"Системата минус 60" - тема №20

  • 42 661
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Кали, Честит рожден ден и  мен   bouquet

Стели, благодаря за темата  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте,
Кали, честит рожден ден! Желая ти много здраве, щастие, късмет и любов! Пожелавам ти и много минусчета в темата! Hug

Аз тази седмица съм в Болнца, заради поредните системи, надявам се последни (е, само до обяд съм там).  Praynig И се надявам да успея да спазвам Системата.
З. Почти цял шоколад Милка )много ми падна кръвното, като ми взимаха кръв)
О. Пълнени чушки с ориз и кайма.
В. Кисело мляко с ябълки
Хубав ден на всички! Hug

# 17
  • Мнения: X
Кали, Честит рожден ден! Да си жива и здрава!  Hug




Момичета, какви са тези болници, косите ми настръхват! Пожелавам ви бързо да оздравявате и повече никакви болести!  Praynig


# 18
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Вчера вечерта малко калпазанка излязох, бяхме на гости и като наслагали едни мезета... eat Не можах да устискам само на сиренце, боцнах си от всичко по малко  Embarassed
Да го броим за плавен преход към системата, а?  Wink
Днес съм на мандаринки и циганска баница сутринта, сега за обяд ще хапна пилешка пържола и млечна салата, а довечера мисля салатка да си спретна от марули, репички и краставици.  
А, щях да питам: когато планирате събиране и съответно вино със сирене, вечеряте ли преди това или виното и сиренето се броят за вечеря?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 037
 Честит рожден ден Кали.Пожелавам ти да си много обичана и щастлива,винаги заредена с оптимизъм и обградена с верни приятели.

# 20
  • Мнения: 2 317
А, щях да питам: когато планирате събиране и съответно вино със сирене, вечеряте ли преди това или виното и сиренето се броят за вечеря?
Вечеряш си у вас, защото в протовен случай вискуваш да се наядеш с несистемни неща. На гостито си пиеш виното със сирене и това е Peace
Cesari/ Olia , бързо оздравяване Hug

# 21
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Вчера вечерта малко калпазанка излязох, бяхме на гости и като наслагали едни мезета... eat Не можах да устискам само на сиренце, боцнах си от всичко по малко  Embarassed
Да го броим за плавен преход към системата, а?  Wink
Днес съм на мандаринки и циганска баница сутринта, сега за обяд ще хапна пилешка пържола и млечна салата, а довечера мисля салатка да си спретна от марули, репички и краставици. 
А, щях да питам: когато планирате събиране и съответно вино със сирене, вечеряте ли преди това или виното и сиренето се броят за вечеря?


              Ние каквото и да ти кажем, за каквото и да го броиш, едва ли нещо ще се промени. Килограмите от уважителни причини не разбират  Wink  Peace
              Вечерята е до 18ч по един от седемте варианта, след това са позволени чаша червено сухо вино и няколко парченца немазно сирене, но това по изключение.

# 22
  • Мнения: X
А, щях да питам: когато планирате събиране и съответно вино със сирене, вечеряте ли преди това или виното и сиренето се броят за вечеря?
Вечеряш си у вас, защото в протовен случай вискуваш да се наядеш с несистемни неща. На гостито си пиеш виното със сирене и това е Peace


Ето това е нещо, което аз не правя. В смисъл, предпочитам да не вечерям вкъщи, а да ям нещо на гостито, иначе ми се струва неуважение към домакинята и труда й да отида и да не хапна. Хората са отделили време и средства да напазаруват, приготвят и изведнъж - гостенката на диета и не яде. Твърде егоистично ми се струва...Така и така много рядко ходя на гости, не мисля, че една късна вечеря веднъж в месеца ще повлияе на системата. Пък и на другия ден мога да компенсирам с по-малко храна.
Но по принцип, Бебо е права - така е по системата, след 18 ч. - само вино и няколко хапки сирене.
Затова, не се наемам да давам съвети - кой както го усети, така да го направи.

Последна редакция: ср, 09 фев 2011, 14:43 от Анонимен

# 23
  • Мнения: 95
Добър ден!

Муза - Няма такова нещо като плавен преход с прегрешения!  Peace Мириманова е написала плавно да въвеждаме новите правила, но системни! Аз лично включих всичко на куп, защото иначе моя г.з щеше да си страда. А иначе за такива вечери, ще си позволя да похваля Лабелла, защото тя е значително от скоро в системата, но успя да устои на вечеря с гости на пица и печено пиле, при все, че дори вино не пие. ТАка на следващата сутрин не се укоряваш и си горд със себе си. Peace

Нефертари - Пожелавам ти отслабване, но никога повече по този начин.

Все по-често си спомням за началото когато започнах системата. Гледам снимки, чета си бележки. Това, което направих е, че на 16.02. вечерта взех книгата, веднага я прочетох и на 17.02 включих абсолютно всички правила. Свикнах трудно, но в никакъв случай мъчително. И до сега се чувствам страхотно. А от вчера, благодарение на една страхотна моя приятелка, включих и каланетика в правилата ми за здравословен живот.... Дерзайте! Не мислете за храната, като за изкушение, а като за средство за засищане на организма. Три пъти дневно! Да, има неща, които ни се искат, ама можем и утре сутрин да ги хапнем. Все пак за това се борим... Да не са ни тесни седалките в киното. Да се качваме лесно на трамвая. Да не изплезваме език, защото сме се затичали за 10 м. Да не се ядосваме в магазините, че "Нямат нашия размер". Да не подминаваме огледалото с апатия! Да се радваме на погледа на човека до нас.... Ето това са само част от нещата, заради които съм тук... Да не ме боли кръста, да не ми отичат краката, да мога да си вадя халката. На пръв поглед дребни и незначителни, но заедно, тези неща (и по-скоро преборването им)  дават едно страхотно самочувствие и тонус

# 24
  • Видин
  • Мнения: 685
Здравейте Hug
Приемате ли ме във вашата групичка Rolling Eyes
Казвам се Ния и съм от Видин. Сега асядам да разуча вашата диета по-добре и започвам.
В момента съм 82кг., висока съм 175см. Искам да сваля мин до 70кг.
Това е за сега. Пожелавам ви много минуси и успехи

# 25
  • Мнения: 389
Привет,момичета!
Кали, Честит рожден ден! Да си жива и здрава!

Само минавам да ви поздравя,че нещо днес нямам настроение,иначе съм режимна,даже днес за пръв път от не знам колко време кантара показа 200 гр, под 70 кила.
Успешен ден  Hug

Последна редакция: ср, 09 фев 2011, 15:55 от bubulechkata

# 26
  • Мнения: 35
Здравейте момиченца! Да се запиша и аз и да ни е честита новата темичка, да я напълним с много добри новини и хубаво настроение!  Hug

Кали, честит рожден ден! Желая ти да бъдеш много обичана и щаслива!

Тези дни, покрай моите "Радини вълнения" не съм особенно добра компания, но до края на седмицата си давам срок и след това ще съм пак на линия. Wink Иначе съм си системна, та дрънкам! Flutter Дори кантара ми се отблагодари като два дена показа твърдо 69,600 (при това преди тоалетна и след сутрешното кафе в количество около 200мл Wink). Доволна съм, защото видях заветната 6-ка за начална цифра, сега остава да видя и нуличка след нея... ама за това ще е нужно малко време.

Искам да споделя нещо или по-скоро - да си поразсъждавам "на глас", пък може на някой да е от полза... Както много пъти писахме, важно е всеки да намери точните количества, съотношения и комбинации за себе си по отношение на храната. Аз обикновенно гледам храненията ми да са балнсирани - ако за закуска съм си позволила хляб или сладко, за обед и вечеря гледам да няма много въглехидрати.  Забелязах, че известно време имах едно движение нагоре-надолу около 70,00 и 71,00 кг... Верно е, че тогава, а и в момента хормоните ми са разбъркани както си искат, но си дадох сметка, че за това време нямам нито една протеинова вечеря (с месо или риба), вечерите ми са предимно плодове с млечни или зеленчуци с млечни. Обаче явно това не е "моя вариант"! Whistling  В момента, в който включих пиле за вечеря и кантара твърдо тръгна надолу.

Другото, което не съм си позволила нито веднъж повече от месец вече - да хитрувам и да оправдавам пред себе си "неволни" прегрешения. Храненията ми са само 3 за деня и единственото, което си позволявам между обеда и вечерята е кафе с обезмаслено мляко (0% масленост), без захар и един единствен път - лъжичка тахан с мед. От самото начало на системата реших, че щом се опитам да преборя килограмите, то или ще го правя или - не! И тъй като го правя за себе си, не виждам смисъл да се опитвам да лъжа себе си с хитрувания и оправдания... Wink

И още едно много важно нещо - не се отказвайте от "шкуренето" с кафе! от седмица си правя мои експерименти - тегля се преди и след душ и скраб с кафе. Разликата е от около 100 до 200г., в полза на "след"! Crazy

Стискам палци на всички ни да успеем и да преборим излишните килограми, без много усилия и с голямо удоволствие и лекота! Hug

Сега и менюто ми за днес:
з. към 6.30 мъничко пр. мляко с бисквити (3-4 лъжици само, че ми стана лошо)
    към 10.30 няколко хапки тутманик и кафе с мляко
о. сирене с домат, запечени в МВ, 3 моркова, 2 ръжени сухарчета, чашка от Вкусното кремче
в. задушен ориз със зеленчуци (след три вечери с месо реших да разнообразя малко Wink)

Извинявам се дългия чаршаф, който проснах... Embarassed

# 27
  • Мнения: 1
Здравейте
Нямам време даже да прочета какво пишете.през уикенда ще ви изчета.  Hug

# 28
# 29
  • Мнения: 7
Здравейте,момичета! Hug
Добре дошли на новите! Simple Smile
Стеле,отново мотивираш всички нас,благодаря ти от сърце!  bouquet
Valeto 84,поздравявам те за резултата,ние започнахме горе-долу по едно и също време и на едни кг,но сега ти дръпна доста напред!Браво,продължавай все така! Simple Smile

Моят отчет за днес-
з:малко варено жито и 1 банан
о: 3кюфтенца на тефлонов тиган+ салата от 1 домат и пресен лук
В:кисело мляко+плодове(1портокал,малко помело и малко ананас )

Приятна вечер на всички! Hug

Общи условия

Активация на акаунт