Отговори
# 690
  • Мнения: 95
Искам да питам. Как слагате връзка към интеренет в дума (изречение)? Например вижте, а като натиснеш подчертаната дума да ти излиза линк към страница. Дано ясно да съм обяснила.

Слагаш думата в скобите за линк , в първите скоби след url слагаш = и след равното линка.

Нещо такова [url = линк] вижте [/url] - но не оставяш разстояния м/у url=link]вижте[ - aз сега съм оставила, за да видиш как изглежда.
Супер, стана ми ясно. Мерси baby_doll Peace

# 691
  • Мнения: 95
[
А и Део се учи как да пикае по-надалече  Sick)

Маша, дано се научи по-скоро момчето. Стискам палци  Joy Mr. Green Joy

[П.С оф зарибих се по едни кукли- Валдорфски кукли. И смятам в скоро време да направя такава на Ема. Много са сладки, вижте ги- http://merypoppins-madebymy.blogspot.com/

Страхотни са!!! Може ли една и за нас?  Praynig
Joy Ми мерси за пожеланието.
А за куклата, ми може да ви уредим. Стига да са лицеприятни.

# 692
  • Мнения: 104
У нас мъжът ми чист веднъж в седмицата и това е, нищо почти не пипвам през останалото време, само в калното забърсвам коридора, че и количката там вкарвам все пак....като ви чета явно ние сме най-големите мизерници  Mr. Green Но честно казано при нас няма и толкова прахоляк, то няма от къде, около нас само поляни...преди двора чистех по-често, сега съм го зарязала тотално...чакам да се раздуха вятър да позамете листенца, борови иглички и готово  Mr. Green Mr. Green Иначе и ние се отопляваме предимно на дърва, ама чак пък толкова не се цапа, като вкарваме дървата замитаме ако нещо падне, замитаме и около камината и туй то Wink
Палмирка не знам какво точно питаш за кърменето, останах с впечатление, че се чудиш за количеството кърма, че ти е малко....ми аз като гледам как си напреднала със захранването то нормално да ти  намалее кърмата, все пак нали знаеш, че колкото повече толкова повече, а в твоя случай с тези малко кърмения няма как да ти се увеличи. Аз още не захранвам, само на кърма сме и Мая си прави по 6 часа паузи през деня и по големи през ноща, та от тук съдя, че и е достатъчно и че няма нужда още да захранвам.
За цикъла и на мен ми дойде, когато Мая стана на 4 месеца, не ми пречи само дето ми се отрази тогава много на кърмата и беше кошмар, надявам се да не е всеки път така.
За диетите не съм пазила такова чудо през живота си и честно казано не мисля, че бих могла, гладна не мога да стоя, а и да се ограничавам не ме кефи Wink Но разбира се нямам и кой знае какъв проблем с килограмите, иначе може би друго щях да разправям Wink Аз си имам едни 5кг отгоре, но като спра да кърмя съм сигурна, че много бързо ще ги сваля, сега доста си хапвам, но на мен специално много ми се отразява на кърмата яденето, т.е. ако не ям веднага намалява, така че си се тъпча сериозно и не отслабвам, но пък поне не дебелея Simple Smile

# 693
  • Мнения: 1

Палмирка не знам какво точно питаш за кърменето, останах с впечатление, че се чудиш за количеството кърма, че ти е малко....ми аз като гледам как си напреднала със захранването то нормално да ти  намалее кърмата, все пак нали знаеш, че колкото повече толкова повече, а в твоя случай с тези малко кърмения няма как да ти се увеличи.
По скоро питах със същото желание ли сучат бебетата, нас ни мъчат и зъбките ,иначе аз и давам да суче винаги дори когато яде пюре и ако не желае се стимулирам с цедене.Просто мъника някои дни се скъсва да суче,други дни иска само с лъжичката разни неща и се скъсва да пие водица  newsm78.заменила съм само обедното със зеленчуково пюре

# 694
  • Мнения: 15
[Яни, предполагам, че все ще се намери някоя разпродажба  Mr. Green
Майка ти преди да си дойде, що пък да не мине през H&M например  Joy


 Joy
Точно днес си писахме с една приятелка, каза, че са с майка ми в Пренатал и трябвало да я спре малко, че била изкупила магазина.  Joy

# 695
  • София
  • Мнения: 1 193
[Яни, предполагам, че все ще се намери някоя разпродажба  Mr. Green
Майка ти преди да си дойде, що пък да не мине през H&M например  Joy


 Joy
Точно днес си писахме с една приятелка, каза, че са с майка ми в Пренатал и трябвало да я спре малко, че била изкупила магазина.  Joy
Joy   Joy   Joy

# 696
  • Мнения: 287
Мами само да кажа за кашите  Blush (не, че разбирам нещо)
Започнах като повечето с оризова, както ме посъветва педи.След 6 дни неуспешна борба да заместя едно хранене, мъжа ми купи банан и праскова на Hipp. Е, няма да ви казвам как се изяжда 150гр. каша за отрицателно време  Mr. Green После си бяхме и за баня, че всичко беше омазано  Crazy

П.С. Педи ме предупреди, че оризовата каша децата не я харесват много, много и ако моето дете е от тези да дам бананова.
След като знаят, се чудя защо изобщо я предлагат  newsm78

# 697
  • София
  • Мнения: 1 193
Във връзка с актуалната в момента тема /диетите/ искам да помоля ЛЛЛ или консултантите по кърмене да препоръчат такава ,която не би навредила на лактацията.

# 698
  • София
  • Мнения: 308
Привет!
Малко се позагубих последните дни, че бяхме по рожденни дни на бабите - в петък на моята майка, а в събота пътувахме до Габрово за 70-год. юбилей на свеки. За късмет през уикенда Ивана вдигна Т над 39 гр. и много не можахме да разберем от празника. Вчера обикаляхме по доктори и се оказа, че е с гнойна ангина. Борим я с хомеопатия и за щастие вече има подобрение. Докторите прегледаха и Никола и слава богу той не се е заразил от кака си. Споделих за неговата постоянна кашлица и според двамата доктори става въпрос за бактериална инфекция в нослето. Та сега ще я лекуваме и нея с хомеопатия.

alximika, сподели от къде купи гелчето за зъбки Dologel? Вчера точно него ми препоръча хомеопатката, а в кварталните аптеки не го откривам. Отново страхотен аватар!  Heart Eyes
fata_morgana, благородно завиждам за свалените кг. За жалост кърменето и този път при мен не води до топене на тлъстинките, а точно обратното - колкото и да се ограничавам в храната, кантара си стои закован на +10. Иначе и аз съм се наточила за 90-дневната диетка, която знам че става и за кърмачки.
За чистенето гледам много да не се втелявам. Добре че апартамента ни е малък и не ми е проблем да го поддържам. Опитвам се да чистя всеки ден пода и праха, но не винаги успявам, особено ако времето е хубаво и сме по разходки. Ако Ивана си е вкъщи обръщам домакинстването в игра и поне за сега успявам да я излъжа да помага с парцала. Банята пък е запазена територия на половинката, както и миенето на прозорците. Чакам Никола да порастне и да му връча прахосмукачката и съвсем ще му отпусна края.
brilliant най-новата игра, с която занимавам Никола е криеница - скривам се зад пелена и след това да се показвам и казвам „дзак“ или „ку-ку“. Много му харесва и направо се залива от смях.
А днес за пръв път си вкара крачето в устата и толкова сладко си смучкаше пръстчетата.

# 699
  • Мнения: 26
[Яни, предполагам, че все ще се намери някоя разпродажба  Mr. Green
Майка ти преди да си дойде, що пък да не мине през H&M например  Joy


 Joy
Точно днес си писахме с една приятелка, каза, че са с майка ми в Пренатал и трябвало да я спре малко, че била изкупила магазина.  Joy

Яни, ако не ти стигне мястото, мога да взема част от покупките - от мен да мине  Mr. Green
Нали са казали хората: "приятел в нужда се познава"  Joy

# 700
  • Мнения: 21
Giada, biah slujebno v Kuwait minalata godina chetvarti mesets bremenna. Beshe strahotno, ne mi se pribirashe. Horata si jiveiat strahotno. Shefa mi postoianno povtariashe, che strana bez alkohol i barove za nishto ne stava, no men tezi neshta ne me imteresuvat. Strashno bogata strana, chieto upravlenie naistina se griji za podanitsite si. Tam evtino i neluksozno niama. Ta. tova, koeto pishe v statiata hich ne me iznenada. Poznavam lichno niakoi chlenove ma upravliavashtata familia Al Sabah i moga samo prekrasni neshta da kaja. A kak im zavijdam...dumi niamam.

# 701
  • Мнения: 2 278
gergan_ka, сигурно имаме някакви кармични уроци да научаваме, щом сме се родили в България Simple Smile В следващия живот може да сме богати кувейтчанки  Wink

# 702
  • София
  • Мнения: 1 193
Малкия дивак е решил да ми изпили нервите явно.От няколко нощи насам ми прави едни и същи номера- уж заспиа ,слагам я в леглото и се буду с ужасен рев ,ако не веднага ,то след 10тина минути и окончателно заспива едва към 1:30-2:00.Идва ми в повечко това будуване ,особенно сега когато се опитвам да й променя режима и ставаме по-рано сутрин.

# 703
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета Simple Smile! Чета ви аз, но организацията определено ми куца в последно време, хем си имаме и дядо от месец почти, а аз не мога да видя голяма файда, за мен поне. Ама то сигурно, щото и на работа тръгнах Laughing. В тази връзка шапка свалям на работещите и пишещи мами, начело с Dana Simple Smile.

Машонче, какви са тези красоти, мале-мале... Не видях как се правят кукличките, но аз и не разгледах добре блога. Не че имам време за това, но ми се видя любопитно как се правят. Може след време за внучетата да направя някоя Laughing.

desunique, вие може и да ме изпреварите с даването на авокадо. То аз не бях решила да захраня с него като първа храна, ами да го предложа като една от първите. Ние почнахме с оризова каша от кафяв ориз миналата седмица (точно навършени 6 мес.) и се чудех до вчера дали да продължим още една седмица с тази каша и тогава да дам някой плод или зеленчук. Но реших да й дам овесена каша от днес. Тази, която взех, също е обогатена с желязо. Или я хванах днес в добър момент или наистина много й хареса, защото след като я изяде отваряше устата за още, без да й подавам даже лъжицата. А иначе с оризовата беше малко трудничко. Не че съм я насилвала, напротив - колкото е искала - толкова. Той мъжа ми се хвалеше, че ядяла по-добре при него Simple Smile като съм на работа. Но той я подлъгва и я занимава. А аз не искам така, до колкото знам е най-добре детето само да си иска, а не "Хайде една лъжичка за мама, айде сега една за тати" Laughing, или пък после да ги гоним с лъжицата като проходят. А това, което писа ти, че си се обезкуражила, че Ванката не е харесал картофа - значи четох някъде, че дадена храна трябва да е била предложена над 10 пъти, за да сме сигурни, че не се харесва. Т.е на бебчовците им трябва време да асимилират даден вкус. Разбира се някои храни просто няма да харесват и по принцип, но не трябва след първия път на отказ от страна на бебето и ние да не му предложим втори път въпросната храна. Освен това голяма част от бебетата в началото наистина ядяли по много малко (половин-една лъжичка), аз за това се учудвам тук повечето от форумните бебчета какви количества изяждат.
brilliant, иначе за приготвянето на авокадото - трябва да е много лесно, защото само се смачквало с вилица или разбира се може да и да се пасира. И после слагаш кърма, за да е по-течно, а може и без разреждане по-натам - както всяко пюре. Може и към кашичка да го прибавяш. Има и разни интересни комбинации, примерно авокадо с банан, или каквото друго се сетиш . Авокадото обаче трябва да е зряло. Няма да взимам био, защото кората предпазвала от пестицидите. Страшно било хранително от към полезни вещества, а и доста калорично. Предполагам, че това е добре за слабичките бебета като моето. Не че съм тръгнала да я угоявам - като е слаба - слаба е, но ще й го предложа заради това, че е много полезно. Дано да го хареса, аз между другото от скоро го ям, до преди година-две не знаех дори какъв му е вкусът. То не че има някакъв особен вкус, но консистенцията му ми е приятна.

За цикъла някой питаше - аз още нямам. Имах на два пъти леки зацапвания за по два-три, но това беше. Но в чантата ми съм заредила две-три превръзки, че не се знае кога ще ме изненада.

За чистенето - значи аз по начало не съм кой-знае каква чистница Crazy, но се притеснявам как ще поддържаме чистота като почне Дара да пълзи. Имам предвид, че имаме една смотана прахосмукачка, но се чудя дали не трябва да вземем такава, която и мие. А пода в кухнята примерно дали да не го чистя вместо с препарати, примерно с разтвор на оцет или нещо такова. Хайде играчките спрях да ги мия след всяко изпускане, че то няма смисъл, а и да добива имунитет, но с това пълзене и после ръцете в устата... newsm78. Иначе за готвенето - аз си готвя почти изцяло, любимата ми домакинска дейност. Квася и мляко, до онзи ден правех и хляба, но най-накрая се снабдихме с машина, че сега и с дядото хляба заминава бързо-бързо. А като ходя и на работа, ми е трудно. Гладенето - почти не гладя, просто повечето ни дрехи са такива, а на Дара не гладя нищо, освен ако е нещо официално.
...........................

Eей, не съм добре... Тръгнах току-що с една играчка гъсеница в едната ръка, за да я измия, че я дъвка, и с едно хартиено боклуче в другата, да го хвърля, и метнах гъсеницата в коша Crazy.

Ох, пак ни мъчат зъбките тая вечер. Аз й взех онзи ден едно хомеопатично гелче, мацнах й два пъти, да видим.

Я сега да ви поднеса една лека закусчица и кафенце

# 704
  • София
  • Мнения: 4 580
Добро утро Simple Smile

Люляк, откакто Лора се роди, само с вода мия. Не смея да ползвам никакви препарати когато чистя пода. Само за т.чиния и ваната - има на Фрош - с една жаба отпред - тук, които уж са по-био.

Иначе и аз авокадо ще дам, но понеже ще е сурово, ще поизчакам с него поне месец след захранването.
Наиситна се мачка лесно, а с плод като се комбинира и е супер.

Общи условия

Активация на акаунт