Препарати за съдомиялна - 3 част

  • 76 799
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 735
Едрината на солта, аз я разбирам още в магазина. Като раздрусам кутията и си проличава по дрънкането на кристалите вътре. Ако е едра се чува по-яко почукване по стените на кутията.
Тази от ЛИДЛ ми дрънчи като едра Mr. GreenАма като и дойде времето ще я видя и ще пиша. Медикса в миялната от кога чакам да свърши,ама не иска. Crossing Arms

# 31
  • Варна
  • Мнения: 17 965
Като горд нов собственик на съдомиялна се записвам в темата. Току-що мъжът ми купи препарати от ДМ, така че ще споделя впечатления. И... сядам да прочета какво сте писали. (Как не видях по-рано  Blush)

# 32
  • София
  • Мнения: 570
Едрината на солта, аз я разбирам още в магазина. Като раздрусам кутията и си проличава по дрънкането на кристалите вътре. Ако е едра се чува по-яко почукване по стените на кутията.
Тази от ЛИДЛ ми дрънчи като едра Mr. GreenАма като и дойде времето ще я видя и ще пиша. Медикса в миялната от кога чакам да свърши,ама не иска. Crossing Arms
Едра е. Ще видим колко време ще изкара. Mr. Green

# 33
  • София
  • Мнения: 3 064
Да дам отчет /как не съм попадала на темата до сега/

Много харесвам таблетките на феъри, повече зелените, но и жълтите си купувам. За съжаление не са много разпространени с кварталните ни магазини.
Сол и гланц на медикс, сега съм си купила сол на ДМ, ама още не съм я сипала.

Да питам, че у нас вечно сме в дискусия - след като миете с таблетки, които са поне 3в1 слагате ли сол и гланц /аз слагам, защото ме дразнят лампичките - индикаторите, демек, които при мен не могат да се изключват/?

# 34
  • Мнения: 15 379
Независимо от таблетите, които използвам, винаги зареждам със сол.
Течността за изплакване никак не е задължителна. Аз предпочитам да не използвам.

# 35
  • Мнения: 1 381
Някой да е ползвал тези таблетки

много ги рекламират, но са скъпи и никога на са на промоция.

# 36
  • Мнения: 206
Някой да е ползвал тези таблетки

много ги рекламират, но са скъпи и никога на са на промоция.

Както  писах  по- горе. Таблетките  на  sun са  мн  добри, продукт  на Унилевър , не  особено популярни и с  висока  цена. Най- доброто което  съм намирала  като  цена  за тях са 80  таблетки мисля  / може и 100  да са били / за 30  евро, което ми  се струва  адски много. Доколкото  се сещам за   тях имаше и опаковка  от 200  таблетки, но и тя противно на логиката  не  беше изгодна.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 685
и аз се записвам да не ви изпусна че сте много полезни  Peace

# 38
  • Мнения: 151
Здравейте незнам въпроса ми дали е за тук ,но ако някои има желание да помогне е добре дошло-
имам съвсем нова съдомиялна Индезит( модела е с дисплей ако някой има такъв ще ми бъде от полза) .
Пускала съм я на 3 програми със сушене и след това от горната кошница направо ми капе върху долната,стените са целите мокри ,както и повечето съдове с изкл. на чиниите и чашите по чиито ръбове се намира по 1 капка все пак.Това нормално ли е? Мои познати казват ,че не трябва да е така...Слагам таблетки на Калгонит 3в1 отделно съм сложила СОЛ и гланц на Сомат.
Днес дойде и техник ,но той само провери дали си тече вода където трябва и дали нагрява.. и каза че си е Ок.. Whistling

Последна редакция: вт, 22 фев 2011, 21:24 от Svetleto_

# 39
  • Мнения: 15 379
Светле, напълно ок си е машината Peace.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Светле, както ти е казала Soucherry машината си е нормална. За да са ти напълно сухи съдовете, просто открехни вратата на миялната след приключването на програмата и изчакай 1/2-1 час преди да ги извадиш.

# 41
  • Kyustendil
  • Мнения: 100
Хайде и аз да се запиша в темата, защото е много хубава и съветите са ви мноого добри. Аз използвам единствено калгонит - таблетки и сол и гланц, но много ме запалихте по Грюн Грийн. От къде ги купувате?

# 42
  • Мнения: 2 011
...много ме запалихте по Грюн Грийн. От къде ги купувате?

От Карфур и Пикадили.

# 43
  • Мнения: 3
Светле, както ти е казала Soucherry машината си е нормална. За да са ти напълно сухи съдовете, просто открехни вратата на миялната след приключването на програмата и изчакай 1/2-1 час преди да ги извадиш.
Аз открехвам вратата след приключваяне, да излезе парата за десетина секунди и пак затварям, защото като е гореща по-добре се изсушават.

# 44
  • София
  • Мнения: 374
Записвам се и аз в темата  Grinning

Напоследък ползвам само Финиш (калгон) - много съм доволна  Peace

Пробвала съм и таблетките на АРО (от Метро),  но доста често намирах недоизмити съдове.

Относно изсушаването - аз също открехвам вратата леко щом свърши програмата и след около час ги вадя съвсем сухи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт