Американски колеж - тема 2 (втора)

  • 163 801
  • 1 445
  •   1
Отговори
# 1 425
  • Мнения: 363
Здравейте,

бихте ли споделили опита Ви с одобрението за финансова помощ? - кога се подават документи, какви документи, критерии Simple Smile

Благодаря:-)

# 1 426
  • Мнения: 6
Здравейте,
Има ли вече приети деца от кандидатствуващите след 8 и 9 клас?Може ли някой да сподели впечатления?Благодаря предварително!

# 1 427
  • София
  • Мнения: 2 361
Здравейте,

бихте ли споделили опита Ви с одобрението за финансова помощ? - кога се подават документи, какви документи, критерии Simple Smile

Благодаря:-)
Това е страницата на колежа за таксите и фин. помощ.
http://www.acs.bg/Home/Admissions/Tuition_Rates_and_Scholarships.aspx
Документите се подават след като излезе класирането на учениците Документите се не са еднакви всяка година Има леки промени   Най-общо - доходи, имотно състояние, автомобили, влогове и пътувания в чужбина. Бележка за доходите  от работодателя, за имотите - от общината.

# 1 428
  • София
  • Мнения: 4 253
Днес дъщеря ми беше на Фестивала на изкуствата. Отдавна не я бях виждала толкова екзалтирана, омаяна, ентусиазирана. Heart Eyes
Дано това е Нейното училище! Praynig 

# 1 429
  • Мнения: 741
Какви са наблюденията ви, дали след намаляване на учебната такса първата година, следващата година колежът отпуска подобна финансова помощ (при сходни доходи и показатели)?
Притеснява ме, че ако запиша дъщеря ми тази година, догодина може ако не й одобрят намаление и да не се справим с таксата?!?

Последна редакция: ср, 13 юни 2012, 20:42 от slavina_S

# 1 430
  • София
  • Мнения: 58
Здравейте,
тъй като тази година обявят резултатите от първия етап на класирането на кандидат-гимназистите на 26 юни /което е много вероятно да се случи и след 17.00 часа/, а в същото време 26 юни е и крайния срок за записване на учениците приети в АК, това означава ли, че ще записваме децата в АК без да знаем резултатите от първо класиране?

# 1 431
  • София
  • Мнения: 1 752
26-ти е срокът за тези, които са подавали документи за намаляване на таксата, а не за всички приети. За останалите е 3 юли.

# 1 432
  • България
  • Мнения: 2 164
 Преди 3 години имаше опция да се запишеш и ако се откажеш до септември се дължеше неустойка от 100 евро. Не знам дали и сега е така  newsm78.

# 1 433
  • София
  • Мнения: 2 361
Какви са наблюденията ви, дали след намаляване на учебната такса първата година, следващата година колежът отпуска подобна финансова помощ (при сходни доходи и показатели)?
Притеснява ме, че ако запиша дъщеря ми тази година, догодина може ако не й одобрят намаление и да не се справим с таксата?!?
Да, отпуска.

# 1 434
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Здравейте,
Има ли вече приети деца от кандидатствуващите след 8 и 9 клас?Може ли някой да сподели впечатления?Благодаря предварително!
И аз питах, но никой не отговори.

# 1 435
  • Мнения: 13
Във вторник се записваме в колежа, имаме вече час за това. Няма да подаваме документи за кандидатстване в гимназии в София, няма смисъл. Така поне ще направим добро на някое дете с по-нисък бал и на неговите родители, като им спестим треперенето и притесненията...
Пожелавам на всички хубаво лято, да се радвате на живота и да се обичате! Поне в семейството, поне с близките на вас хора...

# 1 436
  • София
  • Мнения: 1 752
Благодарим! И на вас така, и много хубаво лято със заслужена почивка!

Диването вчера си занесе документите. Казали са му, че чак септември ще се обадят за родителска среща и аз се замсилих като отде да взема списък с препоръчителна литература, че нормално от старото училище не са им дали...

# 1 437
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Благодарим! И на вас така, и много хубаво лято със заслужена почивка!

Диването вчера си занесе документите. Казали са му, че чак септември ще се обадят за родителска среща и аз се замсилих като отде да взема списък с препоръчителна литература, че нормално от старото училище не са им дали...
Продължавате да четете в седмокласната тема, там ще се появи списъка.  Peace

# 1 438
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Копвам от съседната тема:

нашият списък:
Николай Хайтов - Дервишово семе
Ивайло Петров-Преди да се родя
Димчо Дебелянов-Скрити вопли
Елисавета Багряна-Потомка
Николай Лилиев-Тихият пролетен дъжд, Переруди
Христо Смирненски-Зимни вечери
Светослав Минков-Двамата с рентгеновите очи
Никола Вапцаров-Песен за човека, Прощално, Борбата е безмилостно жестока
Емилиян Станев-Крадецът на праскови
Йордан Радичков-Нежната спирала
Валери Петров-Японски филм, Тавански спомени
Блага Димитрова- Жега
Павел Вежинов- В есенен ден по шосета,Бариерата


 

# 1 439
  • Мнения: 741
Трябва ли да се записва предварително час за записване в колежа?

Общи условия

Активация на акаунт