Тия вече съвсем се оляха

  • 7 782
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 480
Това с мързела и корупцията са приказки като за пред чаша узо и гръцка салата  Laughing Последно четох, че най корумпираната страна в ЕС е Австрия.

И за Италия отдавна се говори същото, обаче какви са видимите резултати??? Разбити пътища, мръсни от години улици, заличена маркировка, занемарени и мръсни подлези, липса на осветление, тротоари с натрошени и надигнати плочки, счупени пейки, автобусни спирки в отчайващо състояние,  боклуци навсякъде-има ли ги тези неща?

Последна редакция: нд, 06 мар 2011, 00:25 от vl

# 46
  • Мнения: 4 300
Ти понеже си специалист по Италия, хеле по архитектурата, градската среда и фонтаните  Wink

Това как изглеждат улиците и подлезите зависи най вече от парите, които ще се дадат за тях, не от корупцията. С трици маймуни не се ловят, а всички големи градове са мръсни, в т.ч. Рим, съжалявам.

# 47
  • Мнения: 2 480
Ти понеже си специалист по Италия, хеле по архитектурата, градската среда и фонтаните  Wink

Това как изглеждат улиците и подлезите зависи най вече от парите, които ще се дадат за тях, не от корупцията. С трици маймуни не се ловят, а всички големи градове са мръсни, в т.ч. Рим, съжалявам.

И да съжаляваш, и да не съжаляваш не е мръсно колкото в българските градове. И там крадат пари, и там уговарят сделки с пари под масата, обаче няма такива видими последици както в Бг! Можеш ли да ми обясниш значението на думичката "хеле"?

# 48
  • Мнения: 4 300
Естествено, че не е. Средната заплата в България е 600 лв, а в Италия сигурно е 1500 евро. Даже ти можеш да сметнеш разликата в приходите от данъци. Да не сравняваме туристите, които посещават Италия и си оставят парите там, и че освен всичко друго там има автомобилопроизводители, модна индустрия, най голямата банкова група в Европа и т.н.
Не е трудно да се сетиш, че има значение колко има преди да се краде и колко остава, а не само дали се краде ( щото навсякъде все се краде, да не се лъжем).

# 49
  • Мнения: 2 480
Естествено, че не е. Средната заплата в България е 600 лв, а в Италия сигурно е 1500 евро. Даже ти можеш да сметнеш разликата в приходите от данъци. Да не сравняваме туристите, които посещават Италия и си оставят парите там, и че освен всичко друго там има автомобилопроизводители, модна индустрия, най голямата банкова група в Европа и т.н.
Не е трудно да се сетиш, че има значение колко има преди да се краде и колко остава, а не само дали се краде ( щото навсякъде все се краде, да не се лъжем).

Остава да си припомним, че преди 20 и повече години и нашите улици бяха много по-чисти. Или си го забравила? В Гърция също са много по-чисти в момента и не са разбити!
Не се ли сещаш, че чистенето в Бг все пак е много по-евтино, отколкото в Италия?
Не можем да се успокояваме с това, че навсякъде се краде. Това е демагогия!

# 50
  • Мнения: 4 300
Не знам какво имаш предвид под чисти. В който и голям град да съм била, все се пикае по улици, ъгли и асансьори, все има боклуци. Друг е въпросът, че един разтрошен тротоар и чист да е, пак изглежда зле. Пътищата тоже. Т.е. изначалното е да има какво да се пази и поддържа. Няма улица, или каквото и да е всъщност, което да изкара 20 години без да се поддържа или само с кърпеж,  и пак да изглежда добре.Освен това ние харчим глупаво и нерационално, като всички бедни. Ремонтираме през зимата или точно преди газификация, а дори и новите пътища се правят евтино, респ. после излизат скъпо. 
В добавка препоръчвам теорията за счупените прозорци. Обяснява останалото.

# 51
  • Мнения: 2 480
Не знам какво имаш предвид под чисти. В който и голям град да съм била, все се пикае по улици, ъгли и асансьори, все има боклуци. Друг е въпросът, че един разтрошен тротоар и чист да е, пак изглежда зле. Пътищата тоже. Т.е. изначалното е да има какво да се пази и поддържа. Няма улица, или каквото и да е всъщност, което да изкара 20 години без да се поддържа или само с кърпеж,  и пак да изглежда добре.Освен това ние харчим глупаво и нерационално, като всички бедни. Ремонтираме през зимата или точно преди газификация, а дори и новите пътища се правят евтино, респ. после излизат скъпо.  
В добавка препоръчвам теорията за счупените прозорци. Обяснява останалото.

Вятърът духва и се вдига прах до небето! Не си ли виждала това? А когато е мокро-кал! Не мият и не метат от години! Преди го правеха всяка седмица!
Кошчетата и те не винаги се изпразват навреме.
Парите отиват в общия кюп, както през Т.Живковите години. А после за какво ли не, само не и за чистене. Обаче са събрани във вид на такса смет! Дори и по селата събират такава на хора, които имат къщи, но от години не живеят там. Разбира се и там не чистят, а използват събраните пари "по-рационално".

# 52
  • Мнения: 326
 Аз пък го разбирам какво има предвид под чисти улици. Не кални,това има предвид. Защото нашите улици са вечно кални, кафяви от кал. Когато завали дъжд остават под вода, и човек джвака в кал и пръст,и то в уж европейската столица. Не е възможно обувките на човек да останат чисти за повече от минута след като е излязъл. Същото важи за панталоните- отзад те винаги са изпръскани с кал. По мръсотия сме близки до Косово и Албания в европейски план. Като към калта добавим разбитостта и липсата на тротоари,както и неизменните камъчета,които винаги се набиват в грайферите,и хрупат,когато човек върви, чувството за разнебитеност и западналост става направо депресиращо. Пътувах преди дни до Варна от София. По пътя до Варна видях поне 30 развалини и руини на бивши и доскорошни предприятия,фабрики и селскостопански постройки. А бомбардировки не е имало.  Вярно е,че всеки голям град има проблем с чистотата. Но никъде не е такава безнадеждна сивота и разруха,както в уж красивата България.
 Проблемът иде от непретенциозността и примирението на народните маси,както и от мързела,мишкуването и липсата на работа в полза на обществото на кметове и министерство на благоустройството и на правителствата като цяло.

# 53
  • Мнения: 4 300
Боже, какъв дует се заформи:)

България всъщност е по добро място за живот от 2/3 от света. "Никъде" е доста преувеличено.

# 54
  • Мнения: 326
 Да,съгласна съм,че е по-добро място за живеене от страни като Афганистан, Индия, Китай, Ирак, Иран, бедните африкански страни, Куба. Това да ни е утехата,че можеше и да е и по-зле  Tired
В Европа обаче сме най-назад. На нашето ниво,или малко по-зле са само Албания, Косово, Сърбия и Македония. За стандарта на останалите европейски държави можем само да мечтаем. От изброените страни си прави сметката в коя лига сме.

# 55
  • Мнения: 2 480
Да,съгласна съм,че е по-добро място за живеене от страни като Афганистан, Индия, Китай, Ирак, Иран, бедните африкански страни, Куба. Това да ни е утехата,че можеше и да е и по-зле  Tired
В Европа обаче сме най-назад. На нашето ниво,или малко по-зле са само Албания, Косово, Сърбия и Македония. За стандарта на останалите европейски държави можем само да мечтаем. От изброените страни си прави сметката в коя лига сме.

Точно казано.

# 56
  • Мнения: 45
Не знам ама както са тръгнали нещата отиват все повече на зле. Не може да увеличават всичко поголовно, само заплатите, соц. и детските не. Или ако ги увеличават ги увеличават с безобразно смешни проценти. Най-бедната страна с най-високите цени. Не знам за вас момичета, но ние с мъжа ми сме с единия крак в чужбина. Имаме едно наум, въпроса е че и там не е лесно за чужденци ама поне знаеш че каквото изработиш, ще получиш адекватно заплащане, а детските и соц. са абсолютно достатъчно дори за неработещи майки ... Все повече започвам да се замислям като алтернативен вариант ... Имам чуството че след 10 год. ще останат само пенсионерите и ромите в таз държава

# 57
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Не знам ама както са тръгнали нещата отиват все повече на зле. Не може да увеличават всичко поголовно, само заплатите, соц. и детските не. Или ако ги увеличават ги увеличават с безобразно смешни проценти.
Държа ДЕБЕЛО да подчертая - заплатите се заработват, не се дават. Или ако трябва да перифразирам Буш-старши: Българино, запомни, за да ядеш, трябва да произведеш и да продадеш.
Но и другото е истина, че някаква необяснима държавно-мафиотска машина вече 20 и кусур години  мачка бизнеса и то най-вече почтения бизнес (оня от тъмното има фонд "рушвети" и му е през оная работа за правила и закони).

# 58
  • Мнения: 1 517
Не знам ама както са тръгнали нещата отиват все повече на зле. Не може да увеличават всичко поголовно, само заплатите, соц. и детските не. Или ако ги увеличават ги увеличават с безобразно смешни проценти. Най-бедната страна с най-високите цени. Не знам за вас момичета, но ние с мъжа ми сме с единия крак в чужбина. Имаме едно наум, въпроса е че и там не е лесно за чужденци ама поне знаеш че каквото изработиш, ще получиш адекватно заплащане, а детските и соц. са абсолютно достатъчно дори за неработещи майки ... Все повече започвам да се замислям като алтернативен вариант ... Имам чуството че след 10 год. ще останат само пенсионерите и ромите в таз държава

И аз имам такова чувство.

# 59
  • Мнения: 13
Ми Рокси,гледам,че си в Виена.В какъв квартал си не знам,но разликата със София е огромна.Много патриоти чужбинци,много нещо.За десетина дни лятото и на мен ще ми екстра в БГ,но не и всеки ден по изпочупените пътища,покрай болните псета,по калните тротоари и за капак сред цигани и мръсотия.Какво ни успокоявате само,че навсякъде било така.Ми що избягахте тогава?!

Общи условия

Активация на акаунт