Американски колеж - тема 2 (втора)

  • 163 846
  • 1 445
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 41 273
Пропуснах да кажа пак, а и може би няколко пъти съм го казвала преди, но вече съм напълно убедена, че без подготовка за изпита НЕ СТАВА. Кой каквото и да ми говори, минах по този път и видях какво е.

Принципно е така, но стои въпросът "Какво е подготовка?". Подготовка е и ученето в добро училище, и явяването на математически състезания, и четенето на много книги. Всичко това помага за успешно изкарване на изпита. Виж, съвсем целенасочена подготовка за влизане в АКС не е нужна за всички деца. Наистина много голям процент деца полагат успешно изпита без да са се готвили специално за него. Нещата опират и до психика, и до начин на мислене, и до темперамент, и до интелект, и до зрялост...

# 1 381
  • Мнения: 7
Университета е добър- няма къде другаде в България да попаднеш в такава англо-говоряща среда, пък и после ти е по-лесно за магистратури в чужбина.

# 1 382
  • Мнения: 26
Пропуснах да кажа пак, а и може би няколко пъти съм го казвала преди, но вече съм напълно убедена, че без подготовка за изпита НЕ СТАВА. Кой каквото и да ми говори, минах по този път и видях какво е.

Принципно е така, но стои въпросът "Какво е подготовка?". Подготовка е и ученето в добро училище, и явяването на математически състезания, и четенето на много книги. Всичко това помага за успешно изкарване на изпита. Виж, съвсем целенасочена подготовка за влизане в АКС не е нужна за всички деца. Наистина много голям процент деца полагат успешно изпита без да са се готвили специално за него. Нещата опират и до психика, и до начин на мислене, и до темперамент, и до интелект, и до зрялост...

Много вярно е, и това започва много по-рано от 6  или 7  клас.


# 1 383
  • България
  • Мнения: 2 164
Пропуснах да кажа пак, а и може би няколко пъти съм го казвала преди, но вече съм напълно убедена, че без подготовка за изпита НЕ СТАВА. Кой каквото и да ми говори, минах по този път и видях какво е.

Принципно е така, но стои въпросът "Какво е подготовка?". Подготовка е и ученето в добро училище, и явяването на математически състезания, и четенето на много книги. Всичко това помага за успешно изкарване на изпита. Виж, съвсем целенасочена подготовка за влизане в АКС не е нужна за всички деца. Наистина много голям процент деца полагат успешно изпита без да са се готвили специално за него. Нещата опират и до психика, и до начин на мислене, и до темперамент, и до интелект, и до зрялост...

  202uu   +1  Peace

# 1 384
  • Мнения: 26
а тук няма ли мами на осмокласници да споделят опит за лятото преди учебната година?
много ще съм благодарна

# 1 385
  • България
  • Мнения: 2 164
 При записването са ви дали списък с книги, които трябва да се прочетат. Прочетете ги и се наслаждавайте на лятната ваканция. Simple Smile
 Дрескодът за 15.09. е спортно облекло - кецове и дънки Simple Smile

# 1 386
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Университета е добър- няма къде другаде в България да попаднеш в такава англо-говоряща среда, пък и после ти е по-лесно за магистратури в чужбина.

мери мери,  Какви магистратури и какъв университет. Темата е Американски колеж в София, който е със статут на езикова гимназия, а обучението е платено.

# 1 387
  • Мнения: 26
При записването са ви дали списък с книги, които трябва да се прочетат. Прочетете ги и се наслаждавайте на лятната ваканция. Simple Smile
 Дрескодът за 15.09. е спортно облекло - кецове и дънки Simple Smile

 Close не са, може би чакат да им занесем и свидетелството за 7 кл. за да се смята за окончателно записан?

# 1 388
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
При записването са ви дали списък с книги, които трябва да се прочетат. Прочетете ги и се наслаждавайте на лятната ваканция. Simple Smile
 Дрескодът за 15.09. е спортно облекло - кецове и дънки Simple Smile

 Close не са, може би чакат да им занесем и свидетелството за 7 кл. за да се смята за окончателно записан?
Дали таксата е платена, а договора за обучение подписан?  newsm78 Може би тогава смятат едно дете за записано?

# 1 389
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Искам да попитам оценките от матурите имат ли значение за АК?
Щерката се чуди дали изобщо да се явява на втори модул... да не би да се изложи... Според мен за АК имат значение оценките от втори срок, като се гледа бележника. По принцип тя е пълна отличничка и на всички пробни изпити има отлични оценки - най ниската й беше 5.40! Но сега нещо се е панирала - да не би ако има по-ниска оценка - да не я вземат в АК.

# 1 390
  • Мнения: 303
Искам да попитам оценките от матурите имат ли значение за АК?
Щерката се чуди дали изобщо да се явява на втори модул... да не би да се изложи... Според мен за АК имат значение оценките от втори срок, като се гледа бележника. По принцип тя е пълна отличничка и на всички пробни изпити има отлични оценки - най ниската й беше 5.40! Но сега нещо се е панирала - да не би ако има по-ниска оценка - да не я вземат в АК.
Нямат значение.

# 1 391
  • Мнения: 2
Здравейте!Може ли някой да сподели трудни ли са били тестовете за прием за бъдещите осмокласници и деветокласници?Колко кандидата са се "борили" за едно място?Има ли вече обявени резултати?Благодаря ви от сърце!

# 1 392
  • Мнения: 24 467
Какво значи "трудни" и "лесни"?

За мен по- скоро би било интересно да погледна примерен такъв...

# 1 393
  • Мнения: 7 161
За мен по- скоро би било интересно да погледна примерен такъв...
Няма как да стане. АК не изнасят тестовете си със задачи за кандидатстване.
АК раздават една рекламна листовка при подаването на документите за записване за изпита с по няколко задачи от всеки раздел. Ако я намеря и ако някой проявява интерес, мога да я сканирам и пусна в темата.

# 1 394
  • Мнения: 41 273
Здравейте!Може ли някой да сподели трудни ли са били тестовете за прием за бъдещите осмокласници и деветокласници?Колко кандидата са се "борили" за едно място?Има ли вече обявени резултати?Благодаря ви от сърце!

Дали са били трудни всъщност няма значение, защото децата се състезават помежду си. Ако са много трудни ще влизат деца с бал над 40, а ако са много лесни с бал над 60, но все ще са си същите деца.
Броя на децата ги има на някоя от по-ранните страници.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт