Болезнен трансфер

  • 12 392
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 89
EVRO благодаря ти 4е ми отговори толкова бързо.
Преди 4 години си направих цветна снимка и се разбра че имам някакъв проблем.След което последваха истероскопия и лапероскопия при която махнаха миома и киста се установи че по рождение имам само една тръба и един яйчник и матката ми е по малка от нормалната.Тогава доки ми каза да не си помислям за дете и да не съжалявам че съм направила аборт в миналото,защото най вероятно към 3/4 месец съм щяла да абортирам спонтанно,но негова колежка ми каза да не му обръщам внимание тъй като матката ми не е знае колко малка и бебето ще може да порасне до около 2,5 кг.След което минах и през други лекари които ме успокоиха за размера казваха ми че е мускул и онзи няма как да знае колко ще се разтегне и ми даваха за пример тризнаци.
Преди предпоследното ми инвитро правих оперативна истероскопия и махнаха полип.
За това и така се бях шашнала и не разбрах дали имаше в предвид без дилатация или по принцип.
В главата ми стана каша и не можах да проследя какво ми обясняваше за дилатацията.

# 31
  • Мнения: 531
Евита, звучиш объркана. Не знам какъв е бил проблема при теб, но ако е имало някаква анатомична особеност или проблем при проникването със сигурност са щели да забележат на хистерото. Може да си направила спазъм, а това е непредвидимо и хубавото е че не се случва регулярно, при анатомично проблемните проблемния трансфер е константа. Използването на френския или металния катетър е по-скоро бонификация за нас (проблемните по принцип), а не лоша алтернатива на безпроблемните. Но със сигурност при следващ опит припомни за проблема ви. А престоя на ембрионите..., не е толкова фатално за 2-3 минути, по-скоро смяната на катетрите, но пък в случая просто сте нямали друг избор. Съжалявам, отлично разбирам гнева ти.

IVNED, след като имаш коментар на повече специалисти и те ти дават "зелена светлина", значи си струва да продължаваш. А дилатацията... не боли, кървиш слабо 1-2 дни след това и това е. Имам позната която според нея е била с "инфантилна" матка, имаше проблем със задържането, не със забременяването (3-4 неуспешни бременности), но последния плод който задържа почти до 7-я месец сега е 3-4 клас, прекрасна малка принцеса. Разчистете и поредната трудност и смело напред!

Кураж!

# 32
  • Мнения: 89
Здравейте момичета,вчера ми мина дилатацията.
Доки каза че някъде в матката имам нещо като стеснение /преграда/ видяла го е къде е, но за всеки случаи ще направим следващия трансфер с упойка за да са по отпуснати мускулите.

# 33
  • Мнения: 705
Здравейте момичета,вчера ми мина дилатацията.
Доки каза че някъде в матката имам нещо като стеснение /преграда/ видяла го е къде е, но за всеки случаи ще направим следващия трансфер с упойка за да са по отпуснати мускулите.
За първи път чувам за трансфер с упойка  Shocked След като е направена както трябва дилатацията , защо е необходимо да е с упойка ??? ShockedЗащо не се направи пробен трансфер преди същинският ...  ?

# 34
  • Мнения: 531
Сигурно ще има и пробен трансфер, но идеята за упойка за трансфера никак не е лоша принципно. Иначе аз бях с Атропин на последния, можеш да попиташ и ти. Ти беше писала че имаш правена хистероскопия, така както го описваш (тая преграда), дано не е септум а просто някаква анатомична особеност. Важното е че сте крачка напред! Браво!
Пиши пак!

# 35
  • Мнения: 822
то септума се вижда с цветна снимка, как до сега не са го видели, като тя е задължителна процедура преди инвитро / освен ако са само хидротубация, която за съжаления е много слабо показателна, въпреки че все още се практикува и то от доста скъпо платени и уважавани специалисти/, пробния Трансфер цели да се избегнат споменатите фалове и да се увеличи шанса за бременност при коректно оценени, добре развиващи се ембриони.
не бива също да забравяме, че техниката на ЕТ и квалификацията на док., който го прави, наред с избора на най-добрития/те ембриони са основен фактор за успех.
всеки нечист, болезнен или некоректен ЕТ е обречен на неуспех.
пробният Трансфер още преди процедура показва има ли нужда от дилатация.
Виждаме че играта на сляпо е много несигурна и изключително натоварваща нас - пациентите.

Последна редакция: нд, 27 мар 2011, 15:36 от ddnchv

# 36
  • Мнения: 89
Да ЕВРО анатомична особеност е.Доки ми каза че е направила пробен трансфер след самата процедура и всичко е на ред, а честно казано преди това не бях и чувала за прб.трн.,дилатация и подобни а и не съм очаквала че ще ми се наложи да правя.Предишния ЕТ ми беше сондиране -болеше ме,но търпимо.Не съм си и представяла че следващия ще бъде така убийствен./бях в различни болници/
Мисля newsm78че доки предполага че при мен проблема може и да е психически и че  може би от страх от болката ми се е затегнало всичко от вътре и за това предпочита да ми направи с упойка следващия ЕТ за да са по отпуснати мускулите.

# 37
  • Мнения: 89
Тоест е стеснение,виждала съм го и аз когато ми правиха диагностичната хистероскопия.

# 38
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
Не бях чувала за трансфер с упойка, ако има такава възможност следващия път ще се възползвам , не мога да преживея пак такава болка , въпреки , че док. ме увери, че вече няма да има проблем МНОГО ме е страх  Embarassed

# 39
  • Мнения: 531
Ох милички, никога не бих могла за забравя опита ми с неуспешните трансфери въпреки двете дилатации... (3бр, и 4бр неуспешни опити за биопсии поради непроникване). Прегръщам ви!
При мен, както подробно съм описвала, решението се оказа в подходящия катетър. Настоявайте, настоявайте за алтернатива, винаги има по-добро решение, винаги!
Без чист трансфер се тъпче на едно място..., рискува се много.

IVNED, дори и да има съмнение за психостоп при теб, явно има и анатомична причина за труден трансфер. Дилатацията, сондаж, допълнителна премедикация за ЕТ (задължително при теб), предложението за трансфер под упойка и мек катетър са стъпките към успешен трансфер.

Кураж момичета, решение има!

ivetinka, това че е имало такава болка говори за нечист трансфер, коментирайте с лекуващия си.

п.п. ddnchv newsm10

# 40
  • Мнения: 89
EVRO-Благодаря ти много.

След като доки е преценила, че след дилатация все пак ще имам нужда от упойка,-предполагам че ме е разгледала обстойно и е на ясно с обстановката от вътре Laughing.Надявам се че ще разрешим проблема и дори и да не забременея/ще го правя със замразени бластоцисти/ то поне ще сме подготвени за следващия път,а и гадното е че минах на донорски яйцеклетки и не мога да си позволя много провалени трансфери.

Ivetinka,дано са отстранили проблема и при теб и ако има възможност за упоика-възползваи се,даже настоявай #2gunfire.Колкото и твоя лекар да те убеждава че няма да те боли и да усешташ нищо -аз съм сигурна че несъзнателно в очакване на болката ще си под напрежение/минах го лично/ и ако може то да се избегне ще е по-добрият вариант.

# 41
  • Мнения: 89
Здравейте момичета.Не знам какво да ви кажа.Надеждата ми е съвсем малка.Трансфера ми беше с упойка /матката ми е малко проблемна/и веднага след него прокървях за два дена.Попитах доки що така и тя ми отговори  че кръвта не е от матката ами от шийката тъй като  е била защипана.Миналия месец правих дилатация и си мислех че след нея би трябвало всичко да е на ред newsm78.Имам чувството че ако не са лекарствата ще ми дойде всеки момент Cry,а що се отнася до замразените ембриони имат 6+ и трите бластоциста са се размразили 100 процента,ембриолога каза че замразяването изобщо не им е повлияло...ЕМБРИОНИ -БЕТОН,
лигавицата беше 11мм.Общо взето добри показатели....дано,дано наистина трансфера да е минал добре и онова гадното омразно червено не е развалило бебетата.Теста ми е на 05.05 

# 42
# 43
  • Мнения: 13
Здравейте и аз да се включа, аз имам 2 неуспешни опита и двата с труден трансфер и при двата и маше кръв след трансфера. Предстои ми трети опит и много ме е страх от самия трансфер и незнам дали е това причината да не забременея. За нищо друго немисля освен за трансфера преди последния много плаках направо ужас.

# 44
  • Мнения: 531
Много е вероятно точно това да е причината за липса на имплантация.

Общи условия

Активация на акаунт