Как наричате половите органи на бебето?

  • 18 101
  • 197
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 98
Всичко карам на дупе ,но пък искрено ме разсмяхте  Joy

# 46
  • Мнения: 8 920
Всичко карам на дупе ,но пък искрено ме разсмяхте  Joy
Е, за момиченеце става всичкото да е дупе, но за момченце? Да наречеш малкото му мъжко достойнство просто дупе?

# 47
  • Мнения: 8 999
Синът ми има дупе и пишка, а дъщеря ми - дупе и пишона /понякога за по-кратко казваме пипи, но както и да го наричаме, етимологията е от "пишкане" - и за  момчето, и за момичето/. Понякога, като се лигавим, казваме "пикалце" /и за двата пола/.

# 48
  • София
  • Мнения: 44 268
А мен само дупе за никой пол не ми върви...

# 49
  • Мнения: 171
Темата много ме развесели.. Joy

Ние сме на "пиленце" на малкия и "малко дупенце" на каката. Тя сама си го измисля  Joy

# 50
  • Мнения: 808
Ние казваме чурка или пишка. Може и да греша, но пенис ми звучи някак неподходящо да се използва от петгодишно дете. Има време и на това ще се научи  Grinning.

# 51
# 52
  • Мнения: 176
Размях се от сърце с темата.При нас сам започна да му вика"пачо"

# 53
  • Мнения: 105
Искрено ме развеселихте Joy...  Едно от едно по-цветущо, по-ексцентрично, по-екстравагантно предложения. Със сигурност няма да има разочаровани и пренебрегнати, а селекцията ще е трудна Laughing
Аз предпочитам да  наричам тези истински чудо на чудесата "пипи" и "дупе" - струва ми се подходящо както за момченца, така и за момиченца.
Като малка съм изобретила следните названия: "малка нужда" за пипито и "голяма нужда" за дупето ... явно не съм била особено буден и креативен мозък  amiiii

# 54
  • Мнения: 1 424
Томи вече си знае, че пишка с патката, той си я нарича "пака" и с нея прави "пик", а дупето е "пето" Laughing

# 55
  • София
  • Мнения: 38 838
Пишка и дупе и при каката и при бебо.

# 56
  • Мнения: 733
Когато бях малка ми казваха, че момичетата имат цоца, а момчетата имат патка. Спомням си какъв смях падаше, когато се съберяхме с братовчед ми от Русе и той говореше за патки ( патици) , а ние с брат ми си мислехме, че става дума за пишки. Laughing

# 57
  • Мнения: 314
Много интересна и разведряваща тема, а досега все я подминавах  Crazy
Та, по темата - засега нищо, но и аз съм се чудила как за момиченца  Rolling Eyes
Иначе за момченца - пишка.............  че то си е пишка  Laughing

# 58
  • Мнения: 363
ами аз съм научила сиан ми ,4е има пенис,за мен това е нормална дума,така се нарича все пак,но за малката ми е трудно.Засега казвам пише,някак вилва и вагина не ми звучат!

# 59
  • Мнения: 40
Как се развеселих от тая тема! Според мен е важна тема и всеки родител трябва да си помисли добре как ще казва на интимните органи на децата си. Аз използвам най-често пишка за момченце и пипа, пипе или пиша за момиченце. Въпрос на избор е дали ще наричаме гениталиите с някакви завоалирани именца или пенис и вагина, въпроса е когато детенцето порасне малко и започне да разбира да му се обясни кое за какво служи, кой какво си има и че по това се различават мъжете и жените ( и не само, де). Но това си е обвързано с цялостното поведение в къщи - не може да наричаш гениталиите шушка, мушка и така нататък от някакво криворазбрано благоприличие и после да псуваш като каруцар пред детето си и да не го следиш какво гледа по телевизията. В едно обаче съм убедена - гениталиите не трябва да се кръщават на храна и животни, защото децата така се объркват.
Франсоаз Долто в книгата си Основни етапи на детството дава следния пример. Две дечица, на които майката казва "пиленце", и по-голямото я пита кога ще изядат по-малкото, защото нали е пиленце!
Та и такива обърквания стават..... newsm53

Общи условия

Активация на акаунт