Как бихте реагирали в подобна ситуация?

  • 14 141
  • 202
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
При дребен скандал, от нищото...жената/съпруга и майка/ излиза от семейното жилище да вземе нещо за 5 мин и като се връща вратата заключена.  Чука, но не и се отваря. Мъжът/съпругът/ я оставя по чехли и без връхна дреха навън, сега през зимата. По някое време отключва вратата. Жената стои и чака, докато и отключат навън. Не иска да занимава родителите му, които живеят под тях, защото са болни, вдигат кръвно и т.н. Що за постъпка е това? Що за мъж е това?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 846
Да, бе, ще стоя на снега, за да не вдигнат кръвно родителите му - как пък не! Тоя няма да ме види повече, ако постъпи така с мен!

# 2
  • Мнения: 182
Е, да, но жената е от друг град, а в апартамента са 3-те и деца....Близки няма около нея.

# 3
  • Мнения: 1 615
Какво точно питаш?

# 4
  • Мнения: 4 965
Е, да, но жената е от друг град, а в апартамента са 3-те и деца....Близки няма около нея.

Да, бе, да.
Отивам при родителите му, искам телефон и звъня в полицията, след което в тяхно присъствие пиша жалба, вземам си багажа и децата и си тръгвам. Толкова.

# 5
  • Мнения: 182

Прочети заглавието и последните 2 въпросителни изречения. Иначе всеки може да сподели каквото мисли...

# 6
  • Мнения: 182
Е, да, но жената е от друг град, а в апартамента са 3-те и деца....Близки няма около нея.

Да, бе, да.
Отивам при родителите му, искам телефон и звъня в полицията, след което в тяхно присъствие пиша жалба, вземам си багажа и децата и си тръгвам. Толкова.

Да...явно така трябва. Многото компромиси водят до това положение. Но все...заради децата....Кой знае дали им правя услуга.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Много гадно ще ми стане и много тъпо.Ще говорим много сериозно като отключи.

Не бих говорила с родителите му-не обичам циркове,а ще стане такъв,ако и те вземат да тропат и викат по вратата.Не бих си взела багажа и децата при първо заключване Laughing


# 8
  • Мнения: 1 727
Обяснението за заключването на съпруга какво е, той наясно ли е че е излязла навън? Ако е нарочно явно скандалът от нищото няма как да е от нищото и тези хора са в сериозен конфликт.

# 9
  • Мнения: 1 615

Прочети заглавието и последните 2 въпросителни изречения. Иначе всеки може да сподели каквото мисли...

Мислиш, че не съм го прочела? Интересно. Написано е в 3-о лице. Така че, пак те питам: какво питаш? Как ще реагираме, ако ни заключат? Как ще реагираме като наблюдатели на подобна сцена? Какво?
Колкото до "Що за постъпка е това? Що за мъж е това?"... Извинявай, кому помага 100 пъти да се напише, че е постъпката е ужасна, а мъжа - простак? Ако е твоят мъж, мисля, ти най-добре ще кажеш що за мъж е.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 846
Не мога да разбера какъв е бил проблемът жената временно да се приюти при родителите му на долния етаж, пък после да му мисли как да постъпи. Това да кибичи на студа, вместо да търси изход, не е възпитание е абсолютна неоправност! Компромисът няма нищо общо с мазохистичното примирение с недопустими грубости.

# 11
  • Мнения: 182

Прочети заглавието и последните 2 въпросителни изречения. Иначе всеки може да сподели каквото мисли...

Мислиш, че не съм го прочела? Интересно. Написано е в 3-о лице. Така че, пак те питам: какво питаш? Как ще реагираме, ако ни заключат? Как ще реагираме като наблюдатели на подобна сцена? Какво?
Колкото до "Що за постъпка е това? Що за мъж е това?"... Извинявай, кому помага 100 пъти да се напише, че е постъпката е ужасна, а мъжа - простак? Ако е твоят мъж, мисля, ти най-добре ще кажеш що за мъж е.

Ако не ти е ясно и не ти допада, не е нужно да ми отговаряш, безсмислени спорове не ми се водят.

# 12
  • София
  • Мнения: 291
При всички положения ще се опитам да разбера, защо съм заключена. Пък било то и ако трябва заедно с вратата да вляза вътре. Няма да чакам нито минута навън. Като за начало няма да забърквам и родителите.


Това е детинска, незряла и първо сигнална постъпка. Дори и да е вследствие на скоро състоял се скандал. Дори и да е било наказание за мен, едва ли ще си тръгна с трите деца, само заради това. Между двама души, които живеят в брак се случват, какви ли не неща. Ако на мен ми се случи, няма да вземам окончателни решения, преди да съм се убедила, че постъпвам правилно.


Това е или безотговорен /не му пука за половинката, въпреки трите деца/, или отмъстителен /решил е да си върне "жеста" за нещо, сторено от благоверната/, или закачлив /решил е да се пошегува така/, или разсеян /не е забелязал, че съпругата му е излязла на вън без ключ и телефон/.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 364
azaf го е казала - кратко, точно и ясно. Постъпката на мъжа мисля, че е подсъдна. Жената е трябвало да се обади в полицията и да подаде жалба.
И на мен ми се струва, че дребният скандал едва ли е прецедент, и това семейство има серизони проблеми, най-вероятно провокирани от мъжа. Затова изходът по-горе сякаш е единственият правилен. Лично аз, не дай Боже (защото също живея при мъжа си, а родителите ми са далече и доколкото мога, си представям ситуацията), ако съм на мястото на потърпевшата,  най-малкото бих загубила доверието в мъжа си завинаги. Каквото и да последва след това, винаги ще ми свети лампичката, че някой ден, като се прибера може и да не мога да вляза в дома при децата си. А и не знам каква сигурност и спокойствие имат децата в семейство, в което бащата може да остави майка им на улицата посред зима, през нощта и по чехли.  Confused

# 14
  • Мнения: X
Зависи от предисторията. Зависи дали се случва за първи път. Зависи от това какъв характер е мъжа ти. Ако е някой импулсивен, бързо палещ се тип, но безопасен ... може би случката не е толкова непростима. Ти си го познаваш. Аз не знам какво да те посъветвам. Кофти случка е при всички положения. Thinking  

Ти на улицата ли беше или на площадката пред апартамента? Колко време стоя навън? Нали не драматизираш излишно? /не искам да те обидя, ама понякога сме склонни да преувеличаваме страданията си, когато ни е яд!  Hug/
 

Общи условия

Активация на акаунт