Отговори
# 720
  • Мнения: 11 569
Честит празник на любовта и виното!!! Hug
Връщаме се от консултация- наддал е 1200 гр. и 3 см. и сега сме 5600 на 60.
Да питам давалите ваксината Ротарикс- колко платихте? Аз мисля, че е 130 лв. еднократно, а мойто мило предния път плати 130, сега пак, та да не се изложим като звъннем. И педито нищо не каза. Предния път никъде не отбеляза, че сме платили.
Страхотна се е получила темата за 2011- ките. И аз по- късно ще се разпиша.

# 721
  • Мнения: 908
Дени, и ваксини не ви бият, нали? А после как ще ги бият тия ваксини като се натрупат толкова много Sad

Кате, и аз сутрин вадя, но като че ли и през деня имаме. А сме с маслен радиатор, в кухнята сме на климатик  Rolling Eyes
И друго, което ми е направило впечатление е, че като се върнем от разходка и вкъщи в началото диша някак странно, сякаш не му стига въздух Sad И през устата диша, докато преди да сме се прибрали навън е бил със затворена уста и си диша през нослето  Rolling Eyes

Аз също съм без цикъл все още Wink

И аз си пазя тста с двете чертички. Втората е по-ярка от контролната  Joy Но аз го направих чак като почнаха симптомите, за да не се разочаровам пак ако нищо не излезе Simple Smile

# 722
  • Мнения: 331
Привет Hug
отдавна не съм писала, но си гледам през деня 2-те деца сама, а вечер гледам да обърна внимание на половинката. След разболяването на бебето около нова година решихме да спрем каката от градина и от тогава си ги гледам и двечките. Тежко ми е, но и двете са здрави и поне от тази гледна точка съм спокойна.
Тонивил, при нас също "уж" няма ревност.Каката обожава бебето, даже понякога едва "спасяваме"малката от целувките на кака. Дори и да и направим забележка за поведението й спрямо бебето, никога не си го изкарва на него.Постоянно повтаря колко я обича и как само искала да я цунка...НО...Първо отказа да се храни сама, а винаги е била толкова самостоятелна. Сега - "Искам мама да ми дава".Отказва да заспива без мама да я гушка и сега я приспивам и на обяд и вечерта. Последно време чуваме и "мен никой не ме обича" и аз и баща й изпадаме в такова недоумение и започваме да се надпреварваме да и кажем колко много я обичаме и тя изпада във възторг и мисля , че го прави целенасочено. newsm78 Това за мен е също проява на ревност, но щом не се изразява в агресия към малката съм доволна и съм убедена, че ще я преодолее с времето.
Иначе Димана е добре, расте и ...дебелее Laughing На изключително кърмене е. През деня се кърмим на 2-2.5 часа, а през нощта задължително имаме поне 2 кърмения. Доволна съм, че поне не се събужда, а го прави в просъница и веднага заспива, та успявам и аз да поспя.  И най-късно към 7.30 сме станали, но и каката и татито следват същия ритъм, така че съм свикнала. Иначе гука, смее се, заглежда се и държи главата стабилно.

За цикъла - нямам още.След раждането на първото ми дете ми дойде 10 месеца по-късно (кърмих 1година и 3 месеца), дано и сега е така.
Поздрави на вас и бебчовците, дано са здрави и нямаме основания за грижи и притеснения.

# 723
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Сега като спомена daryl hana, какво ви е мнението за тази ваксина Ротарикс? Не знам защо, ама аз съм с убеждение, че не е много нужна...Доколкото четох съществува от 2005г. и не се знае съвсем за страничните ефекти и действие  Rolling Eyes Освен това покривала само 3 рота вируса, а те всъщност били повече...Педито ощи нищо не е споменала за тази ваксина и ми се иска да чуя повечко мнения, за да знам какво да й кажа ако ме пита  Hug

# 724
  • Мнения: 291
Честит Свети Зарезан  Mr. Green

Мама МиМи, то верно, че както гледате две, така ще гледате и три, ама и аз си мисля, че ще ти дойде множко. А ако все пак се окаже вярно, моля те, СНИМАЙ СВЕКЪРВА ТИ, КОГАТО Й СЪОБЩАВАТЕ  и ни прати снимката по пощата във формат А4 Joy

Деси, при теб е различно - ще си на принципа "породени се гледат по-лесно"  Wink

При всички положения, моля, известете ни за реалността

Темата за Ноемврийки 2011 ще я гледам като имам муза да напиша нещо смислено

Активаната гимнастика, която харесахте е подарък на Сашко от моята приятелка. Тя живее в Полша и му я донесоха оттам. Не знам дали се продава тази марка тук, но знам, че ЧИКО имат подобна

Ysabell, и аз нямам цикъл йощ - с големия ми дойде в 5тия месец, а кърмих 9м

# 725
  • Мнения: 288
Мнението на нашата педиатърка е никакви допълнителни ваксини да не се слагат ! А и аз съм на същото мнение . За пръв път това лято баткото имаше някакъв летен вирус с повръщане и диария . Премина за една седмица . Не сме стигали до системи или болнично наблюдение . И изобщо нещата не са така страшни както се изкарват , стига да се вземат мерки навреме , разбира се . Единствената ваксина , за която ще проуча нещата като му дойде времето,  е тази за ЧПВ .

# 726
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Смърфи и ние май си имаме още сополки въпреки че слагам капки в нослето все още и си прикашля даже затова не са ни слагали още ваксини (вторите), а днес ми и киха един такъв и му се спи адски нещо невероятно за деня. newsm78
При нас след като давах лекарствата вече не се плюнчи но ръцете ги пъха в устата здраво.
zuzi_pretty  на една и съща дата сме заченали Simple Smile
niko11, мисля че нещата в които участва млякото не би трябвало да пречат - то тогава какво ще ядеш ако не трябва и тях.
Бебославче и ние няколко дни вече заспиваме в 12 и се събуждаме към 7 на мен и това ми харесва като интервал въпреки че на пръсти се броят случаите да нямаме 6-часова пауза.
korali, вярно си е просто се получи наистина много добра тема, а пожеланието е страхотно. То и аз четох на октомврийки ама те май не си играят много по темите.
daryl hana, то не е ли много рано за тази ваксина, аз се чудя вообще дали да я слагаме знам че е по избор, педито нищо не ми е казвала ама мисля да попрочета и ако нещо ми е съмнителна вообще няма да тормозя детето и без това ще има да му слагат още много (няма много значение през устата ли се приема или се боцка).

# 727
  • Мнения: 288


Мама МиМи, то верно, че както гледате две, така ще гледате и три, ама и аз си мисля, че ще ти дойде множко. А ако все пак се окаже вярно, моля те, СНИМАЙ СВЕКЪРВА ТИ, КОГАТО Й СЪОБЩАВАТЕ  и ни прати снимката по пощата във формат А4 Joy

[/quote]

Чак сега прочетох  newsm62

# 728
  • Мнения: 94
Здравейте мамчета !
Някой пита дали се храним още на 3 ч нощем - ето аз се записвам с моята Теодорка почти винаги сме на 3 ч дежурни рядко издържа по 4 или 5 часа вечерта
През деня сме твърдо на 3 ч ,че и понякога по малко
И аз нямам цикъл още - скоро ще стане 1 г от последния ми цикъл - 20 февруари Simple Smile
Аз сега съм се зела твърдо да я накарам да спи в кошарата (макар че ще ми липсва до мен на спалнята ) да видим дали ще успея
А сополки и ние си имаме доста отдавна чистя ги с аспиратор или накапвам физиологичен разтвор
Момичета моята бебка расте само по 3 см на месец това не е ли малко иначе с кг сме напред даже ми се вижда шишкава - сега ще видима колко ще покаже тая ДК на 22,02

# 729
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Честит Свети Зарезан  Mr. Green

Мама МиМи, то верно, че както гледате две, така ще гледате и три, ама и аз си мисля, че ще ти дойде множко. А ако все пак се окаже вярно, моля те, СНИМАЙ СВЕКЪРВА ТИ, КОГАТО Й СЪОБЩАВАТЕ  и ни прати снимката по пощата във формат А4 Joy


Мише и аз съм ЗА да видим снимката от съобщаването. Сигурно тогава ще се оплаква че лошата снаха е вързала сина и още по здраво  Joy
А на мен ми е чудно ако мама със секцио забременее сега какво се случва. Все пак нали матката още не прибрана напълно а и мускулните влакна не са заздравели  newsm78

# 730
  • Мнения: 943
Биха ни ги вече, Теди. Става дума за първия прием, че тя нали беше болна. Иначе я слуша, преглежда, въртя, чука... Сополите не ги отрази, ама тя си е с тях още от раждането. Кога по-малко, кога няма, после има , я корички, я течни  Crazy

# 731
  • Мнения: 146
Ако наистина съм бременна,този път лично ще и го съобщя.Сега има вето да вижда Габриел,представям си като разбере за номер 3. smile3508

Да ви кажа до къде стигнахме с приготовленията за празника-виждам,че днес ще сме на италианска кухня,бяло вино се изстудява във фризера.Ягодки ми е нарязал милото,а на възглавничката в спалнята имам кутийка във формата на сърце с 2 бонбончета Джеф Де Брюж за финал  newsm44

# 732
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Мама МиМи, браво на мъжа Simple Smile

Моя е дежурен и ще се прибере чак към 12 Simple Smile и аз си го празнувам с малкия мъж Simple Smile

# 733
  • Мнения: 0
Честит празник!

И аз да се включа на края на темата Simple Smile.

В Пловдив явно наистина няма ваксини,защото и на нас педи така ни каза.

# 734
  • Мнения: 1
korali,извинявай че питам ама водихте ли бебо  да го види друг лекар,че вашия доста диагнози ви постави и сигурно ще искате второ мнение.Дано всичко е ок и доктора  да греши.             МаМа МиМи  newsm10 

Общи условия

Активация на акаунт