Как наричате половите органи на бебето?

  • 18 092
  • 197
  •   1
Отговори
  • Мнения: 526
Коя е вашата думичка? Интересно ми е по-скоро за момиченцата. При момчетата е ясно, но при момиченцата няма сякаш нещо универсално.


# 1
  • Мнения: 1 705
Пишка казвам аз, и на момченца, и на момиченца, като бебета не ги разделям едно от друго  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 44 209
Все си е пишка...или пишата...момиче, момче - все тая.

а и при момченцата не е ясно...има такива невероятни наименования на техните пишки, че да те оставят без думи просто...

Последна редакция: вт, 08 фев 2011, 15:24 от Angel_Dust

# 3
# 4
  • Мнения: 9 487
На нашите момчета никога не сме казвали нещо различно от точното наименование на органа за който говорим: корем, очи, чело, коляно, пенис и т.н...
Не виждам никакъв смисъл в това, да се се съчиняват разни смешни и нелепи имена на части от човешкото тяло, за които си има така или иначе точно название.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 209
на мен пенис и вулва, малко по терминологично-анатомично ми звучат..все едно като си удари рамото да го питам "хумерусът много ли те заболя?" Simple Smile

# 6
  • Мнения: 9 487
Не говорим за медицинските им названия, а за общоприетите такива Peace
На мен лично никак не ми звучи нормално дори, на пениса да се казва "буба", "паца" и пр...

# 7
  • Мнения: 655
По принцип те знаят как се наричат тези органи, но те самите им казват willy и V.(ви).

Сега се сетих, че като бях малка мама ме научи да казвам пиле на пиленцето ми. Веднъж с една приятелка си играехме на градинката и една леличка която прибираше животни да ги лекува подскачаше до едно дърво и викаше "Избягама пилето!"-едно гарче, което беше спасила преди няколко месеца като бебе и то се научила да лети и напуснало "гнездото". Но ние с приятелката ми си умряхме от смях като и разказах на кое викам пиле. Joy Joy Joy Joy
От тогава все повтаряхме как пилето на лелята е избягало. hahaha hahaha

Последна редакция: вт, 08 фев 2011, 18:32 от A.S.I.A.

# 8
  • Мнения: 112
За момченце пенис по-става, ама за момиченце е тъпо.. И според мен пиша е универсално  Grinning

# 9
  • Мнения: 526
за момченца "пишка" е най-популярно и разбираемо, и не толкова "сериозно" както "пенис"  например. Обаче за момиченцата кой е еквивалнта? Вагина, вулва изобщо не ми се вързва като за малко бебе. Струва ми се, че "пенис, , "вагина" някак си носят твърде много сексуален заряд за да го използвам за бебе. Може и а е по-правилно, но пък на мен не ми идва отвътре.

Пишка за момиченце не знаех, че се използва, за мен пишка е за момче.

Досега казвахме "шушулка" , обаче пък това си е дума, и един ден ще има сигурно недоразумение относно бобовите растения  Grinning

# 10
  • Мнения: 666
Аз и тя от скоро  Laughing казваме "дудка" на  дудката LaughingИзползвам също пишинка и дудуна като закачам дъщеря си нещо Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 44 209
Не говорим за медицинските им названия, а за общоприетите такива Peace
На мен лично никак не ми звучи нормално дори, на пениса да се казва "буба", "паца" и пр...


аа буба, паца и не знам какво и аз не ги възприемам...но пенис и вулва са ми точно другата крайност.

nlight - що бе, какво им е на момичетата, нали е мястото от където пишкат - значи пишка става....Wink
а те анатомичните термини, не са медицински...аз 2 години съм учила анатомия без да съм учила медицина Wink
просто споделих, че на мен ми звучат...не толква общоприето разговорно, особено вулва(щото вагина е друго нещо)

# 12
  • Мнения: 1 796
Ами аз й викам дуда,мунка,шунда..........както дойде.Най-често използваме муна/мунка.

# 13
  • София
  • Мнения: 600
Ето тема с 10+ страници по въпроса - миналата година я четох с интерес, че трябваше да взема решение Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366344

# 14
  • Мнения: 9 388
 На дъщерята - шушка (майка ми така ми казваше за вагината на времето и аз го пренесох на дъщеря ми). На сина ми - пишка, пишле. По принцип думата - паца ми е малко вулгарна. Пенис и вулва или вагина ми звучат като за големи хора. Но пък като се прибрахме от родилното със сина ми, при първото къпане съпруга ми казва: "хайде сега да измием патенцето", и аз само дето не умрях от смях, като си представих патенце на мястото на пишката Joy

Общи условия

Активация на акаунт