Ендометриозата - това което лекарите незнаят- Група за взаимопомощ

  • 119 976
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 829
Аз също вярвам, че болестите имат връзка с духовното състояние на човек. Уви понякога просто е по-силно от нас.

# 676
  • Мнения: 22
SAB-f разбирам разочатованието ти, след като пак се е появила киста. НО! Помисли нещата от тази гледна точка. Това е било знак за теб, че е възможно да се излекуваш. Не се отказвай! На правилен път си. Често след някъкво подобрение в нашия живот било физическо или емоционално, следва нова "криза". И се питаме: защо се случва така, нали направих всичко, което трябваше; защо пак на мен...И пропадаме...Всъщност това трябва да ни амбицира повече, означава, че пак сме се отклонили от правилния път или дори още по-хубаво - ще ни се открие нова "пътека". Всички ние, много често срещаме трудности в живота, от всякъкво естество. Успяват тези, които намерят сили да продължат и не спират да търсят верния път. Важно е след поражение да намерим по-бързо сили да продължим и по-малко да се самосъжаляваме.
Започнем ли да се променяме, се променя и света около нас ( начина, по който го виждаме ).
Моят съвет е: приемайте трудностите като предизвикателство!
SAB-f радвам се, че си отворена към духовни теми. Мисля, че имам много какво да споделя с теб. Ако автори като Луиз Хей, Наполеон Хил, Вадим Зеланд, Джон Кехоу, Робин Шарма...ти говорят нещо, значи има много за какво да говорим. Както и ТЕС - техника за емоционална свобода; метода Силва. Ако не, мисля, че ще ти е от полза да научиш нещо повече. Аз съм насреща. Изобщо всеки, който има желание за ПРОМЯНА и то ОГРОМНА, може да ми пише на лични.   bouquet Успех на всички!

# 677
  • Мнения: 22
Аз също вярвам, че болестите имат връзка с духовното състояние на човек. Уви понякога просто е по-силно от нас.
Мила, не губи надежда! Силата е в нас! Ние сме тези, които мислим - нали затова са ни мозъците. Ние сме тези, които взимаме решенията в живота си. Няма нищо по-силно от това. Някаква си там киста без разум ли ще е по-силна от нас? Няма начин! Изглежда толкова просто, а всъщност е трудно да го възприемем наистина! Едно е да знеш нещо, друго е да го приемеш за своя истина.
Наясно съм, че това, което говоря за повечето звучи като утопия, но е време да се събудим и да разберем, че ние сме отговорни за всичко, което ни се случва и само ние може да го променим.   Hug

# 678
  • Варна
  • Мнения: 829
 sky_t , колкото и невероятно да звучи отдавна за себе си се убедих в същото. Преди също си го мислех, но някак не събирах смелост и кураж да променя това, което вътрешно чувствах, че трябва да направя. Направих огромна промяна в живота си, буквално го обърнах на 360 градуса и да чукам на дъво за сега нещата определено са по-добре. Искрено се надявам скоро да ме споходи щастието, за което толкова дълго мечтая. Усещам, че сега съм където трябва да съм.

# 679
  • Мнения: 22
sky_t , колкото и невероятно да звучи отдавна за себе си се убедих в същото. Преди също си го мислех, но някак не събирах смелост и кураж да променя това, което вътрешно чувствах, че трябва да направя. Направих огромна промяна в живота си, буквално го обърнах на 360 градуса и да чукам на дъво за сега нещата определено са по-добре. Искрено се надявам скоро да ме споходи щастието, за което толкова дълго мечтая. Усещам, че сега съм където трябва да съм.
Страхотно! Продължавай в същия дух. Ще се радвам да споделиш как и какво се е променило с теб, когато си готова за това. Успех!  Grinning

# 680
  • Мнения: 631
Добро утро, момичета! И аз подкрепям, че всичко идва от "главата" и начина на мислене!
----
По отношение на нашата анкета ето малко инфо за бг разработки по въпроса в БАН (само насоки и  списък на публикации са, но са показателни).

Доколкото ми става ясно опитите са в посока за намиране на кръвни тестове, които да установяват ендо. Освен това една от първите публикация е относно нарушеното усвояване на калций при ендометриоза.


    Ендометриоза
        Приложени са имуноцитохимични и имуноензимни методи за установяване експресията на ангиогенни фактори и специфични туморни маркери в ендометриозна тъкан. Използвани са получени в секцията моноклонални антитела срещу IL-1 alpha, FGF-1 и овариален карцином. За имуноцитохимичната локализация на ангиогенни фактори са приложени и поликлонални антитела срещу S100A13 и ендоглин. Hayrabedyan S., S. Kyurkchiev, I. Kehayov. Endoglin (CD105) and S100A13 as markers of active angiogenesis in endometriosis. Reprod. Biol., 5, /1/, 51-67, 2005.  Hayrabedyan S., S. Kyurkchiev, I. Kehayov. FGF-1 and S100A13 possibly contribute to angiogenesis in endometriosis. J. Reprod. Immunol., 67, /1-2/, 87-101, 2006. Hayrabedyan, S., S. Kyurkchiev, I. Kehayov. Calcium-binding protein S100A13 is overexpressed in endometriosis - C. r. Acad. bulg Sci, 2008, 61(2), 281-288.
        Установени са качествени и количествени разлики между перитонеални течности от пациентки с ендометриоза и контролни перитонеални течности, което дава основание да се допусне наличие на маркерни молекули, които да се използват за целите на неинвазивната диагностика на ендометриозата. Dimitrov, R., Nalbansky, A., Mollova, M., Stamenova, M., Kyurkchiev, S Autoantibodies in sera from women with endometriosis against components of peritoneal fluid. (2004) Clinical Application of Immunology, 3(1), pp.306-309. Zasheva, D., Dimitrov, R., Stamenova, M. Endometriosis and the role of the integrins in the pathogenesis of the endometriosis. (2007) Akusherstvo i ginekologia, 46 (5), pp. 37-48.
        Доказано е наличието на автоантитела в серума на пациентките с ендометриоза към компоненти на перитонеалната им течност. Dimitrov, R., Nalbansky, A., Mollova, M., Stamenova, M., Kyurkchiev, S Autoantibodies in sera from women with endometriosis against components of peritoneal fluid. (2004) Clinical Application of Immunology, 3(1), pp.306-309.
        Получени са данни за неблагоприятния ефект на перитонеалната течност от инфертилни жени с ендометриоза върху сперматозоидни параметри със значение за оплодителния потенциал на сперматозоидите.
        Установен е отрицателен ефект на перитонеалната течност от жени с ендометриоза върху процеса на децидуализация на предeцидуални стромални клетки in vitro. Този факт подкрепя възможността за съществуване на вероятен механизъм за въздействие на перитонеалната течност при жени с ендометриоза върху рецептивните им способности и може да се свърже с възникване на инфертилитет при пациентки с ендометриоза.

ето и линка:

http://ibir.bas.bg/%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D1%83%D1 … D0%BD%D0%B8%D1%8F

# 681
  • Мнения: 2 140
sky_t, имала съм досег само с някои от авторите, които ми спомена. За ТЕС - имам досег и с нея, тъй като работя при психолог, но не съм я прилагала върху себе си. Ти прилагала ли си я?
lady_Joy, тези автоантитела най-много ме плашат. Не мисля, че те специално, или перитонеалната течност, се влияят от начина ни на мислене.

# 682
  • Мнения: 409
Живота ми е доста стресиращ и, както и да ми "мисли" главата, не мога да го променя. Или трябва да стана безотговорен непукист и егоист, от което ще дойдат други страдания.
Баланса идва от добра храна,спокойствие и време в природата. Усилия за храната полагам на мах. , за другото съм безсилна, не мога да променя. С работа и семейство няма много избор, дори и физическа възможност да си обръщам повече внимание на "мислите в главата".

# 683
  • Мнения: 22
Здравейте отново и от мен!
lady_Joy интересно е това, което си споделила като информация. Обаче на голяма част от жените с този проблем включително и на мен, като я чета все едно е написано на патагонски Simple Smile. Колкото повече се задълбавам в неща, които не са от моята компетенция, толкова по-объркана се чувствам. Реално ако дадена информация не може да ми помогне по някакъв конкретен начин...какъв е смисъла от нея? Хубаво би било наистина, в крайна сметка всичките тези изследвания и информацията, с която ни заливат да влезе в употреба и реално да се помага на хората. 

# 684
  • Мнения: 22
Живота ми е доста стресиращ и, както и да ми "мисли" главата, не мога да го променя. Или трябва да стана безотговорен непукист и егоист, от което ще дойдат други страдания.
Баланса идва от добра храна,спокойствие и време в природата. Усилия за храната полагам на мах. , за другото съм безсилна, не мога да променя. С работа и семейство няма много избор, дори и физическа възможност да си обръщам повече внимание на "мислите в главата".
И аз преди да започна да се променям като теб мислих, че трябва да стана пълен непукист, но не е така. Няма нужда това да се случва. Аз все още се уча да не приемем нещата трърде навътре и имам напредък. В следващия си пост, ще опиша по-подробно за какво иде реч.
Храната, спокойствието, природата всички те вървят ръка за ръка с вътрешния мир. Който е труден за постигане така е. Особено когато си затънал в ежедневието и имаш толкова много грижи. Но, ако не се погрижим за самите себе си, ако не си отделим нужното време за да се чувстваме добре...как ще сме полезни на другите? Понякога наистина не сме готови на тази крачка. Пожелавам на всеки желание и истинска страст да промени живота си и да се чувства пълноценен!  Wink

# 685
  • Мнения: 22
sky_t, имала съм досег само с някои от авторите, които ми спомена. За ТЕС - имам досег и с нея, тъй като работя при психолог, но не съм я прилагала върху себе си. Ти прилагала ли си я?
lady_Joy, тези автоантитела най-много ме плашат. Не мисля, че те специално, или перитонеалната течност, се влияят от начина ни на мислене.
Не се плаши от поредните открития, които не дават решение на проблема. Още повече организма на всеки е различен. Кой може да каже дали нещата стоят точно така при теб или мен?  Grinning
Всичко се влияе от начина ни на мислене, но докато не се убедиш сама е трудно да го повярваш!
Относно ТЕС (техника за емоционална свобода), да прилагала съм я и я прилагам ежедневно.
Ето някои от моите резултати:
Успях да простя на баща си, който упреквах за отношението му към мен и майка ми (да не влизам в подробности). Сега изпитвам само обич към него, докато преди ме човъркаше, че не беше достатъчно добър баща и съпруг. Осъзнах и ПРИЕХ (много важна част), че той е бил такъв защото примера, който е имал не е бил по-различен. Както казва Луиз Хей - ние сме жертви на жертви.
Преживявала съм изнасилвания и опити за изнасилвания. Мразех всички, които са ми причили това унижение и болка. Но, днес... е, не ги обичам, но ги разбирам. Те вероятно са имали своите проблеми, които са идвали от семейството или другаде за да са способни на това. Едва ли днес се гордеят с извършеното. Дори ми е жал за някои, защото ги застигнаха беди.
Реших емоционални проблеми с приятеля ми като говорих за тях с него открито. ТЕС ми помогна да набера смелост да си кажа всичко.
Много е важно да си открит с човека до теб, да обсъждате проблемите!!!
И т.н... тези са от най-важните примери, които мога да дам.
Имам успехи и с някои физически симптоми. Но, трябва да се има предвид за тези, които са хронични е нужна усилена работа и постоянство. А също и успоредно с тях да се работи и с емоции.
Имам книгата на word документ, ако някой е заинтересован от ТЕС да ми пише. Авторът е Иван Петърнишки.
А за тези, които не се чувстват готови за такава промяна, хомеопатията определено е много добър вариант. Може и двете неща  да се допълват. Пак всичко зависи от човека. Сестра ми беше при класически хомеотап, от който остана доволна. Казва се Александър Папанчев, от София. Чешит е, но определено си разбира от работата. Аз още не съм се решила да ида на хомеопат, защото искам да видя до къде мога да стигна сама.
Изпращам много  Grinning  Grinning  Grinning на всички!



# 686
  • Мнения: 2 140
sky_t, ми аз много си вярвам, не си ме разбрала правилно! вяра имам, но все пак има факти - чисто и просто. И аз ходих на хомеопат, бях изпълнена с вяра, че ще ми помогне до такава степен че направо от мен струеше светлина! Simple Smile))) Е, после пак ми се появи киста. Ходих при Д-р Гълъбов, който между другото има интересна книга за конспирацията срещу здравето, която съм чела. Та мисълта ми беше, че всички около мен наистина виждаха, че вярвах искрено във всичко което правех - акупунктура, четене на книги и т.н. Ама не ми помогнаха тези неща - нека дадем необходимото уважение и на фактите все пак. Осъзнах, че ендометриозата е далеч по-сложно заболяване, отколкото си мислех. Но не съм се отказала и продължавам да се боря!

# 687
  • Мнения: 22
Браво SAB-f , продължавай да търсиш и да вярваш! Упорството винаги дава резултати. Не съм помислила, че нямаш вяра. Прави ми впечатление, че взимаш много присърце разни факти (доказани или не), които не се знае дали касаят теб. Щом историята ти се повтаря, значи нещо ти убягва. Помисли дали нямаш за решаване емоционални конфликти. ТЕС има много общо с акупунктурата, с разликата, че е много по-щадящ метод и безплатен.
Понякога си мисля, че има някакви сили около нас, които нарочно саботират нашите усилия (от каквото и да било естество) и ни гледат сеира  Laughing, но ако не се отказваме от целите си в един момент на тях им омръзва да се занимават с нас и постигаме заветна цел.  Grinning
Само да допълня да не се заблуждават някои хора, че хомеопатична рецепта предписана за един човек ще помогне на друг. В хомеопатията за всеки лекарството е индивидуално, затова няма смисъл да си правите експерименти с лекарствата на другите. Преценява се характеристиката на човека, емоционалното му състояние, наличие на паразити, гъбички и други фактори. И се лекува организма като цяло, а не отделни болести или симптоми.

Последна редакция: пн, 02 дек 2013, 12:54 от sky_t

# 688
  • Мнения: 2 140
Всичко се влияе от начина ни на мислене, но докато не се убедиш сама е трудно да го повярваш!
[/quote]


Заради този твой коментар реагирах така - имах предвид, че съм се убедила и повярвала!!! А че съм чувствителна и вземам нещата навътре вече си признах малко по-нагоре. Simple Smile Прави ми впечатление, че говориш като психолог и анализираш поведението на хората, както правят психолозите, да не би да си психолог ? Simple Smile

# 689
  • Мнения: 22
Ами, не  SAB-f, не съм психолог.  Grinning
Случи се така, че се научих да анализирам себе си и това много ми помага. Преодолявам много емоционални проблеми и ми се иска да споделя това с хората. Чувството е страхотно, буквално ти пада камък от сърцето, след като се справиш с негативите, които толкова дълго си държал в себе си. Пожелавам го на всеки! Ако поне един тръгне по този път пак ще е чудесно.
Има токова много неща от ежедневието, които ни пречат и за които не се замисляме. Изумих се от изводите, до които стигнах.
Знам, че много се отвличам от темата за еднометриозата, но според мен всичко е взаимно свързано. Вече сами сте убедени, че една болест не идва сама. Цялото тяло боледува. И тъй като съм удебена, че корена на почти всички болести са емоциите ни, затова си правя труда да разсъждам над над тях.
Каква е логиката?
1. Всякакви факти за това, кое може би е причината за ендометриозата си остават просто факти, не знаем до колко са достоверни! Освен това по никакъв начин не ни помагат.
2. Правиме диета, избягваме разни храни! Всеки организъм обаче е различен, това което е добро за един, за друг не е. Но, че има значение какво ядем е абсолютната истина.
В крайна сметка - от диетите няма кой знае каква полза по отношение на ендометриозата, освен че някои момичета се чувстват по-добре, намаляват се болките и т.н. Излекуване не е налице.
3. Операциите и хормоналните хапчета...знаете до какво водят.
Тоест оставаме в задънена улица. Няма изход!
Затова аз поех по друг път - най-общо казано да анализирам себе си и емоциите, които ми пречат да съм пълноценна + здравословна храна, доколко е възможно в днешно време + очистване на организма (скоро ще го започвам). Ефектът е положителен, чувствам се все по-добре всеки изминал ден, освобождавам се от негативите, дразня се все по-малко, опитвам се да приема всеки такъв какъвто е, започнах да водя съзнателен живот.
Тоест движа се напред, устремена.
Извинявайте ако ви досаждам. Когато постигна и всичко, което съм си поставила за цел и на физическо ниво, а аз съм убедена, че това ще се случи, с радост ще го споделя.  Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт