Как бихте реагирали в подобна ситуация?

  • 14 148
  • 202
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 182


Отговорът на въпроса : "Що за мъж е това?" не ми харесва. И се касае не само за тази случка, 14 годишен стаж имаме заедно. Просто няма накъде, не мога да причиня на децата една еветуална раздяла. Да не знаят къде живят, да ги мъкна из окръга. Тук са им приятели, домът им е тук... Баща им се държи добре с тях. Обичат го. Затова търпя.

нещата при вас са доста по-сериозни от едно заключване под афект тогава

не ти е лесно никак и знам,че решението да се разделите също не е лесно.но ако децата стават свидетели на скандали и тормоз над майка им,също е много лошо и ги прави нещастни

Не са ставали свидетели на скандали, снощи нищо не разбраха. Аз не позволих да разберат.

# 31
  • Мнения: 2 931
А на колко години са? Не подценявай децата си. Дори да не са разбрали фактите, са усетили напрежението, което витае около вас.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 364
Съжалявам, но и аз не мога да приема, че стоенето пред заключената врата на студа и по чехли "за назидание" или "за отмъщение" или "от яд" може да се приравни с цупене или мълчание след семейна караница. И се учудвам, че толкова жени са склонни да го приемат за нещо "нормално". И какво значи предистория, причини и т.н. Просто за миг се поставете на мястото на тази жена - да ви заключат вратата под носа, да не можете да влезете при децата си у дома си - предполага се, че това е и вашия дом, но явно постъпката на мъжа сигнализира (дори и на подсъзнателно ниво): "това е моята къща и като ме дразниш - аут!" Да ви е студено и да ви минават всякакви мисли през главата докато той си стои и се успокоява с "мъжката" си постъпка, без и за миг да се замисли какво изпитва жена му, която в крайна сметка няма други близки до себе си в този град.  
И както каза temida той няма право да изгони жена си (мисля, че според закона за домашното насилие - не съм запозната и може да греша, извинявам се за което).
Labrador, и чисто човешко право няма да изрита жена си и децата - има безброй други наистина чисто човешки начини да се сложи край. Този не е сред тях.  Peace
И това, което е казал мъжът на azaf, сме си го казвали и ние с мъжа ми. И наистина е белег за човешко достойнство, а и признак за постоянство и устойчивост на характера. Вратата се затваря само веднъж.

# 33
  • Мнения: 182
А на колко години са? Не подценявай децата си. Дори да не са разбрали фактите, са усетили напрежението, което витае около вас.

13,12 години и 2 год и 7 месеца. Не смятам ,че усещат напрежение, поне се старая да няма.

# 34
  • Мнения: 1 731
Добре де каква е причината да те заключи навън ?Извинявам се ако вече е споменато ама от прочетеното не видях . newsm78

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Много странно, скарани ли бяхте или го е направил ей така, от лошотия  newsm78

Знаеше ли къде отиваш ?

# 36
  • Мнения: 4 965
Какво означава "причина". В случая става дума за определено (негово) действие, а не за причина.
Или и тук се проявява склонността да се обвинява жертвата?!
Ако я беше пребил, пак ли трябваше да се търси вината на жената или да се говори за "наказание при нейно действие"?!
Приемащите нещата по този начин, наистина ли сте готови на подобни "компромиси"?

# 37
  • Мнения: 182
Добре де каква е причината да те заключи навън ?Извинявам се ако вече е споменато ама от прочетеното не видях . newsm78

Щях да заквасвам мляко, но се ядосах,че ми изяде закваската, разби я на айрян и му казах- сега ще слезнеш до долу да вземеш от майка ти закваска и той се развика да съм хвърлила млякото в тоалетната/5 литра/. Аз му казах - тогава няма да ядеш мляко - като ще го хвърлям и слезнах за закваска. Като се качих беше заключено. Затова казах, че е дребна разправия.

# 38
  • София
  • Мнения: 17 348
Ти сигурна ли си, че нарочно е заключил? Абсурдно ми звучи да го е направил нарочно при описаната ситуация.

# 39
  • Мнения: 182
Ти сигурна ли си, че нарочно е заключил? Абсурдно ми звучи да го е направил нарочно при описаната ситуация.

Абсолютно сигурна съм.

# 40
  • Мнения: 4 916
Щом прави такива неща след дреболия като тази, страх ме е да мисля какъв става след голям скандал.
И аз не виждам каква полза ще имаш от тема, в която сто жени ще се изредят да ти обяснят, че е простак, а ти си знаеш, че не искаш да се развеждаш с него. Ако смяташ, че тепърва ще се промени към по-добро - забрави, хората не се променят. По-вероятно е ти да свикнеш с тези негови изцепки, отколкото той да се промени.

# 41
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
А досега не е ли имало инциденти?

# 42
  • София
  • Мнения: 2 849
След като прочетох предисторията съвсем изпаднах в шок. Наистина ли намирате това за нормално? Shocked

100% подкрепям казаното от  argun .

Последна редакция: вт, 08 фев 2011, 16:39 от Клер

# 43
  • Мнения: 2 931
anedi, не мисля, че за по-големите деца проблемите ви са скрити. Децата са силно интуитивни, и не е лесно проблемни отношения да се скрият от тях, дори никога да не са присъствали на скандал.  
Не зная дали трябва да напуснеш съпруга си, не се наемам и да го окачествявам. Не зная и как точно  бих реагирала, защото не съм била поставена в такива отношения.

Но ако чуя това:

....и той се развика да съм хвърлила млякото в тоалетната/5 литра/.
със сигурност щях да изхвърля млякото, без повече да коментирам.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
След като прочетох предисторията съвсем изпатнах в шок. Наистина ли намирате това за нормално? Shocked
 

е при предисторията и аз не го намирам за нормално
и това,че тя търпи заради децата-явно има и още неща

Общи условия

Активация на акаунт