361
Дива, колежът изисква успех над 5. Не изискват оценките от втората част на външното оценяване. Съученик на детето ми, който беше решил, че твърдо ще учи в АК, не се е явил на втората част..

# 1 399
  • София
  • Мнения: 4 253
Дъщеря ми ще се яви и на втория модул, въпреки че наесен ще учи в АК. Няма причини да се изложи - чувства се подготвена, а и напрежение липсва. 

# 1 400
  • Мнения: 7
Университета е добър- няма къде другаде в България да попаднеш в такава англо-говоряща среда, пък и после ти е по-лесно за магистратури в чужбина.

мери мери,  Какви магистратури и какъв университет. Темата е Американски колеж в София, който е със статут на езикова гимназия, а обучението е платено.

Simple Smile грешка .. простете, нова съм още за сайта и форума  Peace

от недоглеждане реших, че става дума за Американския в Благоевград

# 1 401
  • Мнения: 24 467
За мен по- скоро би било интересно да погледна примерен такъв...
Няма как да стане. АК не изнасят тестовете си със задачи за кандидатстване.
АК раздават една рекламна листовка при подаването на документите за записване за изпита с по няколко задачи от всеки раздел. Ако я намеря и ако някой проявява интерес, мога да я сканирам и пусна в темата.


За мен би било интересно.
Иначе знам, че не може да се види в нета тест, търсила съм. Някои училища публикуват изпитните си задачи, но за АК не съм виждала.

Ironic, успех на дъщеря ти!

# 1 402
  • Мнения: 2 567
Judy, дъщеря ми миналата година като кандидатства в АК в Търново също и дадоха една рекламна листовка с няколко примерни задачи от разделите. Може да са нещо подобно като на АК в София. Аз бях пуснало няколко в една от темите на миналогодишните седмокласници, но ако се интересуваш мога да потърся листовката и да ти ги пратя на лични?

# 1 403
  • Мнения: 24 467
Благодаря ви. Мисля, че би било полезно за темата да се пуснат тук, ако ги откриете, момичета.
Ако смятате, че ще е проблем- може и на лични, разбира се.   bouquet
Лети, ще видя и старите теми. В миналогодишната седмокласна ли е?

# 1 404
  • Мнения: 2 567
Да, но знаеш колко се изписаха особено около изпитите и не знам дали ще можеш да я откриеш.
Ще опитам и аз да потърся.

Джуди, редактирам се, защото сега видях, че съм била пуснала две от задачите в темата, която е имало за АК в Търново, а не в някоя от седмокласните теми.

Ето ги:

Разстоянието между гарите Велико Търново и Плевен е 148 км. От ВТ тръгва експресен влак със скорост 80км/ч., а едновременно с него от Плевен за ВТ тръгва товарен влак със скорост 36км/ч. Известно е, че до срещата им в град Павликени експресният влак е правил престой 10 мин., а товарният - 5 мин. Разстоянието от Плевен до Павликени е?

Иван, Петър и Стоян събирали гъби. Известно е, че количеството гъби, събрани от тях се отнася както 13:4:3. Колко гъби са събрали общо трите момчета, ако Иван е събрал с 24кг. повече от Стоян?

Последна редакция: вт, 22 май 2012, 14:59 от Летисия

# 1 405
  • София
  • Мнения: 4 253
Преди повече от година съфорумка публикува задачите, които сега съм качила тук -   http://dox.bg/files/dw?a=88fcfff6ac
Линкът за достъп до файла ще бъде активен до вторник 05.06.12.

# 1 406
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Преди повече от година съфорумка публикува задачите, които сега съм качила тук -   http://dox.bg/files/dw?a=88fcfff6ac
Линкът за достъп до файла ще бъде активен до вторник 05.06.12.
Благодаря, свалих го, сега ще го прегледам.

# 1 407
  • Мнения: 7 159
Преди повече от година съфорумка публикува задачите, които сега съм качила тук -   http://dox.bg/files/dw?a=88fcfff6ac
Тези тестове нямат нищо общо с АК.
Това са примерни тестове давани на пробни изпити в ПЧМГ за кандидатстване в АК. Раздавани са също така като задачи за упражнение в СМГ. Автор на някои от тях...Иван Симеонов. Hug Peace

Последна редакция: вт, 22 май 2012, 20:23 от Фран Джонсън

# 1 408
  • София
  • Мнения: 4 253
OK!
Все е от полза.
Благодаря за уточнението!

# 1 409
  • Мнения: 6
Може би Фран Джонсън ще ни помогне с примерните тестове,които имат нещо общо с АК!И със сигурност всички бъдещи кандидати ще са благодарни!

Общи условия

Активация на акаунт