Цикъл без овулация?

  • 1 763
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile
На 40 г. съм и преди да започнем опитите за забременяване, месечният ми цикъл беше 28-30 дни. Сега е между 24 и 27 дни. В края на миналата година прекарах тежък грип, след това и гастрит, отслабнах с 3 кг. Меря си базалната температура и вече е 16-тия ден от цикъла, а тя е се задържа ниска - 36.8. Кръвотечението ми винаги е обилно със съсиреци в първите два-три дни и продължава 6 дни.
Предполагам, че циклите ми са ановулаторни поради стреса от прекараните заболявания, но не мога да си обясня скъсяването на месечните цикли.
Преди да отида на лекар, бих искала и вашето мнение Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 6 363
скъсяването на месечните цикли може да се обясни с възрастта ти.

ако си на 40 години и опитваш да забременееш, бих те посъветвала да посетиш добър специалист по репродуктивна медицина и да започнете по-енергични изследвания.

не искам да звучи грубо, но фертилният ти часовник отмерва последните минути, образно казано.

# 2
  • Мнения: 1 844
Побързай да се консултираш със специалист, както те е посъветвала и съфорумката. Няма време за предположения и гадаене по форуми или квартални гинеколози. Потърси добър лекар, направете фоликуметрия,генетични, имунологични изследвания и въобще всичко, което е необходимо.
Желая ти успех и съвсем скоро да гушкаш здраво, сладко бебе!  bouquet

# 3
  • Мнения: 241
Това са само предположения. За да си сигурна,дали имаш овулация,отиди на лекар. 24-дена е в норма.Освен това чов. организъм се променя и не е задължително да е от възрастта.

Общи условия

Активация на акаунт