Как бихте реагирали в подобна ситуация?

  • 14 150
  • 202
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 7 947
Всеки заслужава съдбата си!

А така, браво - обвини сега авторката  ooooh!

# 151
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Всеки заслужава съдбата си!
+1

# 152
  • Мнения: 182
Аз няма да съм удоволетворена, децата ти ще са. Не можеш да ми дадеш нито една положителна причина поради която тези деца, трябва да израстнат в семейство, в което присъства насилието. Какъв пример давате на тези деца? Айде стига с тия глупости, че трябва да си има 2ма родители, обичащи се и не знам си какво... Вие не сте такива, силно се съмнявам съпругът ти да се промени. Не очаквай тук да ти напишем как страдаме за теб, но ще по-добре да си седиш там и да ядеш шамари. Ти просто седиш и търпиш. Сигурно си имаш своите причини, но недей да поставяш децата като оправдание за собствената си нерешителност. Когато човек има куража и желанието, може всичко да постигне. Не те съдя, не бива да съдим хората, ако не сме минали по пътя им. Но помисли за децата си, дали утре днешния емоционален шок, няма да разбие семействата и животите им. Ако трябва отидете на семейни консултации със съпруга ти, но мъжът насилник е като алкохолика- нема управия, а ако има то трябва много работа и много разбиране, а с три деца... Успех все пак.

Първо, не поставям децата си като оправдание.
Второ, не можеш въз основа на една тема, да добиеш представа за 14-те години, прекарани с този човек. Не може да ми обясняваш колко се обичаме и какви сме. Може да имаме проблеми, но работим, за да ги преодолеем.
Трето, децата ми не са в емоционален шок. Като се обърна и погледна наоколо всяко семейство има проблеми. Едни ...или други.
И последно...не съм очаквала да страдате с мен. Очаквала съм различни мнения, нищо не ме учудва. Но исках да ги чуя. Животът ми, децата ми, бракът ми, решенията, които вземам са мои и аз ще живея с тях и ще поемам последиците от тях. Не съм на мнение,че човек все трябва да бяга, като избягаш от едно, ще се натъкнеш на друго... За момента решението е взето.

# 153
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Анеди, след като си толкова сигурна в отношенията ви, защо пусна темата?

Лично аз не мога да си се представя в твоята ситуация. Ако ли пък все пак, по неизвестна за мен причина мъжът ми се сбърка и ми причини това, което твоят ти е причинил ... горчиво ще съжалява за това. /има достатъчно тежки предмети у дома  Mr. Green/

# 154
  • Мнения: 7 947
Хайде де, кураж и решителност ти трябват, за да гледаш сам 3 деца без дом и без помощ  Stop
То вече избива на фантазии в повечето теми....
Решението е комплексен процес. Не че заставам зад това да се преглъща всичко в името на децата или да се правят компромиси до безкрай. А просто да се тегли черта - къде са плюсовете, къде минусите и кои са повече  Peace


Оф, Богиня - айде стига фантазира и ти, стига си представя! Като ти дойде до Дто - тогава пиши с такава сигурност!

# 155
  • Мнения: 182
Анеди, след като си толкова сигурна в отношенията ви, защо пусна темата?

Лично аз не мога да си се представя в твоята ситуация. Ако ли пък все пак, по неизвестна за мен причина мъжът ми се сбърка и ми причини това, което твоят ти е причинил ... горчиво ще съжалява за това. /има достатъчно тежки предмети у дома  Mr. Green/

Пуснах темата, защото ми беше трудно и имам проблеми. Нали затова е форума? Исках да чуя мнения. Твоят живот и на останалите съфорумки безпроблемен ли е?
Човек, докато е жив търпи промяна, зависи от желанието.

# 156
  • Варна
  • Мнения: 1 744

Оф, Богиня - айде стига фантазира и ти, стига си представя! Като ти дойде до Дто - тогава пиши с такава сигурност!
Защо да фантазирам? За 14г не е имало подобно приключение. Или си измислям?

Обикновено тези неща си личат в началото на връзката. Или ако се случат, остават единични. А при Анеди има доста прецеденти.

# 157
  • Мнения: X
Да бее, детето ми да види как баща му ме пребива и за теб не е емоционален шок  Shocked  Всяко семейство има проблеми заради изкукали жени като теб, които седят и търпят побоища. Не гледай в чуждите паници, а си виж децата, че утре и твоето момче ще зашлеви, може би моето момиче и тогава вече с чиста съвест бих ти теглила една за възпитанието. Какво чакаш още, та не отидеш с мъжа ти на психотерепевт ами си губиш времето по форуми?

# 158
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Анеди, след като си толкова сигурна в отношенията ви, защо пусна темата?

Лично аз не мога да си се представя в твоята ситуация. Ако ли пък все пак, по неизвестна за мен причина мъжът ми се сбърка и ми причини това, което твоят ти е причинил ... горчиво ще съжалява за това. /има достатъчно тежки предмети у дома  Mr. Green/

Пуснах темата, защото ми беше трудно и имам проблеми. Нали затова е форума? Исках да чуя мнения. Твоят живот и на останалите съфорумки безпроблемен ли е?
Човек, докато е жив търпи промяна, зависи от желанието.
Ок. Дерзай тогава. Дано да не се повтаря ситуацията. Но според мен не е много добре, че неглижираш поведението му. Особено пред децата.

# 159
  • Мнения: 182
Да бее, детето ми да види как баща му ме пребива и за теб не е емоционален шок  Shocked  Всяко семейство има проблеми заради изкукали жени като теб, които седят и търпят побоища. Не гледай в чуждите паници, а си виж децата, че утре и твоето момче ще зашлеви, може би моето момиче и тогава вече с чиста съвест бих ти теглила една за възпитанието. Какво чакаш още, та не отидеш с мъжа ти на психотерепевт ами си губиш времето по форуми?


Хайде без обиди, ако обичаш. Аз да съм обидила? Каза си мнението, разбрах те. Не съм търпяла побоища/мн.число/. Единичен случай е. И бих те посъветвала да си малко по-умерена, че не знаеш утре какво ще ти поднесе живота.

# 160
  • Мнения: 7 947

Оф, Богиня - айде стига фантазира и ти, стига си представя! Като ти дойде до Дто - тогава пиши с такава сигурност!
Защо да фантазирам? За 14г не е имало подобно приключение. Или си измислям?

Обикновено тези неща си личат в началото на връзката. Или ако се случат, остават единични. А при Анеди има доста прецеденти.

Точно защото не е имало - затова не знаеш как точно ще реагираш.  Wink

Теичка - не ти ли е неудобно чак да обиждаш  Tired

# 161
  • Мнения: 21 649
     Дааааа, поредната тема, в която някой сбъркал да изложи проблем и сто човека да му обяснят колко не е прав и как при тях всичко е идеално. Че и по невъзпитан начин.
   Анеди, никой от нас не може да ти даде готова рецепта. Всяко семейство е дърбоко различно от всички останали. Не може да се направи паралел, нито да се прогнозира със сигурност от никой тук как ще се развият нещата при вас.
    Имай предвид, че при ново насилие не е необходимо да търпиш - има хора, които са успели да се справят с тежки житейски ситуации, дори и в момента да са изглеждали неразрешими. Опитай се да изгладиш отношенията с мъжа си, но започни и да си създаваш гръб - във финансово отношение, родителска подкрепа, близки и приятели на които можеш да разчиташ, ако решиш да напуснеш съпруга си. Не трябва да бъдеш беззащитна. Посъветвай се и на какво имаш право от семейното имущество, как стои въпроса с жилището и всички подобни неща. Нека мъжът ти се държи, добре, много хубаво, но ти трябва да имаш някакви варианти, ако не стане така.

# 162
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Вилико, не ме се опитвай да ме убедиш, че  мъж, който 14г е бил спокоен и уравновесен, изведнъж ще получи сигнал от Космоса и ще ме заключи отвън? Или посегне? Или .. дори не мога да измисля какво.
Агресията и неадекватността се виждат. Няма как да ги криеш дълго време.
Съпругът на Анеди не за пръв път се държи по подобен начин. Явно му е стил на поведение. Анеди предпочита позата на щрауса. Нейна работа. Жалко за децата единствено. Това не е здравословна среда.

# 163
  • Варна
  • Мнения: 1 744
     Дааааа, поредната тема, в която някой сбъркал да изложи проблем и сто човека да му обяснят колко не е прав и как при тях всичко е идеално. Че и по невъзпитан начин.
   Анеди, никой от нас не може да ти даде готова рецепта. Всяко семейство е дърбоко различно от всички останали. Не може да се направи паралел, нито да се прогнозира със сигурност от никой тук как ще се развият нещата при вас.
    Имай предвид, че при ново насилие не е необходимо да търпиш - има хора, които са успели да се справят с тежки житейски ситуации, дори и в момента да са изглеждали неразрешими. Опитай се да изгладиш отношенията с мъжа си, но започни и да си създаваш гръб - във финансово отношение, родителска подкрепа, близки и приятели на които можеш да разчиташ, ако решиш да напуснеш съпруга си. Не трябва да бъдеш беззащитна. Посъветвай се и на какво имаш право от семейното имущество, как стои въпроса с жилището и всички подобни неща. Нека мъжът ти се държи, добре, много хубаво, но ти трябва да имаш някакви варианти, ако не стане така.

+1

# 164
  • Мнения: 182
     Дааааа, поредната тема, в която някой сбъркал да изложи проблем и сто човека да му обяснят колко не е прав и как при тях всичко е идеално. Че и по невъзпитан начин.
   Анеди, никой от нас не може да ти даде готова рецепта. Всяко семейство е дърбоко различно от всички останали. Не може да се направи паралел, нито да се прогнозира със сигурност от никой тук как ще се развият нещата при вас.
    Имай предвид, че при ново насилие не е необходимо да търпиш - има хора, които са успели да се справят с тежки житейски ситуации, дори и в момента да са изглеждали неразрешими. Опитай се да изгладиш отношенията с мъжа си, но започни и да си създаваш гръб - във финансово отношение, родителска подкрепа, близки и приятели на които можеш да разчиташ, ако решиш да напуснеш съпруга си. Не трябва да бъдеш беззащитна. Посъветвай се и на какво имаш право от семейното имущество, как стои въпроса с жилището и всички подобни неща. Нека мъжът ти се държи, добре, много хубаво, но ти трябва да имаш някакви варианти, ако не стане така.

Да, разбира се, точно това мисля и аз.

Общи условия

Активация на акаунт