Най-безобидните противозачатъчни

  • 40 571
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 160
нищо по-сложно не е...когато е просто за едното пазене изписват някой от най-ниско дозираните, така или иначе...как ще ти подейства индивидуално на твоят организъм обаче няма как да знаят, нито пък който и да е друг...така че почваш на принципа грешка -проба, ако ти понесе от раз ок, ако не - изписват ти друг да пробваш и така...
въпреки, че е редно да се изписват след хормонални изследвания, повечето лекари, когато няма явен проблем не правят такива...а и повечето жени мисля ги устройва така, понеже те все пак не са евтини....

така че ако имаш доверие на лекаря, при който ходиш на ежегодни консултации, записваш си ч, отиваш говорите си, за какво го искаш, какво те притеснява, какви са ти опасенията и т.н. и той ти казва за теб подходящо ли е или не да пиеш хапчета, и ако да - какви и ти връчва рецепта...
ако държиш на изледвания, ти казва какви да си направиш точно...

да знаеш, че мигрена ако имаш също не е много препоръчително да пиеш хапчета, както и при разни други заболявания или фамилни обременености, ако в рода ти има жени с рак на гърдата на пример и разни други - прочети 1-2 листовки да придобиеш представа.

# 31
  • Мнения: 1 496
Аз бях повече от 2 години на линдинет 20 (вече се продават под друго име) и докато ги приемах се чувствах страхотно, кожата ми беше чиста, косата хубава, килограми не качих, цикъла ми по часовник, но след като ги спрях ...... ooooh! направо не ми се говори - тотален хормонален дисбаланс. Цялата се бях обринала със ситни пъпчици, косата започна неописуемо много да пада, цикълът ми идваше когато си пожелае  #2gunfire
Все едно аз съм го писала това. При мен , обаче проблемите тепърва започнаха , а вече минаха повече от 8 месеца , т.е. малко като бомба със закъснение. А я ми кажи след като си имала проблеми след ОК лесно ли забременя , защото ние правим опити ама не става за сега. Ще минавам на изследвания , но все пак да си питам при теб как е било. Днес много се учудих понеже видях , че ще ми идва , а днес е 29-ти ден от последната менструация , всичко е перфектно ще си кажете , да ама последните 8 месеца ми идва през 40 , 50 дена и просто ако това сега е цикъл (защото още не мога да разбера дали ще се превърне в цикъл , само кафеникаво е за сега) ще съм супер щастлива. Как си мечтая за точен цикъл Confused.

# 32
  • София
  • Мнения: 44 160
Elizabett- аз ще ти препоръчам ако не се превърне в цикъл до ден-два да си направиш и един тест.

# 33
  • Мнения: 1 496
Elizabett- аз ще ти препоръчам ако не се превърне в цикъл до ден-два да си направиш и един тест.
А , да и това го има, мина ми през акъла Embarassed.

# 34
  • София
  • Мнения: 44 160
при мен беше така(без да съм пила ОК), при много нередовен цикъл, изведнъж ми "дойде" като по часовник, чак не вярвах, първи ден - като за първи ден...леееко, кафеникаво...втори ден - като за втори ден, привечер нещо взе да спира и почна някакво пак кафеникаво да прокапва - трети ден ту така ту така... на 4 ден - 2 чертички на теста... Wink така че е напълно възможно щом правите опити Wink

и успех Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 496
при мен беше така(без да съм пила ОК), при много нередовен цикъл, изведнъж ми "дойде" като по часовник, чак не вярвах, първи ден - като за първи ден...леееко, кафеникаво...втори ден - като за втори ден, привечер нещо взе да спира и почна някакво пак кафеникаво да прокапва - трети ден ту така ту така... на 4 ден - 2 чертички на теста... Wink така че е напълно възможно щом правите опити Wink

и успех Simple Smile
Мерси за пожеланието. Чела съм за това зацапване около датата на менструацията и се сетих и аз за това ама си викам сигурно не. Така или иначе тия дни ще си покаже какво е , що е Grinning.

# 36
  • Мнения: 15
Аз бях повече от 2 години на линдинет 20 (вече се продават под друго име) и докато ги приемах се чувствах страхотно, кожата ми беше чиста, косата хубава, килограми не качих, цикъла ми по часовник, но след като ги спрях ...... ooooh! направо не ми се говори - тотален хормонален дисбаланс. Цялата се бях обринала със ситни пъпчици, косата започна неописуемо много да пада, цикълът ми идваше когато си пожелае  #2gunfire
Все едно аз съм го писала това. При мен , обаче проблемите тепърва започнаха , а вече минаха повече от 8 месеца , т.е. малко като бомба със закъснение. А я ми кажи след като си имала проблеми след ОК лесно ли забременя , защото ние правим опити ама не става за сега. Ще минавам на изследвания , но все пак да си питам при теб как е било. Днес много се учудих понеже видях , че ще ми идва , а днес е 29-ти ден от последната менструация , всичко е перфектно ще си кажете , да ама последните 8 месеца ми идва през 40 , 50 дена и просто ако това сега е цикъл (защото още не мога да разбера дали ще се превърне в цикъл , само кафеникаво е за сега) ще съм супер щастлива. Как си мечтая за точен цикъл Confused.

Ами ние трябваше да изчакаме няколко месеца с бебеправенето, понеже мъжо го намаше в страната, а и за да ми се прочисти малко организма. След като той си дойде, което съмпадна с краят на предният ми цикъл се метнахме здраво на работа (не сме пропускали ден  Mr. Green). И да получиха се нещата, но аз тогава все още не знаех, понеже нали вече бях с по нередовен цикъл, а и симптомите, които горе съм изброила все още стояха и изобщо не се надявах да са се получили нещата. Правих си и тест за бременност, но ми показа само една чертичка и аз си чаках да ми дойде, че да мога да си пусна изследване на хормоните. Дори ми бяха предложили преди да ида на ендокринолог да се видя с моят гинеколог, който да ми изпише някакви хапчета за предизвикване на цикъл  #Crazy  Добре че нищо не пих, пуснах си кръвен тест и там имаше леко наличие на ЧХГ, което ми подсказа, че вече има бебче, макар и според личната ми стойностите били прекалено ниски, което я навеждало повече на мисълта за хормонален дисбаланс. Малко след това и на мен ми се появи леко кафеникаво зацапване, което продължи около 2 седмици и аз тогава не бях сигурна дали е цикъл или захващане на бебчето. Изчеках няколко дена и си направих отново уринен тест и там вече имаше 2 чертички.
Така че моят съвет е да си спокойна и да не пришпорваш нещата, изчакай малко и си направи тестове. Ако не се е получило този път, можеш да си направиш пълн изследвания, за да видиш дали всичко си е ОК и се мятайта здраво с мъжлето  Joy Joy Joy
Дано да съм ти бола полезна!

# 37
  • Мнения: 1 496
pil4ata , благодаря за изчерпателния отговор Hug. За сега няма цикъл , а кафеникавото течение не е много , да не кажа , че е оскъдно. Ще изчакам и с теста , защото ми омръзна само да правя тестове и нищо да не виждам . Ще си изчакам поне закъснението , защото , както казах ми е на 40 дена средно. Отделно пък не ме болят никак гърдите , а преди цикъл направо ще се пръснат за това по - скоро си мисля , че пак хормоните ми правят номера , защото последните месеци бяха големи аномалии.

# 38
  • Мнения: 4
Препоръчайте ми докторка за консултация Токуда.

# 39
  • Мнения: 7
Аз бях на Новинет близо 4 години. В началото от медицинска гледна точка, после продължих, за да не забременея. Бил много лек препарат и се изписвало на млади момичета. Чувствах се супер, кожа супер гладка, ни мазна ни пъпки, коса разкошна.

Надебелях ама не от хапчетата, това са митове според мен...като косми и надебеляване.

Спрях ги, щото гастроентеролога каза така. Аууу цикъла много обилен и болки, коса мн мазна всеки ден се къпя, тя горката мн се изсуши в краищата. Пъпки, мазнотия  колкото си щеш ..все едно пак съм на 14.

Сега пак пия само, че Линдинет 20...изпих 1 опаковка.Заради кисти и поликистоза. Отново. Чувствам се гадно, гърдите болят, та не се трае, зърната щръкват и се зачервяват. Ауууу #Cussing out При Новинета не бях така.
Защо ми изписа Линдинет 20 не разбрах, да не би да остарях ....

# 40
  • София
  • Мнения: 44 160
за токуда не знам...торакс ако ти допада - там мога....

ти всъщност нали каза че си имаш лекар?

Последна редакция: ср, 23 фев 2011, 10:41 от Angel_Dust

# 41
  • Мнения: 4
Ами не може да се каже, че си имам... Имах в Биочек, но напусна. След това все нещо не съм доволна и всяка година ходя на профилактичен при различна и до сега не съм се спряла... Но мисля да е от Токуда  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 5 391
До скоро пиех Джаз, около 1г го вземах, чувствах се много добре, оскъден цикъл, без ПМС, без болки.Страхотно.
Но до тук.По препоръка на ЛЛ ги спрях, защото получих болка в крака, флебит, днес съм и на съдов хирург да си каже тежката дума.
Но така или иначе вече противозачатъчни няма да мога да пия. Confused

# 43
  • Мнения: 702
Здравейте момичета,имам спешен въпрос и ще се радвам някой да ми отговори,тази тема е по актуална и за това пиша тук!

Пия вече 5та опаковка Ясмин и,като цяло съм доволна,единственото ми опакване е,че ме наболяват гърдите,и обмислям вариянта да пробвам Жанин,до колкото разбрах също са ниско дозирани,утре ми е последното хапче от опаковката Ясмин и въпроса ми е мога ли да си направя 7 днивната почивка и да започна със Жанина,и ще бъда ли предпазена?
прочетох листовката на Жанин и там пише,ако се пият други орални контрацептиви,да не се прави 7дни почивка и направо да се започне с новите хапчета,това не ми се иска да го правя,защото декември месец вече съм го правила,за да си отложа цикъла си, а до колкото знам не е добре да се прави повече от веднъж на година.

Общи условия

Активация на акаунт