Отговори
# 2 850
  • Мнения: 239
Има няколко езикови,които също имат прием след 4 клас.

Амм, не съм знаел. След като има, резултатите им са ясни и без да са изнесени - в топ 3 на населеното място, в което са. И то не защото са велики училища, а защото са имали възможността да отберат най-доброто преди 3 години.
Оттам и закономерността - колкото по-малко е селцето - толкова по-малък е избора и съответно толкова по-ниски резултатите...
За мен единственото показателно в досега изнесените данни е отличното представяне на Св. София.
Браво на тях, крайно време е частното образование да се превърне в една добра алтернатива, а не в резерват за мини мутрички. Очаквам с интерес и резултатите на други частни училища.


Да де...... като се има предвид, че на учениците в  Света София не им е стигнал за малко бала , за да влезнат в СМГ и Слава Богу в джоба на родителите им има дастатъчно пари за Св. София. И още повече , че заслуга за това училище има учител, който е дългогодишен кадър на Софийска математическа и който апропо продължава да преподава там. Тоест децата в това частно училище коренно се различават от децата в другите частни училища.
Така че Св. София не е показател за другите частни училища. Резултатите в другите частни училища е съкрушителен. Както каза г-н kodbg  в едно по-горно изказване- Важен е материалът. От всяко дърво свирка не става. Та било то и в частно училище. Тати и мама може да се съдерат от плащане ама Свирчо няма да стане цигулка, а ще си остане Свирчо. Grinning

# 2 851
  • Мнения: 561
Продължавате да не схващате след 3000 мнения, че връзката между МГ с прием след 4-ти клас и добрите резултати е косвена, а не пряка Simple Smile
Добрите резултати се генерират от добри ученици. Добрите ученици отиват в училища, където могат да се отсеят като добри чрез тест, тоест МГ с прием след 4-ти клас, защото няма друга алтернатива.
Без да отричам приличното ниво на обучение в МГ-тата на фона на другите училища, за пореден път се опитвам да ви вменя мислълта, че добрите резултати са в по-голяма степен заслуга на добрите ученици, а не на добрите учители. Който ви убеждава в обратното... обижда детето ви Simple Smile
Няма нищо по-нормално от това при НВО за 7-ми клас топ резултатите да са на МГ-тата, които са имали честта да обучават каймака. Наблягам на честта, защото удоволствието трябва да е двупосочно. Както родители и деца се възхищават от доброто ниво на обучение в МГ-та, така и МГ-тата трябва да се възхищават и гордеят с интелигентните, възпитани деца, които са ги избрали
Ще намина след още 3000 мнения да видя къде се цикли темата.
Еми, те децата като нямат нужда от учители - да влизат след четвърти клас в университета ? Вие въобще имате ли представа от учителските състави, методите на преподаване и т.н. в споменатите училища. Явно и 10 000 мнения няма да Ви стигнат да разберете, че за да влезеш във водещите математически гимназии трябва да имаш известен математически талант, иначе не можеш да издържиш. И това обгрижване в съответната педагогическа среда води до споменатите резултати.
Цялата теза за пряка, косвена връзка, каймак и т.н.- хич не я разбирам.
Работят с каймака - ами да, това е целта и за това се борим. Математическият каймак да отиде в математическите гимназии, за да се развива, а балетният - в балетните училища. Кое не е ясно?

# 2 852
  • Мнения: 719
тв7 - новините в 18.30 

          "Всичко ,което изчетох по форумите..."

Добре дошли при нас,г-жа Дамянова !


  в новините  в15.30  http://tv7.bg/news-emissions/video9336572.html

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 20:28 от One of you

# 2 853
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Може ли малко повече информация за въпросния репортаж?
 Предварително благодаря.

# 2 854
# 2 855
  • Мнения: 1 776
Еми, те децата като нямат нужда от учители - да влизат след четвърти клас в университета ? Вие въобще имате ли представа от учителските състави, методите на преподаване и т.н. в споменатите училища. Явно и 10 000 мнения няма да Ви стигнат да разберете, че за да влезеш във водещите математически гимназии трябва да имаш известен математически талант, иначе не можеш да издържиш. И това обгрижване в съответната педагогическа среда води до споменатите резултати.
Цялата теза за пряка, косвена връзка, каймак и т.н.- хич не я разбирам.
Работят с каймака - ами да, това е целта и за това се борим. Математическият каймак да отиде в математическите гимназии, за да се развива, а балетният - в балетните училища. Кое не е ясно?

Без да се обиждаш, навяваш спомен на латерна. Едно и също отначалото докрая. Аз обяснявам защо са високи резултатите на НВО след 7-ми клас в МГ-тата, а ти, ни в клин, ни в ръкав се включваш с пасажи, които сигурен съм си писал неведнъж вече в темата и нямат НИКАКВО отношение към резултатите от външното оценяване...

Бях ти написал и някои мисли относно математическия талант при 10-годишните, заблудите, интелекта, аналитичната мисъл, родителските амбиции и объркването, което може да се получи между тези близки като външно изражение качества, но прецених, че тук събеседниците като цяло не са подходящи за подобен диалог.

# 2 856
  • Мнения: 41 922
Продължавате да не схващате след 3000 мнения, че връзката между МГ с прием след 4-ти клас и добрите резултати е косвена, а не пряка Simple Smile
Добрите резултати се генерират от добри ученици. Добрите ученици отиват в училища, където могат да се отсеят като добри чрез тест, тоест МГ с прием след 4-ти клас, защото няма друга алтернатива.
Без да отричам приличното ниво на обучение в МГ-тата на фона на другите училища, за пореден път се опитвам да ви вменя мислълта, че добрите резултати са в по-голяма степен заслуга на добрите ученици, а не на добрите учители. Който ви убеждава в обратното... обижда детето ви Simple Smile
Няма нищо по-нормално от това при НВО за 7-ми клас топ резултатите да са на МГ-тата, които са имали честта да обучават каймака. Наблягам на честта, защото удоволствието трябва да е двупосочно. Както родители и деца се възхищават от доброто ниво на обучение в МГ-та, така и МГ-тата трябва да се възхищават и гордеят с интелигентните, възпитани деца, които са ги избрали
Ще намина след още 3000 мнения да видя къде се цикли темата.

Не е косвена, пряка е. Просто тук имаме пряко действие на няколко фактора. Така както и вкусът на мартинито (давам този пример, защото това съм си забъркала сега) е в ПРЯКА зависимост и от вкуса на джина, и от вкуса на вермута, така и успехите на децата в СМГ зависят пряко от:
- подбраните деца (каймака);
- духа на училището ( за да си готин не е нужно да пиеш, пушиш и пр.)
- преподавателите;
- хорариума

Т.е. тук имаме класически модел на математическата функция "И". И най-кадърните деца без правилно водене няма да стигнат до никъде. 

# 2 857
  • Мнения: 1 776

Не е косвена, пряка е. Просто тук имаме пряко действие на няколко фактора. Така както и вкусът на мартинито (давам този пример, защото това съм си забъркала сега) е в ПРЯКА зависимост и от вкуса на джина, и от вкуса на вермута, така и успехите на децата в СМГ зависят пряко от:
- подбраните деца (каймака);
- духа на училището ( за да си готин не е нужно да пиеш, пушиш и пр.)
- преподавателите;
- хорариума

Т.е. тук имаме класически модел на математическата функция "И". И най-кадърните деца без правилно водене няма да стигнат до никъде. 

Хубав пример: )
Тамън свърши мача, отивам и аз да си забъркам един - текила, доматен сок, табаско, уорчестър, лимон, пипер и сол. Наздраве: )

# 2 858
  • Мнения: 4 877
Има няколко езикови,които също имат прием след 4 клас.

Амм, не съм знаел. След като има, резултатите им са ясни и без да са изнесени - в топ 3 на населеното място, в което са. И то не защото са велики училища, а защото са имали възможността да отберат най-доброто преди 3 години.
Оттам и закономерността - колкото по-малко е селцето - толкова по-малък е избора и съответно толкова по-ниски резултатите...
За мен единственото показателно в досега изнесените данни е отличното представяне на Св. София.
Браво на тях, крайно време е частното образование да се превърне в една добра алтернатива, а не в резерват за мини мутрички. Очаквам с интерес и резултатите на други частни училища.


Да де...... като се има предвид, че на учениците в  Света София не им е стигнал за малко бала , за да влезнат в СМГ и Слава Богу в джоба на родителите им има дастатъчно пари за Св. София.

Това не е вярно. По принцип много-много малко деца от Св. Сф. кандидатстват в СМГ и то, по мои наблюдения, не са най-силните им състезатели. Моят син беше с един от най-най-силните резултати м.г. от всички математически състезания, но не е кандидатствал в СМГ. Приятелят му също беше в топ 10 и също не е кандидатствал. Тази година си продължават със състезанията и с любовта към математиката.

Място в Св. София също не се изпуска (а това правило си важи и за мат. гимназии). За всяко местенце - веднага се появяват много желаещи и то веднага се запълва след няколко изпита.

Иначе и в Св. Сф. всички деца са влезли сред голяма конкуренция и с изпит, но на по-малка възраст и нонстоп отпадат деца заради нисък успех или дисциплина. А децата наистина са страхотни, учителите и обучението - също. От години съм им фен!

Сори за офф-а, но отвреме на време ви следя темата, а в момента и аз се радвам заради Света София. Браво!

Тук са поместили подробности http://svetasofia.com/postigenia-sedmoklasnici - сега ще ги похваля и в моите блогове. Много съм горда!

Аз лично изобщо не съм изненадана от топ 5 за БГ. Всички тези у-ща стоят много добре на всички състезания. А и за двете топ у-ща в София също не съм изненада. От толкова години ги наблюдавам и като журналист, и сега като блогър, че са си съвсем очаквани резултатите.

Пак съжалявам за офф-а.


ПП ninela, мисля, че бъркате Св. София и ПЧМГ и оттам идва разминаването на информацията Ви за СМГ. Целта на голяма част от учениците в Св. София от много години е Американският колеж. Сега видях на сайта на у-щето, че и тази година над 50% са приети в АК.

ПП1 Obsolete, Св. София е основно у-ще, т.е. е само до 7 клас. Затова си виждала само силните резултати на по-малките ученици, защото нямат гимназисти. Simple Smile

Последна редакция: вт, 12 юни 2012, 09:26 от Danybon

# 2 859
  • Мнения: 719
                   http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1416706

                                                                          Ценно е да знаеш,но някои знаят   повече !
                                                                                                                        One of you
                                                                                    

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 21:49 от One of you

# 2 860
  • Мнения: 939
Ценно е да знаеш,но някои знаят повече !
                                                          One of you

Не мога да разбера защо когато защитаваме едно нещо, трябва непременно да оплюваме останалите. "Св.София" имат прекрасни резултати на всички математически състезания за прогимназиални ученици (за големите - не съм сигурна).

 Peace

Обратно на темата:
Видяхте ли как МОНМ се отблагодари на съветника си за проектозакона в областта на математиката? Човекът стана шеф на БАН.

# 2 861
  • София
  • Мнения: 1 655
Видяхте ли как МОНМ се отблагодари на съветника си за проектозакона в областта на математиката? Човекът стана шеф на БАН.

Четеш ми мислите  Grinning
Сега ако ни разясни и магическата формула за 7 клас  Whistling

# 2 862
  • Мнения: 1 175
.

Последна редакция: вт, 12 юни 2012, 11:33 от peppia

# 2 863
  • Мнения: 939

Обратно на темата:
Видяхте ли как МОНМ се отблагодари на съветника си за проектозакона в областта на математиката? Човекът стана шеф на БАН.
Аз днес търсих по темите, той ли беше с онова подлизурско интервю. Е явно той. Да му е честито..

Същият. Онзи, който обяснявал на Дамянова как едно време НПМГ подбирало учениците си с лагери в Пампорово, а не като сега МГ-тата - с един изпит.

# 2 864
  • Мнения: 1 175
НПМГ на което е фен, между другото, по мое време хич не беше лошо училище, Недевски мисля беше директор.
Сега няма помен от славата на НПМГ(по математика), дано новият директор на СМГ да не поведе и него по наклонената плоскост...

редакция, форум  от 2008 г, извинявам се за оффа.

"Недевски го пенсионираха от министерството      
сега, вече е въпрос на време НПМГ да стане като всяко друго обикновено училище  
Радвам се поне, че нас ще ни изкара той, следващия випуск вече няма да завършат с него "

Последна редакция: пн, 11 юни 2012, 21:53 от peppia

Общи условия

Активация на акаунт