Защо тийнейджърите проявяват насилие?

  • 5 707
  • 126
  •   1
Отговори
# 120
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз си мисля че проявата на насилие и агресията при тинейджърите е в резултат на несигурност, комплекси и безсилие в самите тях. В неточна преценка за тях и света който ги заобикаля. Страх от това че порастват и няма  да  могат да се справят с изграждането на собствената им личност.Тепърват опознават себе си и истинския живот. За мен тези които са склонни да проявят насилие са слабите. Безсилни да намерят мирно и интелигентно решение на проблема си.

Аз по филмите гледам, че този проблем е силно изявен и в Америка, има го и в Европа, но далеч не в такива размери...няма начин да го няма и у нас.

Направи ми впечатление, че тарторите в гимназията, после в истинския живот са пълни буклуци, неспособни да се оправят с предизвикателствата му.
Най-вървежните момичета и момчета в университета /ако въобще стигнат до там/ вече не струват и пет пари.
Моят син не е от вървежните, а и аз не бях. Понякога се прикачах към някои от тях, но по-често съм била от другата страна на барикадата, както се казва. После и в нашия випуск забелязах, че тези, които бяха най-почитани се провалиха в живота по един или друг начин. А тихите и работливи пчелички изплуваха и сега са в пъти по-добре от тези, които са ги подтискали.
Понякога се опитвам да го обясня това явление на сина ми, но той не е готов да я смели тази информация. Често се опитва да подражава на ИНТЕРЕСНИТЕ, но аз парирам тези му опити. Просто не си заслужава.

# 121
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
А имах и един случай и това по социалистическо време, когато бях в четвърти клас. Имаше две момичета, от по-горен клас, които вечер след втора смяна ме причакваха и биеха. Две хлебарки с едни ехидни физиономии. Така и не разбрах, защо не казах на нашите. Мина се време и аз започнах да тренирам волейбол, заякнах, порастнах и познайте като ме срещнаха един ден, как бързо свиха нанякъде... Вече физиономиите им не можех да видя.

# 122
  • Мнения: 15 226
................
Понякога се опитвам да го обясня това явление на сина ми, но той не е готов да я смели тази информация. Често се опитва да подражава на ИНТЕРЕСНИТЕ, но аз парирам тези му опити. Просто не си заслужава.

Точно това виждам и аз. Твърде много е информацията, а децата нямат нито опит, нито зрелост за да отсеят доброто. Мисля, че дори се получава объркване и агресивността е вид защита.
Написаното от немирница говори за това как родители, учители/училище и църква работят съвместно за да преодолеят проблемите. /Далеч съм от идеята, че църквата е в основата на успеха, но прави нещо./ У нас всеки прехвърля топката на другия и обвинява, че не си е свършил работата. Вярно е, че всичко започва от семейната среда, но тя не е изолирана и ако няма подкрепа извън нея не виждам как може да се преодолее проблема.

# 123
  • Мнения: 2 480
Вчера психоложката каза, че пренебрегването е форма на агресия. Аз се учудих, но май е права. Вие как мислите?

# 124
  • Мнения: 24 467
Вчера психоложката каза, че пренебрегването е форма на агресия. Аз се учудих, но май е права. Вие как мислите?

Твърдо заставам зад идеята. И то от много години.
Още от дете помня това като похват към някой, който не ти е симпатичен. Става въпрос за прилагане от хора, които не ползват открита агресия- физическа или с обиди. А не сме психолози- бяхме малки деца.

# 125
  • Мнения: 2 885
Чак на 5-та страница, хъм....я на първа again!
Откровено и агресивно за една дискусионна кръгла маса за агресията

И коментарите, нали?!

Цитат
Най-важното е - как да променим родителите, повечето от които мислят само за насъщния? Можем ли да ги убедим, че човек трябва да учи за родител и през целия си живот да продължи това учение, ако иска да бъде успешен родител? Поканихме лектор -  професор, и от 454 родители присъстваха двама!?!?

# 126
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Вчера психоложката каза, че пренебрегването е форма на агресия. Аз се учудих, но май е права. Вие как мислите?
Абсолютно.
И то много успешна форма на психическа агресия.

Общи условия

Активация на акаунт