Болезнен трансфер

  • 12 379
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте  момичета.Не знам дали темата я има вече,но аз не я видях и я пускам.
Надявам се да не я махнат.
На 02.03 ми беше последният 4 трансфер, а вчера теста... за съжаление отрицателен,но ме притеснява и друго.
Всичките ми ЕТ и истероскопии   винаги са били много болезнени тъй като имам едно-рогова матка разположена силно в дясно,но при този ЕТ за първи път на втория ден след процедурата имах 2/3  капки кръв,  а и до сега продължава да ме боли.Усещах ужасно болезнено всеки един милиметър от преминаването на инструмента и имах чувството че ме дупчат някъде в страни.Умрях от срам от доки и сестрите,защото според тях матката ми е чиста и не би трябвало да усещам нищо ...виках все едно ме колят и се притеснявах че те си мислят че се преструвам.А болката наистина беше прорязваща. И при другите ми трансфери ме болеше , но не чак толкова силно  и толкова време обикновено преминаваше за около 1/2 часа докато матката ми се върне обратно в дясно,а този път дори сега след 10 дена все още усещам тежест и остър бодеж.Моля
ако има някоя от вас с подобен проблем моля да сподели. 

# 1
  • Мнения: 89
Доки ми каза да го направя на 11.03,да само девет дена след трансфера,но кръвния явно показва  по рано   

# 2
  • София
  • Мнения: 1 030
Ivned, ета една много полезна тема, изчети я цялата. Не ми е приятно да го казвам, но с това кървене и болки (т.е. нечист трансфер), мисля, че много се намалява шансът от имплантация...
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45094.0;all

# 3
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
Здравей, аз преживх ужасноооо болезнен трансфер /опит ИКСИ неуспешен/, но на мен ми обясниха ,че матката ми се е сраснала и не са го видяли на видеозона. Незнам до колко трансфера е бил важен за имплантацията , но факт , че опита е неуспешен.

# 4
  • Мнения: 39 435
Само на видеозон ли се вижда това ?
На цветната снимка вижда ли се ?

# 5
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
Ами вижда се при обикновен преглед или ехограф, за цветна снимка не съм чувала да се прави на матката /може и да има , но не съм запозната/

# 6
  • Мнения: 39 435
Цветната снимка е на тръбите .Но все пак  на моята пише- матката и с правилна форма и нормални размери .За това попитах .

# 7
  • Мнения: 531
Тъй като в онзи форум никога вече няма да пиша, ще отговоря тук:
Цветната снимка се прави за да се види има или няма аномалия по матката или тръбите.

А болезнения трансфер сам по себе си не е гаранция за неуспех. Болките може да са от много различен произход или пък различната сензитивност изкривява картинката.
Като цяло кръв или слуз по катетъра са почти 100% гаранция на неуспех.

Кураж момичета!

# 8
  • София
  • Мнения: 16 203
Цитат
Като цяло кръв или слуз по катетъра са почти 100% гаранция на неуспех.
Както и престой на ембриона повече от 30 секунди в катетъра (извън "епруветката" и още не в матката). Светлината и замърсеността на въздуха в помещението разваля ембритата (в естествена среда, т.е. в тръбите,  те не биват осветявани изобщо, нито пък имат досег с въздух...)

# 9
  • Мнения: 531
Цитат
Като цяло кръв или слуз по катетъра са почти 100% гаранция на неуспех.
Както и престой на ембриона повече от 30 секунди в катетъра (извън "епруветката" и още не в матката). Светлината и замърсеността на въздуха в помещението разваля ембритата (в естествена среда, т.е. в тръбите,  те не биват осветявани изобщо, нито пък имат досег с въздух...)
Peace Абсолютно! (ама нека да са малко повече от 30 сек.)

# 10
  • София
  • Мнения: 16 203
При моя първи ин-витро опит ембриолозите дори нямаха стая (с прозорче до леглото на пациентката) до манипулационната, носеха голямата спринцовка от 4тия етаж на първия...сами си правете извода каква успеваемост имат, досега във форума нито една не се е похвалила с успешно ин-витро там...Да не казвам коя е клиниката (ще се сетите, ако прочетете първите ми постве в този форум).

# 11
  • София
  • Мнения: 23 170
... носеха голямата спринцовка от 4тия етаж на първия......

ooooh!
Ами ако се спъне някой по стълбите  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 531
При моя първи ин-витро опит ембриолозите дори нямаха стая (с прозорче до леглото на пациентката) до манипулационната, носеха голямата спринцовка от 4тия етаж на първия...сами си правете извода каква успеваемост имат, досега във форума нито една не се е похвалила с успешно ин-витро там...Да не казвам коя е клиниката (ще се сетите, ако прочетете първите ми постве в този форум).




Шарки, не думай... ooooh!
Че кой ги е лицензирал?

# 13
  • Мнения: 363
За разлика от предишния трансфер при сегашния беше много трудно да се вкара катетъра, въпреки че не бях пишкала повече от 5 часа преди това, но явно не бях пила достатъчно вода, защото точно преди ЕТ правих акопунктура. Док направи многократни опити да стигне до матката, които бяха и малко болезнени, но след смяна на катетъра с френски успя. Наложи се да ми сложат инжекция, не помня как се казваше, но е нещо като но щпа за блокиране на маточните конракции. Но дали е имало време да подейства незнам, защото веднага след това вкараха ембрионите. Единствено ме успокоява факта, че катетъра беше идеално  чист, както ни информира ембриоложката. Веднага след това докато лежах направих втората акопунктура, като през цялото време изпитвах силни болки, които се появяваха особено през нощта през следващите 48 часа. Знам че това не беше много добър ЕТ, както се опита да ме убеди след това Док, като се има впредвид предишния, който беше абсолютно безболезнен и стана от раз, но за сметка на това с отрицателен резултат. Въпреки всичко все още имам надежда и ако е писано да стане - ще стане!   

# 14
  • София
  • Мнения: 23 170
пепеля6ка, атропин са ти боцнали най-вероятно. И при мен на единия от трансферите имаше проблем,боцнаха ми атропин и всичко мина лесно после.

Общи условия

Активация на акаунт