Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 4 589
За чистенето и аз не се престаравам. През ден прахосмукачка и парцал и това е.
Ммм, направо ще ме хване срам ...
Аз пускам прахосмукачка 2 пъти в седмицата, с парцала - 1 път. Е в коридора сега с калта и снега е всеки ден, но само там.
Баня и тоалетна гледам да е поне 2 пъти седмично, вярно че е отгоре-отгоре и основно мия мивките, ваната, т. чиния, че Лора ги ползва и пипа. Плочките са май 1 път месечно...
Но готвенето е всеки ден, пак заради Лора. Само дето тя си пада по супите и рибата, а мъжа не харесва това и съм го оставила да се оправя с филии с нещо Simple Smile

Palmirka, моя продължава да няма режим и да яде на 1-2 часа, мисля че всичко си му е наред. Щом на 5м беше 7.500 и 68см, даже си върви повече от добре за мен Simple Smile
Сега се бях оциклила и определено детето не издържаше 2 часа, но това го направи и предния месец, та явно има леко намаление на кърмата при мен в този период. Затова му давам по-често - на 1-1.5ч. Сега поне времето е кофти и повече стоим в нас и не ми е проблем.
Чакам чинно да си направи 6-те месеца и тогава ще почна да захранвам.

# 661
  • Мнения: 17
Добро утро,ние сега се връщаме от педи,че Катрин много ми кашляше,но според нея всичко е от сополите,чисти са и гърдичките,не е зачервено гърлото,но сополи има като за трима ooooh!А аз така се бях стреснала с този грип,че като гледам по телевизията какво става направоооо Praynig
Така за чистенето,поне при мен лесна работа-малък апартамент,малко чистене-прахосмукачка,парцал и това е Peace
За готвенето-еее тук съм супер,мъжът ми е по професия готвач(въпреки,че отдавна не се занимава с това)та в повечето случеи забърква вечер нещо вкусно(не,че аз не готвя,но по-рядко)но чистенето след него е моя работа #Cussing out
За глутена,какво да ви кажа,ние почнахме каша на хип,която в последствие със супер малки букви прочетох че съдържа глутен,а аз вече бях дала #Cussing out,но нищо и няма,и си продължавам с кашите по 2 пъти седмично Peace

# 662
  • Мнения: 1 330
Привет и от нас! Днес май ми се очертава доста неприятен ден, времето е ужасно, вода нямаме, спи ми се, малката се будеше тази нощ на 1 час и мрънкаше, къщата ми е за чистене а нямам сили, иде ми да  smile3514
Ох малко страничен въпрос, имате ли цикъл и кога ви дойде за първи път след раждането, чета че v_spasova въпреки че кърмиш имаш....
Аз още нямам а всички покрай мен вече са се оциклили..., от 2 седмици ме наболява корема така както си ме болеше преди да ми дойде, но още няма нищо.., дали ще се успокоя след това, щото съм много нервна в последно време..
Приятен ден на всички..

# 663
  • Мнения: 1 330
нещо линийката ми я няма  newsm78

# 664
  • Мнения: 2 281
brilliant, на мен ми е голяма мечта да отида в Рим! Аз съм ходила 2 пъти в Италия, но все в Северна Италия. Моля те, ако имаш време разкажи малко! Извинявам се за разводняването на темата, но нямам достатъчно мнения, за да пиша в темата за Рим. Аз почнах да проучвам апартаменти и хотели, но може и да не се престрашим да отидем с малката. Тя не е от тихите и кротки бебета. Не знам дали с нея ще ни пуснат в музеите...

Относно неяденето, аз вече почнах да свиквам. И при моята мома е така. Има дни, в които яде сутрин в 6, и после чак в 12, после към 4-5. Затова напоследък тактиката ми е да я оставям да се разреве, и чак тогава я храня. Ако не го направя така, само цоква малко, и като засити най-силния глад се дърпа и пищи.

А с това чистене ме разбихте! Аз тотално съм занемарила къщата, добре че мъжа ми никога не е считал, че готвенето и чистенето са женско задължение.

# 665
  • Мнения: 2 222
Rossi, тя моята диета пропадна още в началото  Mr. Green  Аз малко свалих покрай разни притеснения с боледувания на децата, иначе хапвам без ограничения. Не ми се диетува в този студ. А и си купих едно ново яке, страхотно, обаче модела е плътно по тялото, то ще ме спира да не се насвиня повече зимата Wink

velizarka, че то докато дойде време децата да се карат за имоти, ехеееее, доста време ще мине. Пък и не е задължително. Аз се надявам да има по нещичко за всички деца, нали затова работим все пак  Wink (А аз самата съм се оправила без ни един имот от роднини, значи и така може Grinning)

# 666
  • Мнения: 1 898
Aз май за сега се справям криво-ляво с диетата. Отслабнах 4-5 килограма, но ми се иска поне още 3 да сваля. Карам я яваш, яваш с малки ограничения най-вече на вечеря. Хубавото е, че вече  влизам  спокойно в дрехите от преди бременността, което ме мотивира.
За домакинстването- чистя два пъти в седмицата - единия по-основно, другия-само прахосмукачка и парцал за пода . Готви предимно съпругът ми, аз рядко и то някоя по-обикновена манджа, която става набързо през седмицата.

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Ulia, моля сподели по-подробно как и с какво се храниш?

# 668
  • София
  • Мнения: 1 193
Ulia, моля сподели по-подробно как и с какво се храниш?

хаха и аз бях тръгнала да пиша същото !

Ulia ,моля те сподели  Wink !

# 669
  • Мнения: 4
Здравейте  Hug

Относно чистенето аз съм болна на темата не минава ден в който да не излъскам навсякъде отнема ми около 40 мин за 3 стаи, нали сме в ново жилище и си го поддържам чистичко, ако един ден не изчистя и то няма такова чистене после мъхове по паркета  ooooh!
За готвенето не готвя всяка вечер или вечеряме някъде на заведение или сме на гости някъде по родителите и така. Мъжа ми за нищо не го бутам освен да гледа Сияна докато оправя, работата му е толкова натоварена че ми е жал да го бутам инъче той се натиска да помага даже ако се случи да почива събота и неделя ми носи закуската в леглото Mr. Green
За проходилката нашата е ето тази: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/p … c4f8abdeb2ed49d9a - много ми хареса като визия и я купихме още преди Коледа.

# 670
  • Мнения: 1 898
Нищо особено, всъщност. То и затова отслабвам толкова бавно. Ако ще ям сладко, гледам да е само на закуска. Намалих хляба и ограничих малко количествата на храната. Вечерям рано - между 18.00-18.30 и се старая това да е най-лекото ми хранене за деня. Пристъпите на глад между основните хранения туширам с вода и плодове. Мисля, че и кърменето също помага за редуцирането на теглото.
Това е.

# 671
  • Мнения: 15
Абе ще си кажете вие за чистенето...пък иначе голями мърлячки се изкарахте, а се оказа, че се вихрите всички с прахосмукачките.  hahaha

Аз пускам всеки ден прахосмукачка и бърша всеки ден прах. Откъде извира тази прах не ми е ясно.  ooooh! Преди минавах и всеки ден с парцала, но сега през ден. Да, вярно е, че заради кученцата има малко повече работа, особено когато се скубят (въпреки, че в момента има повече мои косми отколкото техни  Confused ), но кученце се гледат къде къде по-лесно от бебе.  Wink  Днес на всичкото отгоре малката поспа малко повече и аз вместо да подремна направих пролетно пренареждане. Всички шкафове обърнах, изхвърлих разни неща, пренаредих и така както не ми стигаше мястото сега даже имам малко свободно и се чудя с какво да го запълвам.  Mr. Green

brilliant, пожелавам ти скоро да посетиш отново Рим. И на мен много ми се ходи. Там мога да ходя нон-стоп и никога няма да ми омръзне. Определено е любимият ми европейски град!  Heart Eyes А за помощ в отглеждането и домакинството...ми нямам никаква помощ. Затова сега се радвам, че майка ми ще си дойде, че малко и аз да си отдъхна. Пък и да мога да изляза без бебка, че вече имам чувството, че сме си станали взаимно зависими и не можем да бъдем една без друга и за 5 мин.  Mr. Green

Rossi, залепвай ушенцето с лепенка.

# 672
  • Мнения: 214
Юилия и аз като теб правя
засега доста добре се справям имайки рпредвид че ми е само от няколко дни а те са най-трудни
дано да свинка по-бързо и да махна поне 10 килограма до началото на лятото

# 673
  • София
  • Мнения: 1 193
Яни ,и аз се виждам в чудо с този прах.Незнам от къде извирПОЛУДЯВАМ-СУТРИН БЪРША ,А ВЕЧЕРТА НЕ СИ ЛИЧИ!Предния ни апартамент гледше към парка в Младост 2 и там прах се бършеше веднъж седмично ,сега уж пак гледа към вътрешни улици ,но в съседство има строежи и т.н. и явно от там идва голяма мръсотия.Друг въпрос е ,че все още някои от комшиите ни правят ремонти.

# 674
  • Мнения: 2 677
Ау, чистнци такива! Аз съм позанемарила домакинстването - гледам да съм аспана и отпочинала, беба да е нахранена, спокойна и доволна, пък ако остане време и за чистене...
А по темата за килата - вече съм по-малко от колкото забременях, без диети или ограничения, направо се чудя как може да се гледа детенце пълно с енергия, да си оправяш къщата и да пълнееш, но явно си е до структура ,организъм... "Тренировките" ми са освен разнасяне от стая в стая и танци с бебе в слинга.Напук на всички дето ми казваха да не я учим на ръце - ама то може ли горкото цял ден да е опнато по гръб... Кърменето също доста "гори" според мен.
По-миналата зима бях качила 5-6 кила - определено с ядене, ама хубавичко похапване (затова като ми каже някой, че пълнее от притеснения или нещо др.  Naughty - само с маане става) - та напролет ги свалих много лесно с 90-дневната диета, като я правих само 30 дни. На принципа на разделното хранене е, яде се абсолютно всичко, но в различни дни и изобщо не почувствах, че се ограничавам по някакъв начин.

Общи условия

Активация на акаунт